Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Manhole: Feel So Good (맨홀: 이상한 나라의 )

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 9 август 2017 - 28 септември 2017

Време на излъчване: Сряда - Четвъртък 22:00

Жанр: Фентъзи, Комедия, Романс

Канал: KBS2

Епизоди: 16

Режисьор: Park Man Young

Субтитри: Английски

          

Участват:

Kim Jae Joong (DBSK / JYJ) като Bong Pil

UEE (After School) като Kang Soo Jin

Baro (B1A4) като Jo Suk Tae

Jung Hye Sung като Jin Sook

Joo Jin Mo като Bong Pil’s father

Kim Hye Ok като Bong Pil ‘s mother

Seo Hyun Chul като Soo Jin’s father

Lee Yeon Kyung като Soo Jin’s mother

Kang Hong Suk като Bong Pil ‘s friend

Lee Sang Yi като Bong Pil ‘s friend

Seo Min Ji като Bong Pil’s friend

Jang Mi Kwan като Soo Jin’s fiance

 

Резюме: Бонг Пил (Kim Jae Joong) се готви за изпита за държавен служител през последните 3 години, но не е много ентусиазиран за своето обучение и предпочита да се шляе в квартала. Това е един незрял човек, който не чувства необходимост да расте и е силно зависим от баща си. Но когато неговата съседка и приятелка от детинство Канг Су Джин (UEE) ще се омъжва за друг мъж, той решава да предприеме нещо. Бонг Пил и петима негови приятели пътуват между миналото и настоящето, за да предотвратят сватбата, която ще се осъществи само след една седмица…

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с английски субтитри :click:

С руски субтитри + OST :click:

OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Deranox написа:

Това заглавие ме стресна. Как бихте го превели ?

 

В първия момент си помислих някаква простотия :D но като прочетох резюмето разбрах, че явно е някаква заигравка с думата Wormhole (червеева дупка), само че вместо "червей" е използвана думата "мъж". Подзаглавието вече определено е някакъв клозетен хумор, типичен за корейците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама и вие сте с едно подсъзнание... :D

Денотацията на manhole преведена на български e "шахта".. от тези по улиците. Иначе горе в резюмето е изпусната частта, в която се уточнява, че ще пътуват във времето като преминават през шахта. 

А подзаглавието според мен е заигравка с името на главния Bong Pil, пък то корейците feel го произнасят като pil нали.

Не че не се смях с глас на заглавието. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, къде само я набутват тази Uee... Бърка ми не знам къде тази овца. Хем е грозна, хем за нищо не става. Но пък Хиро...

Кофти избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега май съм единствената, която не я дразни Uee. Вярно, че не е кукленска красавица, но пък момичето се справя що-годе добре с актьорството и обикновено героините й не са досадни кифли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Kiddo написа:

Ох, къде само я набутват тази Uee... Бърка ми не знам къде тази овца. Хем е грозна, хем за нищо не става. Но пък Хиро...

Кофти избор!

Тя  UEE преди преди беше добре, но сега се е превърнала в анорексично плашило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, itadakimasu написа:

Ама и вие сте с едно подсъзнание... :D

Денотацията на manhole преведена на български e "шахта".. от тези по улиците. Иначе горе в резюмето е изпусната частта, в която се уточнява, че ще пътуват във времето като преминават през шахта. 

А подзаглавието според мен е заигравка с името на главния Bong Pil, пък то корейците feel го произнасят като pil нали.

Не че не се смях с глас на заглавието. 

 

Ахъм, така вече има повечко смисъл :D

И все пак, това подзаглавие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 3 часа, itadakimasu написа:

Ама и вие сте с едно подсъзнание... :D

Денотацията на manhole преведена на български e "шахта".. от тези по улиците. Иначе горе в резюмето е изпусната частта, в която се уточнява, че ще пътуват във времето като преминават през шахта. 

 

 

Е, лошото е,че на 99,9% от всички интернационални фенове не им и хрумва за шахтата (дето поне да я бяха нарисували), а си представят разни работи :D

Феновете на Джеджунг молят в онлайн петиции да се смени поне подзаглавието, че съвсем обърква хората в кой жанр е драмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Uee никога не е била добре. Освен че е грозна, понякога изглежда и кривогледа. А и май има някакъв говорен дефект, който съвсем я "загрозява". Като вземем и, че е като бухенвалдски манекен, положението е съвсем зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Rossi Yankova написа:

 

 

Е, лошото е,че на 99,9% от всички интернационални фенове не им и хрумва за шахтата (дето поне да я бяха нарисували), а си представят разни работи :D

Феновете на Джеджунг молят в онлайн петиции да се смени поне подзаглавието, че съвсем обърква хората в кой жанр е драмата.

 

Че той жанра ясно написан, какво се чудят.

Ясно е също, че ще гледаме как Хиро точи лиги по анорексичката минавайки  през  шахта, а  що да не и люк, или каквото е там, за да прескача във времето, а ние ще точим лиги по Хиро, плюейки момата(+1 на клона с нехаресващите я).

Тая година стана мода да щъкат напред-назад във времето. Всяка трета драма е такава.Не вярвам да видим нещо невидяно, даже на  що-годе свястно не се надявам, но следказармен Джеджунг  ще видим със сигурност .

Пък и хич да не е за друго, ще зяпаме да видим аджеба това,  Manhole  или   Man Hole   :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, пак ли това кривогледо дърво UEE или както там и е името. Няма преглъщане това същество. Такава кофти игра вади-ужас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

„Пил от странната страна” - със странното заглавие...

Не знам какво трябва да стане, та да преразгледат модата на изтръпналите моми-хубостници, гледащи в една точка. Хеле па тая, дето гледа в две едновременно и едва си стои на краката. Толкова ли не се намира един плод-зеленчук да я турят на касата, ми трябва да я гледаме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След първи епизод само ще споделя, че:
 

Spoiler

 

От това истерично търчане нагоре-надолу получих световъртеж ;) 


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме дразни тази актриса.

Off Topic

Виждам, че и други споменават кривогледството, което съм забелязала, но знаете ли, че като я проследих назад във времето и разгледах клипове и снимки от преди пластичните и операции, забелязах, че тогава е нямала този проблем с кривогледството и замръзналия бездушен образ. Очевидно някъде по пътя на трансформациите нещо се е объркало. В ютуб има нейни снимки от тинейджърска възраст, с цел да покажат преди-след пластиките, и определено погледа и е бил по-нормален и изражението също. Подобно кривоглество /за мен е придобито от пластиките/ има и друг корейски актьор и певец, който ненавиждам, но повечето фенове го харесват. Като добавим, че и двамата са гърбаво кльощави, си мисля, че освен лицата може би са им моделирали и телата..... То човек ако е склонен да коригира едно, нищо чудно да залитне и да е склонен да моделира всичко.... Проблемът обаче, не е само във визията, а и в маниерите и преиграването. Подобни актьори, се чудя, кой ги лансира, все си мисля, че са с някакви връзки, иначе конкуренцията би ги избутала от бранша. Не знам дали забелязвате, но има едно цяло поколение от актьори /от по-старите в бранша/, които са с пластични подобрения по себе си. Очевидно е имало такова залитане по пластичната хирургия, по някое време, през годините. Сега вече ги подбират по-естествени и по-красиви по принцип, и може би затова и навлезнаха масово айдълите, манекените и моделите в киното - последните са млади и красиви, и нямат нужда от пластични операции. Друг е въпросът, дали могат да играят добре. И не, че ги съдя или упреквам, нито пък ги одобрявам, просто споделям какви са ми впечатленията. Споделям нещо, което забелязах, но може и да не съм права.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 24 юли 2017 г. at 1:53 PM, dido100 said:

Тя  UEE преди преди беше добре, но сега се е превърнала в анорексично плашило.

 

Да беее, как може пък толкоз да отслабне, че и още повече да погрознее. И аз не я намирам за най-лошия възможен вариант.

Все за свестни нейни роли иначе се сещам.

 

...

След изгледани първи две серии на кратко: ужасна тъпня, отвратителни режисьорски похвати и страшно преиграване. Имориха ме само да им гледам хаотичното тичане и пъхтене. Отврат.

Ако дам шанс нататък ще е само заради симпатягата  Дже Джунг, пораснало е момчето - всички останали са пълен отврат. Uee е абсолютно зле в тази визия и тази роля. Мисля обаче, че сериалът ще издъхне къде 5 епизод. Сори за поста!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две серии и до тук. Като оставим настрана тъпия сценарий и некадърната режисура, то самото присъствие на UEE ме докара до физическо отвращение (особено отвратителна беше в булчинската рокля) и сложи край на мъките  ми с това нещо тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го зарязвам. Откровено дразнещ е този сериал. От режисурата до актьорската игра. Съгласна съм и за отвращението от Uee. Не че преди беше голяма красавица, но в момента е толкова антипатична и физически, а и откъм игра. И Дже Джунг май е позагубил форма след казармата или просто персонажът му е много зле. За второстепенните актьори няма смисъл дори да отварям дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...