Jump to content

Because This Is My First Life (2017)


Recommended Posts

Гледам епизодите и се наслаждавам, чета положителните коментари тук и се съгласявам :P

 

П.С. На заспиването и хъркането през Първата нощ  още давам "заето",  дойде ми в повече тази ситуация . А колежката от офиса на директор Ма винаги ме е забавлявала и се радвам, че й обърнаха повече внимание. Дали... не, прекалено е да се очаква развитие на връзка между нея и Won Seok.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, звучи революционно това за Won Seok, но пък някак логично, той първи усети колко некомфортна е дългогодишната му връзка, даде си сметка, че не е за там, а и половинката му като гледам опитва нещо ново, сякаш и е приятно в компанията на новия човек, с който открива повече сходства и сякаш не се притеснява да е себе си. Сякаш този втори шанс е и за двамата, нетипично за корейските стандарти, ще видим наистина..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет-мривет , компанията!:)  Много сори - бях принудително извън виртуала по технически причини, ако това може да се приеме за "извинителна бележка"/ сега си прибрах нотбука от ремонт:(/ и веднага налазих тук , че сЪрце не трае. Ама явно много нещо съм упущила ,  ще наваксам, ще чета и ще пиша.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да го консумират най-после  тоя брак ? Заклеймиха дългите любовни връзки и секса преди брака,  дадоха едно рамо на кариеристите  и  хем  реклама на уговорените бракове  е  сериалът,   а с това влачене,  току виж изгубили аудиторията .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен чак сега ми се отдаде възможност да изгледам и двете серии накуп.... и не знам откъде да започна. Толкова емоционално наситени бяха тези серии, толкова плавно изграждане на сюжета. И всичко си беше на място.

 За първи път, ама наистина за първи, клишето с появата на бившата беше смислено. И нямаше любовни триъгълници. Всичко се случваше толкова нормално. Особено

 

раздялата на Уон Сок И Хо Ранг... дано останат верни на себе си сценаристът и режисьорът и не съберат тази двойка, просто тяхната връзка се изчерпа

А директор Ма и нахаканата ми пълнят душата отвсякъде! Такъв като директор Ма да има човек до себе си ... 

Въобще, много красив сериал.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е да се пишат коментари за този сериал - почнеш ли да дълбаеш, анализираш и тълкуваш, току-виж си развалил магията. Емоцията толкова нежно те хваща и оплита, че оставаш без дъх. Невероятно усещане е да съпреживяваш всичко, което се случва - не само да харесваш, но да заобичаш истински героите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матрим, удоволствие е да пишем заедно отново! :wub:

Въпреки спринтовото гледане, няколко неща ми се набиха на прима виста. / Определено ще се наложи поне втори и трети" бис" за осмисляне на събитията:)

Ако мога да заема принципа на заглавието, то в този сериал някои неща виждам за "първи път".

И то все според мен са "плюсове". 

Нека повече гледалите ме поправят ако се налага , но това е  ми първият корейски сериал, който третира открито сексуалния тормоз на работното място. И в софт/ постоянните намеци , подмятания и забележки към отраканата мацка/ и в харт/ опита за изнасилване / формата му. И не само го показва, а  и със самото сюжетно развитие го класифицира като нереден и недопустим. А също така и адмирира несъгласието на жертвите му с подобно отношение , желанието им за справедливо " правосъдие", и възмездие. По един или друг начин. 

Вярно, в много продукции по някакъв начин в действието се промъква някаква нишка с намек за сексуален тормоз - къде под формата на мачовски изпълнения , къде на принципа "аз съм шефа/ главния/, ти си подчинена и ще слушаш", някъде се стига и до някакви по-физически измерения от типа на хващане , задържане , препречване на пътя или дори някоя насилствена целувка , но в общия контекст на сюжета всичко това някак си се размива, неглижира и  с развитието на взаимоотношенията на героите услужливо се забравя. Някак си се представа за едва ли не естествена част от едни отношения.Не визирам тайладските продукции, че те са съвсем друга бира с техните сюжети -" шамар -целувка". 

В този ред на мисли, при положение , че сме се нагледали на лицемерно пуритански нрави , това открито представяне на проблема мисля , че е доста "революционно".

Другото, което ми направи впечатление е , че в началната фаза на отношенията между директор Ма и мацката , бяха сменили "женската " и "мъжката" роля в двойката. Мацката демонстрираше разбиране , поведение и искания  по- типични за мъжката страна. Тя беше и действената страна за първата им целувка дори. Докато на директорчето му стовариха като че всички  типично "женски"  тревоги и преживявания . Та чак до кършенето на ръце и сълзите от безсилие... И веднага да кажа , че това ни най-малко не го принизи като образ, характер и качества. С тази му нежна страна , както и с всичкото си отношение и поведение спрямо нея, мога само най -искрено да й завиждам. ТаквиЗи мъже със свещ да ги търсиш! 

Адмирации на сценаристите , че направиха героинята й достатъчно умна, разумна и разсъдлива , да може да оцени, това което има до себе си и да го задържи, а не й вмениха някакъв безмислено тъп магарешки инат - да си отстоява позицията - да е сама , да не се обвързва , да няма сериозни връзки  и т.н.

Пишман- връзката при програмистчето и мераклийката -булка,  като че с всяка следваща серия вървеше към предизвестен край , който най -накрая стана реалност.  Тук много може да се пише за тях и отношенията им, но ще го прескоча целенасочено.  Направи ми впечатление нещо друго. Още когато младежът дойде във фирмата , колежката на г-н Ма му "фърли оЧо" , но благопристойно се отдръпна , като научи , че е обвързан .Сега , при положение  че вече е сам , мисля, че мацето  е тръгнала във фронтална атака и май докато се усети той ще бъде на бърза ръка вкаран в едни отношения , от които сам избяга наскоро. Дали ще го удоволетворят или ще се пробва да си върне изгубеното, не знам, но май по- голям късмет може да извади именно Хо Ранг. Колкото и смешно, та чак на моменти гротескно да е единственото й стремление в живота  - брака, тя смогва да си отстои позицията и дори успя да израсне и помъдрее с раздялата. И да осъзнае , че по общ път могат да тръгнат двама души, само ако имат обща цел. 

 Колкото до нашите мили съквартиранти -младоженци. Сладури! Но за тях  - после. 

Сега - другото нещо , което виждам за първи път в корейски сериал - такова разумно, смислено и положително представяне на Бившата. Евалла! 

Изобщо, удоволствие е да гледаш разумни герои, извършващи разумни и логични постъпки и мислещи достатъчно разумно за себе си , околните и взаимоотношенията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Speedy86 не реви,  много станахте и на мен ще ми скъсате сърцето! :D И аз съм в очакване, но за нещо мило и хубаво, след толкова горчиви сълзи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм щастлива! Нямах абсолютно никакви очаквания за финала, по-скоро очакванията ми се стопиха някъде към 13-та серия, просто толкова се радвах на всичко и всички, че си казах, че ми е все тая как ще го докарат накрая. Наистина страхотен сериал, мисля да се връщам към него от време на време, когато вземе да ми се струва, че животът е скучен.

За И Мин Ги съгласна! Направо се влюбих в тази му роля. 

А директор Ма и мацката толкоооова да кефят, как само отпрашиха с мотора...

Според мен с този сериал корейците за първи път напълно разбиха клишетата и се противопоставиха на традиционното мислене, характерно за тях. В други продукции тук-там имаше опити и загатвания, но тук дадоха свобода и широта на това. 

Дааа, много съм доволна, не ми слиза усмивката от лицето..и хич не ми се гледа нещо друго, този сериал ще ми държи за седмици напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лягам си много доволно нахилена! :D Страхотен сериал, със сигурност ще го гледам пак, а като го преведат целия на български ще си го сваля да му се радвам, когато съм в гадно настроение. Искам още  Се Хи и Джи Хо :D. Такъв образ като главния не бях гледала досега, а историята се разви плавно, последователно и най-вече нежно. Какво повече да иска моята романтична душа. 

Този сериал ме накара да напиша коментар, нещо което не съм правила много, много отдавна, въпреки че съм редовно тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително емоционален, истински, нежен и въздействащ беше за мен този сериал.  Не е първия, който гледам, но е първия заради който си направих регистрация, за да коментирам ( въпреки че съм фен от 10 години ;)  )  Снощи си легнах една усмихната ( след последния епизод), изпълнена с емоции ... сега се чудя как да ги предам?!       Какво ми хареса в сериала - всичко !  Много, мноооооооого ми хареса!!! Ще ми липсват героите, толкова, че друго въобще не искам да погледна  :/      ( Пак ще си го пусна :)  )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финалът беше почти като в съвременна оперета, а такова облекчение ми донесе! Щастлива съм,  че всичко свърши абсолютно правилно. Дори третата двойка, при която май всичко беше изчерпано, откри, че близостта и привързаността, скрепявани години наред, са най-здравата основа за един брак, навик, в добрия смисъл на думата, който ще им помогне да преодоляват всякакви битови и финансови проблеми. Много съм доволна! Клишираният израз “любими герои" доби плътност и сега всички много ще ми липсват:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11/29/2017 at 11:34, Matrim написа:

Финалът беше почти като в съвременна оперета, а такова облекчение ми донесе! Щастлива съм,  че всичко свърши абсолютно правилно. Дори третата двойка, при която май всичко беше изчерпано, откри, че близостта и привързаността, скрепявани години наред, са най-здравата основа за един брак, навик, в добрия смисъл на думата, който ще им помогне да преодоляват всякакви битови и финансови проблеми. Много съм доволна! Клишираният израз “любими герои" доби плътност и сега всички много ще ми липсват:(

 

Съгласна за третата двойка и изобщо! :)

"Захаросан" хепиенд,  но поднесен елегантно!  Доволна съм и романтично "наситена" ;)!

Ще ми липсва и на мен този сериал! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм доволна от финала. Наистина неусетно минаха 16 епизода, но все се надявах, че поне едната двойка ще даде фира. И то точно тази с инженерчето и мацката дето най - голямата й мечта беше да се ожени. Тая Бо Ми колкото и странна мен ме кефеше, те повечето инженери са "спрели" така, че с момчета как и програмата е изчислила си пасваха идеално, но нали трябва да разберем, че на голямата любов такива трудности не могат да се опрат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен третата двойка продължи да е нелепа. Те бяха толкова безобразно различни, че не виждам как биха продължили заедно. Тоя нейния план накрая направо ме съсипа... Рязък обрат на 180 градуса и за двамата. Не особено credible, ще ме прощават.

 

Аз и за основната двойка имам огромна забележка.

 

Явно не пожелаха да ни спестят елемента с раздялата за незнайно какво време. Това как да е, тая песен сме я пяли и друг път. Ама нашата мома ненадгледна повтори едно към едно точно това, което беше разкатало фамилията на младежа с бившата му. Едно нелепо писмо и вдига гълъбите. Че накрая се връща, все едно нищо не е било, а ако не беше случайността, можеше изобщо да не го и потърси. Как да не се пропие човечецът при това положение? Ся, че беше безкрайно сладък цупльо, изобщо не се коментира, но беше много грубо от нейна страна и доста извън иначе смисления образ. Ей това не ми дава мира. От всички начини да предизвика реакция, баш най-левашкия да избере...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, speedy86 написа:

И за мен третата двойка продължи да е нелепа. Те бяха толкова безобразно различни, че не виждам как биха продължили заедно. Тоя нейния план накрая направо ме съсипа... Рязък обрат на 180 градуса и за двамата. Не особено credible, ще ме прощават.

 

Аз и за основната двойка имам огромна забележка.

  Скрий съдържанието

Явно не пожелаха да ни спестят елемента с раздялата за незнайно какво време. Това как да е, тая песен сме я пяли и друг път. Ама нашата мома ненадгледна повтори едно към едно точно това, което беше разкатало фамилията на младежа с бившата му. Едно нелепо писмо и вдига гълъбите. Че накрая се връща, все едно нищо не е било, а ако не беше случайността, можеше изобщо да не го и потърси. Как да не се пропие човечецът при това положение? Ся, че беше безкрайно сладък цупльо, изобщо не се коментира, но беше много грубо от нейна страна и доста извън иначе смисления образ. Ей това не ми дава мира. От всички начини да предизвика реакция, баш най-левашкия да избере...

Because this is a Korean drama!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам бе, дребен, ама тук до последно даваха силни сигнали за рязък завой в посока град Логика и изведнъж.... получихме си камиона в друга форма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...