Jump to content

Hwayuki / A Korean Odyssey (2017-2018)


Recommended Posts

След 17 почти няма съмнение, че оня от антикварния магазин с бабата

Off Topic

е  търсеният син, освен ако сестрите не са решили да ни пускат до последно по пързалката.Дали се интервю, че  решават края в движение.:28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се следва китайската история (от линка на yonkaval), всички герои оцеляват и са наградени.

Така, че се надявам и тук да е така или да остане отворен финал към 2-ри сезон. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволна. Говедото и Кучето, голяма игра му спретнаха.

Кой кoго мами, накрая всички ще са измамени.

О:up:чаквам развръзката. 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пенчева,  стига с тия отворени финали..... Или розови сърчица, или да ги бастисват всички накрая да се знае! Не мога повече с тия отворени финали, не мога!:blink::blink::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема страшно! Малкото биче ще оправи всичко.За к'во го хрантути бабата толкоз време  и ни го пробутват.В противен случай, ще е единственият герой  само  за украса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Lawandula said:

Нема страшно! Малкото биче ще оправи всичко.За к'во го хрантути бабата толкоз време  и ни го пробутват.В противен случай, ще е единственият герой  само  за украса.

Ами нали го украсиха! Много добре му тичаше диадемката... Само нещо го стягаше! :lol: И с възрастните трябва да се говори с уважение, щото всеки може да се окаже, че ти е баща! :rolleyes:

Едни тежки мисли са ме налегнали относно развитието на героите в последните две серии...

Ще видим ли драконче? 

Дали пак ще доприпка някоя чапла на сутринта?

Маймунчета ще се раждат ли? За хора ясно, вече го видяхме! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йоне,  не съм гледала 18, но даже Звездолин заседна в небитието и прихождаше, та какво остана Маймунчо да намери цаката;).Аз си мисля ,че накрая ще имаме двама щастливи,  били те- смъртни или безсмъртни и малко човекомаймунче. Що так не вярваш в подписа си-" Чудото на чудесата е, че понякога се случват!" 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам малко по различни предположения относно синът на Ma Wang. Защо ли си мисля,че не е онзи сладурко,който е в магазина на бабата...а точно този,който вмомента е комбина с Ah Sa Nyo (Bu Ja)!? :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъкмо и аз за него си мислих снощи.:up:Ама на дали,щот нали бил скрит, по вероятно момчето с бабата..Ама пак  ще гледаме, какви ще ги измъдрят...

преди 53 минути, aurora-chan написа:

Аз пък имам малко по различни предположения относно синът на Ma Wang. Защо ли си мисля,че не е онзи сладурко,който е в магазина на бабата...а точно този,който вмомента е комбина с Ah Sa Nyo (Bu Ja)!? :ph34r:

Сега отивам да гледам 18, че бях на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вървим мъчително , но уверено към щастливия край. И нероден Петко вече няма нужда чаплата да го носи, показаха как става тая работа.И на небесата плановете станаха променими...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula, коментара нещо не се отваря,не знам само на мен ли, но ми стана любопитно...ще може ли отново да го качиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволна.

Off Topic

 

Целувките на >Мега якия > Огон не бяха от най-яките. Ама и тия стават. Да предположим,

че тях са ги оставили за по-късно. :kissx:;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак аз. Събуждам се с мисълта,

Off Topic

 

че Огон е синът на говедото.

Нали казаха, че бил затворен, и съдбите на Сон Ми и Огон са свързани.

Небесата ги насочват един към друг, и кой друг, ако не баща му да  му я изпрати.

1000 години въздържание :blink:на говедото, трябва да се възмездят някак.

Да победи гривната, означава да  победи  себе си-буйния си характер, безчувствеността и неподчинението.

С една дума Небесата постигнаха желаното.

Гривната е нужна, ако той не й се подчинява, ако не я обича. Но той я обича,

така,че Небесата няма как да го наказват повече за безчувствие.

И без гривната, ще изпитва същата болка.

Но коя е Сон Ми?

Жрица.

Нещастно дете, което трябва да умре?

Която Боговете се надяват  доброволно да се принесе в жертва, в името на Човечеството.

И може би, ще бъде по някакъв начин възнаградена....

 

Хайде вече стига съм гадала, ами да си изчакам края.

Дано не е много тъжен или мъгляв, само това се надявам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е подвеждащо, но все пак има вероятност хлапакът от магазинчето да е търсеният син. Той каза, че е син на богиня и разговорът между него и говедото в последната серия беше многозначителен. Разбира се, това може да е нарочен ход за подвеждане на зрителя. Много е интересно предположението, че Синът е Огон, но това би взривило митологичната основа. Колкото до Сон Ми, тя е женският вариант на оня будистки монах, тръгнал  "на запад" да бори злото в компанията на известните ни демони. Счита се, че се е справил успешно и затова е бил награден. Не вярвам да ни отнемат хепиенда.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не беше определението "корейското" Пътуване на запад в заглавието... Колко да е корейско? Колкото да капичнат главните?

Иначе и на мен 18 серия

Spoiler

ми хареса, особено финалът.. Че любовта им ставаше все по-студена и условна. Тъй де, много се обичат ама не си говорят..

Присъединявам се и към отбор "Момчето в лавката е синът на Бика", че даже и косите му са червени :).

ИСКАМ ДА СВЪРШИ ХУБАВО!! НИЩО, ЧЕ Е КОРЕЙСКО!!! 

Тъй, де историята за Онзи, който се е пожертвал - да бъде несправедливо разпънат, за да спаси Света чрез смъртта си - съм я чела някъде другаде...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде може да съм пропуснала, но ако не съм, може ли някой да каже защо Огончо не може да пие и в крайна сметка, ако пийне, примерно по погрешка, макар се съмнявам да не надуши алкохола, какво ще стане?

 

Off Topic

И аз все повече си мисля, че синът е малкият от магазина, а и разговорът беше наистина многозначителен, както каза Матрим. Даже първият път, когато и малкия не можеше да махне венеца от главата си, си помислих,  че всъщност това действа само срещу божества, а слугата на Ма Уанг нали се води evil spirit. Т.е. нормално и на малкия да подейства, ако син на Ма Уанг.

 

 

Тук мисля като теб по отношение на тази част. Небесата векове не са успели да опитомят маймуната и един вид сега го направиха като успяха да го накарат да се влюби, което е и един вид и наказание за него, не вярвам да направят такъв хепиенд, че Ми Сонг да стане безсмъртна.

Преди 10 часа, lukreciana написа:

Пак аз. Събуждам се с мисълта,

  Скрий съдържанието

 

Да победи гривната, означава да  победи  себе си-буйния си характер, безчувствеността и неподчинението.

С една дума Небесата постигнаха желаното.

Гривната е нужна, ако той не й се подчинява, ако не я обича. Но той я обича,

така,че Небесата няма как да го наказват повече за безчувствие.

И без гривната, ще изпитва същата болка.

 

 

Хайде вече стига съм гадала, ами да си изчакам края.

Дано не е много тъжен или мъгляв, само това се надявам.

 

 

 

Off Topic

Ма Уанг искрено ме забавлява, в началото актьорът малко ми преиграваше, но като цяло героят му  е точно такъв преиграващ и обичащ светлината на прожекторите да е насочена все към него. Много се смях на разказа му за двубоя му с черния дракон :D:D:D

 

4
00:05:16,399 --> 00:05:20,337
Is a dragon that strong? Have you faced off against one?

75
00:05:22,539 --> 00:05:24,574
You have?

76
00:05:24,574 --> 00:05:26,843
Did you lose?

77
00:05:26,843 --> 00:05:28,378
Well, it's not that I lost.

78
00:05:28,378 --> 00:05:32,115
We just respectfully tested each other's strength.

79
00:05:32,115 --> 00:05:33,683
And then stepped back.
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова лирично ни показаха срещата на бика с One от YG, че и драматична музичка ни пуснаха докато се гледаха...най - вероятно ще да е синО. Най - якото ще е Хонг, да ги '"изтрепе всички" както каза в 18 еп. Е, имаше момент да му върже и зомби и жрица, ама нейсе. И добре, че беше октопода да се изцепи за  ПТП - то със Се РА. Главните...в началото на епизода се обичат, в средата се разделят и в края се целуват - баси панаира. Иначе много ме кефят всички, ама такива епилогични коментари след края сериала. Засега и аз си мисля, че 100% имаме хепи енд, може би само за зомбито да няма. А чаканият дракон...ми той вчера влезе в казармата:D:D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Urban написа:

Толкова лирично ни показаха срещата на бика с One от YG, че и драматична музичка ни пуснаха докато се гледаха...най - вероятно ще да е синО. Най - якото ще е Хонг, да ги '"изтрепе всички" както каза в 18 еп. Е, имаше момент да му върже и зомби и жрица, ама нейсе. И добре, че беше октопода да се изцепи за  ПТП - то със Се РА. Главните...в началото на епизода се обичат, в средата се разделят и в края се целуват - баси панаира. Иначе много ме кефят всички, ама такива епилогични коментари след края сериала. Засега и аз си мисля, че 100% имаме хепи енд, може би само за зомбито да няма. А чаканият дракон...ми той вчера влезе в казармата:D:D

 

 

То вярно влезе, но с "Белите черепи"-  майтапа настрана. Като  едното нищо се появил да оправя различията между Севера и Юга и да предотврати апокалипсиса!;):D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...