Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

My Golden Life

Жанр: Драма, Семеен, Романтичен

Епизоди: 52 

Верига: KBS2

Начало: 2 септември 2017 г.

Време: събота и неделя 19:55 

Режисьор: Kim Hyung Suk
Сценарист: So Hyeon Kyeong
Мрежа: KBS2

Субтитри: Английски

 

Участват:

Shin Hye Sun като Seo Ji Ahn
Park Shi Hoo като Choi Do Kyung
Seo Eun Soo като Seo Ji Soo
Lee Tae Hwan като Sun Woo Hyuk

Wi Ha Joon като Kim Ki Jae

 

Описание: История за жена, която има възможност да повиши статуса си,

но е принудена да поеме издръжката на семейството, след като бизнеса на баща й фалира.

 Драмата разказва за борбата й да намери нов смисъл и щастие в живота.

 

Официален сайт

 

 

Английски субтитри и видео: ТУК и ТУК

Английски снлайн: тук

Свали с руски субтитри + OST: тук

Руски онлайн: тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко четох статия за този сериал, че е започнал с доста висок рейтинг и са писали, че Парк Ши Хо след 5 години се завръща по - добър от всякога. Сега като видях 50 епизода малко ми уплаши окото, но пък наскоро завърших един такъв и бях доволна, така че не е зле да се даде шанс и на по - дългите сериали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с право ти  се е уплашило окото. И   "грешникът" , който вече се завърна   с  един слаб сериал( тоя ще му е вторият поред  слаб),  няма как да ме накара да гледам тая сапунка. Два епизода скука ми стигат-направо трагично. Ония  аджуми, де правят  кимчито могат  да му вдигнат рейтинга и  до 50, но 50 епизода   глупости няма да  променят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/12/2017 at 19:30, Lawandula написа:

И с право ти  се е уплашило окото. И   "грешникът" , който вече се завърна   с  един слаб сериал( тоя ще му е вторият поред  слаб),  няма как да ме накара да гледам тая сапунка. Два епизода скука ми стигат-направо трагично. Ония  аджуми, де правят  кимчито могат  да му вдигнат рейтинга и  до 50, но 50 епизода   глупости няма да  променят.

Въх, уби ма! Сериалът си е точно в жанра и става за гледане в сравнение със седмичните сапунки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има доста симпатични познати физиономии, ако има превод на бг бих го започнала, но ако няма едва ли, макар да мога да го гледам и на руски, но ми се изкривява представата..., почвам да мисля на руски като гледам с такъв превод :D, а и имам предостатъчно предстоящи за гледане, иначе Шихо въпреки провинението само заради Сколара и Мъжа на принцесата съм го сложила в графа любими и засега не е заизлизал от там..., за личния му живот честно там са сбъркани и от двете страни, прекалено много случаи имат и за насилия, и за Мис А(май така беше), че да знаеш кое какво е...

 

аз си гледам на него като на актьор

 

а колкото до самата история, харесват по принцип обикновените истории, показващи що годе обикновения живот, средата на нормалните хора, кафенетата, стаите им, кухните им, привичките им, всичко онова, заради което гледам корейско, така че е възможно да си е напълно гледаема история:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.09.2017 г. at 9:21, dido100 написа:

Въх, уби ма! Сериалът си е точно в жанра и става за гледане в сравнение със седмичните сапунки.

 

Така де- точно в жанра-  безцветно, монотонно, 50 серии въртене в кръг и наливане от пусто в празно, за разлика от седмичните сапунки, дето 100 серии правят същото,  за да докарат до  предвидимото цветно и за двете- "три дни яли пили и се веселили", в случая яко  розовкото на постера под заглавието.Мерси- два-три опита са ми обеца на ухото! Като  това например.

Приятно гледане!;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Lawandula написа:

 

Така де- точно в жанра-  безцветно, монотонно, 50 серии въртене в кръг и наливане от пусто в празно, за разлика от седмичните сапунки, дето 100 серии правят същото,  за да докарат до  предвидимото цветно и за двете- "три дни яли пили и се веселили", в случая яко  розовкото на постера под заглавието.Мерси- два-три опита са ми обеца на ухото! Като  това например.

Приятно гледане!;)

 

Бягай тогава да гледаш Age of youth 2!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа. Първи недостатък на този сериал-сценаристката So Hyeon-Kyeong , написала върховните простотии 49 DaysTwo Weeks и Second 20s. Последният й добър сериал е Seo-Young, My Daughter от 2013 г. Режисьорът е снимал един от най-добрите корейски сериали  My Husband Got a Family, но в далечната 2012 г.

Та, като гледаме сценаристката, нямаме особени надежди за нещо оригинално. И тук идва вторият недостатък - Kim Hye-Ok. Тази актриса играе характерни роли на вечно сърдити, недоволни, истерични кресливи лелки, чиято основна задача е да създават "неочаквани" обрати в сюжета (всъщност клиширани и изтъркани номера), чрез вземането на изначално тъпи, нелогични и грешни решения. Присъствието й в даден сериал (особено в семейните сериали от 50 серии) трябва да ви кара да застанете нащрек, защото почти винаги означава слаб сценарий. И тук е така-тъкмо си мислиш "Абе нещо прекалено гладко, лесно и бързо се случват нещата" и хоп, намесва се кресливата лелка и внася "обрат" в сюжета. Тъпо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Lawandula написа:

И ся,  кво?

Има ли нужда да цитирам препоръката ти  :na2:

 

 

 

 

 

В сравнение с това -става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях леко скептична, поради това че е 50 серии, но за момента сюжетът движи без забавяне и големи драми, и сериалът ми допада. Главните са големи сладури, много се кефя на Shin Hye Sun, която ми направи силно впечатление в "Легенда за Синьото Море". :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, jira написа:

Бях леко скептична, поради това че е 50 серии, но за момента сюжетът движи без забавяне и големи драми, и сериалът ми допада. Главните са големи сладури, много се кефя на Shin Hye Sun, която ми направи силно впечатление в "Легенда за Синьото Море". :) 

Тогава задължително я гледай тук и тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dido100, Благодаря за препоръките!:) Първата ще я погледна, за втората, вече съм си дала мнението в темата за сериала. 

 

За момента всички епизоди свършват доста интересно и последният не беше изключение - нямам търпение да видя какви ще ги забъркат главните герои .

Spoiler

Мисля си, че няма да разкрият все още коя е истинската сестра на семейството на Do Kyung, но да видим. Ако пак се окаже сън, ще е банално.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не, този сериал ми разбива отвсякъде. Не мога да се насиля да не гледам един уикенд, та да ми се насъберат серии, за да не чакам с нетърпение до другия уикенд. Shin Hye Sun и Park Shi Hoo ме залепват като магнит за екрана - имат страхотно присъствие и харизма. 

Spoiler

Последните 5 минути на епизода бяха просто... :inlove::yes::kiss2:перфектно изиграни! Толкова много емоция имаше и у двамата, браво на актьорите! Уж си казаха довиждане, но по-скоро си беше здравей на нещо ново. Като нищо някой ще ги е видял, че и снимал, и ще почнат проблемите. Да не говорим, че и годеницата на Do Kyung ще се появява на хоризонта, ще стане мазало. :lol: Сестричката и бодигарда са също големи сладури. И как щях да забравя, Джи Су най-накрая разкара плитките - изглежда много по-добре без тях. :yes: Харесва ми и как вкарват различни сентенции за живота - каквито и планове да си правим, те рядко се осъществяват. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва сериала. Shin Hye Sun и Park Shi Hoo са брилиантни.Жалко ,че любовта им ще е трудна.

Off Topic

За съжаление се задава нова порция унижения за Джи Ан.Сигурно ще я изгонят като мръсно коте от компанията и от къщата.Не й върви на това момиче и това е!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nikkita, права си.

Spoiler

Остави, че ще я изгонят и ще бере срам и позор за пореден път, ами какво ще стане с истинските й родители?! Не че майката не го заслужава...колкото и да се опитвам да я разбера, не знам как си мисли, че такава лъжа ще й се размине, но пък бащата милия...и изобщо цялото им семейство ще бъде разбито. Do Kyung ще помага на Джи Ан, макар че и него го чака голямо конско и може би някакви последствия. Шансът семейството му да одобри връзка между него и Джи Ан е нулев в момента. Джи Су изобщо не я виждам как ще се впише при богаташите, тя постоянно повтаря, че ако беше на мястото на Джи Ан не би отишла, да видим като й кажат истината дали ще смени плочата. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jira,май това прави драмата толкова интересна.

Off Topic

Според мен Джи Су ще се опита да омилостиви истинските си родители и затова ще отиде при тях.Тя, каквато е слънчице ,ще стопи ледовете между двете семейства,ама това няма да стане веднага.А Do Kyung  още не е осъзнал чувствата си и с тази годеница ,която ще се появи нещата  ще бъдат трудни.Очаквам развитие в отношенията на Джи Ан с Sunwoo Hyuk и Джи Су може да се почувства засегната, нали е влюбена в него.

Просто каста е много приятен с   изключение майката на Джи Ан.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш,

Spoiler

направо си е влюбен и загубен Do Kyung. Каква реч й дръпна на Джи Ан в ресторанта, разби я тотално. Голяма драма тези два епизода - срам, сълзи и какво ли още не. Сестричката и Бодигарда - голяма изненада! Очаквах някакъв тъп тригълник с брата на Джи Ан, а то Бодигардът се оказа лекенце от класа. Джи Су ми се струва, че ще е първа пушка при биологичните си родители. Милата не вижда по-напред от носа си и без да говори със сестра си, веднага си извади заключение, че плесницата е оправдана. А пък не знам като разбере, че нейният възлюбен въздиша по Джи Ан. Изобщо, Джи Ан ще тегли заради всички. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...