Jump to content

Как да ядем суши като местните... И изобщо как да ядем в Азия :)


Recommended Posts

Това е култово обяснение как следва да се държиш в суши-барче, ако искаш да те вземат за японец въпреки ръста, русата коса и сините очи:). 

Особено важно е възклицанието при наливането на бира :)))))))))) Маа-ма-ма /  о -То- то-то и тн.

ЪЪ наздраве...

И заповядайте...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста забавно, но наистина ми стана интересно какво е това бялото нещо което приличаше на хрян. Може аз да не съм го разбрала какво е и защо не го изядоха в крайна сметка. А градусите на поднасяне на сушито към устата ме разбиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ООО установих, че с готвенето може и хич да ме няма, но с етикецията на яденето бих могла да се справя...

Поне тренировките са по- приятни...

Как се яде НАБЕ

Тонкацу

И СОБА

Off Topic

 

И Окономияки:

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала клипчетата, но със етикет Сърбане не знам как ще го докараме положението, едно такова особено сърбане с достойнство и желание, което може да потресе по-чувствителните към звуци и да  докара обилно слюнкоотделяне на неучастващите във вечерята...

 

поздравления за темата, мила Майра!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама колко е важно нещо да е прието/неприето за етикет, например сърбането и мляскането у нас е ужасно неприемливо /и за мен да си призная честно/, ноо в Азия не е и си е норма, че и уважение към вкуса и яденето на нудълси/рамен, поемаш въздух и засмукваш супер горещите спагетки от врелия бульон. Не знам след колко изгледани клипчета бих могла да докарам подходящия етикет. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче, в Корея вече не сърбали и мляскали - не било възпитано... Само Китай остават бастиона на сърбането :)

Но корейците твърдо ядат по възраст - почва най-стария и не можеш да приключиш преди него..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости, сърбат и мляскат и още как........Особенно в зъведенията за chick&beer! От лични наблюдения го казвам, а и като фен на Running man, там доволно хапват във всяка серия, от косвени.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи мацката се бара много американка вече :) :). Интересно :) Мислех си че ако ние се дразним на сърбането, тях пък сигурно ги нерви нашето "безизразно" ядене, отстранено такова като за виенски бал. Но явно случаят е по-сложен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да се храним възпитано с клечки в Азия без да изглеждаме като варвари - "ЗАЩО В АЗИЯ СЕ ХРАНЯТ С КЛЕЧКИ И КАКЪВ Е ЕТИКЕТЪТ" . :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...