Jump to content

Because This Is My First Life (2017)


Recommended Posts

Lawandula, човек като те чете, остава с впечатлението, че щом имаш акъл, животът ти ще се нареди чудесно. Да, ама не. Особено не и от това, което сме виждали в Корея. Особено пък що се отнася до жените.

А тази мацка е толкова далеч от т.нар. типичната корейска главна героиня, колкото си и ти от нея. Момичето е готово на определени компромиси, за да оцелее, но не и да позволи да я мачкат /баща, брат, колеги/. Това, че е срамежлива и по-затворена, не я прави малоумна кифла, която се раздава безрезервно на всеки.

И с какво бракът им е по-различен от уредените бракове? В смисъл, че и другите се женят не по любов, а от социални подбуди - къде да създадат семейство, къде за финансова сигурност. Да, те са съквартиранти, които тепърва се опознават. А това, че симулираха сватба, няма нищо общо /защото те не са и женени, де факто. Казаха, че няма да регистрират брака си/.

Отдавна не съм чела да харесаш някоя главна героиня - все кусури търсиш. Едната ти била мухла, другата - кифла, третата - инфантилна, четвъртата си мятала косата неправилно и т.н.

И сега този сериал ти идвал много... обикновен. Един ще ти е приказка, друг ще е измислен, трети прекалено реалистичен. Май и ти не знаеш какво искаш да гледаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 minutes ago, Lawandula said:

Матрим и като  е умна и с  образование героинята и си вземала сама решенията каква полза, като резултатът е нула и си крета ден за ден.Сама си го призна по телефона. Оправдания за поколението ,световната криза  и прочее, всеки може да изкара. Това пък я прави още повече  неразлична от многото неуспели .Приятелките и барем имат мераци и цели, колкото и отстрани да са странни и незначителни- за тях са си нещо и ги преследват по начини, които можем пак отстрани да одобряваме или не.

itadakimasu, във всеки сериал има житейска философия.Ако този е направен да вдигне духа на депресираните, че са част от многото и не са единствени- добре, ще се напъна да го разбера тоя реализъм.

 

По-скоро зависи от това кой какво търси и от каква позиция изхожда, житейска философия за едни може да е посредствен и профанизиран мироглед за други. Аз грам не виждам депресираност в този сериал, но няма да оспорвам гледната ти точка. Според мен, не се мъчи, ако нещо не ти въздействува. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Kiddo написа:

Lawandula, човек като те чете, остава с впечатлението, че щом имаш акъл, животът ти ще се нареди чудесно. Да, ама не. Особено не и от това, което сме виждали в Корея. Особено пък що се отнася до жените.

А тази мацка е толкова далеч от т.нар. типичната корейска главна героиня, колкото си и ти от нея. Момичето е готово на определени компромиси, за да оцелее, но не и да позволи да я мачкат /баща, брат, колеги/. Това, че е срамежлива и по-затворена, не я прави малоумна кифла, която се раздава безрезервно на всеки.

И с какво бракът им е по-различен от уредените бракове? В смисъл, че и другите се женят не по любов, а от социални подбуди - къде да създадат семейство, къде за финансова сигурност. Да, те са съквартиранти, които тепърва се опознават. А това, че симулираха сватба, няма нищо общо /защото те не са и женени, де факто. Казаха, че няма да регистрират брака си/.

Отдавна не съм чела да харесаш някоя главна героиня - все кусури търсиш. Едната ти била мухла, другата - кифла, третата - инфантилна, четвъртата си мятала косата неправилно и т.н.

И сега този сериал ти идвал много... обикновен. Един ще ти е приказка, друг ще е измислен, трети прекалено реалистичен. Май и ти не знаеш какво искаш да гледаш.

 

Кидо, извини ме, но забелязвам, не за пръв път, че  използваш темите, за да правиш квалификации  и разбори на потребителите и да коментираш тях. .Да се придържаме към сериалите , май по-добре, а?

Така я виждам героинята, така я коментирам. Не  я харесвам, защото не прави нищо , за да промени живота си,  устройва я  да има покрив над главата и да се нахрани  .Това си е нейния избор- хубаво. Не е длъжна да го променя.Така  си и  харесва, устройва я, не пречи на никой, не е длъжна да прави компромиси, държи си дипломата в джоба,  но видиш ли- за това  героинята не ми допада, на фона на това, което ни показват,няма живот в нея, а ми беше симпатична до определен момент.Ай дано любовта я размърда, нали това се очаква, да стоплят реотаните!Имахме  задължителният дразнител по схемата- Рошко и естествено задължитрелният спасител.

Героините от другите сериали - в темите за тях.И има разлика между нехаресване на актриса и героиня.Тук актрисата е прекрасна и супер си играе ролята.

А ,че ми идвал обикновен сериала-  от теб разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един потресаващ монолог на едната приятелка за нейната голяма мечта да стане безцветна, да се слее с тълпата, да бъде като всички останали: омъжена домакиня с деца, да има същия живот като другите, по нищо да не се различава от тях... Апология на посредствеността, на стадния модел. От малкото, което знам за типичната корейка, може би тя е точно такава. Но съм виждала подобни жени в американските филми, срещала съм ги "на живо" и в България. Не ги упреквам, но да търсиш сигурност, спокойствие, дори щастие в мимикрията, ето това е то липса на борбеност и примирение. Виж, главната героиня е друго - одухотворено, чувствително, деликатно, светло момиче. Затова ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Matrim написа:

Имаше един потресаващ монолог на едната приятелка за нейната голяма мечта да стане безцветна, да се слее с тълпата, да бъде като всички останали: омъжена домакиня с деца, да има същия живот като другите, по нищо да не се различава от тях... Апология на посредствеността, на стадния модел. От малкото, което знам за типичната корейка, може би тя е точно такава. Но съм виждала подобни жени в американските филми, срещала съм ги "на живо" и в България. Не ги упреквам, но да търсиш сигурност, спокойствие, дори щастие в мимикрията, ето това е то липса на борбеност и примирение. Виж, главната героиня е друго - одухотворено, чувствително, деликатно, светло момиче. Затова ми харесва.

Напълно съгласна. И ако съпругът един ден си хване шапката и забегне с по-нов модел розова куличка или го отняма по по-неприятен повод, женицата увисва нейде в празното пространство - без собствени доходи и умения да се издържа, депресирана, истерична и смачкана. Аре не, мерси!

 

Впрочем голобрадият пишман-годеник и превъзнесената булка си сготвиха доста неприятна бомба, само я чакам да избухне. Тя си прави сметки без кръчмар, той зорлем на тия години едва се сеща даа се вземе в ръце... Нещо хич не я виждам тая тяхна голяма любов на какво се държи (и дължи), щото определено гледат в различни посоки.

 

А за нашата мома ще добавя, че има и желензи нерви. Ако бях на нейно място, тоя плик къде щях да го навра..... 

Но! Поне чакаме развитие следващата седмица, че доста бяха забавили темпото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново съгласна с Матрим. Страхотна серия. Мацката показа не само че не е слаба, а напротив. Страхотен персонаж е това момиче. А аз чакам с нетърпение следващата серия, хем да се позабавляваме с нашия по цветни гащи и тотално извън средата, в която вирее, хем май ни чака така очакваната:kissy:

Интересно ми е при директор Ма и нахаканата кой кого ще промени повече, засега тя го води за носа, но и при нея има отстъпление.... ама радват ме бе. 

За третата двойка и аз мисля като Спиди, даже, ако трябва да съм честна, очаквам, че може и да се разделят. Малко на преструвка и навик ми мяза тяхната връзка на тоя етап. 

А на директор Ма хамлетовските мъки така ме разсмяха...и "мама навремето ми каза да не се срещам с лоши момичета". :lol2: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, в драмата ни показват  три  най-разпространени типа корейки  от средната  и под нея класа.Имаме липса на на златотърсачка и типична пепеляшка, просто щот' няма принцове.

1.Борбена кариеристка

2 Кандидат домакиня.

3.Неуспяла изучена

Последната на всичкото отгоре и самотна, върху което е допълнителният акцент. Всичкото друго е добавка.Чувствителна, слънчева и т.н, но факт е , че  се е оставила по течението и се омъжи по сметка, заради единия покрив над главата. Другите с техните си мераци.Поне аз, не мога да съдя кое  е правилно,  кое не  и да квалифицирам като примерно "Апология на посредствеността, на стадния модел" , но мога да харесвам или не и няма нужда да се убеждаваме в харесванията си.

Мъжете и тях може да ги наредим като представителна извадка и тук с акцент на самотника.

 

И понеже  оригиналът е японски, типичното японско да правят дисекции, няма как да не се е отразило и да не различи драмата от повечето корейски ( в момента вървят и други подобни( чак да почнеш да бъркаш тройките приятелки)Това обаче японците го правят в 10-12 епизода, а тук покорейчено в 16 и може би зациклянето дойде от това.  Надявам се  с вкарването на бившата съпруга, или каквато е,  да е  не покорейчат съвсем и да поускорят темпото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директор Ма и отраканата кака си ги харесвам най - много за сега. И приятелят на тая другата също ми е симпатичен,като характер супер умен е ама му е трудно да схване обикновените и малки неща около него. Приятелката му ме дразни много, като цяло тоя тип жени ме дразнят, не ги харесвам уважавам избора им все пак трябва да има и такива, като тях ама на мен все ми се е струвало тъпо най - голямата ти цел в живота да  е да се ожениш, да имаш деца и да си обикновена домакиня.  За утре ще си оставя 10 епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е поредният сериал с претенции да е нещо по-различно, но в същото време си остава поредното клише. Както повечето такива на tvN, започва интересно, но изпада в зоната на посредствеността поради липсата на качество на сценария. Повечето от второстепенните актъори все едно са ги избирали на база колко добре дефилират по подиума, а не актъорски качества. Когато главната актриса търсеше Бок Нам и си мислеше, че е куче... толкова елементарен сценарии няма. Може ли след като го намери да повтарят няколко пъти какъв цвят му била косата, дрехите, че не видиш ли съм малоумен да не съм разбрал, че не става въпрос за куче. Това е елементарен сценарии. Каква е основната история в сериала? Просто няма такава, нахвърляни са десетки поуки от живота, които може да се прочетат в детските книжки. Да гледаш този сериал е все едно да гледаш как влак се движи по вода, без релси. Красиво, но безцелно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и 10 епизод, но не ме впечатли с нищо освен с това, че беше поредният муден епизод. Жалко, че тръгнаха толкова добре, а сега вече сякаш няма какво друго да ни покажат и почнаха да ни занимават с разтягане на локуми. Ще следя темата, но за момента не смятам да го продължавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, знам си, че предстои мазаляк, но от финала на 11-ти определено съм доволна. :wub::inlove:  На такива уроци как да не ходи с кеф човек :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така нахилено си седя вече 15 минути, след като свърши серията...то не беше поезия, не беше морето.. и най-сетне

 

хубавата целувка :wub:

 

А ние за какъв го мислехме, а той друг излезе..мацката се оказа къде по-неориентирана от нашия в тия неща, ама и тя бързо се учи с това "искам още". :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, както се смеех с глас, накрая се оцъклих :D Очертават се интересни две седмици, и ха дано продължат да държат темпото. (И Се Хи все така да ни изненадва!!!)

Директор Ма, завалията, жал ми стана да го гледам колко си я обича, душицата. Хората какви неща крият, а тя... Страхотна двойка, страхотна!

Третия комплект направо могат да ги отпишат от сценария, хич няма да ми липсват. 

 

Новата сюжетна комета отсега ме дразни. Не знам, де, може да има причини, ама хич да не поговори с него?!? Да не е Лайза Минели, дето има една дума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се Хи определено много изненади в последните серии.... още си спомням, когато си заключваше вратата на спалнята. :lol:  Ама край, кутията на Пандора е отворена. :D

Съгласна съм за новата госпоИца, още като прочетоха съдържанието на бележката от нея ми стана неприятна. Само дано не ни занимават с тази история цели две серии. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, къде сте :D никой не пише за Първата вечер

Off Topic

повече беше неловкото, но и някак нежно, така ми действат двамата, неговата сдържаност и нейната влюбеност са много приятна комбинация . На мен комичния ефект с хъркането и ми е в повече, ама хумор, така го разбират корейците. Готино е, когато двама души намират път към себе си, дано не задълбаят в условности, а да ги оставят да вървят по своя път, както досега,  да видим...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани я първата вечер, ти глей как ни направиха разногледи в последните два епизода. Вчера нищичко не успях да измисля като коментар, ама днес вече съвсем дадох права линия... :blink: Сигурно защото върви хем последователно, хем логично и смислено - кога сме гледали такова нещо по К-ТВ? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даа, така си е,  сега изгледах 14 серия на един дъх, досега все това говорим /на някой не им се вярваше/ , че са искрени и последователни, но този път се разбиха просто, всеки със собственото си лице и беше толкова хубаво и откровено и супер готино...

Off Topic

даже края дойде закономерно някак, тя мисли за него, той за нея, ама прекалено и тя го измисли...а неговото кобе се забави, ама пък то беше във всичко до тук, да я приюти, избора му - да е точно тя и никой друг, сватбата, подкрепата, която и даде..дам, обичат се и това си е, тези млади влюбени гълъбчета, ама ще се гърчим до края, защото двамата са прекалено принципни и мислещи един за друг.

 

директор Ма подскачаше, обаче и аз с него :D

Off Topic

защото реванша беше колкото нейн, толкова и негов...евала, директор Ма, добре че има герои като теб! Обичаме те!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директор Ма президент!

Аз и за третата двойка се радвам. Много. Крайно време беше.

Пък двете ни гугутки ми надхвърлиха всички очаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам коментар за колежката от работата на  директор Ма :D много ценна мадама много... в книжарница ли споменаха, че щяла да ходи ;)...ха ха

 

и още за нея, много як лаф пак тя произведе : Уговорка. Да, имам уговорка ...със себе си.  евала :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...