Jump to content

Hwayuki / A Korean Odyssey (2017-2018)


Recommended Posts

5 hours ago, dido100 said:

Oще един случай, когато рекламата на сериала е по-добра от самия сериал. Сценарият не е особено смислен и обмислен пълно е с логически дупки и лоша режисура. Гледам колкото за отбелязване в  архивите.

 

За жалост освет това което спомена не е и заснет като хората.....Ама ще гледам заради едната фенщина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да сте прави, но поне ще гледаме нещо по-различно от това, бедна дришла,   20 серии, че и 50, да  точи лиги по богат фръцльо на фона на плюскане , родителски истерии,болести и неплатени сметки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yoyo_ko,

И аз това си помислих, на секундата като взеха да се обясняват за кръвта.

Иначе гледам толкова печеливши идеи от различни места, тупнати на едно място ама малко по-бледички...

Двама богати красавци със свърхестествени сили живеят в една къща и си правят номера.

Момиче е преследвано от духове, но се научава да ги разбира и атакува своевременно и самостоятелно, за да не се излага пред богатия си покровител

Мъж със свърхестествени сили е длъжник на бедна девойка с невинно и чисто сърце.

и т.н. и т.н... гоблини, слънца и гумихота...

Ако не е обещанието за "Пътешествие на запад в резюмето" и Ча Сънг Уон с уникано заразните си муцуни щях бая да му се назлъндисвам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не й върви на тази драма. Четох, че и този уикенд може да няма епизоди. 

Сънг Ги иначе вкарва прическа. Бие Блонди по всички параграфи. :896767:

Първите две серии бяха ок. Главната не ми е особено симпатична, да видим ще мога ли да я издържа до края. Мацката от Гоблина радва, а най-голямо впечатление ми направи Sung Hyuk - General Dong, който май играе няколко роли. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, jira написа:

Не й върви на тази драма. Четох, че и този уикенд може да няма епизоди. 

Сънг Ги иначе вкарва прическа. Бие Блонди по всички параграфи. :896767:

 

 

 

Ще ги бъде!

 

Публикували са извинение и ще покажат трети епизод тази седмица, а от другата - по 2 серии!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте драмичката е чудесна много ми харесва,нещо ново е покрай всички еднообразни драми в монета които са акруални.Да попитам епизодите 20 ли са или 16 както пише в други сайтове където гледам? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам и не вярвам на ушите си, как може да бъде похабена една добра идея с кофти реализация, а дали пък не ми бяха прекалени очакванията?!?!

Доста смотано са направини всииичи специални ефекти, дето се вика по-добре да ги няма. Ма Уанг в онова червеното сияние, бухахаха или нелепата сценка на кръстовището с мъжО на братовчедската - тоя го държи отпред за яката, а отзад на врата му е опънато палтото, заради въжето, та се къса. Никаква връзка между някои от сцените, все адно гледам анимирани картинки на комикс. Монтаж ли е, режисура ли е какво е не знам ама много дразни на моменти....

 

0eaa20db81a0ea99.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Yoyo_ko написа:

Гледам и не вярвам на ушите си, как може да бъде похабена една добра идея с кофти реализация, а дали пък не ми бяха прекалени очакванията?!?!

Доста смотано са направини всииичи специални ефекти, дето се вика по-добре да ги няма. Ма Уанг в онова червеното сияние, бухахаха или нелепата сценка на кръстовището с мъжО на братовчедската - тоя го държи отпред за яката, а отзад на врата му е опънато палтото, заради въжето, та се къса. Никаква връзка между някои от сцените, все адно гледам анимирани картинки на комикс. Монтаж ли е, режисура ли е какво е не знам ама много дразни на моменти....

 

:yes:

Сега съм спокойна - добре съм!

Вече една седмица се чудя, какво гледам, какво разбирам и къде е повредата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо са се изгравили така със специалните ефекти, все едно гледам някой тайландски сериал. В Блек ефектите бяха къде къде по-добри, като изключим последната сцена. Макар че ми идва едно нещо наум, парите са отишли за хонорари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много очаквах от този сериал заради чудесния каст, че ми идва да завия от това, което гледам.

 

Ненужно нахвърляни сцени, почти несвързани помежду си! Само заради ефектите!

Много харесвам Ча Сън Уон като актьор, но тук едва го трая. Същите гласови трели, като в The Greatest Love. Сякаш не може да измисли нищо ново! 

4 серии и успя да ми омръзне. Дано се оправят нещата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абстрахирала съм се от сцените с ефектите Големи тъпотии в това отношение., както и някои хрумки/идеи/

Но препирните между главните герои много ме забавляват. 

А също и желанието на Небесния да сготви Богоизбраната, която ще спаси света, както  изглежда.. от война....  Още една съшита измишльотина,

към поредната актуална тема на човечеството и в наши дни!? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам за един от актьорите в драмата,ролята му  емного малка давали са го и в първите 3 епизода,сега го видях пак в 4-ти.Става въпрос за момчето което е с баба си в един магически магазин,където Сам Чанг гледа в едно гърне какво ще се случи,ето снимка на момчето,аз търсих ноп не намерих как се казва,ако някой знае ще съм му много благодарнма:) Ето снимка на момчето

8660f4257c148b1c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Коколина написа:

На снимката трябва да е  Jung Je Won. Според информацията в нета е и певец със сценично име One.

Благодаря много:) Това той ли  е тоест One,чувала съм за него но само толкова:D Ще с епоразровя за него.мисля че е нов певец,не знам:D Отново благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, така не бях мъчила сериал отдавна, две серии-четири дни. Ако не бяха актьорите отдавна щях да го зарежа и добре, че беша трета та му се размина...засега. Там беше и единствената сцена, която наистина ми хареса беше тази с пауна на фона на You are my destiny. Просто адски му ходеше на Гънчо:D

Пристрастна съм когато става въпрос за Ча Сън Уон, но дори копирането требе да има граници-като му видях визията в началото...ами ще кажа само "Чарли и шоколадовата фабрика". След The Greatest Love приличаше на излязъл от болница, ся яко е загладил косъма, причини много и все релевантни, но не ни касаят по никакъв начин ако играе добре. За съжаление тук ме дразни. 

Сънг Ги е добре засега, но след всеки епизод си мисля-жалко за добрите актьори. Ще опитам с още един два епизода, но не знам дали ще ми издържат нервите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, от "Чарли и шоколадовата фабрика" ли беше този образ? Аз се чудих дали не ми напомня на Джони Деп като Лудия шапкар, но може и ти да си права.

Ужасно дразнеща игра от Ча Сън Уон и аз едва го издържам. Изобщо супер странен ми е този сериал. За първи път гледам такова корейско чудо - пародия + черна комедия + ужаси + фентъзи. Като вкарат драмата и романтиката ще стане съвсем манджа с грозде. Наистина много накъсани сцени, често нахвърляни без връзка между тях. Дано се оправи нататък, с  "Гоблин"  беше същото почти цялата първа половина на сериала. Иначе  се забавлявам доста с  изцепките на краля на маймуните, зомбито в хладилника, че и травестит си имаме за цвят (нещо невиждано за корейски сериал). 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много му се взирате нещо. Сякаш дават в момента десет супер сериала, а този  видиш ли  единствен не го бива. Мен пък ме кефи,  освен по по-горе споменатата причина и защото е пълен с карикатури, които развличат. Бекончето, даже и реклама успя да си направи на творчеството в 5 епизод, колкото и малко време да имаше ,за мое съжаление.Огрява  целия пейзаж с русото и го оцветява с  шарените дрешки. Мразко е сладурче, главните направо- захарен памук(химиците няма да имат претенции май). На Джонито Деп вече му привикнах и не ме дразни ,  барабар с кучката до него и само ококорената умряла с надудите бузи ми разваля картината. Спец-ефектите намаляха и май за добро.Като че ли, нечетните серии са по-докарани  и наситени от четните, но карай.

 

Не мога се удържа с броманса

fc9c6d2d9d02.jpg

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lawandula написа:

Много му се взирате нещо. Сякаш дават в момента десет супер сериала, а този  видиш ли  единствен не го бива. Мен пък ме кефи,  освен по по-горе споменатата причина и защото е пълен с карикатури, които развличат. Бекончето, даже и реклама успя да си направи на творчеството в 5 епизод, колкото и малко време да имаше ,за мое съжаление. Мразко е сладурче, главните направо- захарен памук. На Джонито Деп вече му привикнах и не ме дразни ,  барабар с кучката до него и само ококорената умряла с надудите бузи ми разваля картината. Спец-ефектите намаляха и май за добро.Като че ли, нечетните серии са по-докарани  и наситени от четните, такава зависимост откривам.

 

 

И аз изказах мнение за ефектите, не може да не те издразнят като се има предвид добрият замисъл, актьорският състав , но съм на същото мнение като теб и lukreciana и може би затова продължава да ме държи и да гледам, че дори да чакам с нетърпение сериите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектите наистина са убийствено зле, ама аз съм тренирана от японските и търпя упорито :). Според мен в 5-6 серия става значително по-добре. Всички спряха да преиграват прекалено, а девойката-дърво си влезе в образа, и не мяза повече на тежък пън. И урааа - почти няма ефекти и битки.

Сюжетът е хитър ако изтърпиш първите серии. 

Интересноооо. Кривата на харесване корейските сериали по епизоди, при мен обикновено е така:

      -

    -     -

  -         -

-             -

                -

                  -

                    -

                      -

               \\\ __  __///

                        -

 

Т.е. обичайно ми харесват 3-4 епизода, после по малко се ядосвам, а накрая разочарованието е ДЪЪЪЪЪЛБОООКО.

Но при този се движи огледално - засега. Да не би? Едва ли не? Ами може би? И да ми хареса финала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...