Jump to content
ukio

Kumo no You ni Kaze no You ni (1990)

Recommended Posts

43205l.jpg

Kumo no You ni Kaze no You ni

雲のように風のように

Like the Clouds, Like the Wind

Страна: Япония
Език: японски

Премиера: 21 март 1990г. 

Жанр: драма, романс, комедия, исторически

Времетраене: 79 мин.

По новелата на Кеничи Сакеми

Режисьор: Хасаюки Ториуми

Сценарист: Акира Миязаки

Продуцент: Studio Pierrot

Субтитри: английски, вградени

Основна песен: Kumo no yō ni Kaze no yō ni на Рьоко Сано

IMDB

Резюме

Гинга е обикновено, но енергично момиче, живеещо с баща си далеч от столицата на китайската империя. Когато научава за възможността да получава редовна храна, като се превърне в наложница на младия император, тя ентусиазирано поема на път към Двореца. Заедно с останалите претендентки, Гинга трябва да премине курс по обучение, за да се преобрази в изискана млада дама, достойна за императорския двор. Волната й натура често й донася доста неприятности, но след като разбира, че мащехата на новия владетел готви бунт срещу него, е решена твърдо да се противопостави на размирниците.

Приятно аниме с историческа насоченост, поднесено увлекателно. Създадено е преди 27г., но и днес ясно може да се улови красотата му. 

Любопитно:

* Романът "Inner Palace Harem Story" (後宮 小説 Kōkyū Shōsetsu), по който е заснето анимето, печели новоучредената през 1989г. Japan Fantasy Novel Award, както и спонсорство да бъде филмиран; 

* Някои хора неправилно смятат, че лентата е дело на Студио Гибли, поради името на човека, отговорен за дизайна на героите - Кацуя Кондо (той наистина е работил и по много филми на Гибли), както и поради грешка при превода на името на сценариста, което напомня това на Хаяо Миязаки.

Линк с английски субтитри

• Upvote 1

Много емоции ми създаде това аниме. Първо носталгията по старите анимета, техния арт и озвучаване. Нали с тях започна увлечението ми по Азия! После забавните моменти, тъжните. Не вярвах, че тук ще пусна сълза, но факт. Ще ми се да се превеждаха повече стари анимета. С радост бих разнообразявала с тях, измежду новите продукции. Благодаря, че ни го предложи, Укио! Едва ли щях да попадна на заглавието сама. 

• Upvote 1

Аз самата попаднах съвсем случайно на него. В ютюб изведнъж се появи ето тази снимка към видеото, която веднага ме привлече.

image00216.jpg