Jump to content

Recommended Posts

The Deer and the Cauldron

images?q=tbn:ANd9GcT0NV-6EisEkU_508_qbAE

 

Държава: Китай

Език: мандарин

Жанр: Wuxia

Алтернативно заглавие: Royal Tramp (2008)

По новелата The Deer and the Cauldron от Jin Yong

Епизоди: 50

Режисьор: Yu Min

 

 

Участват:

Huang Xiao Ming

Wallace Chung

Cherrie Ying

He Zhuoyan


Резюме: История за герой, станал известен посредством късмет и триковете си.

Има няколко различни сериала по новелата. Започнах да гледам този от 2008 :D.

 

Онлайн: Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега изгледах 4 епизода. Сериалът е супер. Личи си, че е по новела, а сценария не е писан от някоя заблудена сценаристка-романтичка. Всичко е обяснено, героите са написани добре и се развиват. Можеш да почустваш как героите буквално израстват. Действието е подредено, сцените свързани. Засега няма нищо общо с леко-умните романтични сериали. Реалността на времето е отразена. Героите са интересни. Очаквах сериала да е повече за бойни изкуства, но до този момент има повече дворцови интриги и борби, и битките присъстват, но не са като в "Legend of Condor Heroes". По-принцип не гледах сериали, където героите са с този тип "прически", но този сериал може да го промени. Засега ми е интересна връзката на евнуха с "мошеника", както и тази на последния с краля. Героите все още са малки и малките актъори се справят страхотно. Ще видим как ще се развие по-натам. Ще гледам по-късно, че сега съм нещо изнервен :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личи ли си, че е правен преди десет години? Че днешните по един калъп ги изкарват и болшинството ги зарязвам.

Аз съм малко на сухо, че пътувам и нищо не гледам, ама още един китайски трудно ще сместя, освен ако не изхвърля някой от списъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 изгледани епизода. Много реализъм в този сериал. Главен герой, който е пресметлив и егоист не се среща често в сериал. Поне няма комплекси човека :D. Някой може ли да разясни защо в някои сериали мъжете са с такива прически? Това да не би да е характерно за някаква династия или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудех същото покрай един друг сериал (Gong). Поразрових се и се оказа, че по времето на манджурската династия Цин управлявала Китай (1644-1912г), така са се бръснели и сплитали. Ето малко за самата прическа тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...