Jump to content

Recommended Posts

Страхотен Ким Нам Гил! Страхотен актьор - моите критерии го намират за грозноват, но той има гигантски и многостранен завладяващ чар, така че без колебание изпреварва в класацията ми повечето от хубавците. Прекрасна игра, героят му претърпя завидно развитие, съпроводено от много трудни, смешни, трагични и романтични ситуации. И, да, идиотският му хилеж ме разсмиваше. Но най-много винаги се впечатлявам от емоционалните му превъплъщения, перфектно пресъздава всяко чувство и сега беше така. Момичето не съм сигурна дали съм го виждала някъде, но и то достойно партнираше, хареса ми с естествената си игра. Двамата имаха добра спойка и стояха много добре като двойка, отлично им се получиха и моментите на близост, което обикновено е трудно постижимо в корейските сериали. Но не и с актьор от такава класа. Историята ми беше интересна, най-вече как го измислиха това

Off Topic

с умирането... особено към края все се сещах за една стара мъдрост: "Всяка раздяла е малка смърт". 

Яд ме е, че ми са толкова слаби ангелите и не можах да устискам и да гледам с бгсубтитрите, но след време мисля да го направя.

Силно препоръчвам сериала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен беше голямо удоволствие да прочета горното мнение, защото напълно го споделям. Единственото различие е, че аз намирам Ким Нам Гил за красив, тъй като е различен от универсалните хубавци, многолик и винаги изразителен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitket

аз упорито устисквам и си ги събирам сериите в една папчица.., нямам търпение да стигне превода поне до 2 серии преди финала, за да го започнем у дома(той е сред избраните сериали, дето ги гледаме семейно). Нетърпението ми нараства още повече като чета такива мнения, на хора, на които много често ми съвпада мнението по други гледани вече неща:P

 

Kim Nam Gil го гледах за пръв път във  One day и бях много привлечена от играта му, достатъчно ми беше..., гледах и и Пиратите, после го гледах в No regret, където не съм сигурна, че нечия игра беше най-впечатлителното нещо.., все пак тематиката си е сама за себе си достатъчно изземваща от вниманието, но си затвърдих мнението, де.., че е актьор с множество търсения, радвам се, че ми предстоят да го гледам в още много проекти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коте, спести ми финалния коментар.Съгласна, но с допълнението от Матрим.

Напоследък вече и само на актьори се радваме, че станаха кът, а да гледаш и добри , си беше направо голям бонус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Aretka написа:

kitket

аз упорито устисквам и си ги събирам сериите в една папчица.., нямам търпение да стигне превода поне до 2 серии преди финала, за да го започнем у дома(той е сред избраните сериали, дето ги гледаме семейно). Нетърпението ми нараства още повече като чета такива мнения, на хора, на които много често ми съвпада мнението по други гледани вече неща:P

 

Kim Nam Gil го гледах за пръв път във  One day и бях много привлечена от играта му, достатъчно ми беше..., гледах и и Пиратите, после го гледах в No regret, където не съм сигурна, че нечия игра беше най-впечатлителното нещо.., все пак тематиката си е сама за себе си достатъчно изземваща от вниманието, но си затвърдих мнението, де.., че е актьор с множество търсения, радвам се, че ми предстоят да го гледам в още много проекти

Гледай го и тук  (обаче пропусни последната серия), и тук-няма да съжаляваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десети епизод.


Най-дълбока следа оставят в живота ти хората, които са си тръгнали ненавременно от него. Това е от типа сериали, които силно ми харесват, но не мога да обясня добре с думи защо. Всеобхватно и нацяло, това ми е усещането. Много сълзи пролях в този епизод. Първо с доктор Хо, гледайки го как

Off Topic

отново събира материални дрънкулки. Беше му трудно да избяга от досегашното си съществуване. Пари хвърлени като на куче, които не го правят щастлив. Но изборът му беше ограничен сега. Без документи в свят, на който не принадлежи, не му беше леко. Радвам се, че все пак намери пътя към себе си. Но, ако продължи да разчита на директор Ма, нищо добро не го чака. Богатите са мили само докато си им от полза. В мига, в който не им угодиш, те ще те сринат. Един човек не е възможно да е богоугоден на всички. 

Харесва ми как нищят парите/властта като коренът на почти всяко зло. Те не те правят по-добър човек, не ти купуват безсмъртие, не те правят недосегаем. Дават ти само заблудата за това. Изключително ми хареса как наркоманът се взе в ръце и се откъсна от материалното, за да бъде щастлив. Поуките са налице.

Йон Кьонг. Голяма слабост ми е героинята. Не знам дали актрисата ми е попадала друг път, но обожавам начина, по който играе. Мигът, в който героинята й се отказа да бъде лекар, отказа се от живота и вярата си. Животът не спестява кофти моментите. Жалко, но факт. Точно в тези моменти е наистина хубаво да имаш близки хора, които да те извадят от черната дупка.

Пациентката. Повратната точка. Сълзата отронила се по бузата й. Скъса ми се сърцето. Младостта, невинността отишли си без време. Покрусва те из дън душа. Не можеш да спасиш всички, но можеш да дадеш всичко от себе си. Невинаги ще е достатъчно, но ще те научи да уважаваш и цениш живота, да обичаш и почиташ другите, и да заслужиш и те да обичат теб.

 

Толкова успях да изстискам от себе си като думи. Крайно недостатъчно, но все пак нещо, за да изразя възхитата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.10.2017 г. at 19:26, dido100 написа:

Гледай го и тук  (обаче пропусни последната серия), и тук-няма да съжаляваш!

Благодаря ти за препоръчаните, всъщност след Lovers  бях много впечатлена от Нам Гил, но като се разтърсих, останах с впечатление, че само в някакви трагични истории участва и го отписах. Защото гледам за релакс, а пък това го успявам само с романтики и леки неща. Обаче ще взема да се разровя пак...

П. П. В един от тийзърите или каквото беше там гледах, че яхаше един покрив и викаше, че иска да си ходи, обаче тази сцена не я помня във сериала, възможно ли е да съм я изпуснала или изобщо да я е нямало? Или може да е само нещо рекламно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, kitket написа:

Благодаря ти за препоръчаните, всъщност след Lovers  бях много впечатлена от Нам Гил, но като се разтърсих, останах с впечатление, че само в някакви трагични истории участва и го отписах. Защото гледам за релакс, а пък това го успявам само с романтики и леки неща. Обаче ще взема да се разровя пак...

П. П. В един от тийзърите или каквото беше там гледах, че яхаше един покрив и викаше, че иска да си ходи, обаче тази сцена не я помня във сериала, възможно ли е да съм я изпуснала или изобщо да я е нямало? Или може да е само нещо рекламно?

Само реклама.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав е сериала, но аз през цялото време имах усещането, че е сбор от няколко сериала с пътуване във времето - rooftop prince, Queen Inhyun’s Man , Faith. Нищо оригинално не видях, но може би не е моят тип сериал :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Изгледал съм няколко драми с пътуване във времето, но тази бие по точки всички. Сценария ми хареса, каста перфектен. За Kim Nam Gil какво да кажа ... който го може, го може. Kim Ah Joong я гледам за първи път. Беше перфектното допълнение за Nam Gil. Не знам колко пластики си е направила, но играта и много ми хареса. Ще дръпна и нещо друго с нея. Ако другите подобни сериали са ви разочаровали дръпнете този ... препоръчвам :) 

  И изгледайте последният епизод и след буквите накрая ... има много интересен бонус който за съжаление не разбрах понеже няма субс там.... Ако някои има идея за какво си говорят моля да сподели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.04.2018 г. at 15:29, Allanon написа:

 

  И изгледайте последният епизод и след буквите накрая ... има много интересен бонус който за съжаление не разбрах понеже няма субс там.... Ако някои има идея за какво си говорят моля да сподели :)

Off Topic

Epilogue. A terrified Mak-gae crawls out of an elevator, only to find herself in the middle of Shinhye Oriental Hospital. Wandering around in awe, she stumbles upon Jae-ha treating a patient. Wincing, she tells him he’s doing it wrong, and when he looks at her in confusion, she defends herself by citing Im’s teachings. Jae-ha recognizes the name, and Mak-gae beams to discover that he knows who she’s talking about. Noting her attire, Jae-ha realizes where she’s come from and lets out a stunned laugh while she surveys him curiously.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почна интересно, даже динамично. След 6-8 епизод скоростта се промени, почнаха протяжности и предсказуемости. Последните няколко ме измъчиха. Според мен беше разтеглен излишно, и сякаш сценария не е писан "на един дъх", а с известни паузи между отделните му части. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадващо... драмата много ми хареса, макар да не харесвам исторически драми (тази си беше различна)

Изненадващо беше и липсата на превод на сцената след надписите на 16-ти епизод. 

Просто завършека беше на 2 етапа. Страхотна драмичка :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, NeviQQ написа:

Изненадващо беше и липсата на превод на сцената след надписите на 16-ти епизод. 

 

Предполагам, че не е имало субититри за тази сцена, затова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.09.2022 г. at 6:55, NeviQQ написа:

Има субтитри... 

 

Вече може и да има, не съм проверявал. Но по времето, когато излезе българският превод, в английския нямаше субтитри за епилога. Проверявал съм и гарантирам за това. Именно по тази причина в отговор на запитване за въпросната сцена по-назад в темата, съм цитирал преразказ от сайт за резюмета на епизод по епизод на корейски сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любим сериал. След като го изгледах дълго време си гледах любими моменти. Сега се сетих за сериала, защото го сийдвам и скоро някой ще му се наслади. Завиждам му :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...