Jump to content

Dogs Without Names (2015)


Recommended Posts

spacer.png

 

Dogs Without Names (犬に名前をつける日)

Страна: Япония

Също така известен като: Inu ni Namae wo Tsukeru hi

Премиера: 31 Октомври 2015

Времетраене: 107 мин.

Жанр: Драма

Режисьор: Akane Yamada

Субтитри: Английски

:imdb:

           

Участват:

Satomi Kobayashi като Kanami Kuno

Takaya Kamikawa като Yusuke Maeda

Misato Aoyama

Saori Imamura

Nobuko Shibuya

 

Резюме: Kanami Kuno (Satomi Kobayashi) е телевизионен режисьор наскоро загубила домашният си любимец Natsu, заради заболяване. Решена да заснеме документален филм за кучета, тя посещава приют спасяващ и даващ подслон на животни, около района Фукушима. Така Kanami се докосва до хората, които работят усърдно, за да спасят живот...

:essub:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/19/2017 at 5:24 AM, asha said:

Ох, Лазе, тук ме уцели "направо в 10-ката".  От сега ли да си го заплюя за превод или първо да го изгледам?

Е, asha, гледа ли го? И как да тагна името ти, за да ми получиш запитването? Иначе и горният ми въпрос ще остане висящ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Снежана написа:

... И как да тагна името ти, за да ми получиш запитването?... 

Слагаш @ и изписваш ника (всичко слято).

И на мен ми трябваше време да разбера. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Снежана, отговарям. Тогава го дръпнах и го изгледах по диагонал, че по същото време имах на живо едни занимавки с кучета и мноого ми връкна в сърцето, но това е друга тема.  Заснет е , все едно наистина гледаш документален филм и тематиката определено не е лека.Може би за това още стои в графа "чакащи превод", извинявам се за което.  Видеофайлът е безумно голям и тежък, та ще трябва да го конвертирам в нещо по-прилично.  За какъв действаш линк питаш. Ако не си го изтеглила мога да го кача на облак и да ти го пратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, asha said:

@Снежана, отговарям. Тогава го дръпнах и го изгледах по диагонал, че по същото време имах на живо едни занимавки с кучета и мноого ми връкна в сърцето, но това е друга тема.  Заснет е , все едно наистина гледаш документален филм и тематиката определено не е лека.Може би за това още стои в графа "чакащи превод", извинявам се за което.  Видеофайлът е безумно голям и тежък, та ще трябва да го конвертирам в нещо по-прилично.  За какъв действаш линк питаш. Ако не си го изтеглила мога да го кача на облак и да ти го пратя.

Сигурна съм, че е тежък! 

Действащ линк - предполагам, само в Avistaz може да има още сийдъри, а аз там нямам достъп.

Щом е толкова тежък файлът, остави засега, не го качвай на облак.

И дано утре да няма гръмотевици, че кой знае колко кучета - моето включително - треперят от страх!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само твоето - и моите са трепетлики. Всичко гърмящо /буря, фоерверки, строителни работи и т.н/ довежда Лора до конвулсивно тресене. Че и малката и тя, покрай нея.  

Файлът е 8ГБ. Ще го конвертирам сега, ще ти пиша наЛС линк. ОК?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав и много тежък. Нелеки гледки. В IMDB го пише драма, аз бих го писала документален, отразява грозната реалност. Определено провокира състрадание към изоставените, дивите, тези от развъдниците и слава богу, че има хора с големи сърца, които правят такива постройки и поемат голямата отговорност и грижата за тях. Паралел - в Япония има старчески дом, където ти е позволено да си вземеш домашния любимец и персоналът се грижи и за теб, и за него. Тук в България, ако си на квартира като мен, 95% от наемодателите не разрешават да си вземеш любимеца. При условие че сам си го гледаш, че животното има навици, не прави бели и пак не може. И тук има немалко организации, борещи се за спасяване на животи. Няма обаче кой да им направи един ето такъв филм, за да прикове общественото внимание към наболелите им проблеми.

И аз имам един котарак като Чичо, само дето моя го прави безплатно, кеф си му е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...