Jump to content

Because This Is My First Life (2017)


Recommended Posts

За намирането - логично е да е чрез телефона на главната - някакво приложение, което пази информация, къде се е движила последната седмица - те с колегата й пиеха бира на същото място, с прекрасния изглед (предположение). Друг начин е чрез телефона на предполагаемия психопат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, pencheva_sz said:

За намирането - логично е да е чрез телефона на главната - някакво приложение, което пази информация, къде се е движила последната седмица - те с колегата й пиеха бира на същото място, с прекрасния изглед (предположение). Друг начин е чрез телефона на предполагаемия психопат...

И аз така предположих. Впрочем, в Блек споменават за такова приложение. То като цяло всеки телефон с GPS е проследяем. 

Просто в голяма част от корейските сериали магичното появяване на точното място в точното време си е запазена марка, чисто клише. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.10.2017 г. at 20:12, speedy86 написа:

.....

Аз пък много се насладих на комплимента, който Мин Ги направи на мацето - „Мога да го направя само защото е с теб.” Някак си ми лепна много на място - някои неща можеш да очакваш и да си позволиш, само ако имаш правилния човек до себе си.....

Ще си позволя да кривна от общите теми за актуалното социално звучене на сериала / не е умишлено , но с  itadakimasu  пак мислим еднакво :)/ и да се отбележа едно детайлче , което ми направи впечатление в края на 8 -серия.  Не случайно цитирам Спиди.  Аналогична по смисъл реплика каза и Дже Хо, докато с Рошкото коментираха брака й и взаимоотношенията им. "Не заради работата му или жилището, а защото  това е той. Ако не беше той , нямаше да се омъжа за този човек , дори и при тези условия. " И после в прав текст му даде да разбере, че няма право да се намесва и коментира брака й. Явно осъзнаването , че до себе си имат правилния човек вече е станало база за надграждане на взаимоотношенията.

Удоволствие е да гледам, как всяко действие , постъпка и събитие се обсъжда спокойно, трезво, логично и разумно от двамата.  

 

ПС. На коментарите, защо го отнесе мотора. Като изключим финансово обоснованото обяснение на Мин Ки , което даде на момента , то той действа всъщност по желязната логика , че едно крушенце, примерно , няма да уязви Рошкото така, както  повреда по неговото гордо притежание - скъпия мотор.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, itadakimasu написа:
 

Ако ми позволиш да ти отговоря. Според мен е точно обратното в този сериал. Главната въобще не е типичната damsel in distress, която срещаме в корейските сериали. Досега не съм видяла една сцена дори, в която мъжът да я спасява и да й помага, особено сравнено с това, което обичайно виждаме в корейските драми. Не трябва да се бъркат жестовете, джентълменски или просто чисто човешки, които той проявява- примерно този с кърпичката на сватбата. А това, което видяхме в края на последната серия не беше никакво спасяване, мацката и сама щеше да се справи, тя си беше толкова спокойна, нито истеряса, нито нищо.. нашият си мислеше, че тя има нужда от спасяване, но цялата сцена беше, за да го покажат него как излиза постепенно от обвивката си, а не поредната с рицаря на бял кон. За помагане- еми то е взаимно при тях, двамата си помагат един на друг, иначе нямаше и да свършат фиктивно женени, само дето още не осъзнават, че желанието да помагат на другия се дължи на чувства. То така се гради връзка- с взаимност.

 


Относно брака- според мен тук има едно разбиване на традиционалисткото/консервативно виждане за брака- бракът между двамата главни не е нито по любов, нито за да спазят някакви порядки и норми, напротив, те се престориха, че се женят, точно за да им се махнат от главата тия порядки и норми. Тук даже въобще не можем да говорим за истинския, както го наричат хората, консервативен брак, защото семейството като единица е нещо свещено спрямо традиционните виждания и разни финансови и прочее договореностти(сключването на граждански брак) са от второстепенно значение, а тук дори има една идея отиване по-нататък от все повече разпространяващата се практика с предбрачни договори и разни такива- те имат договор за съвместно съжителство, като разпределят дори и минималните разходи. Моето мнение е, че от една страна показват крайно материалистичното и практично общество, в което живеем, в което бракът е просто един договор, а консервативното виждане, както го наричат, за брака все повече бива забравено. Като цяло, сериалът следва доста модернизираните и либерализирани виждания на младото поколение там(не бива да сравняваме западния либерализъм с едва зараждащите се негови форми в източните общества).  

Аз лично също очаквам да завърши сериалът с истински брак, даже  ще се радвам на такъв край.

 

Kiddo, и аз така мисля, рошавият надали ще го изкарат завършен психопат, даже аз си мисля, че ролята му приключи. А това с намирането беше типично по корейски- те там ги усещат тия неща. :D Но пък току-виж ме изненадали и в следващата серия пуснат как е станало по нормален човешки начин, а не екстрасензорно.

 

Аз съм до втори епизод, не ми разказвай натам, за да ми е интересно :D. Главната героиня е типичната героиня от корейски сериал, защото е слаба, нуждаеща се от помощ, несигурна и зависима от квартирата на главния герой. Без него тя е нищо, няма да има никаква история сериала ако я пуснат нея сама. Да не споменаваме това, че я е срам от голотата и представата за нея. Това, че е пушила цигари и целуна някакъв непознат не я прави "либерален герой". Приятелката и е къде къде по-либерална, но тя играе второстепенен герой. Аз говорех за самият брак като "отживелица", не представата за това какъв да е брака. В модерния свят хората не се женят, което си е мое мнение. Един подпис какво е? Консервативна мярка, за да не се разделят. Това, че главният герой се поддаде на натиска на обществото (в случая близките му) и реши да се ожени независимо дали фиктивно или не, прави ли сериала страшно "модерен"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен нещо взеха да ме дразнят,

 

Off Topic

от момента на сватбата, то рев, то чудо. Като почнела да реве, сама не можела да спре. Ми да надува гайдата, докат направи херния :rolleyes:

И на работата търпя, търпя, аз да съм ги размятала пишман колегите на втория месец още.

 

И кат са практични и свободомислещи, да си бяха живели като хазяин-квартирант и толкоз. Само не ми е ясно,

 

Off Topic

договора що го направиха за две години и после щели да се развеждат? То тоз кредит за толкоз ли се изплаща? :896767:

 

Най ме кефи високата мадама, най-малко драма и най-отракана, ама и на нея нещо й се качват на главата в службата.

 

А като вземат да се търкалят по розовия диван и направо се изприщвам, все едно виждам котка върху него :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна със Стотака за героинята. Тя си е една типична сериална неудачница- всичко и е за сефте ,защото от една страна  30 години бляла, от друга, шот' видите ли,  тя не можела да отказва нищо , както я охарактеризира съпругът за качването на мотора.Преди са я обгрижвали приятелките и, сега -той, иначе, както няма никакви претенции почти за нищо на тия години, щеше да обитава някоя сауна( по техните стандарти за бездомни), останала само  по долни гащи .:896767: Добре, че е "бастунът" да разнообрази историята, той барем има оправдание що му е всичко за сефте, че ако останеше до нея, само щеше да мига на парцали. С психопата, съвсем се оляха с драматизма, а с тоалетите И при това пестене и  с "реализма"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, CToTaKa said:

Аз съм до втори епизод, не ми разказвай натам, за да ми е интересно :D. Главната героиня е типичната героиня от корейски сериал, защото е слаба, нуждаеща се от помощ, несигурна и зависима от квартирата на главния герой. Без него тя е нищо, няма да има никаква история сериала ако я пуснат нея сама. Да не споменаваме това, че я е срам от голотата и представата за нея. Това, че е пушила цигари и целуна някакъв непознат не я прави "либерален герой". Приятелката и е къде къде по-либерална, но тя играе второстепенен герой. Аз говорех за самият брак като "отживелица", не представата за това какъв да е брака. В модерния свят хората не се женят, което си е мое мнение. Един подпис какво е? Консервативна мярка, за да не се разделят. Това, че главният герой се поддаде на натиска на обществото (в случая близките му) и реши да се ожени независимо дали фиктивно или не, прави ли сериала страшно "модерен"...

Извинявай за спойлерите, без да искам съм подминала това, че си още на втори епизод. :P  Надолу в коментара няма как да избегна споменаването на всички излезли досега серии, ако искаш изчакай с четенето му, докато наваксаш със сериите. 

Иначе, аз виждам нещата в друга светлина. Главната и главният взаимно си помагат и се нуждаят един от друг. Колкото главната се нуждае от него, за да има покрив над главата, толкова той се нуждае от нея, за да си живее мирно и спокойно в жилището си, а и майка му да не го притеснява. Има една равнопоставеност в това отношение тук. Точно това е прекрасното в цялата идея, която развиват в сериала- това, че двама души са поставени в едни обстоятелства и имат нужда един от друг, ей така изведнъж... но накрая стигат до момента, в който и двамата казват, че не е само до нуждата, а до това, че го правят, защото именно той е той, а тя е тя- тоест не биха го направили това с други хора- тъкмо това, за което говори по-горе @asha

Не мисля, че е слаба главната- сама се справя с живота, не разчита на семейството си, защото видяхме, че синът е приоритет, имаше достатъчно кураж и разум да не играе играта с раболепниченето и затварянето на очи(нещо, което впрочем прави нахаканата мацка) пред шефовете и да напусне, когато видя, че не се получава, сама подема инициативата за всичко, което се случва в живота й(главният дори това харесва в нея и го казва по-нататък на майка й, че всички избори, които тя прави са неини и не се води по никой, че всичко, което прави го прави, защото иска- в този ред на мисли, нямаше да се съгласи на този фиктивен брак, ако не го е искала). Относно либералността, аз мисля, че случаят с нея не е, че е консервативна...просто е по-срамежлива, по-секретна, дори по-наивна е, ако трябва да съм честна(в противовес и на двете й приятелки), поне според мен. 

А изборът на главния да се ожени, за да му се махнат от главата не го виждам като огъване под натиск, а решение на проблема, едно тарикатско, но и логично решение. Той, ако се беше поддал, щеше да се ожени наистина за някоя от момите, които мамичка му уреждаше. 

П.П. Ще ми е интересно, когато напреднеш със сериите, дали ще си промениш мнението за главната... то може и към по-лошо да отиде де.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нееее, защо му замазахте косатаааааааааа!!!! :wacko:

 

Няма да ни е скучно и в следващите епизоди, де. Тъкмо дадат един отговор и поставят три други въпросителни, гадините. :) Много трогателен епизод. Радва ме.

Ама косата не биваше да му пипат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо и аз изгледах серията и същата реакция за косата... що бе така, колко беше чаровен с тия завеси от двете страни, гадини...

Ей много се изкефих на това как извъртяха нещата с рошавия, така се смях от сърце.. разбиха клишето. 

Ей това е любов- да приемаш странностите на другия и да правиш компромис с тях...много ме израдва сцената, в която нашият пак тръгна да бърбори глупости, а мацката мълчаливо подмина това. Скоро ще започне да обича и странностите му, първата крачка е компромисът с тях. Не че трябва да харесваме всичко в другия, но е важно да го приемаме и с това, което не ни допада и смятаме за негативно у него. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тези двамата са родени един за друг - толкова са отнесени и заухани, че просто няма начин с други да си допаднат така :D

Off Topic

Знаех си, че малкият не е психар.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, speedy86 написа:

Забравих да отбележа неподражаемото му чувство за хумор - тънко, тънко, та чак ... :D

...та чак нанотънко? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо им няма на главните ;), перфектни са и като вземат да се гледат на дивана, гледат се, гледат...., та се чудиш какво точно виждат в крайна сметка :D

Off Topic

сълзите на директор Ма бяха №1, много плака завалията, ама имаше защо, най-сетне го огря :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

То проблемът при Ма не е с огряването :) Това се оказа най-лесното.

Завалийката иска да го обичат, чак да ти скъса сърцето.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Kiddo

Off Topic

мой нескопосан опит да се се пошегувам, сълзите са си сълзи, а неговите си бяха доста чистосърдечни, безсилие, любов, мъка, всичко му дойде на куп, искрено беше, за разлика от нея, която поддържа роля и бариера, уж предпазна, но някак несигурна и вървяща доста против нея и нараняваща я силно. харесвам директор Ма, той е най-непринуден, на всичкото отгоре широко скроен, обича си колегите, разбира ги, абе шефче та дрънка, и любовните му терзания са ми най-приятната част от сериала, просто защото е готин. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам бе хора, не мятайте доматите,че са скъпи, но толкоз деспасито тия главните, че почват да ме хващат сърбежи.Ако не им добавят малко скорост, едва ли ще ги издаяня до 16 епизод, пък ако  продължат и да намалят времето на по- атрактивните двойки, съвсем.

За  хубавите  лимби на главния - язък, но явно това ще е свързано с преминаването му от робот към човешкия вид. При толкоз окосмяване - никакви признаци на тестостерон, пък ся направо не знам.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа със закъснение в спора типична корейка ли е Главната или не. Мисля че различията между нея и традиционния типаж са много. Като за начало - умна е и има прекрасно образование. Казвате, че е неудачница. Не точно. Тя сама взимаше решенията си, а не, защото Съдбата тъй е решила. Можеше да замине при родителите си, можеше да остане да живее при инфантилния си брат, можеше да прави компромиси в работата си, но не пожела... По-голяма неудачница ли е от приятелките си? Едната, с маниакалния си мерак да се омъжи, а другата - да стане директор, каквото и да ѝ коства това? Не случайно бяха вкарани онези разсъждения за поколението, родено през 1988 г., за промяната на ценностите, за трудния, смазващ живот на тези млади хора, превърнати в заложници в свят, подчинен на големите пари. А какво ще кажете за кредита на интровертния съпруг, който ще бъде изплатен през... 2048 година! Изобщо, всички герои ми приличат на корабокрушенци, вкопчени в преминала край тях греда - единствен шанс за оцеляването им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Matrim, прекрасно го каза. Точно затова ми харесва толкова този сериал- не е кух и само за забавление. Има много реализъм в него, житейска философия, за хората, за връзките, за взаимоотношенията, за живота на всеки от нас като отделен индивид с особеностите си и проблемите си в днешното време. Всеки един от персонажите в сериала е доста реалистично изграден, аз самата имам двама познати, които напълно приличат на два от персонажите. А освен това, неподправена емоция е този сериал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wub: Jung So Min моята любимка. :wub: Ще си чакам целият сериал преведен и тогава ще го гледам. Клипчетата, които видях в Инстаграм на драмичката бяха уникални. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матрим и като  е умна и с  образование героинята и си вземала сама решенията каква полза, като резултатът е нула и си крета ден за ден.Сама си го призна по телефона. Оправдания за поколението ,световната криза  и прочее, всеки може да изкара и да се самооправдава с тях. Това пък я прави още повече  неразлична от многото неуспели и за това ми е в кюпа на сериалните неудачници .Приятелките и барем имат мераци и цели, колкото и отстрани да са странни и незначителни- за тях са си нещо и ги преследват по начини, които можем пак отстрани да одобряваме или не.

itadakimasu, във всеки сериал има житейска философия за хората и връзките.Ако този е направен да вдигне духа на депресираните и неуспелите, че са част от многото и не са единствени и да намали процента на самоубийците- добре, ще се напъна да го разбера тоя реализъм. Но на мен тая примиренческа философия не ми е по вкуса .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...