Jump to content

I Love Yoo (2017)


debil4e

Recommended Posts

Според анонса на самата авторка, уеба ще е отново на линия на 23.03. Аз не съм чак такъв оптимист, тва AVM звучи сериозно и лечението е каквото предполагах. Пожелавам и искрено да се възстанови напълно, без значение колко време ще отнеме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглавието се завърна в уреченото време и нещата пак се заплетоха, не че са се оправяли. Добре беше, че Шин А говори откровено с баща си, но относно алкохолизма закъсня, май вече няма връщане назад. Не знам дали просто се напи до безпаметност или е нещо по-лошо, но каквото и да е се наложи да си преглътне гордостта и да си поиска услугата.. Само дето както винаги нещата не станаха по план-Козке него видя, но майка му да. Нищо хубаво няма да излезе от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната изненада от страна на авторката. Ясно беше, че мамата ще скрои номер на Шин А, но не очаквах това. Като тръгна за "интервюто" предполагах, че вътре ще е или батко или тя, но "изнасилвача"... Озадачена съм, защото при нея случайности нема, всичко е планирано, винаги, и не ми е ясна ролята на тоя боклук в схемата. Той си пада по мръсната игра и съм си на тръни да не спретне поредната си мизерия още там.

Обаче май пак познах, това при баща и този път не беше само напиване, а явно нещо по-сериозно. Вече дали се дължи основно на алкохола или е комбинация от много фактори няма значение, финансовата издръжка пада на плещите на Шин А, иначе защо ще иска назаем сума два пъти по-голяма от тази за наема!?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук също няма изненади. Баща и е колабирал затова и исканата сума е по-голяма от наема. Майката на батко е страшна, наистина, видя слабост и я използва до дупка като се застрахова с  емоционално изнудване. Може би ако Шин А не беше толкова разстроена и недоспала нямаше да се хване, но в момента тя не мисли рационално и се хвана. Честно, следващите два три чапа направо ми се иска даги пропусна, защото на прословутото парти ще стане грозно и основният потърпевш пак ще е нашето момиче. Всъщност има нещо, което мамата не е предвидила и ще го научи по трудният начин-не всичко върви по план. Няма как да знае, че Шин А и Алисия се познават(не си е написала домашното), но заради това и Коске и Йонги, покрай тях и "безценната" фирма ще са уязвими за известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се симпатизирам на губещия да му се не види. Йонги ми става все по-симпатичен с всеки чап. Отново той беше на линия когато Шин А имаше нужда от някого. Видя, че не е добре, но не я притисна за подробности, просто помогна. Както винаги обаче доброто момче, ще загуби. Тя приема помощ от него, но не го допуска до себе си и не му се доверява. При баткото нещата стоят точно обратното, химия...:dunno: Нощта едва започва и предвещава много бури, дори "изнасилвача" ще се включи както вървят нещата. Ако не ме лъже паметта партито се организира от неговия баща... Скоро някой пак ще трябва да я спасява, остава да видим дали Йонги ще се върне навреме или батко ще го изпревари

 

d3c11a221e554027.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи навлек правилно съм го преценила, но Мей няма силата да се справи/отърве от него. Братята са заети да си лазят по нервите за радост на мама.  И Йонги определено е на ръба и ако той набара оня мръсник ще стане забавно. Обаче авторката макар и да не е корейка мноо по корейски действа в момента-Йонги и Алисия го карат на "любов от разстояние" от година! Значи идолите у Корея се едно са у казарма и вече разбирам що не искат да влизат у втора след идолската. Тъмън са ги пуснали от едната искат да ги взема у друга. Да идва петък, че за видя какво става нататък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже този "банкет" се проточи се въздържах от коментари и се гласях да пиша когато приключи, но поредния спешъл ме издразни и ще се включа сега. 

Първоначално очаквах фойерверките да избухнат когато Шин А и Алиса се срещнат, но поне за момента това се отлага. Всъщност се отлага докато Алиса не осъзнае, че мечтата и да е част от "влиятелна/известна" двойка, (слагам и двете определения, защото за нея те са неразривно свързани), е на път да се сгромоляса. Тя ще обвини нашето момиче, макар че вината си е нейна, защото подозирам, че за да върви кариерата и е склонна не само да танцува с евентуалните спонсори. Другата причина: заяви на глас, че иска да стане като майката на Коске, а това беше огромен минус в очите на Йонги и като добавим отсъствията и не на последно място, че инициативата да са заедно е дошла от нейна страна, (Йонги не е бил против, но не е бил и за, просто се е движил по течението), нещата изглеждат на ръба.

Изненадата беше Меган. Без значение от мотивите и, се постара да помогне на Шин А след като чу разговора и видя шишенцето. Тогава се оздачих кога онзи идиот и е пробутал наркотика, защото питието беше поръчано от баща му, а той дори не беше там и си спомних постоянното взиране в часовника на телефона, което ми се видя странно тогава,  и после си спомних храната...Закапак излезе, че всичко е дирижирано от майката. Тя все още ми е най-неразбираемия и антиратичен образ. Мотивите и не са еднозначни: отчасти го прави защото ие скучно, отчасти уж за сина си. Ясното е, че грам не и пука какви ще са последствията за Шин А.

Шин А е друсана и пияна, но все още е на крака, макар и да не се знае докога. Предполагам, че Коске ще я открие първи, защото бащата приклещи Йонги, но нищо не е сигурно. Дано тази седмица иманормален чап, че да видим на къде ще тръгнат нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куч..., пардон мамата май най-после разбра, че не всичко  ще се развива винаги както тя иска. Ясно беше, че Йонги неслучайно се страхува от нея: всичко случило се с Шин А до момента е част от плана и, дори дрогирането и ноща с нудълса(няма иконка, която да покаже отвращението ми), според нея   тя трябвада си заслужи парите. Съжалявам, че познах: няма начин тя да подкрепя нашето момиче или да я харесва-бедна е и с нищо не може да и е от полза затова е само пешка в нейната игра. Само дето този път сметките и ще излязат криви, Коске няма да и прости толкова лесно този път. Шин  А си удари главата при падането и това ще е последната капка, е, поне за Йонги със сигурност.

 

Имаше нещо обаче, което ме изненада в развитието, очаквах батко да избухне, а беше нашето момиче. Леле как само я налагаше:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прикани ме да погледна последния чап. Бях забравила колко рандъм е артът и първоначално се уплаших. Сякаш скиците бяха рисувани за секунди. За мен майката е абсолютен психопат. Не помня вече от колко чапа продължава тероризмът й над Шин А и най-лошото е, че винаги последната излиза лошата. Сега съм убедена, че ще хвърлят пак цялата вина върху нея. Че тя е станала агресивна и започнала всичко. Учудих се, че баткото рискува живота си да я спасява, но като видях колко плитък е фонтанът долу, спрях да се чудя. Не само доброто възпитание го е подтикнало, а и е осъзнавал какво ще се случи, ако тя падне. Фонтан ли е, басейн ли е? Ако е басейн, как може да е толкова плитък, че да можеш да се претрепеш така в него? За пореден път се убеждавам, че драмата ми идва в повече. Цяло чудо е как подобна майка е отгледала нормални синове, но си личи колко точно малкият се страхува от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рандъм или не , авторката може да рисува, уточнявам: не се затруднявам да разпозная кой кой е. Например, в другия уеб с бишитата ако цветовете на косите и прическите не бяха различни сериозно не бих могла да съм сигурна кой е героя освен ако не му сложат надпис под физиономията:)

 

Съгласна, че пак нашето момиче ще изкарат виновно и този път мамата ще получи подкрепа, от две страни. Едната са нудълса и баща му, другата-Алисия ще заиграе мръсно отново. При предния подобен опит от нейна страна Шин А е завършила в болница. Дано съм лош пророк, но се съмнявам. Аз засега ще се грея от спомена как я налагаше, направо мед ми капна на сърцето, оная не го очакваше:D

Всъщност, имам подозрения, че лошите отношения на братята са добре режисирани от нея. Там също е станало нещо, засега само загатват какво е станало, но и при Йонги нещата са били зле и от реакцията му съдя, че всичко пак е било режисирано от мама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, разбира се. Неведнъж съм искала да си запазя панели на Йонги или батко. Ненапразно и авторката има толкова фенове. Просто в този чап артът изглеждаше така. Да не говорим, че отдавна не бях отваряла тууна и съм отвикнала. Права си и за другия туун и еднаквостта. Всеки със стила и вкуса си :)

 

Може ли да ми кажеш, дали изборът на рокля е бил отново на мамата? Някак не ми се струва, че Шин А ще се намъкне в нещо подобно доброволно. И как ми се струва толкова действително случващото се в този туун. Знам, че има подобни хора, които живеят, за да си играят с останалите, но тези хора не бива да забравят едно-когато играчките вече нямат какво да губят, те могат да станат неуправляеми. Мамата стъпва по много тънък лед. Интересно ми е още колко остава преди да се опари от студената вода. Може на партито да не си проличи, но след него поне един от синовете би трябвало да си поговори с нея. Така би било редно, но всъщност не мисля, че Йонги ще посмее, а батко някак винаги оправдава всичко. Май по-скоро ми се ще, отколкото да стане.

 

 

Май мама си е играла по същия начин и с Йонги :ph34r:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мама избра роклята и я плати разбира се.

Със сигурност си е "играла" с малкия по същия начин и е използвала и баткото в това. Всъщност Йонги е доведен син, за капак хем незаконен  хем мелез( май), тя е мама само на Коске. Търпението на малкия отдавна е свършило, но го е страх от нея, и то много, дори от баща си не се бои така-опълчи му се чак. Тя обаче е по-страшната от двамата, само като го докосна и той изключи от ужас и не само изтърва брат си и Шин А, но и сам падна. За да преодолее страха си ще трябва да действията и да доведат до наистина сериозни последици за да превърти той и да реагира. Не знам до колко сериозно се удари нашето момиче и дали това ще е капката, която ще прелее чашата, но ако е така е възможно този път и нейният син да се изправи срещу нея.

Колкото до това колко реално изглежда развиващото се си права. Затова и има толкова фенове заглавието - май всеки четящ успява да припознае в някой от героите човек или ситуация от собствения си живот. Авторката е талантлива, в това спор няма:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вили, почти позна, все пак точно жертвите изкараха виновни. 

Майката е страшна, така извъртя нещата, че Йонги излезе виновен, а от физиономията и ще сънувам кошмари. Коске пък си го изкара на Шин А и дори не я попита защо му е писала, тоест защо е искала помощ. Също не направи нищо за брат си или поне не за момента, но може това отлагане във времето да има лоши последици, малкия и така си беше на ръба. Всъщност не съм убедена, че Коске ще направи нещо конкретно. Първо ще прецени ситуацията от всички ъгли като бизнеса ще е първото, за което ще мисли и няма да атакува нудълса по никакъв начин.

Всъщност се надявам  малкия да се махне от тях, иначе няма да оцелее, буквално. Лошото е, че никой не го пуска, направо е като заложник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чеболската история се повтаря за кой ли път. Когато си ни изгодна, сме с теб, когато не ставаш за развлечения, ще те смажем. Единствено Йонги показа съвест, че и чест, като защити и двете момичета. Направо ми обра точките. Само да не беше тази негова ахилесова пета с мамата, цена нямаше да има. Батко не знам какъв е бил досега, но в този чап ми се искаше да го наритам хубаво по кокалчетата и след това да продължа и по-нагоре. Надявам се по-нататък Йонги и Шин А да се обединят, ако не романтично, то поне в екип и да си върнат за всичко, което им причиниха, защото дълговете винаги трябва да се връщат. Само така се запазва баланса във вселената. Най-боли, когато постигнеш успех напук на всичките си неприятели, и когато усмивката ти им боде очите всеки ден.

Оф, мразя така наречените ''свидетели''. Уж видели, а си измислят по картинка. Начи, Йонги я бил бутнал. А батко да не мисли, че е лесно да се удържат двама човека. Как точно смяташе, че Йонги ще ги изтегли обратно? Пълна липса на логика. Мама само ускори неизбежното.

И сега ново двайсе, Йонги с обвинение. Прекалено ми тежи да чета, май пак ще си почина. Много се изнервям. То несправедливост след несправедливост о.о

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това разправям от известно време, че колкото и клиширано и изтъркано да е се надявам Йонги да се измъкне някак. После да успее, без значение в собствена или в нечия друга компания и в в даден момент скъпоценната им фирма да зависи от него. Горкият, единствените, които ги е грижа за него са бавачката му и приятелите му.

Обаче таткото нешо от уж голяма риба все повече отива в другия полюс. Май се прави на велик само пред малкия си син, а пред жена си и големия е направо мижитурка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста продължителното парти имаме два доста стегнати и наситени с информация и емоции чапа.

Батко много изостана, имам предвид в очите на Шин А-на партито беше началото, но в болницата и след това направо отиде в трета глуха. Чак сега нашето момиче осъзна колко е егоцентричен, през цялото време мислеше, че е ядосана, а тя беше разочарована, много. На фона на Йонги, който през цялото време беше до нея и я подкрепяше без да се замисля за последиците, поведението му беше меко казано тъпо.  Плащането на сметките (това е хипотеза, но вероятно вярна като вземем предвид предишните му действия, малкия няма пари, а и не знае за баща и, остава мама, но не смятам, че  би го направила) не само няма да го оневини, но е възможно да имат обратен ефект. 

Йонги беше на висота и тя го оцени този път, наистина. Остана да разберем дали разговора с Алиса ще е за да и каже, че късат или нещо друго. Но безсилието, което изпита, когато не успя да помогне както искаше го накара да вземе някакво решение, сега остава да разберем какво е.

 

П.С. Обаче последствията от действията на Алиса са били много сериозни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със сметките все още е мистерия, особено щом излезе, че са платени предишния ден. Не се връзва да е мамата, не е от тях. Коске научи късно през нощта, а хазяина и каза, че са платени предния ден. Разбира се, пак може да е той и да е поискал да се мълчи, но той за наема не знае и нямаше кога да научи. При Йонги е още по невероятно-няма пари, а и не знаеше нищо по въпроса. , значи пак се връщаме при мама, но пак не го вярвам.

Интересно каква сделка сключи с баша си. Направо го разкъсват помежду си баща му и брат му като и двамата го контролират до степен на тормоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после драмата намаля и се върнахме към забавната Шин А от началото на уеба, наистина потресаващ първи работен ден:lol2:  И тя и Коске буквално се състезаваха в простотиите. Колкото и да е странно харесах Мег, всъщност авторката от партито насам определено подобрява образа и и освен, ченаистина харесва Коске е на път да стане приятелка с нашето момиче и то наистина.

 

П.С. Имаме още една претендентка за сестра на Шин А-непознатата, която и даде съвет за дрехите-приличат си, но тази е по-голяма май, а със сестра и изглеждаха ако не на една то близки по възраст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, благодарение на @asha мога да постна линк на руски за любимото ми заглавие:D Дано  и други го открият по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уеба продължава да се движи добре и балансът между реалност-драма-романтика все още е добър. 

 

Авторката дава отговори на час по лъжичка, но същевременно след всяка решена загадка се появява нова такава. Както като разбрахме, че тайнствената сестра е тази платила сметките и пазеща Шин А от сенките, но не стана ясно защо продължава да се крие дори от сестра си. Другото любопитно - майката е сменила имената за да не бъдат открити, беше лизо до ума, но не разбрахме защо. Подобно действие ми припомня, че ние досега се запознахме само с гледната точка на сестрите, но никой не полага толкова грижи да се скрие ако няма причина за това. Дали е в бащата, дали странична предстои да разберем. Всъщност не разбрах тя дали каза на баща си кой е нападателя, макар че му каза за самото нахлуване.

Разбрахме и защо нашето момиче не се доверява напълно на приятелките и поне както представят нещата досега има основание. Особено ми е странна сестрата на този в аЩатите - бате я помоли да я наглежда и тя изпълнява, но дали наистина е приела Шин А...не мисля. Има много ревност, като не съм сигурна, че е насочена само към нашето момиче, по скоро е към връзката, която те с брат и имат. Другото момиче определено е по-отворено към приемането и в техния кръг, което допълнително дразни Мая. Там предстоят нови фойерверки и въпросното парти ще е интересно.

Обаче Коске преди бил купонджия:blink::huh2: Нема начин, просто не го приемам и това е:lol2: Пък и Шин А как реагира  на бащата...:282:

Чакам всеки чап с нетърпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...