Jump to content

Hwayuki / A Korean Odyssey (2017-2018)


Recommended Posts

4wrb2xs.jpg

 

Off Topic

A-Korean-Odyssey-Poster2.jpg

 

Hwayuki  / A Korean Odyssey (화유기)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Hwayuki

По китайската новела на Wu Cheng'en “Journey to the West”

Период на излъчване: 23 декември 2017 – 25 февруари 2018

Време на излъчване: Събота - Неделя 21:00

Жанр: Романс, Sci-Fi, Фентъзи

Канал: tvN

Епизоди: 20

Режисьор: Park Hong Kyun (The Greatest Love)

Сценаристи: Hong Jung Eun, Hong Mi Ran (The Greatest Love и др.)

Субтитри: Английски

          

Участват:

Lee Seung Gi като Son O Gong (Sun Wukong)

Cha Seung Won като King Wooma / Woo Hwi Chul (Bull Demon)

Oh Yeon Seo като Jin Sun Mi

Lee Hong Ki (F.T. Island) като P.K

Jang Gwang като Yoon Dae Sik

Song Jong Ho като Kang Dae Sung

Lee El като Ma Ji Young

Lee Se Young като Bong Soon

Kim Sung Oh като Lee Han Joo

Sung Hyuk като General Dong

Sung Ji Ru като Soobori

Yoon Bo Ra (Sistar) като Alice

Jung Jae Won (One) като mysterious youth

 

Резюме: Драмата е интерпретация на китайския роман “Journey to the West”, пренесен в настоящето с романтично-фантастични обрати...

Чин Сон Ми е отглеждана от баба си. Тя няма приятели и всички я избягват, защото е странна. Истината е, че тя вижда същества, различни от хората. Но когато един ден, без да осъзнава, освобождава Сон О Гон, е наказана от Небесата и се превръща в Сам Чанг - човек, чиято кръв ще направи всеки демон или зъл дух изключително силен.
Сон О Гон е изгонен от Небесата и затворен в капан, от който не може да се измъкне, докато един ден едно дете, без да осъзнава какво прави, му помага да се върне свободен в света на хората. 

 

 

Български субтитри :click:

Свали с български субтитри :subs: :click:  :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

С руски субтитри и озвучаване :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Нямам търпение за този сериал, и най-вече да гледам отново Хонгки...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще се следи !

Добър актьорски състав, сценаристките са известните сестри, режисьорът също. И компанията е tvN :)!

Хонгки е бонус :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за темичката,наистина.С нетърпение и аз очаквам да започне драмичката,и аз нямам търпение отново да видя Хонгки и зад кадър и да играе.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от обещаващи са ми .В последно време се чудя каква да гледам и без това.Дано излезне бързо и добрите фей на субтитрите се смилят над нас ...

и актьорският екип е мнооо добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Quote

 

Участието на Дже Уон /One страшно много ме изненада и зарадва. Това ще му е първия опит, като актьор и му желая успех в новото му начинание. Ще следя сериала с огромен интерес. /Специално, заради него. Любопитно ми е как ще се справи./

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще го проверя, въпреки резервите, които имам относно продукции наблъскани с известни имена, (лош опит от холивудски и европейски заглавия, максимум едно от 20 стават, егото/агенциите на всички вземат връх и се губи баланса, резултата-в най-добрият случай скучно, честичко дори негледаемо), но първите двама са ми любимци и със сигурност ще гледам няколко епизода и ако извадя късмет може и цялото да си го догледам:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OOOK пускам го......мислех си да чакам да се събарат повече серии, но не се трае вече...особенно след като разбрах, че има кадри от европейското турне на ФТ.

първи епизод с eng sub

 

Ееее те кадрите от Ккон преди две години.

Прочетох, че втория епизод е бил спрян заради технически причини. По специално феновете пишат, че не е бил обработен като хората.... Имало забравени въжета, при летящите сцени и други такива. Явно са бързали хората заради Коледа. 

 

 

Редактирано от Yoyo_ko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори епизод е преработен и излъчен отново на следващия ден.

Off Topic

Лично очаквах повече, но още е рано за коментари.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще изчакам да започне българският превод,и тогава ще започна да го гледам.Надявам се да е скоро:)

Да превод ще има,но не се знае кога ще е:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cha Sueng Won да не го вземат в сериалите да носи на гръб разни певци. Вече за кой ли път го засичам в сериали пълни с певци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, CToTaKa написа:

Cha Sueng Won да не го вземат в сериалите да носи на гръб разни певци. Вече за кой ли път го засичам в сериали пълни с певци.

 

Кои са тези сериали и кои певци е "носил"?  Интересно заключение, защото

 

Off Topic

тук точно, гримасите на Cha Sueng Won в определени моменти са в повече - един от личните минусите за първите два епизода.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, pencheva_sz написа:

 

Кои са тези сериали и кои певци е "носил"?  Интересно заключение, защото

 

  Покажи скритото съдържание

тук точно, гримасите на Cha Sueng Won в определени моменти са в повече - един от личните минусите за първите два епизода.

 

Тук от пръв поглед трима ги видях. А Lee Seung Gi е редовен. Жалко за младите актъори, които рядко получават шанс заради певците. Не е случайно, че нивото на сериалите спадна именно, когато започнаха да наемат певци и модели за актъори, заради това че са известни и имат фенове. То затова и младите актъори, които са в главни роли са толкова малко. Та се стига до парадокси актъори на по 40 години да трябва да изиграват романтични отношения с актриси на по 20 и обратното, или 30 годишни актъори/актриси да играят доста по-млади герои (като ги видя в ученическа униформа ми идва да спра сериала).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ча Сънг Уон в познато амплоа, играе с лекота. И Сънг Ги много добре се справя. Призначно -демонична история.

Първите серии ми бяха доста интересни, да видим как ще продължи. Цели 20 серии??? 

Вече видяхме всичко от сюжета, какво ще чоплят толкова?

Надявам се  сценаристите да не разчитат на актьорите да спасяват сериала от обозяване и издишане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради злощастен инцидент на снимачната площадка и като цяло лоши условия на работа корейските профсъюзи и  разни институции са настояли за действия и ТВН са отменили серията за утре, поне засега 3 и 4 серия ще ги покажат следващия уикенд. Но общо взето хич не й върви на тази продукция. Инфото - тук

 

Моят интерес се свеждаше до камеото в точно този трети епизод, но какво пък - ще гледаме догодина. :rolleyes:

PfQg9bQ90_A.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че Сънг Уон в тоя сериал не го харесвам грам и тук за сега не виждам  да  носи някой на гърба си. По маниерничене , ми  е като брат близнак на Че Мин Су в Man Who Dies to Live

Рано е за генерални изводи за сериала, но първите два  епизода биват.Да видим нататък, но не мисля този път, че певачите ще са проблем.Остава да почакаме до Иванов ден ,  празнувайки.

Весели празници и наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито ми хареса, нито ми е интересен. Напомня ми по стил и замисъл на онзи мокрия /Водния бог/. Сякаш тук се пробват да имитират подобна тема. Някакъв микс е, но предвидим микс. Шепа герои са, обаче 85% са свръхсъщества, и 15% са човешко присъствие, главно статистите /и във Водния бог бяха твърде много боговете/. Дори репликите не ме разсмиват както в Гоблина /там поне хумурът ни държеше/. А по шантавия стил на обличане и по лъскавите дрънкулки ми напомнят автоматично на онзи русоляво-белокосия бог /Блонди/. Въобще не ме грабва и играта им - сякаш гледам театър. Главният актьор пък, язък му за ролята във Фамилната книга Гу, където беше блестящ, просто много е свалил нивото. В комбинация с не достатъчно изпипаните фентъзи ефекти става не гледаемо. Ако и след 3ти епизод остане такова, ме губят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще един случай, когато рекламата на сериала е по-добра от самия сериал. Сценарият не е особено смислен и обмислен пълно е с логически дупки и лоша режисура. Гледам колкото за отбелязване в  архивите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...