Jump to content

Mad Dog (2017)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

Mad Dog(매드독)

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 11 октомври 2017 – 30 ноември 2017

Време на излъчване: Сряда – Четвъртък 22:00

Жанр: Криминален

Канал: KBS2

Епизоди:  16

Режисьор: Hwang Ui Kyung

Субтитри: Английски

          

Участват:

Yoo Ji Tae като Choi Kang Woo

Woo Do Hwan като Kim Min Joon

Ryu Hwa Young (T-ara) като Jang Ha Ri

Kim Hye Sung като On Noo Ri

Hong Soo Hyun като Cha Hong Joo

Kim Young Hoon като Kim Min Joon’s brother

Jang Hyuk Jin като Lee Kang Soo

Baek Ji Won като Oshira

Choi Won Young като Joo Hyun Ki

Oh Dae Hwan като An Chi Hwan

 

Резюме: След катастрофа, в която загиват съпругата и сина му, Че Канг У, бивш полицай и началник на екипа за разследване на застраховки "Теянг", решава да работи самостоятелно със свой екип, на който има доверие. След това се запознава с Ким Мин Джун, гений и бивш измамник, чийто брат също е бил жертва на катастрофата. Така двамата започват да си съперничат и сътрудничат.

 

Свали с български субтитри :click: :click:

Онлайн с български субтитри :click:

С български и английски субтитри :click:

                         С руски субтитри :click:                         

Онлайн с руски субтитри :click:

OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не заслужава ли коментари? Хич да не е друго, поне е по-различно от втръсналите бози.

Off Topic

Три изгледани епизода. Решили са вторият да е голямо наводнение- лошо няма, наведнъж да  е . Актьорите са супер, една айдълка само за цвят и като цяло за сега не е лошо. Yoo Ji Tae  си е класа, чак не вярвам, че няма тема във форума.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично тази айдълка адски много ме радва - особено това, че не е бухендвалски манекен. Мацката си има всичко и е наистина секси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го гледам за сега, понеже е без превод и изчаквам. Но главния ми е много любим актьор. Сигурна съм, че дори само заради него ще си заслужава. Сложила съм сериала в графа "Чакащи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, Kiddo said:

Мен лично тази айдълка адски много ме радва - особено това, че не е бухендвалски манекен. Мацката си има всичко и е наистина секси.

Айдълката е страхотна, забелязах я за първи път в Age of Youth(много ми допадна в този сериал). Вярно, че много залагат на сексапила й, дори и тук още в началото такъв образ са й създали, но аз я харесвам и като игра. 

Аз само първа серия изгледах и е хубав сериалът, но по-нататък ще го продължа, защото съм на друга вълна в момента. Иначе Kiddo е права, малкият тук е супер. Е, Ю Джи Те си е гаранция за качество иначе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито ми е секси, нито ми харесва, а с това непрестанно отмятане на косата ми е дразнеща  даже момата(направо е единственото нещо дето ми вади очите) и на  моменти ми  идва да я превъртам, но сериала ме кефи  и я преглъщам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа, предпочитам да я показват секси мадама, а не като някоя заухава селянка с дългите безформени поли, огромни ризи и тъпи прически. Повечето корейки имат нещо асексуално във визията си - или поне опитват да го докарат така. Тази мацка знае, че е секси и си показва сексапила. Харесва ми, че не се опита да изгради имидж на доживотната монахиня.

 

Лавандула, я ми кажи 2 корейки, които според теб са секси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага .На първо четене и без да мисля- Shin Min Ah, Uhm Jung-hwa , CL

Чеболската щерка  ми харесва доста повече, обичам в жените да се прокрадва поне малко изтънченост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, разни хора, разни идеали :)

Let's agree to disagree :)

 

А чеболската щерка ми е като ходещ бастун. То и образът й ми е такъв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основният проблем на сериала  е в абсолютно смехотворната авиокатастрофа и малоумното разследване за нейните причини. А това е ключова завръзка в сюжета! Излиза, че разследване не е имало, а само са попитали първия пилот: "Какво стана?" и така са приключили случая. Който иска да види как наистина се разследват авиокатастрофи, да си пусне  NG. Тук е пълна смешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, dido100 написа:

Основният проблем на сериала  е в абсолютно смехотворната авиокатастрофа и малоумното разследване за нейните причини. А това е ключова завръзка в сюжета! Излиза, че разследване не е имало, а само са попитали първия пилот: "Какво стана?" и така са приключили случая. Който иска да види как наистина се разследват авиокатастрофи, да си пусне  NG. Тук е пълна смешка.

 

Не съм съгласна. Когато играят  пари и власт  на високо ниво, както е в случая, едва ли нещо може да е смехотворно и нереално, дори така  да изглежда.

Off Topic

Авиокатастрофата е просто факт, от който тръгва историята и не  мисля, че  се нуждае от лупа заснемането и в сериала( вече разбрахме ,че нарочно не са ни показали подробности, които видяхме в последните епизоди),  а както се видя също, не са разследвали  достатъчно, съвсем  умишлено и са платили на който трябва по различен начин , покрили и  фалшифицирали, каквото трябва , че и убиха, който трябва.

Виж, оцеляването на  пилота наистина ми  е смехотворно. Но ...понякога стават чудеса!;)

 

Тя и авиокатастрофата , дето загинаха Паша Христова и маса народ още, сигурно може да мине за смехотворна и разследването и също.

 

Кидич, съвсем прясно

Off Topic

за теб,  секси корейки- цък

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, ти си някакъв странен тип, честно :)

Ще каже човек, че не си гледал корейски сериали, та ти се вижда смехотворно. Винаги досега са показвали, че където играят парите, нищо не се върши правилно. Поне не и в името на справедливостта и правосъдието. Корупцията винаги е показвана в невероятни мащаби. Тук няма нищо"смехотворно", не и спрямо това, което сме гледали из другите сериали и филми. Раздадени са едни много пари и позиции са извоювани. Властта и парите в действие...

 

Лавандула,

Off Topic

никога не съм смятала, че голотата прави жената сексапилна.

Погледнах дамите, които смяташ за сексапилни. В едната не виждам никакъв сексапил, да не говорим и че и лице ми е грозна.

А другата, Си Ел, след като й написах името в Гугъл, ми излязоха само разголени снимки. Така че не опитвай да ми преиначаваш думите. Хуа Йонг ми харесва от първия път, когато я гледах. Има си извивки момичето, не е ходещ скелет. Но не е само това, просто ми харесва. Айде да не си мерим критериите, защото явно няма да стигнем до съгласие.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък не ми е ясно защо трябва да сравнявам корейски сериал роден във въображението на някой сценарист с документална поредица по NG, където се правят възстановки на реално случили се катастрофи.

Още повече, че тук основното не е разследването на самата катастрофа, а на човешките съдби свързани с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, изненадах се от тези разголени снимки /мерси за линка/. Дори не предполагах, че има такива. Една от харесваните от мен муцунки с изключително приятен тембър на гласа се оказа разголената Ли Ха Ни /осми номер/, и бях страшно изненадана. Не казвам, че я харесвам като актриса, а че ми беше привлякла вниманието с чар и със специфичен дълбок глас, а сега като видях снимките се изненадах. В сериалите е доста облечена и никога не показва тази пищна гръд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледаното начало, мога да обобщя, че това е нещо, което сме виждали вече в милион и една вариации, но със същата конфикурация. Винаги екипът включва: един, който ръководи, един силов играч, един, който е компютърен специалист/хакер или каквото е там/, един, който носи пола /женската част/. Същия екип имахме в Lookout , същия екип имахме и в HEALER и в куп други подобни корейски сериали. И дали ще се борят срещу застрахователни измами, срещу прокурорски произвол, срещу друг вид престъпления, няма значение. Принципът на действие е един и същ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, с няколко съществени разлики:
 

Off Topic

1. Тези го правят за пари. Никой не действа от добро сърце. Разследват и си получават парите. /Освен катастрофата/.

2. Тези не работят тайно. Фирма са. Никой не ги преследва, никой не ги обвинява за всичко.

3. Тук няма отмъщения. Има само една драма и тя е центърът на сериала - една самолетна катастрофа и разследване на причините за нея.

4. Екипът като цяло е много по-различен от екипите в Лечителя и Lookout. Това, че има хакер, не прави екипите равни. Тук има една добре смазана машина, която си има доверие до дупка. Подкрепят се безусловно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Kiddo написа:

aria, с няколко съществени разлики:
 

  Скрий съдържанието

1. Тези го правят за пари. Никой не действа от добро сърце. Разследват и си получават парите. /Освен катастрофата/.

2. Тези не работят тайно. Фирма са. Никой не ги преследва, никой не ги обвинява за всичко.

3. Тук няма отмъщения. Има само една драма и тя е центърът на сериала - една самолетна катастрофа и разследване на причините за нея.

4. Екипът като цяло е много по-различен от екипите в Лечителя и Lookout. Това, че има хакер, не прави екипите равни. Тук има една добре смазана машина, която си има доверие до дупка. Подкрепят се безусловно.

 

Кидо, мотивите всъщност не съм ги засягала в коментара, засегнах самата конфигурация /клишето от еди какви си хора с конкретни умения, винаги събрани с по един брой от тези умения и винаги гонещи някаква обща и справедлива цел/, но щом искаш да засегнем и мотивите, то си залагам главата, че всеки от тях има собствени мотиви и накрая ще се окаже като в Lookout /постепенно ще ги разкриват/. Възможно е всеки от тях да има лична драма - вече се разбра, че единият е доктор изоставил медицината, другият е хакер, мацката още се чудя каква е по специалност. Но за да се включат в дейността, сто на сто си имат лични мотиви и вероятно лични драми. Самолетната катастрофа също е част от тези драми. И си мисля, че скоро ще видим и отмъщение. За доверието спор няма, но все пак не съм казала, че са абсолютно еднакви случаите. Мисля си обаче, че корейците пак ползват някакъв шаблон за екипът, плюс-минус определени различия. Принципно, аз съм коментирала конфигурацията на екипа и начина му на действие, а ти обясняваш за целия сериал и всичко в него /всеобхватен разбор/. Не искам да правя разбор на серила, рано е още. Но първите ми впечатления от него са такива и тази до болка позната конфигурация леко взе да ми нагарча. Изгледах първа серия и в ума ми се появиха конкретни кадри от Хилъра и Lookout , което значи, че на подсъзнателно ниво, така възприемам сериала и правя препратки по спомени. Относно парите не мога да се съглася - и в Хилара работеха за пари! Нощният куриер остров искаше да си купи с хонорарите, ако помниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено много сладък сериал!

Държаха напрежението до последно, нямаше пълнеж. Целият екип беше чудесен.

Играта на котка и мишка беше много добре представена. Често не им схващах номерата, докато не ги изясняваха после.

Абе, страхотни всички! На това сериалче определено му требе и 2-ри сезон. С уводолствие бих гледала този екип още много серии!

9,5/10!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...