Jump to content

Recommended Posts

MV5BNjQ2MGMxYzUtYWE1My00NjZkLTg4ZjItNjQ4ZDdhNTQ1ZjQyXkEyXkFqcGdeQXVyNDIwOTAzMDM@._V1_.jpg

 

Bluebeard (해빙)

Страна: Южна Корея

Премиера: 1 март 2017

Времетраене: 117 мин.

Жанр: Трилър

Режисьор: Lee Soo Yeon

Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:

Cho Jin Woong като Byun Seung Hoon

Shin Goo като бащата на Jung Sung Geun

Kim Dae Myung като Jung Sung Geun

Song Young Chang като Jo Kyung Hwan / Nam InSoo

Lee Chung Ah като Mi Yeon

Yoon Se Ah като Jo Soo Jung

Kim Joo Ryung като Mi Sook

Yoon Da Kyung като Ji Sook

Kim Kyung Min като директора на болницата

Lee Kang Jae като Jung Kyung Soo

Moon Jung Hyun като Byun Young Hoon

Jung Do Won като таутиста

Jung Ah Mi като Bae Jung Ja

Marie-Joelle Afarti като майката на Jung Kyung Soo

Han Chul Woo

Jo Suk Hyun

Park Hee Jung

Koo Eun Jung

 

Резюме: Доктор Сънг Хун (Cho Jin Woong) започва да подозира, че неговият пациент и синът му са серийни убийци, замесени в редица неразрешени случаи на убити и захвърлени жени в река Хан...

 

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски дублаж :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/13/2017 at 1:32 PM, dido100 said:

Сценаристката на "Secret forest" e сценарист и режисьор на филма!

Дидо, и аз така мислех, но след малко ровене се оказа, че сценаристката(а и режисьор) на този филм е различна от сценаристката на Гора от тайни. Просто съвпадение на имената се оказва. А Гора от тайни е дебютен проект на въпросната сценаристка. Иначе напълно бих приписала този филм на познатата ни сценаристка от Гора от тайни.

 

Относно филма, страхотен е. Като психологически трилър е стопроцентово качествен- атмосферата е на ниво, въобще цялостната кинематография отговаря на жанра(гледайте го в малките часове на нощта, на мен така ми се случи и въздействието беше двойно). Сюжетно филмът е от онези, който провокират зрителя към размисъл. Ако трябва да съм честна, може би на места сценаристката и режисьорка се е престарала прекалено в опита си да създаде един mind-bending(какъвто е и случаят с протагониста) и thought-provoking филм. Отначало елементът с епизодичните сънища изглеждаше обещаващ, но накрая, ретроспективно погледнато, просто стана поредният вкаран елемент, получи се наслагване, както казах по-горе, леко престараване в опита да се заплете филмът. От друга страна, темата, която засяга филмът е много по-голяма и излиза от жанра на един обикновен психологически трилър. Засегнат е един социален, дори социално-икономически, въпрос, който се разглежда от гледната точка на една персонална история(която може да важи за цялото общество). Самата сценаристка и режисьорка казва, че засяга тази тема чрез жанра на трилъра и мистерията, защото е искала да представи най-акуратно чувства като страх, тревога, обърканост. И успява. Успява перфектно да съчетае психологизма с жанровите характеристики на трилъра. Този филм, по-скоро тематиката му, ми напомни за един от най-любимите ми, и въобще един от най-добрите, корейски филми- Peppermint Candy. Различни жанрово, но общото им е, че и в двата филма се засяга темата за индивида в социално-икономическата обстановка, индивидът като гражданин на една система. Тук това служи като гръбнак за навлизане в дълбок психологизъм. 

Не бих казала, че филмът е нещо новаторско и невиждано, защото не е, дори като тематика, а и развой на историята, не изненадва(особено за човек, който е ветеран в този жанр). Но бих казала, че е майсторски направен, с малки изключения. 

Краят определено е голям плюс. 

Ще похваля и Чо Джин Унг, отдавна много го харесвам този актьор и тук не ме разочарова изобщо. 

И друго, не очаквайте бързо действие и кой знае колко силни усещания. Да, филмът определено държи в напрежение, основно заради кинематографията, но той е на съвсем друго ниво. И трейлърът е подвеждащ, и кръв не очаквайте. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, itadakimasu написа:

Дидо, и аз така мислех, но след малко ровене се оказа, че сценаристката(а и режисьор) на този филм е различна от сценаристката на Гора от тайни. Просто съвпадение на имената се оказва. А Гора от тайни е дебютен проект на въпросната сценаристка. Иначе напълно бих приписала този филм на познатата ни сценаристка от Гора от тайни.

 

 

 

Тогава информацията я взех от Asianwiki, но сега и те са поправили грешката си. Тук с руски дублаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След положителният коментар и сравнението с i saw this devil ... направо се изкушавам да попитам някой не си ли го хареса за превод...:blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.06.2020 г. at 18:57, ees написа:

След положителният коментар и сравнението с i saw this devil ... направо се изкушавам да попитам някой не си ли го хареса за превод...:blush:

Ще взема да го погледна този филм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Преди 2 часа, darkbreathe написа:

Ще взема да го погледна този филм :)

Като знам как и колко бързо ги"гледаш" тези филми, само мога да скачам от кеф и в очакване... :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не мога да реша дали ми хареса – имаше неизвестни, а разбира се, както и предполага жанрът, не всичко се оказва такова, каквото изглежда на пръв поглед. Но този тип фрагментарни сцени, които свършват насред нищото на моменти, не ми допадат много. Обаче е факт, че ме накара да мисля кое е реално и кое не, и да се питам как ще свърши всичко. За края – мисля си, че можеше да свърши някъде около сцената с пръстена, така пак щеше да стане ясно

Off Topic

кой е убиецът на бившата съпруга, без реално да го показват.

 

Мъжкият каст беше железен, много добри филмови актьори имат корейците!

 

@darkbreathe, благодаря за превода! Бих се радвала да прочета и твоето мнение за филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...