Jump to content

Minshu no Teki~Yononaka, Okashikunai Desuka (2017)


Recommended Posts

sp_main_visial.png

 

Minshu no Teki~Yononaka, Okashikunai Desuka (民衆の敵)

Страна: Япония

Също така известен като: The Public Enemy

Период на излъчване: 2017 Октомври 16 до 2017 – Декември –

Време на излъчване: Понеделник 21:00

Формат: Renzoku

Жанр: Политическа драма

Канал: Fuji TV

Епизоди:

Режисьор: Hiro Kanai, Yusuke Ishii

Субтитри: Английски

 

Участват:

Shinohara Ryoko като Sato Tomoko

Takahashi Issei като Todo Makoto

Ishida Yuriko като Hirata Kazumi

Tanaka Kei като Sato Kohei

Furuta Arata като Inusaki Kazuhisa

Maeda Atsuko като Koide Mia

Chiba Yudai като Okamoto Ryo

Saito Tsukasa като Sonoda Ryutaro

Wakadanna като Wakamiya Kan

Hosoda Yoshihiko като Mochizuki Mamoru

Imada Mio като Riko

Yo Kimiko като Kawarada Akiko

Osumi Kenya като Maeda Yasushi

Nozawa Shiori като Hirata Akane

Torigoe Soma като Sato Shunpei

 

Резюме: Tomoko Sato (Ryoko Shinohara), съпругът и Kohei (Kei Tanaka) и техният син са едно обикновено японско семейство. Tomoko работи в компания на непълно работно време, но след като се противопоставя на неправилната система и отношение бива уволнена. Сега 40-годишна без образование и квалификация, какво да направи? Къде да си намери работа? Но един ден, докато гледа телевизионни програми Tomoko установява, че политиците получават достатъчно достойна заплата, в допълнение те имат тежест в обществото, затова решава да се кандидатира за градският съвет. В същото време нейният опонент в избирателната надпревара е Todo Makoto (Takahashi Issei), от семейството на наследствени политици. Hirata Kazumi (Ishida Yuriko) бивш политически коментатор и приятелка на Tomoko, вдъхновена от енергията и способността и да сближава хората, решава да и помогне в надпреварата за място в градският съвет...

 

Свали :click:  :click:  :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свежо е, както и се очаква от Рьоко Шинохара, когато не е суха офис-лейди с любовнатаистория.. която в тези случаи е някак си сива, след като ги е играла достатъчно пъти... Кефят ме японците имат дорам за всяка възрастова група жени - 16-20, 20-22, 23-30, 30-35, 35-40, 40-45, 45-50, 50-60... Идеята е как да остаряваме правилно, знам ли.. Жалко че не съм от типажа, който се поучи...

А този е от тези възпитателните, които казват сами да се погрижим за живота си и да вървим напред винаги... Обаче огънят на героинята си напомня Пепляшка и мнооого сладък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свежо заглавие определено. И силно бих казала. Допадна ми напълно как бяха поднесени купа "злободневни" за всички ни проблеми.

Интересно ми се получи гледането. Тръгна ми трудно, даже със сравнително дълга пауза след първите 2-3 епизода. Но след един определен момент -

Spoiler

избирането на главната героиня за кмет

ми стана повече от интересно. Другия итересен ми герой бе този на Issei Takahashi

и динамиката му с главната героиня.

Силен текст като цяло и съм много доволна финално.

За това заглавие ми напомни скоро и Atsuko Maeda, която гледах в главна роля в Yuriko's Barenaked Diary

То жанра някак си ми е неподходящо да е политическа драма. Съвсем пълна human drama.

Spoiler

,,,,,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...