Jump to content

Hwayuki / A Korean Odyssey (2017-2018)


Recommended Posts

Класически край, съвсем очакван, като има за сравнение вече няколко сходни сериала

Off Topic

Половината герои мъртви, останалите живи скърбят по тях.

По-тъжното е, че през последните серии сериалчето позагуби от заряда си, сценаристите омотаха нишките. Но като цяло си струваше гледането и беше много приятно! Актьорите бяха чудесни, а и сюжетът си е чиста проба драма. А и краят всъщност не е нелогичен, просто не ме развълнува мен лично достатъчно.  Дано има и сезон 2.

Off Topic

Чудех се защо не ме трогна много финалът. Ами да, даже една читава прегръдка на прощаване нямаше. Стоят двамцата на 2 метра разстояние и декламират като пойни птички. Химията им съвсем се загуби. Аланкоолу, така ли се прощава с горката мацка бе!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, за листенцата от падащ цвят бях забравила! :blush: на това място само железната ми воля ме възпря да не кажа някоя лоша думичка! Оня, синчето, си снимал небето с падащите сълзи на майка си от изтезанията заради изгубените деца, а таткото попадна в пролетна градина и цвят го посипа. Леле, бях на ръба... :blink: Голяма глупост бяха тези снимки на телефоните! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 minutes ago, yonkaval said:

Ох, за листенцата от падащ цвят бях забравила! :blush: на това място само железната ми воля ме възпря да не кажа някоя лоша думичка! Оня, синчето, си снимал небето с падащите сълзи на майка си от изтезанията заради изгубените деца, а таткото попадна в пролетна градина и цвят го посипа. Леле, бях на ръба... :blink: Голяма глупост бяха тези снимки на телефоните! 

Не знам... Това с наказанията и на мен ми е не съвсем достъпно. Значи Ракшаси погубила деца, за да спаси своето, и хоп - наказание - да погубват нейните деца в 100 живота. Е дявол да го вземе, никой ли не мисли за децата принципно? Кой каквото прави - страдат деца...  дебилизъм пълен. Това корейските богове - не знам как я виждат тая работа. Ненапразно Буда е всъщност истинската сила.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, maira написа:

Не знам... Това с наказанията и на мен ми е не съвсем достъпно. Значи Ракшаси погубила деца, за да спаси своето, и хоп - наказание - да погубват нейните деца в 100 живота. Е дявол да го вземе, никой ли не мисли за децата принципно? Кой каквото прави - страдат деца...  дебилизъм пълен. Това корейските богове - не знам как я виждат тая работа. Ненапразно Буда е всъщност истинската сила.

 

Еее, то и у нашите традиции наказанието за родово прегрешение е до "девето коляно", няма деца, няма големи: всички са "под ножа"...

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ракшаси наказанието трябва да хилядократно по-голямо, защото е богиня. Ако и боговете почнат да си правят каквото си искат, пък и силата им голяма, на какво основание ще бъдат наказвани смъртните? Ред трябва да има, не като при нашата демокрация:D Жалко за децата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раман! Раман! Раман от двадесето коляно, излез!

Крал Стах е дошъл с дружината си ...

---

Албанците май са до девето коляно. От мъжки пол - зъб за зъб, кръв за кръв. Ние май само кълнем до девето коляно. И враждуваме... Но убийство - не знам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че сега сме се "цивилизовали" не значи, че в миналото не сме били като албанците и много други народи. А и проклятието никак не е било и не е безобидно. 

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За проклятията не знам. Честно, напънах се да си спомня и май единственият, за който със сигурност се знае, че е пресушил цели родове е цар Борис. При покръстването.

Иначе при стандартните преврати май са отичали само хората от двора. То от там идва и "грешката" в разбирането ни - девето коляно може да е хоризонтално - сега, всички кръвни роднини до девета линия... или във времето - всички родени деца. Лично на мен ми беше достатъчно да погледна Антонио Бандерас (Acts of Vengeance (film) - Wikipedia), за да реша за себе си, че съм стоик. Има смисъл да наказваш само виновните.

Но това с наказанията в Азия е много голяма тема. Все пак в Япония все още са о'к със смъртното наказание. Те имат безумно количество филми, с които доказват, че злото не се изменя и няма смисъл да го превъзпитаваш. И масата лоши в корейските филми имат една и съща критика - не е ясно защо са лоши. Хем са много лоши хем е някак си завършено и безпричинно. А крайно тъпата серия Олдбой пък е корейския венец на безумното отмъщение. В нея и добрите и злите оправдават собствената си лудост с нуждата да си върнат за нещо.

 

Тъй де, сори за оф-топика.

Исках да си кажа просто за Хваюги - да, има бая кусури сериала. Особено в крайните серии.

И все пак, сестричките не повториха нищо докрай, търсиха оригинални решения и от време на време успяваха да пуснат някой и друг лаф с който да ме хванат за сърцето. С което не отменям вечния си стремеж за ясен край с хепиенд. Знам че искам много :). Но аз съм си такава, искам.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майра, той краят, откъдето и да го погледнеш си е хепи, само че не е розов. Признай- розово не би стояло добре.Едните розови цветчета ни раздразниха очите, та камо ли повече розово.Да, можеше действително да е по-красив завършека, но трябваше да отидат в друга посока след 18 епизод.

И да - съгласна съм, че това не беше сериал, дето да го чакам с трепет и да гледам предварително на всякакви езици( изключвайки предпоследния епизод), но беше достатъчно интригуващ , че да не превъртя нито секунда и да му се наслаждавам( без 19 епизод и донякъде 20, който  бе логично продължение на 19). Сестрите  си разказаха прилично историята, така,че да ни накарат да гледаме до края и намериха супер елегантен начин да угодят с края до определена степен на всички, без да има крайно доволни и крайно недоволни.

Гадахме до последно, актьорите всички на ниво- е какво повече да искаме, макар, че  винаги може повече!:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът да има недоволни е, че жанрът беше малко объркан - ама те, корейците, така обичат - да има драма в комедията. Аз от самото начало го приех откъм забавната страна. Затова и разни такива детайли като розови листенца, падащи звезди и прочие дреболии ми стояха някак знаково и ни най-малко не ме дразнеха. Когато нещо силно възбуди интереса ми, почвам да се ровя из разни източници, правя паралели, съпоставки - чак на себе си ставам досадна, но в този случай нямах подобни импулси. Значи не са успели да ме спечелят напълно. Въпреки това - забавлявах се.

Майра, скъпа, имаш право да обвиняваш корейските богове. Наслушала съм се в историческите (и не само) сериали да "дерат ризи", че покойният им родител

ще остане неотмъстен, няма да намери покой и героят няма да изпълни синовния си дълг. Т.е.  тази работа, отмъщението" , трябва да се свърши тук, на земята, а не да разчиташ на божието правосъдие.  

Нещо за "деветото коляно" ми се появи, когато ровех из историята на Шила и кралица Сондок. Въстанието на Чилсук и Сокпум срещу кралицата е не само смазано, но са избити целите родове на водачите, в това число - васалите и робите. Ставаше дума за девета степен на родство, каквото и да означава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.03.2018 г. at 16:38, yonkaval написа:

Моя грешка, не знам защо бях убедена в това и не проверих... 

Къде има липса на логика в този сериал... СПОЙЛЕР, който не е гледал сериите, да не поглежда!

  Скрий съдържанието

 

1. "Пътешествие на запад" има щастлив край. Щастлив по отношение на логичната оценка на героите. И Маймуната става Буда, монахът (първообразът на нашата героиня) - също. Но не във физическото оцеляване и пребъдване се състои хепиендът. А в изкованата случка. Защо СД трябваше да умре? Какво беше това зло, срещу което тя се изправи и от това светът стана по-добър? Този епичен дракон се  роди от кръвта й. Ако не беше отишла там, нямаше кръвта й да се лее и драконът нямаше да се пръкне! Ама нали ще я пишат спасителка на света! 

2. Това небе беше ужасно слабо, не знаеше как да се справи с малки проблеми, камо ли с големи. И като ги нацвъка (разбирайте сестрите), не знаеше как да се оправи. Извинявайте, ама 18 серии (за 19 - та не съм сигурна) нито веднъж не видях Бикът да си чеше гърба като маймуна! И изведнъж - оп! Но това е малък кахър, просто за смях!!
За какво ни беше онази серия с бялата чапла, нероденото дете и онзи току-що намерен меч, с който маймуната трябваше да съсече СД, за да спаси света. Не тя да се утрепе сама, а той да я убие! Ясно ни беше, че няма да го направи, затова скри меча, но не ви ли се доплака в онзи миг, в който, без да се замисли, защото разбира изцяло самотата и чувствата й, даде меча на чаплата, за да умре. Едва след това го скри! Векове обречена на самота... Е, тогава защо пусна любимата си да отиде в онова ждрело, щом от кръвта й зависеше раждането на дракона? Къде виждате логика в това?

Мога да напиша поне още няколко подобни примери, но не в това е въпросът. Въпросът е, че според мен сценаристките се закучиниха в собственото си творение и накрая дадоха накъсо. Убиха октоподчо, а оставиха виновника за появата на злото Ледения! 

Харесвах сериала, но накрая се оплетаха и на мен не ми хареса. 19 и 20 серия просто ги отписвам! 

 

 

Не очаквах хепиенд, а край, от който да знам защо плача или защо се усмихвам щастливо!

 Е те тия въпроси си задавах и аз, особено момента със смъртта на... и що въобще го събудиха тоя дракон или аз съм се изгубила някъде в превода.

 

И защо по дяволите не дадоха що Огончо не трява да пие.

 

19 серия грам не ми хареса. 20 с леки изключения. Но като цяло сериал изгледан без превъртане, сега си продължавам серията с нещо сладникаво и без превъртане /за мое учудване/ с това, който не го е гледал и харесва забавни ученически сериали за първата любов, няма да съжалява.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста трудни за гледане ми бяха последните два епизода. Оставям настрана нескопосания дракон, преглътнах и аз специалните ефекти още в началото, беше ми интересно точно колко нескопосан ще бъде.

Няма да казвам, че на всяка от сериите заспивах по поне три пъти, но да кажем, че е от умора, а не от досада.

Още от самото начало усещах, че края ще бъде нещо с прераждания, задгробен живот обожествявания и търсене през вековете и се оказах права. Искаше ми се да изненадат сестрите ама ЙОК.

Истината е, че историята ми беше изключително интересна, но в последните серии бе поднесена скучно и мудно, а прословутата химия между двамата главни до последно не успях да я усетя.

Най – емоционалния момент за мен бе

Off Topic

смъртта на октоподчо, за него съжалявам най - много.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще кажа,че сериалът ми допадна много.От една страна заради историческите части,от друга заради ефектите.Историята ми допадна заради това,че всеки бе дадено животно,и то на място,подхождаше им много на актьорите.Не бях гледала до сега двамата главни в други драми и филми,но много ми допаднаха ролите им,особенно на И Сънг Ги.Страхотно си изигра ролята спечели ме от първите епизоди.Много се смях с него,а за романтичните и тъжни сцени донякъде ми допадаха.Финалният епизод ми хареса,защото пак показаха Чин Сон Ми и пак имаше романтични моменти заедно.За мен най-силнияте моменти в драмата бяха с Прасчо(не само защото ми  елюбимец,а като цяло).Много ми харесаха неговите моменти  вепизодите и с тези на Октоподът и най-вече с Пу Джа,много сладки и емоционални бяха.Особенно в последният епизод,като трябваше

Off Topic

да  и изгори тялото,толкова трогателно и тъжно ми стана,защото и самата актиса ме впечатли много.

Прочувствах се на тази сценка.Радвам се,че оставиха Прасчо до последно.Повече ми хареса неговата роля,макар и по-незначителна да беше,за разлика от главните.Като цяло завърши все едно с отворен край и може би ще има  ивтори сезон,да се надяваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал си беше от типа : Манджа с грозде. Сценария след първите няколко серии започна да ми допада въпреки безумните герои в него. Каста като цяло беше перфектен ... без главната която е едно и също дърво във всеки филм който участва. Специалните ефекти бяха потресаващи. Въпреки всичко до 18 серия ми задържаха вниманието. 19 и 20 бяха безумни.

Off Topic

Защо по-дяволите след като вървяха в една посока ... в последните серии трябваше да променят всичко?! За гривната всичко си беше ОК. Но разбиха всичко друго на пух и прах... Главната трябваше да умре от ръцете на "Великия"... Ако беше станало така щях да съм доволен. Защо питам тя отиде там и умря толкова безсмислено?! Разбиха и идеята на звънчето на смъртта. Имам чувство че просто трябваше да избият половината каст заедно с главната просто ей така ... След като 18 серии ти говорят едно ... после със извинение се изакаха на метеното. 

Не че съм за розов финал, но края беше глупав.  Като история филма що-годе си заслужава до 18 серия. Обичам и отворените финали стига да са издържани.

Започнах да гледам филма заради Cha Seung-Won и не съжалявам ... все пак не е негова вината за това недоразумение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала ми допадна до 18 серия. Но с 19 и 20 направо оплескаха нещата. Ефектите бяха под всякаква критика, а сцената с великата битка между дракона и маймунчо беше повече от жалка.

Off Topic

Безмислената смърт на главната също беше ужасно недоразумение, както и на осаналите, които дадоха фира. В интерес на истината и на мен главната ми беше дървена, но го отдадох на самата й роля. И не разбрах, защо събудиха този дракон, като можеше да мине и без това?

Буквално се.... на метеното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААА да горните два поста ме подсетиха за главното дълво в женски образ. Гледала съм я само в този сериал и определено ми бръкна в червата с този изцъклен поглед добре, че беше останалата чест от каста, който компенсира за нея.

Мисля, че в началото някой се беше изказал и за играта на Зомбито, но мога да кажа, че и се получи доста добре. Явно може да играе момичето, поне според мен.

Оу да, щях да забравя! Много е добър оста не мислите ли като мен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми сериала - нещо по - различно и свежо. Първите серии се гледат леко мъчително, докато ни запознаят "кой какво си може" и после се завързват героите. Финалът също много ми допадна - изобщо не е отворен и неясен, а абсолютно изяснен. Не остана нищо неясно, нищо недоизказано. И най - важното - покрай толкова фантасмагории, не се изгуби сюжетната линия, че пълно щастие няма - всеки си плати, дори за да е  за кратко щастлив.  Щеше да е изключително тъпо, цял сериал да ни набиват в главата, че еди кой си ще трябва да се жертва заради човечеството и на финала - всички заживяли щастливо 1000 години-_-. А за края, който ни показаха - направо си е хепи и логически издържан, на фона на цялата патаклама. Ефектът с дракона - гъсеница беше нелеп, но не му обърнах чак толкова внимание. Е, поне можеха да му сложат крила и крака егати:D. Ако можеха да правят читави ефекти, сцената с Хонг и Бора можеше да е мнооого яка - прасето да гори в пламъци, а не в синя димка няква там...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Urban написа:

Ако можеха да правят читави ефекти, сцената с Хонг и Бора можеше да е мнооого яка - прасето да гори в пламъци, а не в синя димка няква там...

 

Само да кажа, че синият пламък е много по-силен от жълтия. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kидо, от целия коментар намери за какво да се хванеш, като вица "а вие еб@ли ли сте таралеж?":D Казах пламъци, не ЖЪЛТИ пламъци. Можеха и сини да си останат, (щом има значение цветът) но по -  засилени. Тва тяхното изгаряне е няква смешна димка, все тая цветът:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен вариант на известната история. Звучеше ми много майтапчийско като се назоваваха с животинските си имена. Имаше много интригуващи моменти, задържаха ми интереса до края. Имаше и очевадни недомислици и особено не ми хареса характерния статичен начин на заснемане на сцените - изправят се един срещу друг и си декламират... Но да не се оплаквам, каста компенсираше почти всичко (ама дракона, хм, направо се почувствах обидена, като го видях). Главната в началото все очаквах да кашля, да е болнава и с кръгове под очите, така ми се беше набил този ѝ образ. Сега разбрах, че не може да изрази нещо по-различно и все еднаква ми е, затуй - ще продължавам да не я харесвам, такива трагични физиономии ме натоварват. Бика, маймуната, прасето (ама как точно това ще е прасето, бе), брат-сестрата (много добро попадение и като образ, и като актьор), кучето, зомбито - всички доставят страхотно удоволствие като ги гледаш! Заслужават да им отделим от времето си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...