Jump to content

March Comes in Like a Lion 1 (2017)


lazeto

Recommended Posts

9L8Erl1cLusUtb3VuNFBNUdiPuR.jpg

 

March Comes in Like a Lion (3月のライオン 前編)

Страна: Япония

Също така известен като: San gatsu no Lion Zenpen

По мангата на: Chica Umino - "San gatsu no Lion"

Премиера: 18 Март 2017

Времетраене: 138 мин.

Жанр: Драма

 Режисьор: Keishi Ohtomo

Субтитри: Английски

:imdb:

           

Участват:

Ryunosuke Kamiki като Rei Kiriyama

Kuranosuke Sasaki като Kai Shimada

Hideaki Ito като Masamune Goto

Ryo Kase като Toji Soya

Kana Kurashina като Akari Kawamoto

Kaya Kiyohara като Hinata Kawamoto

Chise Niitsu като Momo Kawamoto

Gin Maeda като Someji Kawamoto

Sometani Shota като Narunobu Nikaido

Kasumi Arimura като Kyoko Koda

Etsushi Toyokawa като Sachika Koda

Issei Takahashi като Takashi Hayashida

Ryo Iwamatsu като Takanori Jinguji

Shigeru Saiki като Sakutaro Yanagihara

Tomoya Nakamura като Tatsuyuki Misumi

Hiroyuki Onoue като Issa Matsumoto

Eita Okuno като Junkei Yamazaki

Masahiro Komoto като Manabu Yasui

Yuka Itaya като Misaki

 

Резюме: Седемнадесет годишният Rei Kiriyama (Ryunosuke Kamiki) е професионален и успешен играч на Шоги (Японски шах). Той живее сам в Токио, защото родителите му и по-малката му сестра са загинали при пътнотранспортно произшествие, когато е бил малък. Докато един ден не среща своите съседи и трите им дъщери, за него това е първата му среща с човек извън Шоги светът в продължение на много години. Затова храненето със семейство Kawamoto и взаимодействието му със съседите, позволява да расте като играч и човек…

 

 

Линк към втория филм :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан, току що. Хареса ми. Много готина комбинация между драма, човешка история и щипка манга там някъде се прокрадваше, ама колкото за красота и естетика и се е получил много интересен и красив резултат.

Младият Камики/Рей ме грабна и много ме зарадва с игра, тъжен, единак, много самотен, но не се изолираше,  красив, много красив, гледах го с това лице интересно, на моменти стои мъжествен, а друг пък като малко детенце беззащитно, но определено си влезе в ролята много силно, иначе нямаше да ми хареса толкова много.

Супер отворен край, поне аз така го видях, дано да видим скоро и втората част, че всичко предстои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много много хубав.

също както и Го, играта Шоги има големи дълбини и стига до божественото,...невербална комукация, алегория на живота, изява на хареактерите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооо, изключително съзерцателен филм. Макар да не разбрах много от разговорите, поради трудното ми боравене с английския, все пак ми въздейства като лирична песен. Като излезе с понятни за мен субтитри, ще го гледам отново, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, както и предполагах, изпуснала съм още много нюанси с неразбирането на диалога. Преживяванията, радостите, тегобите, възходите и паденията и какво е да имаш едно единствено нещо, което да те задържа на повърхността на реката на живота , когато всичко те тегли към дъното и. Този филм се нарежда сред любимите ми!:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво е да разбереш, че това единствено нещо може и да е най-важната част от живота ти, но не е единствената. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ООоо, не бях разбрала...онзи дебеличкия играч на шоги всъщност се играе от Шота Сометани...ООО. Е талант си е и туйто. Така се превъплъщава, че не виждаш актьора Шота, а героя Нарунобу Никаидо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Той беше. Голям е!

И аз гледах първия филм, обаче кога ще събнат втората част? Така ми се губи цялата история и исках да я видя да финала за пълен коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...