Jump to content

Recommended Posts

On 16.08.2017 г. at 4:37 PM, Aurora_spqr said:

 

Аз само не успях да разбера,

  Reveal hidden contents

Хечан (или там както се чете - биячът на жени) как така прати смс на ученик Х ?!? Да приемем, че е имал номера на Теун и му е писал, нямаше ли да се разбере, че смс-а е от Хечан? После как отличникът прати смс на ученик Х (Теун), за да го спаси, а после като се видяха, се направиха на изненадани?

Май нещо съм пропуснала :-(

 

Сигурно с функция скриване на номера. :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, desini написа:

 

Сигурно с функция скриване на номера. :dunno:

Има логика в думите ти!

Аз не се бях замисляла за скритите тел. номера, нали не всеки оператор позволява, но в ЮК може да имат начин.

Off Topic

А и както се разбира в следващите епизоди /аз сега чакам 13ти/, отличникът от един момент нататък знае кой е ученик Х, както и още няколко човека знаят, но си траят. Тоест ученик Х не е неизвестен, но си има сподвижници.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УчилищеТО утре свършва и ми се реве.... Този сериал можеше и по-дълъг да го направят, имаха достатъчно предпоставки за интрига и нови моменти. Исках и китариста повече да го дават. Можело е и 20 серии, вместо 16.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, а на мен 13 и 14-та серии ми изтъпяха - и в двете ни занимаваха с училищната храна. По-добре, че си е 16 серии, че нещо им свършиха идеите за проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, desini написа:

Ох, а на мен 13 и 14-та серии ми изтъпяха - и в двете ни занимаваха с училищната храна. По-добре, че си е 16 серии, че нещо им свършиха идеите за проблеми.

О, да така е, но принципно ако се бяха напънали можеха и повече да изкарат пък и да са интересни. Понеже не е само романс, тук бунтарството и проблемите можеха да са много и разнообразни и да го карат и до 100 серии /макар, че за мен и 20 ще са добре/, но пак казвам, само ако имат добри идеи и интересен сюжет. Също така можеха да развият не само романса между главните герои, но и между второстепенните /това щеше да уплътни сериите, понеже имаме много варианти за училищни двойки/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам за скритите номера нещата стоят по следния начин. Когато ти се обади някой от скрит номер може да вдигнеш и да говориш, но ти не можеш да му се обадиш или да му пишеш. Поне преди време, като ме тормозеше един такъв нищо не можех да направя. Смс-ите нагласена работа на мен ми е по чудно как в такава развита държава като Корея, водеща в технологиите в частно училище за каквото го представят в сериала няма камери. Даже тука в България сигурно има навсякъде, поне в гимназията която завърших имаше камери по коридорите, във всички стаи и по фасадата на училището да снимат двора. Но както и да е нека те да нямат иначе интригата от къде ще я изкарат. 

  Какво сега ще обвинят момичето и ще го изгонят, за да предпазят бащиното синче. Двамата ще се разделят. Всеки ще поеме по своя път и след години, като се срещнат няма да са се забравили и още ще се обичат много? Не, не! Май така свършваха обикновените драми. Училищните са за да надъхват учениците тука трябва да има нещо от сорта, че ако преследваш мечтите си до последно все някак ще успееш. Така че Х-совете ще измислят как да се справят с бащата си мисля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.09.2017 г. at 21:22, automatisch.Engel написа:

Аз доколкото знам за скритите номера нещата стоят по следния начин. Когато ти се обади някой от скрит номер може да вдигнеш и да говориш, но ти не можеш да му се обадиш или да му пишеш. Поне преди време, като ме тормозеше един такъв нищо не можех да направя. Смс-ите нагласена работа на мен ми е по чудно как в такава развита държава като Корея, водеща в технологиите в частно училище за каквото го представят в сериала няма камери. Даже тука в България сигурно има навсякъде, поне в гимназията която завърших имаше камери по коридорите, във всички стаи и по фасадата на училището да снимат двора. Но както и да е нека те да нямат иначе интригата от къде ще я изкарат. 

  Какво сега ще обвинят момичето и ще го изгонят, за да предпазят бащиното синче. Двамата ще се разделят. Всеки ще поеме по своя път и след години, като се срещнат няма да са се забравили и още ще се обичат много? Не, не! Май така свършваха обикновените драми. Училищните са за да надъхват учениците тука трябва да има нещо от сорта, че ако преследваш мечтите си до последно все някак ще успееш. Така че Х-совете ще измислят как да се справят с бащата си мисля. 

А според мен, понеже много са взаимствали от сериала "Клюкарката", можеха да го завършъат пак по такъв начин - демек Х-совете да се обединят и да се окаже, че са всички /съответно, не може да изключат цял клас/. Защото всеки ученик в черен суичър може да е Х. Уебтаунът да е като блогът на Клюкарката -да му придадат анонимност. Не схванах защо ще изкрючат момичето, тя просто пише уебтаун, не е Х, Х е момче / те казваха ТОЙ, Него, търсеха момче/. Губи ми се логиката в действията им. Краят можеше да бъде много по-силен и с по-дбока и общочовешка идея. Но не правя аз сериала. На път са да го съсипят за финал. Китаристът беше силен персонаж, но го пренебрегнаха и малко екранно време получи. Неговото мислене беше много Х-ско, а не го привлякоха за каузата. Логически сериалът издиша. Ангелче, камери има, нали в началото ги коментираха и учителите. Казаха, че Х ги заобикаля. В началото Х се поряза на стъклото , а полицайката го взе. Кръвнана проба беше най-логичното и сигурно доказателство, а те не изследваха кръвта и не потърсиха съвпадения.  До колкото знам, учениците имат медицински картон и в Корея.  Тъпо - нали? А можеха да открият Х по кръвта още в 3-4 епизод. Можеха да я изследват и да установят пол, кръвна група и резус фактор и т.н., а после и да поискат и проби от ограничения кръг лица и да сравнят и днк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не е най-силният от поредицата, но е занимателно сериалче с интересни персонажи и напълно в духа на жанра. Аз го изгледах с удоволствие, още повече, че главният беше едно добро попадение. Който харесва ученически и остави голямата кошница, ще му допадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По някаква причина това заглавие никак не се открива в търсачката! Не е при мен проблемът, защото коректно написах както School така и School 2017, но нищо от цялата училищна поредица не се показа /нито Училище 2013, нито 2015, нито 2017/. Не ми е ясно защо, но се разгърна лист от около 60-80 заглавия на теми, в текстовете, под които има думата Училище /, но не и в заглавията/. Не съм наясно защо става така, но мисля, че модераторите трябва да знаят за този проблем, понеже много потребители ще имат зор с търсачката, когато търсят конкретно заглавие. А, също да отбележа, че пробвах и с думата Hakgyo, както и с българския и с английския вариант, но напразно. Накрая търсих темата ръчно, изчитайки всички заглавия излезнали през 2017, тоест причиних си този труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално заради героя на китариста /не мога да му запомня името, все го обърквам, затова няма да го пиша/ изгледах сериала още веднъж. :) Много ми допада героя, който играе това момче, както и самата му визия. Интересни качества и характерни особености има персонажът, и за мен той можеше да развие собствената си сюжетна линия в посока връзка със СоРа, а не само да се навърта около нея като добър и твърде добродетелен приятел. За второстепен герой, имаше твърде ярко присъствие и много характерно излъчване. Не мога да се начудя на сценариста, защо не е развил тази сюжетна линия /СоРа и китаристът/ по-добре, при положение, че всички други двойки в сериала бяха завършени и свързани , тоест не е само главната двойка, а доста двойки се заформиха, не липсваха любовни отношения, та ми е чудно тази конкретно потенциална двойка, защо не се осъществи. Голяма химия имаше между двамата, а и китаристът добре играеше и много чар пръскаше. СоРа също беше симпатична героиня. Чувствам, че този герой беше ощетен и откъм екранно време, на фона на всичко останало, някак си му даваха само по минутка-две на серия. За мен главния /Х/ преиграваше на моменти, така че съм повече впечатлена от играта на почти всички второстепенни актьори в този сериал, тях ще запомня. Доста се впечатлих и от БоРа и БитНа, но и двете липсват на постера. Като цяло ми харесва самият сериал, но това  съм го написала още преди 2 години в коментарите. Вероятно след още две години пак ще си припомня сериала, заради младежа с китарата. :) Странно нещо е как един второстепенен образ може да ме накара да изгледам цял сериал. :)

 

Относно търсачката на сайта - при мен продължава да не работи, а се е случвало преди и на други заглавия това. Затова и не я ползвам - не ми се получава.

 

Интересно е, че актьорите от Solomon's Perjury играят и в School 2017. Почти е запазен пълният състав на актьорите играещи учениците, чак може да се объркаме.

 

След внимателно второ гледане на сериала, осмислих някои ключови моменти и стигнах до извода, че съм се заблуждавала, че Екс е един. Още от втори епизод нататък Екс са трима, но внушението е много тънко. За мен поне са трима. Накрая в последните епизоди, когато се разбира, че някои деца са знаели за Екс, мисля че пропуснаха да ни кажат, че те не просто са знаели, те и са го изиграли по заместване. Лошото е, че моментите на подскака са много тънки и с леки мимолетни намеци и зрителят на първото гледане няма време да го осмисли и осъзнае. За мен подобна подсказка има още в 3ти епизод. Този сериал трябва да се гледа с внимание заради тънките намеци и детайлите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...