Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Hospital Ship (병원선)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Byungwonsun

Период на излъчване: 30 август 2017 – 19 октомври 2017

Време на излъчване: Сряда – Четвъртък  22:00

Жанр: Медицински, Романс

Канал: MBC

Епизоди: 32 (по 35 мин. на епизод)

Режисьор: Park Jae Bum

Субтитри: Английски

          

Участват:

Ha Ji Won като Song Eun Jae

Kang Min Hyuk (C.N. Blue) като Kwak Hyun

Lee Seo Won като Kim Jae Gul

Kim In Sik като Cha Joon Young

Min Ah като Yoo Ah Rim

Kim Kwang Kyu като Choo Won Gong

Jung Kyung Soon като Pyo Go Eun

Lee Han Wie като Bang Sung Woo

Jang Seo Won като Yang Choon Ho

Song Ji Ho като Kang Jung Ho

Cha Hwa Yun като Oh Hye Jung

Jung In Ki като Kwak Seong

Nam Ki Ae като Lee Soo Kyung

Jung Won Joong като Kim Soo Kwon

Park Joon Geum като Han Hee Sook

Kim Sun Young като Oh Mi Jung

 

Резюме: Една история за млади лекари, които предоставят медицинска помощ на хора, живеещи в отдалечени села, чрез болница-кораб, плаващ между малките острови…

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри + OST :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Линк към японския оригинал: Clinic on the Sea (2013)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът в едно изречение: "Цялата пара в свирката". Тук има всичко лошо, което го няма при японците: сълзлива и досадна мелодрама, куха патетика, лош сценарий, слаба режисура, безсмислени и ненужни сладури. Издържах до първите десет минути на втора серия и след това избягах с викове на ужас. Не го започвайте, по-добре гледайте японския оригинал.

Разликата в качеството е огромна и то не в полза на корейците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм гледал японския оригинал и този го почнах заради Ха Джи Уон и малък Минчо. Засега ми допада. Малко ми е смешно, защото кака ви Джи Уон гони 40 вече, пък си другарува с 13 г по-младия Минчо. Но пък хич не й личат с туй бебешко лице :)))). 

Интересно ми е Минчо дали ще се справи с малко по-сериозна роля като тази, че в "Тантара" пак си беше бебе-пИвец. :))) И явно FNC пак са се намесили, щото освен Минчо (СНБлу), имаме и добавка Мин-а (АОА)-младата сестричка, която също гледахме в "Модерния фермер"-там пък с Хoнки-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко мудничко ми върви на места. Но пък гледам, че е с доста висок рейтинг вече. Малък Минчу хич не ми се връзва (за сега) в тази роля-не знам.....Много ми е бебешки - ако бях жена, щях да съм му върла (п)енка.

Момичета във форума, хайде налазвайте-момчето е нежно, плаче на филми, слуша стара естрада, отглежда цветенца и 2 котки, традиционно възпитан. Юн Хуа все го подиграва, че като се усмихне и не вижда нищо-очичките му се затварят:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докторски сериали гледам по-рядко, но този ми го препоръчаха.

На 12 епизод съм, засега не съжалявам за отделеното време, въпреки мудното начало.

Нямам забележки и по актьорския състав.

Min Hyuk  го гледах в Entertainer, достойно партнираше на  Ji Sung. 

Lee Seo-Won  в The Liar and His Lover също добре се справи. Тук пак е на по-заден план, но очаквам развитие на неговия герой.Докторката хирург е най-интересния персонаж и Ha Ji Won се справя чудесно.

 

П.С. Приключих с последните епизоди. Без големи очаквания и претенции, затова и доволна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен!! Изгледах на един дъх всички серии. Много силен, както и на доста места труден за гледане, заради тежките случаи, болести и т.н. ; но и много стойностен и интересен. С хубава романтика, но не и сълзлива. Въобще, Ха Джи Уон за пореден път не разочарова.

Spoiler

Мислех си, колко ли тежко й е било да изиграе сцените със смъртта на майка си (в сериала), след като самата тя неотдавна загуби родител...Прекрасно се справи с тази тежка задача. А колко пъти я уволняваха, горката, свят ми се зави. Горчив коментар на корейската медицинска система. 

Също много ми хареса историята с бащата на главния герой. Тежко за гледане, особено за всеки, имал близки с Алцхаймер. Но и много истинско и затрогващо.

 

Истинска изненада беше за мен учасието на Kang Min Hyuk. Голяма фенка съм на CN Blue от самото начало и го помня какъв беше...като малко детенце. :D Тук вече съвсем порастнал и възмъжал. Много ми харесаха като двойка с Ха Джи Уон, въпреки доста голямата разлика във възрастта. 

Интересно защо са разделени на 40 серии? Всяка една обаче е кратичка, по половин час. Тоест, епизодите са 20, ако бяха в обичайния корейски формат. Дано това да стимулира повече хора да го гледат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди няколко месеца и ми хареса. Драмите не се влачат много серии и затова се гледа лесно. Не е нещо уау, но е приятно. И понеже тук не е отбелязано да кажа, че сериалчето си има бг превод.

Hospital ship

 

Редактирано от bealonenomore
Благодаря, добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...