Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Somehow 18 (어쩌다 18)

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 28 август 2017 – 8 септември 2017

Време на излъчване: Понеделник - Петък 07:00

Жанр: Романс, Драма, Фентъзи

Канал: Naver TV Cast / JTBC

Епизоди: 2х70 мин

Режисьор: Kim Do Hyung

Субтитри: Английски

          

Участват:

Minho (SHINee) като Oh Kyung Hwi

Lee Yoo Bi като Han Na Bi

Kim Bo Mi като Oh Yi Do (по-голямата сестра на Kyung Hwi)

Kim Hee Chan като Jang Seul Gi

Yoo Joon Hong като Ma Ki Ho

Choi Min Suk като Baek Jin Wook

 

Резюме: Това е историята на хирурга-ортопед О Гьонг Хи (Min Ho),
който в гимназията е бил самотник и жертва на тормоз.
За да спаси първата си любов Хан На Би (Lee Yoo Bi), която се самоубива,
Гьонг Хи се връща назад във времето…

 

 

:essub:

 

Свали с български субтитри: :subs: :click: и :click:

Онлайн с български субтитри: :subs: :click: :click:

Свали с английски субтитри :click:

                            Свали с руски дублаж :click:                         

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава историйка,надявам се да се хареса и на някой преводач,и някой да се съгласи да е преведе,бих е гледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде пак пътуване и прескачане във времето.... Тази година да не би да е годината на прескачащите напред-назад във времето? Колко станаха сериалите с този елемент - имаме ли вече 10 за 2017?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, b_a_d написа:

С любимеца ми МинХо аййй толкова много се радвам! Сюжетът е много интересен. Дано някой направи бг превод. :wub:

:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не познавам актьорите..., и прескачането във времето ми е любимо, ама нещо трейлъра хич не ме хвана.., И...

 

Off Topic

защо всички сериали залагат на съвсем млади личности, само ученически истории ли вървят в Корея..., иска ми се да има повече с герои на *моето* поколение, но да не са само тежки тематики..., или клозетен хумор.., а забавни, и стойностни, и романтични, и със съспенс.., ама всичко това да не се случва *в училището..., или в университета...*

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Aretka написа:

не познавам актьорите..., и прескачането във времето ми е любимо, ама нещо трейлъра хич не ме хвана.., И...

 

  Скрий съдържанието

защо всички сериали залагат на съвсем млади личности, само ученически истории ли вървят в Корея..., иска ми се да има повече с герои на *моето* поколение, но да не са само тежки тематики..., или клозетен хумор.., а забавни, и стойностни, и романтични, и със съспенс.., ама всичко това да не се случва *в училището..., или в университета...*

 

Sorry, но май вече не сме "целева аудитория", не се влияем много от реклами и си правим сметката какво и за колко купуваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Мин Хо го харесвам по принцип, има чар това момче, а и и играе добре. Харесва ми спортния му дух и умението му в повечето спортове, както и винаги чаровната усмивка, която му отива много. Дори не си го представям тъжен. Момичето се оказа сладко и чаровно, и също много усмихнато - явно са ги подбрали със сходни черти на лицата. Струва ми се, че и двамата имат сходни широки усмивки и весели характери, излъчват положителна нагласа. Не ме блазни сериалът, но прегледах клипчетата в ютуб и споделям този от четенето на сценария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми напомняше на Orange , чисто емоционално и като атмосфера, както и с елемента минало-настояще и темата за самоубийството.... Много чаровен и харизматичен Minho, и въпреки, че героят му носеше една ведрост и настроение заради харакетара си, то за мен целия мини сериал беше доста тъжен. Застъпени са  теми, които са представени по един лек начин, но въпреки това си остават сериозен световен проблем - тормозът в училище и желанието за самоубийство.. трудната комуникация с родителите.... 

Хареса ми мини сериалчето. Поучително е и ни показва защо в труден момент от живота ни, трябва да сме силни и да осъзнаваме, че въпреки проблемите, има хора, които ни харесват, държат на нас и ни подкрепят. И това трябва да е нашият стимул да искаме да съществуваме!

Финалът пък ми напомни за едно прекрасно аниме Boku Dake da Inai Machi  (казвам анимето, защото сериалът и филмът не докосват емоционално, колкото него)

Off Topic

 

в което, както и тук, логично представят какво се случва с живота на главния, след като успешно е успял да промени бъдещето, връщайки се назад в миналото. Може да прекара 10 години от живота си в кома, на легло, но това са вече изживени от него години. Справедливо е  имайки се впредвид възможността да промени нещо от миналото, за което съжалява. Когато получаваш нещо, в много случаи в замяна,  трябва и да дадеш от себе си .....

 

Като за финал: прекрасно направен мини сериал с динамично действие, забавни моменти, които в следващ миг носят тревожност, поуки и пориви за живот. 

Благодаря за българския превод. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер филм. Останах безмълвен. Сюжет, актьорска игра... Истинска драма и една огромна, безгранична, всеотдайна любов. 

 

И аз искам такава. ✌️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...