Jump to content

Shaman King (2001-2002-2021)


Ragnos

Recommended Posts

spacer.png


## Режисьор : Сейджи Мизушима
## Жанр : Екшън | Шонен | Комедия | Суперсили | Фехтовка
## Държава : Япония
## Година : 2001-2002
## Език : Английски, японски
## Епизоди : 64
## Времетраене : 23 минути на епизод

## Резюме : Обикновеният на пръв поглед ученик, който обича да си похапва хамбургери и да лентяйства през по-голямата част от деня, пази изумителна тайна. Йо е шаман - един от малкото избрани измежду хората, които могат да виждат духове. Но това не е всичко. Чрез "духовната връзка" шаманът може да обедини сили със своя дух-пазител, за да постигнат не само физическо, но и духовно единство. Съдбата принуждава Йо да се впусне в шеметна надпревара с времето и останалите шамани по света, когато гибелната звезда известява за началото на новият шамански турнир. Изпитанията, с които се сблъсква, пробуждат дълбоко заровените способности на Йо не само като воин и шаман, но също като истински лидер и приятел, готов да оглави съпротивата срещу амбициите на най-могъщия шаман, раждал се някога. Бъдещето на човечеството зависи единствено от собствените му умения и изборът, който трябва да направи...

 

Свали с български субтитри всички версии :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри Shaman King :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри Shaman King (2021) :subs: :click:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, shaman king си е класика в жанра, просто супер добро аниме, много забавно и единствено по рода си, за сега не съм забелязала някой да е направил нещо, което да се доближаеа много до сюжета и идеята. Любимият ми герой е Зийк, просто ме радва тоя човечец с тва прераждане и с невероятната си сила, ама мама му стара Йо го победи Crying or Very sad и ко да се прави....

Иначе ми е странно, че все още няма тълпа от народ, който да е изразил мнението си по въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анимето е едно от най-добрите, които съм гледал. Имаше много смешни моменти предимно свързани с Хоро Хоро (Трей) Laughing Който не го е гледал да го гледа и най-добре да го гледа с японско аудио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ми аниме! Определено ме впечатлина с дълбочината на сюжета и философията, караше ме да се замисля, но и забавляваше. Може би първата причина да се поинтересувам от Япония. Гледах го с японско аудио (не понасям английски дъб) и след 64 епизода назубрих доста лафове. Често в напрегнати моменти си спомням как Йо се протягаше и казваше "Няма смисъл да се притесняваш за нещо, което не зависи от теб." =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо тъй като се мернах за малко, просто не мога да подмина тази новичка (за мен поне) секция!

Така де... в последно време анимето и мангата са единствените, мхм, "развлечения" на които обръщам внимание.

Но да се върнем на темата - Shaman King! cheers Добро аниме. Малко е доста детско, но като цяло е яко. Мисля, че беше третото аниме, което изгледах от-край-до-край. Мисля, че във vBox-а още го има. Та... както казах още тогава ми се стори малко детско и едва преди около месец-два разбрах защо. Cool Тогава прочетох мангата, която беше също привършила преждевременно и за моя радост беше подновена точно няколко месеца по-рано.

Ако не сте я чели, то съвета ми е - прочетете я, защото си струва! Анимето е направено далеч по-различно от мангата. Основната разлика е, че когато са преработвали историята са я направили така, че да може да се гледа от много по-малки деца от обичайната аудитория. За това и изглежда детска. Множество моменти, части от битки и т.н. чисто и просто липсват. Целият спонтанен ъпгрейд на силите на главните герой, който се забелязва на няколко пъти в анимето, е обяснен и разказан далеч по-смислено в мангата. Като цяло нещата в анимето са дале по-опростени и изрязани.

 

п.п. Мангата както казах беше подновена и до няколко месеца историята трябва най-накрая да приключи. Ако все пак се двоумите дали да започнете да я четете, ще ви издам едно малко спойлерче.. Йо и Анна имат син, който е заченат точно по време на турнира. ...сами си правете изводите, колко е пропуснато в анимето! Very Happy

 

Тяхното е доста интересна връзка... хем тя командва, хем си го обича.

Но защо да говоря, като мога да покажа направо...

 

b1d84e38bf7854e5.jpg

6577a4c1bc617be4.jpg

a8d7dcbd18681e5d.jpg

117400a7e67daa52.jpg

105429a7255a7799.jpg

8a7d36a5a0ba42eb.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудвам се на толкова малко коментари,това е класика Smile

А даже го има и с бг аудио(което не препоръчвам).Рен и Фауст са страшни,няма такива просто.И въобще самата история е много интересна,заслужава си да се прочете и/или изгледа.И Йо е голям шемет,повечето смешни моменти са с него,Хоро Хоро(Трей),Манта и Рио.А края наистина изненадва.Мога само да цитирам Йо :Funga Fu fu

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм го гледала, незнам дали всичките 64 епизода. Когато имам време и възможност това е начин да мързелувам и убивам време. Мога с часове да гледам анимация. :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня,че го гледах ,когато бях на 7-8 с БГ аудио и ми направи много голямо впечатление.И даже ми харесваше повече от Ю-ги-о,което по него време беше абсолютният хит с всичките кроасани и албуми с лепенки.Определено си е стойностно това анименце.Заслужава си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вероятно сте запознати, през 2021-ва направиха нова версия на това заглавие, а сега се очакват още изненади от вселената~

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...