Jump to content

Because This Is My First Life (2017)


Recommended Posts

Повечето корейски сериали движат с най-скъпите коли или ванове, тук обаче са заложили на автобуса, сериала е по-съзерцателен, когато се пътува евтино може да се забелязват повече от детайлите в пейзажа. Личи усилието да имат много сериозен и напаснат сценарий и текст, а не нещо написано набързо, същевременнно си остава през цялото време комедия, силно препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав сериал. Като не обръщаме внимание на абсурдността на сериала.

Off Topic

Като имаме предвид ,че в един момент те знаеха че се обичат, гледаха се в очите седнали един срещу друг и все пак се разделиха???? Никой нямаше смелостта да каже какво чувства, особено той. Това беше главната двойка. Да, така правят корейците, като се обичат бягат един от друг.  Бягат е относително казано, ако приемем близката сауна за Монголия. Другата двойка се държаха като двама тийнейджъра. Третата двойка се състоеше от - тя ненормална, той нормален. Главния герой беше някакъв напълно нереален образ.  И накрая уж нямаше да се женят , ама все пак регистрирали брака след 3 години?  И за какво ни надуваха ушите ,че любовта била главното?  А през целия сериал , те не бяха законно женени(брака не беше регистриран) , за какво тогава го вземаха толкова навътре?  Брак има ако си го регистрирал. Сватбата е само една церемония.  На моменти и те май си вярваха ,че са женени.  Само усложниха една доста проста ситуация. Иначе бяха примерни съквартиранти. Като изключим момента когато една вечер спаха заедно. Беше странно когато той я попита и беше странно ,че тя се съгласи. Но може би като наемодател, той искаше да види дали леглото и е удобно. Това ще да е била причината. И това са хора над 30 години?  Във филма имаше добри целувки, даже се поувличаха малко. Тя прекрати договора според нейните думи за да може любовта им да спечели. И затова си тръгна, с цел скоро да се върне, поне това намекна в писмото си, а и торта му занесе с признание. Той уж толкова обичаше апартамента си, а толкова бързо го продаде след това? Мисълта по нея му беше по скъпа от апартамента?  А какъв хубав план имаше , да умре в нейната по проветрива стая. След като прочете писмото и очаквах да не продаде апартамента, ама той явно реши да изненада всички. След като се събраха и онова студио на тавана му се струваше прекрасно място.   И аз се съмнявах ,че двойката тийнейджъри накрая пак ще се събере, но ни изненадаха приятно. И тя почна да го бие веднага, типично по корейски. А тя вече беше говорила и с майка му зад гърба му. Но явно бебето беше нарушило 5 годишния им сватбен план.  Или тя отново го беше поизмамила за да ускори сватбата. Директор Ма не знам за къде бързаше, той хем си пиеше мляко, а и не трябваше да купува кравата. Ама явно кравата се усети накрая. Това че тя си напусна работата е нетипично за корейците. Фантасмагория беше. Главните решиха накрая да не посещават родителите  си заедно , ами по отделно? Като се редуват?  И къде е любовта тука?  Явно толкова и щяха да ги посещават. 

Сериалчето става, опитаха се да ни продадат някакви тъпи идеи, ама едва ли някой се е вързал. Ще го сложа в графа луди за връзване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.09.2021 г. at 17:32, gig911 написа:

Хубав сериал. Като не обръщаме внимание на абсурдността на сериала.

  Скрий съдържанието

Като имаме предвид ,че в един момент те знаеха че се обичат, гледаха се в очите седнали един срещу друг и все пак се разделиха???? Никой нямаше смелостта да каже какво чувства, особено той. Това беше главната двойка. Да, така правят корейците, като се обичат бягат един от друг.  Бягат е относително казано, ако приемем близката сауна за Монголия. Другата двойка се държаха като двама тийнейджъра. Третата двойка се състоеше от - тя ненормална, той нормален. Главния герой беше някакъв напълно нереален образ.  И накрая уж нямаше да се женят , ама все пак регистрирали брака след 3 години?  И за какво ни надуваха ушите ,че любовта била главното?  А през целия сериал , те не бяха законно женени(брака не беше регистриран) , за какво тогава го вземаха толкова навътре?  Брак има ако си го регистрирал. Сватбата е само една церемония.  На моменти и те май си вярваха ,че са женени.  Само усложниха една доста проста ситуация. Иначе бяха примерни съквартиранти. Като изключим момента когато една вечер спаха заедно. Беше странно когато той я попита и беше странно ,че тя се съгласи. Но може би като наемодател, той искаше да види дали леглото и е удобно. Това ще да е била причината. И това са хора над 30 години?  Във филма имаше добри целувки, даже се поувличаха малко. Тя прекрати договора според нейните думи за да може любовта им да спечели. И затова си тръгна, с цел скоро да се върне, поне това намекна в писмото си, а и торта му занесе с признание. Той уж толкова обичаше апартамента си, а толкова бързо го продаде след това? Мисълта по нея му беше по скъпа от апартамента?  А какъв хубав план имаше , да умре в нейната по проветрива стая. След като прочете писмото и очаквах да не продаде апартамента, ама той явно реши да изненада всички. След като се събраха и онова студио на тавана му се струваше прекрасно място.   И аз се съмнявах ,че двойката тийнейджъри накрая пак ще се събере, но ни изненадаха приятно. И тя почна да го бие веднага, типично по корейски. А тя вече беше говорила и с майка му зад гърба му. Но явно бебето беше нарушило 5 годишния им сватбен план.  Или тя отново го беше поизмамила за да ускори сватбата. Директор Ма не знам за къде бързаше, той хем си пиеше мляко, а и не трябваше да купува кравата. Ама явно кравата се усети накрая. Това че тя си напусна работата е нетипично за корейците. Фантасмагория беше. Главните решиха накрая да не посещават родителите  си заедно , ами по отделно? Като се редуват?  И къде е любовта тука?  Явно толкова и щяха да ги посещават. 

Сериалчето става, опитаха се да ни продадат някакви тъпи идеи, ама едва ли някой се е вързал. Ще го сложа в графа луди за връзване. 

Гледай японския оригинал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.09.2021 г. at 17:32, gig911 написа:

 

  Скрий съдържанието

И накрая уж нямаше да се женят , ама все пак регистрирали брака след 3 години?  И за какво ни надуваха ушите ,че любовта била главното?  А през целия сериал , те не бяха законно женени(брака не беше регистриран) , за какво тогава го вземаха толкова навътре?  Брак има ако си го регистрирал. Сватбата е само една церемония.  На моменти и те май си вярваха ,че са женени.  Само усложниха една доста проста ситуация.

 

 

Добро припомняне беше сериала по ТВ, вероятно ще го гледам и 3ти път.

Off Topic

Какво са се разбрали те помежду си, и какво е регистрирано в кметството, не е това важното, главното е в какво вярват майка им и баща им, и въобще семейството, в Корея изглежда всичко друго е от хартия, но семейството и рода са метална верига.
Най-абсурдна ми беше Yoon Bo Mi, а тя на практика играеше себе си, все пак, в много моменти се оказваше че поради липсата на някой друг, тя беше гласът на здравия разум.
Много готин образ, може би малко прекален на самата жена (Esom), все пак, накрая и тя се предаде. После може да бъде видяна в новия Deluxe Taxi (Taxi Driver) , там е прокурорката.
Рошльото (Kim Min-Kyu)  може да бъде видян отново в Rich Family's son, там е малкия брат.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса , даже не очаквах толкова да е добър . Мисля , че сценария на сценариста или сценаристите най-много ми допадна .Наистина и трите истории бяха мн.интересни , различни , поучителни .... Доволна съм и го изгледах с наслада !!! Препоръчвам ! :kissx:

На 21.08.2021 г. at 0:37, fractal написа:

Повечето корейски сериали движат с най-скъпите коли или ванове, тук обаче са заложили на автобуса, сериала е по-съзерцателен, когато се пътува евтино може да се забелязват повече от детайлите в пейзажа. Личи усилието да имат много сериозен и напаснат сценарий и текст, а не нещо написано набързо, същевременнно си остава през цялото време комедия, силно препоръчвам.

Съгласна ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това сериалче само тази сцена запомних :D - рядко срещано за корейските драми ... и май в следващия епизод продължиха още минута две :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първите епизоди не успя да ме хване, на косъм бях да го зарежа. Стояха ми изкуствено главните и някак прекалено бавно вървеше историята. Колко се радвам, че продължих, защото много бързо се убедих в противното. Историята се оказа всъщност с доста дълбок смисъл и успях да вникна в проблемите на три съвсем различни двойки. Развиха се и отношенията между главните, които ми се видяха много точни за времето, в което живеем. Бяха истински и чисти. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тръгна добре, но втората половина на сериала леко ме загуби. Успях да го изгледам и мога да кажа, че беше развлекателен, но не го препоръчвам. Двойката с дивана (Yang Ho Rang и Shim Won Seok) изключително много ме дразнеше, специално момата - голямо мрънкало, направо съжалих момчето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, BartAllen написа:

При мен тръгна добре, но втората половина на сериала леко ме загуби. Успях да го изгледам и мога да кажа, че беше развлекателен, но не го препоръчвам. Двойката с дивана (Yang Ho Rang и Shim Won Seok) изключително много ме дразнеше, специално момата - голямо мрънкало, направо съжалих момчето. 

Гледай японския оригинал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавен, лек, малко профанизиран хумор, но не досадно. Весела история за приятелство и любов, хареса ми образът на корейският учител (бащата на младоженеца) - суров и безмилостен, пътешестващ сам, без жена си с група приятел......как да не му повериш възпитанието на бъдещото поколение :) По някакъв начин това филмче ми напомни Сексът и градът. Но най-впечатляващ беше епизодът, в който хванаха главния герой да прави ким-чи при тъщата и тъста, това беше култова комедия, не се бях смяла така скоро. А  бащата и комшиите по нашенски пробваха зетя колко носи но пиене. Може би е вярно, че с корейците имаме общ корен :) :) :)   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...