Jump to content

Recommended Posts

Aretka,едва ли ще го преведат!

 

За разлика от аджумите в Корея,на мен историята около Ън Сок изобщо не ми е интересна,но ми направи впечатление,че

Off Topic

вече три епизода,майката на ДК не може да приеме Джи Су за своя дъщеря.Дори й направи ДНК тест,за да се убеди.Явно,толкова й хареса Джи Ан,че сега отмъщението ще е страшно.А като разбере,че и ДК е влюбен  в нея,не ми се мисли какви ще са последствията!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ли няма да й хареса Джи Ан!

Spoiler

Та нали като я представиха пред онези снобарски лелки, Джи Ан ги остави зашеметени. Показа класа, изтънченост и завидна интелигентност, ще кажеш, че цял живот е живяла в тяхното семейство. Отделно Джи Ан се научи да уважава и живее с техните правила, докато Джи Су вятър я вее на бял кон и хич не й дреме на китарата. Видяхме я колко нагло нахълта в стаята на сестра си, държи се невъзпитано на масата, не се съобразява с нищо. Аз все си мисля, че майката на ДК ще прости на Джи Ан. Реално какво по-хубаво от това да се вземат с ДК и тя отново да се върне в семейството. Но как ще разтрогнат годежа на ДК не ми е никак ясно.  
По разни форуми се спекулира, че секретарката на майката на ДК е съмнителна и че Джи Су може да е нейна дъщеря.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джи Су,чиято и дъщеря да се окаже,нейната все е наред.

Мен ме интересуват Джи Ан и ДК,също така  Джи Хо и малката сестра на ДК.

Джи Те и съпругата му,и кафеджийката и пекаря са ми малко скучни,но актьорите са приятни и компенсират това.Въобще целия каст е много добър и радват окото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя едно видео от пресконференцията. Ще чакам да гледате и тогава ще коментирам! :D

Shin Hae-Sun(신혜선), Park Si-Hoo(박시후) Interview

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже мой,какъв 26-ти епизод само!Три пъти го изгледах и особено края ме остави без дъх.Прекрасна игра на всички актьори и най-вече на ШХС и ПШХ.Ние се надяваме главните герои да се съберат,ама къде ти,още сме в средата на сериала,а изглежда интересното тепърва предстои!

Аз съм до 24 -ти епизод с превод на руски и разбрах,че

Off Topic

всичко се нарежда за родителите на Джи Ан,но тя вече не е същата.Щастлива съм,че разказа всичко на Сону Хук и браво на него,това се казва истински приятел!Дано Джи Су като разбере за тях,да не развали такова хубаво приятелство!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът едва е прополовен, така,че обрати ще има достатъчно. Според мен баровците верочтно ще искат да върнат Джи Ан, която да играе ролята на тяхна дъщеря, защото вече са я показвали като такава, а и дядото разбра за издънката. Но поне 10 серии ще има забавяне на темпото около Джи Ан, просто е много рано за някаквикритични обрати. и зютова обяснява действията й в момента. Джи Су се държи достойно, като отказа да я превръщат в някаква кукла на конци, която има правото само да слуша и да изпълнява заповеди. Чака ни период, в който основно място ще имат второстепенните герои, за да оправдаят присиствието си в сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледам, но нямам никакво смислено обяснение защо. Сюжетът е насилствено натъкмен в духа на традиционните семейни корейски драми, но доста далеч от успешните такива. Възможно е да съм била привлечена от участието на Пак Ши Ху, но за съжаление, макар че е добър актьор, тук той е толкова еднакъв с предишни превъплъщения, че започва да ме дразни с прекалената си маниерност и обичайни усмивки. Актрисата, която играе Джи Ан, вече трети сериал я чакам да се усмихне, поне лекичко, да загатне някакво вътрешно движение на чувствата. Не, тя е потънала във всепоглъщащия трагизъм на ситуацията и това е. Има безспорни актьорски качества, има изразително лице и лошия шанс да попадне на калпав режисьор. Убедена съм, че вината е на режисьора, защото всички персонажи, каквото и да се случва, са замръзнали в някакво постоянно състояние: и едната майка, и другата майка, и бащите също. Това не е ситком. 

Нямам сили да коментирам образа на Джи Су. В началото мислех, че "близначката" е бавноразвиваща, но за сметка на това - мила и добра. Нищо подобно. Била си "нормална". Сега ни демонстрира някакви инфантилни бунтове срещу всички бивши и настоящи роднини, но го прави по нейния си начин - напълно неинтелигентно, по принцип, заради собствената си обида... 

Особено се дразня на себе си, на отвратителното си любопитство на всяка цена да разбера какво ще се случи накрая.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен 26 епизод! ШХС беше брилянтна за пореден път! Ако досега имаше малки пожари, сега лумна такъв огън, който скоро няма да бъде потушен!

Spoiler

 

Както ходеше като безжизнено мекотело, Джи Ан за нула време излезе от транса си, набра мощна скорост и си го изкара на ДК. Имаше нужда тя да прояви емоции и да си излее натрупания гняв.  

ДК, както някой беше писал онлайн, го понижиха от СЕО в лакей и буквално си търсеше поводи да види Джи Ан. Прекали малко с намесата си в личните й неща, но така е като програмираният му мозък продължава да отрича чувствата му към Джи Ан. С това нейно избухване се надявам да му стане ясно, че травмата на Джи Ан е много голяма и сериозна и че трябва да я остави на мира за известно време. ПШХ беше страхотен във всичките  си сцени - лицето му премина през емоциите на загриженост и тревожност, до мъчение, обида, недоразумение, удивление и шок. Защото няма съмнение, че думите на Джи Ан го попариха и удариха много силно. Предполагам сега ще се отдръпне, но това не значи, че ще я забрави.

 

Интересно как дядото е разбрал за смяната! 

 

 

@dido100, не мога да се съглася с теб, че поведението на Джи Су е достойно. Едно е да отстояваш позиция и да имаш свое собствено мнение, но това нейното граничи с невъзпитание и изключителен егоизъм. Всеки прави грешки, но не е редно да се репчиш като нея и да говориш с такъв хаплив език на родителите си. Аз не виждам на този етап Джи Ан как ще се върне при родителите на ДК. Единствено ако я заплашат, че ще направят нещо на близките й.


Това е актрисата, която ще играе годеницата на ДК. Арката с нея ще е за 4 епизода.

 
da65cb9b79f00941237d2d6f95090a31f0443c0c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, jira написа:

Страхотен 26 епизод! ШХС беше брилянтна за пореден път! Ако досега имаше малки пожари, сега лумна такъв огън, който скоро няма да бъде потушен!

  Покажи скритото съдържание

 

Както ходеше като безжизнено мекотело, Джи Ан за нула време излезе от транса си, набра мощна скорост и си го изкара на ДК. Имаше нужда тя да прояви емоции и да си излее натрупания гняв.  

ДК, както някой беше писал онлайн, го понижиха от СЕО в лакей и буквално си търсеше поводи да види Джи Ан. Прекали малко с намесата си в личните й неща, но така е като програмираният му мозък продължава да отрича чувствата му към Джи Ан. С това нейно избухване се надявам да му стане ясно, че травмата на Джи Ан е много голяма и сериозна и че трябва да я остави на мира за известно време. ПШХ беше страхотен във всичките  си сцени - лицето му премина през емоциите на загриженост и тревожност, до мъчение, обида, недоразумение, удивление и шок. Защото няма съмнение, че думите на Джи Ан го попариха и удариха много силно. Предполагам сега ще се отдръпне, но това не значи, че ще я забрави.

 

Интересно как дядото е разбрал за смяната! 

 

 

@dido100, не мога да се съглася с теб, че поведението на Джи Су е достойно. Едно е да отстояваш позиция и да имаш свое собствено мнение, но това нейното граничи с невъзпитание и изключителен егоизъм. Всеки прави грешки, но не е редно да се репчиш като нея и да говориш с такъв хаплив език на родителите си. Аз не виждам на този етап Джи Ан как ще се върне при родителите на ДК. Единствено ако я заплашат, че ще направят нещо на близките й.


Това е актрисата, която ще играе годеницата на ДК. Арката с нея ще е за 4 епизода.

 
da65cb9b79f00941237d2d6f95090a31f0443c0c

И защо да не е редно?

Off Topic

Тя още от самото начало им каза, че не е дошла при тях, за да става Ън Сок. Какво да е отношенивто й, след като на нея гледат като на загубено и след това случайно намерено куче, което трябва да е послушно и доволно, само защото го хранят и са му купили нова каишка? За разлика от Джи Ан, тя не иска на всяка цена да става богата и успешна, и не може да бъде купена с малко скъпи парцали и пари за харчене. И въпреки обидата, не иска да зачеркне тези 30 години, в които е живяла по съвсем различен начин. Затова открито се присмива на снобизма на семейството си, заявявайки им в очите, че те не са различни от другите хора, само защото имат много пари. И какво да е отношението й, след като майка й я счита за някакъв предмет, част от инвентара на фирмата, за кукла, която трябва да бъде префасонирана според желанието на родителите й, без да се чува гласът й. За майка й, Джи Ан беше идеалната дъщера, защото беше послушна и покорна, а в Джи Су тя среща твърд и самостоятелен характер, който не може да бъде сплашен или подкупен, със собствено мнение и позиции. И затова майка й е толкова изплашена-Джи Су не може да бъде командвана и обезличена като останалите в семейството, на нея не й пука за пари и положение. Тя просто не намира ново семейство, а хора, които се държат предвзето, събирайки се само за да ядат заедно. Не намира нови родители, а началници, издаващи заповеди и очакващи безпрекословно подчинение. Не получава любов от майка си, а само недоволство и презрение. И Джи Су затова искрено й заяви в лицето, че не я счита за майка, защото не тя я е отгледала и възпитала. И поради тази причнина няма право да издава присъди и да ги изпълнява, опитвайки се по този начин да изчисти гузната си съвест.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си финансово зависим и не можеш сам да се оправяш, аз лично не намирам за редно да държиш такъв тон. Като е много отворена Джи Су

Spoiler

и не иска да бъде Ън Сок, да си вдига куфарите и да живее някъде другаде, да се издържа сама и да си бъде Джи Су с дрешките от битака. Не само, че не може да го направи, но и най-нагло си поиска те да й наемат къща. Е, тук просто и на мен ми кипна от нея. Докато новите или старите й родители я издържат, тя не би трябвало да си позволява такова държание, най-малкото от елементарно уважение към тях. Като не е съгласна, с това което й казват или я карат да прави, може по учтив начин да откаже или да поиска обяснение, не да заклеймява, да определя кой какъв бил и да се тръшка като хваната от гората.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, jira написа:

Като си финансово зависим и не можеш сам да се оправяш, аз лично не намирам за редно да държиш такъв тон. Като е много отворена Джи Су

  Покажи скритото съдържание

и не иска да бъде Ън Сок, да си вдига куфарите и да живее някъде другаде, да се издържа сама и да си бъде Джи Су с дрешките от битака. Не само, че не може да го направи, но и най-нагло си поиска те да й наемат къща. Е, тук просто и на мен ми кипна от нея. Докато новите или старите й родители я издържат, тя не би трябвало да си позволява такова държание, най-малкото от елементарно уважение към тях. Като не е съгласна, с това което й казват или я карат да прави, може по учтив начин да откаже или да поиска обяснение, не да заклеймява, да определя кой какъв бил и да се тръшка като хваната от гората.

 

И защо реши, че Джи Су е финансово зависима?

Off Topic

В сравнение с брат си си сестра си, тя е много по-самостоятелна и способна да се справи сама. И за разлика от Джи Ан, не дойде при богаташите заради парите и властта. Елементарно уважение? Ако е към приемната й майка, то Джи Су никога, дори и след разкритията за замяната не отрече усилията й за своето отглеждане и възпитание. Към майка й? Която се отнася към нея с презрение, страх, отвращение и неодобрение, само защото Джи Су не отговаря на представата й за „идеалната дъщеря“? Пак ще го кажа – отношението към Джи Су е като към животно, което трябва да бъде дресирано безропотно да изпълнява заповеди и да е благодарно, че го подслоняват и хранят. За майка си тя е просто фирмена собственост, която трябва да бъде управлявана и използвана с максимална печалба. Същото се отнася и за останалите й деца. И искането на Джи Су за къща (всъщност накрая тя искаше и просто някаква стая) е желанието нейните родители да покажат ИСТИНСКАТА СИ БЕЗУСЛОВНА РОДИТЕЛСКА ЛЮБОВ към нея, точно както го е правила 25 години приемната й майка. След като могат да пръснат за нищо 30000 долара за един ден, какъв им е проблемът да й наемат дори и къща? Но в представите на майката семейството се свежда до отношения „началник-подчинени“.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено

Off Topic

Джи Су се държи  като пубертет и с приемните,и с истинските си родители.Скоро време очаквам да подбере и дядото.

 Надявам се ДК да прихване малко от този пубертетски бунт,защото иначе не виждам щастлив край за него и Джи Ан при така построения сценарий дотук.

Що се отнася до това дали е финансово независима,засега сценаристката подкрепя тезата на dido100,защото освен тези 30 000 долара родителите не са й дали други пари.Макар аз лично да се съмнявам заплатата й в пекарната да е много висока,но е истина че изкара 1000 долара за стола на Сону Хук,а не даваше пари за разходи при предишното си семейство.За мен финансите й са пълна мъгла,но демонстрира истинска незаинтересованост към парите.Пример дадените пари за благотворителност.

Аз лично се дразня,че сценаристката толерира постъпките на Джи Су,но съдейки по рейтингите в Корея това се харесва на телевизионните зрители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, nikkita написа:

Определено

  Скрий съдържанието

 

Аз лично се дразня,че сценаристката толерира постъпките на Джи Су,но съдейки по рейтингите в Корея това се харесва на телевизионните зрители.

Защото дори и на корейците им писна от бездушни овце, които само блеят "Съжалявам" и "Разбрах", когато ги подкарат да ги доят, стрижат и колят. Джи Су е зряла жена с установени възгледи и принципи и силен характер. "Тийнеджърското" й поведение е всъщност нормалната реакция на човек, когото се опитват да вкарат в непоносим и смехотворен за него калъп. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.11.2017 г. at 20:01, dido100 написа:

Защото дори и на корейците им писна от бездушни овце, които само блеят "Съжалявам" и "Разбрах", когато ги подкарат да ги доят, стрижат и колят. Джи Су е зряла жена с установени възгледи и принципи и силен характер. "Тийнеджърското" й поведение е всъщност нормалната реакция на човек, когото се опитват да вкарат в непоносим и смехотворен за него калъп. 

 

Не гледам, но ви чета, чакайки  последните два епизода.

Не знам колко е узряла след началните епизоди, които гледах,  но там(в началото) беше безотговорна, незряла  за възрастта си и абсолютна егоистка, сравнена с близначката си. Гледаше собствения си кеф и живееше на гърба на семейството, без да и пука и да го осъзнава.Хрантутеха я и я лигавеха, а тя си ядеше   тестата и бройкаше пича, защото не искала да е дентална хигиенистка, независимо от трудностите на семейството, докато сестра И  и  останалите се гърбеха от работа. Характер хубаво, но в случая е по-скоро егоистичен инат. Дори брата го бореше съвестта, а тя се изживяваше като принцеса. После не била овца. Ми не е, като цял живот кръсти кълки и похапва безгрижно( аристократка беее :28558:),  а останалите я носят на гърба си, как да е овца!Овца е другата, дето блъска  и заради нея и е естествено да   цени парите, защото знае с какви унижения и труд ги е заработвала, за разлика от безотговорната лигла, която както дадоха освен мързелива  и по книгите не си пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както все по-често се случва, Лавандула перфектно изрази всичко, което си мисля за боркинята с характер Джи Су. Ако бях на мястото на чеболите, нямаше да се задоволя само с един ДНК-тест, защото девойката, впрочем -28-годишната жена, не само е разглезена и невъзпитана егоистка, но и рядко глупава, а в родната ѝ фамилия глупаци няма. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото повикало, такова се обадило. 

Spoiler

 

Как ли истинската майка ще приеме Джи Су и ще я заобича като тя поне малко интерес не прояви към новото си семейство и неговите традиции. Те се съгласиха да я наричат Джи Су и я оставиха да прави каквото си поиска, за да има мир и да може да навлезе постепенно в живота им. Какво направи "зрялата и силна" Джи Су - груба е, нахална е и е безочлива до немай къде. ДК я покани да обядват или да направят нещо, което тя има желание да направи, за пореден път Джи Су прояви своята зрялост и най-безцеремонно го отряза.

И да, финансово зависима е за мен, защото цял живот някой от семейството й се е жертвал, за да й е добре на нея и тя никога не се е оправяла сама в живота! Отделно, силно се съмнявам парите, които вади в пекарната, да й стигнат и да може да покрие всички разходи по квартира, храна и т.н. Както вече писах, може да се изнесе като не иска да се съобразява с никого. Само където не й стиска и един ден няма да оцелее сама, а ще хукне да плаче на рамото на другите си родители. Има още доста хляб да изяде преди да осъзнае, че светът не се върти само около нея.

 

Силно се надявам Дядото да я постави на място!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сега да видим дали колегите писали по-горе ще си посипят клавиатурите с пепел! Какво  каза дядото? "Няма дъщеря, няма внучка, Джи Су е първо собственост на фирмата! Скрийте я някъде, за да не развали далаверите със сватбите, пък после ще и набием обръчите." Майка й се държи с нея така, сякаш си я е поръчала като стока по интернет  и сега се чуди как да я върне, защото не й харесва. И пак показаха какво означава истинската безусловна родителска любов към децата- обичаш ги, защото са ти деца, а не защото са или не са еди какви си. Толкова за "любящото" и "проявяващото разбиране" семейство, в лицето на родителите. Но бащата, сестрата и баткото взеха да се поочовечават.  Сега като започнат едни кървави драми около отказа му да се ожени насила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо подобно няма да направя. Фамилията си има начин на живот, начин на мислене и свои ПРАВИЛА. Това с правилата беше подчертано многократно. Дядото е човекът, с когото всички се съобразяват и от когото всички се страхуват. За него компанията стои над всичко останало. Майката се държи като тежко стресиран човек - шокирана, разстроена, разочарована, потресена, че нейната дъщеря може да е толкова, невъзпитана, груба, предизвикателна и невежа. Изглежда скована в своето отчаяние. Носи в себе си съзнанието за собствената си вина, а от друга страна - възпитана е и живее с мисълта за специалността на семейството си: ("Ние не сме като другите.") Твърди, че не е имало ден, в който не е мислила за изгубеното си дете и сигурно е така, защото е майка. Но, изненадааа! Намереното дете, което харесва от пръв поглед, се оказва не нейното, а истинското ѝ носи пълен потрес.  Бащата приема Джи Су с цялото си сърце, харесва я и проявява солидарност към бунтарските ѝ изцепки.  Братът е добро момче, а сестрата, отгледана като в оранжерия, лека-полека открива "живия живот". 

Хареса ми момента, в който Джи Су си направи самоанализ:" глупава съм, нямам интереси, въпреки старанията на родителите си..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/5/2017 at 9:47 AM, dido100 said:

Я сега да видим дали колегите писали по-горе ще си посипят клавиатурите с пепел! 

Чак пък! :P Но определено

Spoiler

 лицемерието на Дядката беше отблъскващо. Не очаквах, че хора в неговата позиция се държат по един и същ начин с подчинените си и със семейството си - като с предмет.

Депресарски ми беше този епизод и дори не съм изгледала 28 епизод особено след

Spoiler

превюто с катастрофата на ДК. Ако ще го гледаме да лежи в болница 10 серии, ще ме разочароват тотално.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, jira написа:

Чак пък! :P Но определено

  Скрий съдържанието

 лицемерието на Дядката беше отблъскващо. Не очаквах, че хора в неговата позиция се държат по един и същ начин с подчинените си и със семейството си - като с предмет.

Депресарски ми беше този епизод и дори не съм изгледала 28 епизод особено след

  Скрий съдържанието

превюто с катастрофата на ДК. Ако ще го гледаме да лежи в болница 10 серии, ще ме разочароват тотално.

 

Спокойно, няма болници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...