Jump to content

The Villainess (2017)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

MV5BNzRiZjFkMjgtYjAxMy00NjNhLThlZmEtMDk1

46bd21052fcd4250849add82fe14403a.jpg

 

The Villainess (악녀)

Страна: Южна Корея

Премиера: 8 юни 2017 Г.

Времетраене: 129 мин.

Жанр: Екшън, Драма

Режисьор: Jeong Byeong Gil

:imdb:

 

Участват:

Kim Ok Bin като Sook Hee

Shin Ha Kyun като Lee Joong Sang

Sung Joon като Jung Hyun Soo

Kim Seo Hyung като Kwon Sook

Jo Eun Ji като Kim Sun

Lee Seung Joo като Choon Mo

Son Min Ji като Min Joo

Min Ye Ji като Sook Hee (young)

Kim Yeon Woo като Eun Hye

 

Резюме: Филмът разказва историята на безмилостна жена убиец на име Сук Хи (Kim Ok Vin), която от ранна възраст е обучавана в Китай на изкуството да убива хора. След смъртта на наставника си тя заминава за Южна Корея като агент в разузнавателната служба. Обещанието, което получава, е, че ще бъде свободна след десет години, ако дотогава изпълнява безпрекословно възложените ѝ задачи. Така Сук Хи започва новия си живот като актриса в театъра. Но скоро на пътя ѝ се изпречват двама мъже и тя открива мрачни тайни за миналото си, които в крайна сметка я карат да вземе нещата в свои ръце…

 

Награди:

16th New York Asian Film Festival: Daniel E. Craft Award for Excellence in Action Cinema (The Villainess)

21st Fantasia International Film Festival: GURU Prize for Best Action Feature Film (The Villainess)

26th Buil Film Awards: Best Cinematography (Park Jung Hun)

 

 

Свали с български субтитри :click: :click:

   Свали с английски субтитри :click:  

                          Свали с руски субтитри и озвучаване :click:                         

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се получав, когато един корейски режисьор се учи от правилните филми (в случая "Никита", Old boy" и "Kill Bill")? Получват се наслада за очите, радост за сърцето и увереност, че корейското екшън кино има светло бъдеще. Ще кажете: "А нищо ново, това вече сме го гледали" и ще сте прави. Но това не са блудкавите и нескопосани американски копирания, а нещо качествено, стряскащо и очароващо едновременно. Филмът е толкова кърваво-мрачно добър, че на моменти оригиналите приличат на романтични комедии. Няма да описвам подробно какво има в него-просто сами трябва да го видите. Специално внимание за работата на извънземния маниак и по съвместителство оператор, Park Jung-Hun. Досега взе само две награди за заснемането на филма, заслужава още много, но ще почакаме до края на годината.

Да не забравя и Ким Ок Бин!:wub::inlove::yes:

Гледайте го!

Демоне, събуди се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме изкефи достатъчно, макар че несъмнено е яко заснет и силен. И брутален. Но може би твърде преките заемки от Бил и булката донякъде убиха тръпката на сюжета, а другото дразнещо беше в спойлера:

Spoiler

крайната некадърност на агенцията, която я вербува. При целия си бюджет за училище за убийци как не си наеха един читав психолог и някой който да им каже, колко е непрофесионално да изпращаш хората си да вършат работа срещу лични врагове. 21 век сме все пак. Ако целта на убиеца е да изпълни задачата, излишно е да го пращаш там, където ще го познаят и ще го цакат. Прати на това място някой, който не познават и си свиркай... И ако идваш да прибереш убийците си след мисия, пък води си един санитар, или сестра, що ли... толкоз ли ти е зле бюджета...

Ако ли пък целта е извратената власт, с която се кефеше лошия герой - кеф ми беше да те лъжа и те лъгах щот мога... - ами недей се бара за агенция.

Та това крайно безсмислие на позициите ме отегчи. Въпреки че вечния втори любовник в жанра  - Сън Джун много ме кефи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми,  без  да съм и аз в голяма възхита.Съгласявам се  доводите на Майра- звучат логично.

Може и да има всички изброени достойнства,  не съм спец и не си позволявам мнение, но лично на мен, като на обикновен зрител, ми дойдоха в повече

Off Topic

1. едва ли не чакащите на опашка, които бяха и доста,  да ги трепят по ред на номерата

2. фантасмагориите във финалната сцена ( Дидо, друг път гледаш под лупа разните там катастрофи;), сега май не си я вадил)

3. прекалено безизразното лице на главната, за мен поне,  повече, отколкото беше необходимо за ролята на агент(може да е от ботокса)

Освен това, след пластиката, дето и и сътвориха, във филма естествено , направо ми беше еднаква и трудно различима от цялата паплач около нея в школото.

За Сън Джун- абсолютно и аз в кюпа на накефените. Голям бонус за филма беше в тоя мрак, кръв  и бруталност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кефи филмът. Ако трябва да съм честна, далеч е от класата, която можеше да постигне като корейски филм. Все пак, корейците експлоатират най-много, а и най-добре, темата за отмъщениетo, но този тук е много назад от трилогията на Пак Чан Ук, примерно. Прекалено много заимстване от Люк Бесон, според мен, макар персонажът на Сук Хи да е отличителен. Липсваше дълбочина и оригиналност в сюжета. По-скоро вкарването на прекалено много история и обрати не беше като хората, защото филмът е типичният action flick и трябваше да се придържа към това. Най- големият плюс- начинът на заснемане. Режисурата е просто върха, особено за такъв тип филм. Размазах се от кеф на началото на филма, дори Тарантино може да завиди за такова начало! А за хората, които играем FPS games, кефът е двоен! Краят също е на ниво. Въобще, екшънът е на ниво. И кръвта също. Всяка една от кървавите екшън сцени е достатъчно добра и в това отношение има перфекционизъм. Забравете за другото, просто се наслаждавайте на режисурата и кръвопролитията-това е хубавото на този филм.

Разбира се и Ким Ок Бин. Невероятна е! Двамата момци ги знаем колко са добри(а и готини), но те не са важни тук.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм , става за убиване на два часа.  Добри бойни сцени. Главната не беше безгрешна. 

Off Topic

Допусна една грешка която и струваше семейството. Дано има повече късмет със съпруг номер 3. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...