Jump to content

Hwayuki / A Korean Odyssey (2017-2018)


Recommended Posts

Страхотен сериал! От много време не бях гледала нищо и сега си спретнах един маратон. Явно си има и предимства да си болен, защото нямаше да мога да изгледам този хубав сериал. Чакам с нетърпение финалните епизоди и силно се надявам, че краят ще е щастлив. След толкова изгледани сериали и филми, обикновено се досещам, какъв ще е края, но тук нямам никаква представа. Много се забавлявах с маймунчо, той ми е любимият от всички герой и се надявам да има щастлив край за него и мацката му. :) Любимите ми моменти са с него и бика, много съм се смяла с тях двамата, когато започнат да се дразнят помежду си. Купонът с тях е пълен просто. :) Всеки един епизод ми беше интересен и го гледах с голямо удоволствие и любопитство и нямах търпение да видя, какво ще стане в следващият. Огромни благодарности за бг. субтитрите, друго си е да си гледаш на родният език. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минаваме на 18+:282:

XNrw56OsOIw.jpg

 

И спойлер за 20 от рускините с превюто- видео и превода към него

 

Off Topic

О Гон с трудом выживает бой с черным драконом, его тело изувечено и он потерял память. Он заточил себя в Суромдоне.
Небеса, зная, что он его жизнь опустошена и не возращается в обычное стостояние, из-за того, что на нем Кымнанго. Теперь они ищут способ ег снять.
Тем временем, Самджан исчезает (скорее всего Сон Ми лишилась своего дара), но Асанё, которая не умерла была найдена Пальгё, в месте где она пряталась. Маван, который пытался узнать где его сын, набрел на какие-то зацепки...

 


Перевод видео превью:
Сон Ми: Сон О Гон
Субхути: В человеческой жизни - это звезда позволяет отправиться (на землю) ровно на один день.
Маван: Вы познакомили (?)его с падающими звездами?
Маван: Ребенок, который это делает, наш?
Сон Ми: Почему Кымганго не снять?
О Гон: Помни моё имя. Я точно тебя найду.

 

И превюто към 20 за горния превод- видеото цък

 

Нещо ми намирисва  и няма да се разберем така със сестрите май- падащи звезди , иди си -ела си, алабала. :nunchako:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие полудЕхте май..."горещо" със заголени....РАМЕНЕ! Буахаха. Голямо клане в 19 ЕП. Ся остава да видим боговете в хора ли ще се прераждат или обратното...Важното е, че Хонг не даде фира, че тогава щях да хвана някой синеочко да ги кълне тия сценаристки! Любими фенмейдове до момента.

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах еп 19 и определено много кръв и пот се проля. Когато написах коментара по-горе все още нямах представа, за какво става на въпрос и си помислих за най-хубавото естествено. :):):) Реших, че ще има нещо по-така, а пък то..... Нямам търпение да изгледам и финала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Urban написа:

Абе вие полудЕхте май..."горещо" със заголени....РАМЕНЕ! Буахаха. Голямо клане в 19 ЕП. Ся остава да видим боговете в хора ли ще се прераждат или обратното...Важното е, че Хонг не даде фира, че тогава щях да хвана някой синеочко да ги кълне тия сценаристки! Любими фенмейдове до момента.

 

 

 Бънита, носталгия.Напомни ми сцена от "Ирис". Опаковани прави  в чаршаф  със заголени рамене  след балдахините,  не бяхме  гледалЕ от тогава  насам.:28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, Lawandula said:

 

 Бънита, носталгия.Напомни ми сцена от "Ирис". Опаковани прави  в чаршаф  със заголени рамене  след балдахините,  не бяхме  гледалЕ от тогава  насам.:28558:

 

И от Това се случи в Бали :lol:Само дето там бяха полегнали...

Разчистиха малко от героите, за да им е по-спокойно утре, да не се сецнат от работа. Яд ме е за зомбито, за октоподчо и за Ледения и сестра му. Драконът беше грозен и не успя да ме впечатли. Изобщо сестрите май са го ударили на странни финали. Чакам утре финала с много тиквени семчици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо за памперси  са сестрите - такова мазало сътвориха  в предпоследния епизод.Така поднесоха всичко, че не вярвам някой да  се развълнува за  героите.Дано са  си пили  хапчетата и  да  не  са ос...и и последния. За ефектите и "епичния" бой с дракона просто неам думи.:swoon:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Lawandula said:

..... За ефектите и "епичния" бой с дракона просто неам думи.:swoon:

 

Ама имаше знаменца! Само дето не гърмеха фанфари. И дадоха дракончо сниман с дрон - приличаше на кит, а после заприлича на змиорка - това сигурно от кръвта й. А онези от кръга ще си ги спомням с умиление дълги години. Само как ги построши нашичкият! Само протегна ръка и пуф!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз пролях някоя и друга сълза. За ефектите , не искам да говоря,

Off Topic

 

нескопосано направено. Но аз се абстрахирах отдавна от тях.

Саможертвата на Сон Ми  не ми стана  ясна. За какво умря, за да извика Дракона ли?

И след като го извика, как щеше да го унищожи, без Сон Огон и меча, бихте ли ме светнали, щот аз тотално се обърках.

 

 

 

Мен ми хареса мазалото. Противникът  е свръх силен, каузата велика, като се намесят и чувства страсти, няма как друго да е...

Доволна, че Огончо не умря, а Сон Ми може да я открие в  някой друг човешки образ...  Може би...

Или и той, като Бялата чапла... И съвсем ще ни "поб/о/елее" накрая сериала....:rolleyes:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, lukreciana написа:

Да, и аз пролях някоя и друга сълза. За ефектите , не искам да говоря,

  Покажи скритото съдържание

 

нескопосано направено. Но аз се абстрахирах отдавна от тях.

Саможертвата на Сон Ми  не ми стана  ясна. За какво умря, за да извика Дракона ли?

И след като го извика, как щеше да го унищожи, без Сон Огон и меча, бихте ли ме светнали, щот аз тотално се обърках.

 

 

 

Мен ми хареса мазалото. Противникът  е свръх силен, каузата велика, като се намесят и чувства страсти, няма как друго да е...

Доволна, че Огончо не умря, а Сон Ми може да я открие в  някой друг човешки образ...  Може би...

Или и той, като Бялата чапла... И съвсем ще ни "поб/о/елее" накрая сериала....:rolleyes:;)

 

Питаш защо в спойлера -

Off Topic

ами и те( сестрите) не могат ти каза, небесата пък съвсем- само и само  драма да става. Освен да даде заряд на Огончо да се сбори, за друго не виждам,  що ей така си даде фира. От хиляда кладенеца вода да ми извадят, беше си безсмислена смърт, при положение, че имаше и друг вариант.

Сега има да разтягат локуми и спомени цял последен епизод.

Категорично не ми хареса епизода,  точно поради тая причина, нито червената им боя ме развълнува, камо ли сълза да пролея. ''Епичната" битка ме разсмя даже- голямо гласене беше, а за 5 секунди -айде чао.:28558: А пък виденията и за Чаплата на героинята  ми дойдоха в повече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ефектите и аз като lucreciana. Приела съм, че цялото повествование е пречупено през някакво криво огледало на псевдомитологичност и свръхестественост, героите са изградени с много хумор, дори пародия, че едни "истински" спецефекти биха стояли неестествено. Небесата приличат на някаква бюрократична институция, а не като обиталище на боговете. Демоните са по човешки симпатични и т. н. Търсена бутафория.

Драконът беше просто идея за злото, затова и битката между него и Огон, както и с Генерала беше без физически съприкосновения, а на духовно ниво.

Героинята загина, защото така трябваше. Всеки си правеше всякакви самостоятелни планове - Субхути, Огон, Мауан, гадният професор...  Сон Ми прие ролята си на изкупителна жертва - спасителка, отиде и умря. 

Освен това, не е сигурно, че ако любимата му беше в безопасност, Огон би се борил да смърт с дракона. Това всъщност искаше да разбере Говедото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ефектите отдавна са ми безразлични в цялата история - веднъж ги глътнах и край, част от вкуса на Хваюги са - с много пародия и акцент на емоциите. Важно е, което почувстваш. Не това, което виждаш. (На друг филм не бих го простила).

Мен и Октоподът ме разчувства. 

Spoiler

Генерал Мраз ми беше почти излишен, откакто загуби сестра си. Актьорът е все така хубав, но образът ми доскуча, изгуби заряда си. Но Октоподът беше едно тъжно и справедливо нещо - дошъл от морето, да защити своята си русалка... когато тя умря, остана прокълнат на земята...  и накрая се пожертва за глупавото романтично прасе. Изведнъж ми домъчня за него...

 

А за Огънчо и Сон Ми, все пак ме е яд, че той така и не свали гривната пред нея. Знам, че беше благородно, тя умираше и пр. Но тя заслужаваше да знае, че е обичана докрай и като жена - не само като божествена сила изпратена между хората и демоните. Ако беше свалил гривната щях да съм по-щастлива.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maira, и аз така. Октоподът - това в оригинала е Коня? - в един кадър оправда цялото си безмълвно присъствие в сериала. Много беше трогателно. Генерал Мраз беше интересен в комбинация със сестра си и излишен без нея, но добре стоеше в битката с дракона. А и трябваше да плати за греха си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм доволна <_<! Ако трябва да съм честна, не знам точно какво очаквах да видя, но определено не е това, което са сътворили, даже не знам дали ще се накарам да го изгледам с букви. Толкова ми е тъпо в момента, че отивам да ровя архива за нещо с възможно най-розовия финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...