Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

School 2017 (학교 2017)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: School Season 7

Период на излъчване: 17 юли 2017 - 5 септември 2017

Време на излъчване: Понеделник – Вторник 22:00

Жанр: Училищна драма

Канал: KBS2

Епизоди: 16

Режисьор: Park Jin Suk

Субтитри: Английски

          

В главните роли

Kim Se Jung (gu9udan) като Ra Eun Ho

Kim Jung Hyun като Hyun Tae Woon

Jang Dong Yoon като Song Dae Hwi

Seol In Ah като Hong Nam Joo

Учители и училищен персонал

Han Joo Wan като Shim Kang Myung

Han Sun Hwa като Han Soo Ji

Kim Eung Soo като Yang Do Jin

Lee Jae Yong като Goo Young Goo

Park Chul Min като Park Myung Duk

Jo Mi Ryung като Jang So Ran

Ученици

Kim Ro Woon (SF9) като Lee Shyoo

Park Se Wan като Oh Sa Rang

Seo Ji Hoon като Yoon Kyung Woo

Ha Seung Ri като Hwang Young Gun

Kim Hee Chan като Kang Hee Chan

Choi Sung Min като Han Duk Soo

Hong Kyung като Won Byung Goo

Han Bo Bae като Seo Bo Ra

Jang Se Hyun като Ra Tae Shik

Родители

Min Sung Wook като Jung Joon Soo

Sung Ji Roo като Ra Soon Bong

Kim Hee Jung като Kim Sa Boon

Lee Jong Won като Hyun Kang Woo

 

Резюме:

Седмата част от поредицата „School“ ще разкрие ежедневните тревоги и препятствия, пред които са изправени гимназистите и това как те се учат да намерят своя път в живота, който изглежда сякаш няма да се промени…
Ра Ън Хо (Ким Се Джонг) винаги е мечтала да стане художник на уебтун, но озовавайки се на грешното място в грешното време, я вземат за бунтар. В същото време истинският бунтар е Хьон Те Ун (Ким Джонг Хьон) - лошо момче, чиито недобронамерени действия остават незабелязани, защото родителите му са заможни дарители на училището. От друга страна Сонг Де Хи (Чанг Донг Юн) е отговорник на класа, ученик за пример, който привидно изглежда перфектен, но има проблеми в живота вкъщи…

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:  :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри + OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната певачка с мераци за актриса (и то от една от лигавите групи), насила набутана от агенцията й в сериал. Много е зле момичето. Това явно ще е най-слабият сезон от цялата поредица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз уж да му хвърля едно очо, пък изгледах и двата излезли епизода. Не е кой знае какво, направо слаба работа в сравнение с този от 2013, но пък е гледаемо. На мен айдълката ми допада, то няма кой знае каква игра да се очаква от айдъл я. Но пък всички персонажи са ми посредствени. Няма нещо грабващо засега, ни кой знае каква история, ни някаква химия между главни, ни отличаващи се персонажи(слаба работа и с учителите). 

Ако не се появи нещо друго на хоризонта, ще го следя(че онзи с Мокрия не става за нищо). Иначе любимите ми ученически си остават сред японските, повече ги бива в този тип продукции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, itadakimasu написа:

Аз уж да му хвърля едно очо, пък изгледах и двата излезли епизода. Не е кой знае какво, направо слаба работа в сравнение с този от 2013, но пък е гледаемо. На мен айдълката ми допада, то няма кой знае каква игра да се очаква от айдъл я. Но пък всички персонажи са ми посредствени. Няма нещо грабващо засега, ни кой знае каква история, ни някаква химия между главни, ни отличаващи се персонажи(слаба работа и с учителите). 

Ако не се появи нещо друго на хоризонта, ще го следя(че онзи с Мокрия не става за нищо). Иначе любимите ми ученически си остават сред японските, повече ги бива в този тип продукции.

Зарежи го това, виж Man Who Dies to Live и Reunited Worlds.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези двата чакам да ги пуснат някъде за сваляне, че не обичам онлайн да гледам. Особено този с Че Мин Су!

Иначе, голяма прогресия или по- точно регресия- на главната мечтата й не е да влезе в университет, за да се изучи, а за да си хване гадже там. Уж много обича да рисува, но и рисуването като гледам е средство за нея, а не цел. Сериозно, нищо вдъхновяващото няма в този сериал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен сериалчето ми стана интересно, даже ме зачовърка кой е ученик Х...!?! Актьорската игра няма какво да я коментирам, не ме дразни, понасям я леко. Като за летен сериал мисля, че им се получава добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но когато видях как си използват телефоните и как стоят на компютрите, си помислих, че ученик Х е всъщност група ученици - мрежа Х. Просто това с технологиите и погледите, които си разменят, ме кара да се съмнявам. А и факт е, че някой подхвърли бележката в шкафчето на ЪнХо, това не означава ли, че има повече от едно Х? Защо ли си мисля, че ще се окажат поне петима ученици? Даже и учителя им подозирах, на бързо спрях, когато го видях как се свива като стрелян заек. Иначе е ясно кой е Х по причина, че сериалът трябва да има главен герой все пак...., и е ясно кой е главен. Но, за мен е грешна тактиката на сценаристите и режисьорите да ни показват толкова много жокери още в първите 2 серии. То не остана загадка. Иначе аз си имам вече обичайните 5-6 заподозрени. Ще следя сериала, за да видя как ще ми се редуцира списъкът.

 

А главната играе ужасно, направо ужасно. Защо не я обучат поне, едни уроци ще и дойдат добре, може да я подготвят преди да снимат!? Много е зле, просто си личи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявям се да не спамя, но хора, някой забеляза ли, че двамата главни младежи - богаташкия син и президента на класа имат: напълно еднакви маратонки и напълно еднакви часовници, а май и сходни по форма устни?! Нещо много съвпадения станаха. Часовниците ги дадоха в близък план в първа серия, при ръцете с телефоните, а маратонките - във втора серия, на игрището по баскетбол. Ако ми е правилно предположението /, че са полу-братя/, е възможно и ДНК-то на кръвта от стъклото да е еднакво. Някой има ли същите усещания? :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, aria написа:

Надявям се да не спамя, но хора, някой забеляза ли, че двамата главни младежи - богаташкия син и президента на класа имат: напълно еднакви маратонки и напълно еднакви часовници, а май и сходни по форма устни?! Нещо много съвпадения станаха. Часовниците ги дадоха в близък план в първа серия, при ръцете с телефоните, а маратонките - във втора серия, на игрището по баскетбол. Ако ми е правилно предположението /, че са полу-братя/, е възможно и ДНК-то на кръвта от стъклото да е еднакво. Някой има ли същите усещания? :blush:

Или просто реклама?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си! Гледах сериите. Приятели са били, а не полу братя. Моя грешка. А и форматът е такъв, че май не могат да излезнат от рамките - от първия до последния сезон на Училище, са длъжни да запазят първоначално заложените междуличностни връзки и затова няма да излезнат от сценария, за да е по-разнообразно. Винаги, във всеки сезон /всяка година, в която го заснемат/ на сагата, става дума за бивши приятели с травма между тях, затова беше глупаво да мисля, че може да са братя. Както и няма да има любовни мелодрами по същата логика - защото по начало тази сага е училищна драма, с две момчета бивши приятели, а не любовна мелодрама, тоест рамките са заложени още от първия автор и първия сценарист. Не биха сменили ситуацията, дори и след 20 години. То това е и чара на формата. На мен ми е интересен и не ми омръзва! А за тези 15 години от излъчването му, училището в Корея като модел, не се е променило изобщо! И макар Училище 2013 да е най-силният и впечатляващ сезон, подозирам, че този тук (2017) ще е сезонът, с най-много интрига и конспирации - цяла мрежа от ученици участват в загадката.

ПС.

Spoiler

Подозирам сериозно музиканта с китарата (знае много и го показа), отличника (според мен част от белите ги е направил той), богаташа (то е ясно защо, той е първият Х), едно от момичетата с черна подравнена коса (в гръб е като Бит На, с такава прическа и размери), глупавия (дето все ръси неуместни реплики) и шестия гръб не го разпознах, но момчето беше с очила.) Почти съм сигурна, че Х не е едно лице. като цяло съм голям физиономист и помня хора и детайли, та като дават Х в гръб виждам, че походката не е еднаква - богатия има дълги и мускулести, леко криви на скоба крака и ходи различно от отличника, малко в стил мачо, полюшвайки се, а отличника пък е слаб, панталона му е по-празен на бедрата, краката са му прави и ходи по-леко и по-енергично, гърба му е по-тесен в раменете. Музиканта с китарата е цяла глава по-висок, походката му е като танц, стъпва леко и премерено, слаб е. Всеки път когато дадат Х в гръб или като силует, се вижда, че е различен.... Или просто сменят дубльора....знам ли?!?!

 

Някой може ли да ми каже къде в новия сайт е бутона за спойлер, понеже не го намерих? /Оф топик ли е?/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Не мога да разбера дрехите на Х, толова ли са масови, че всичките момчетии ги имат? :D И ако не си ги менкат, как така се обличат в един и същи дрескод?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е част от униформата им.....кой знае?!? Така като гледам, как главната се усмихва на отличника, а налита на бой на богаташчето, тая целувка няма да я бъде. Нищо чудно да има обрат накрая.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отличникът е стимулът ми да гледам сериала. Голямо развитие търпи този образ. Най-емоционално ми е неговото израстване. Другият ми любимец е музикантът с китарата! Чудя се колко точно знае и какво...? Както и защо си мълчи? Също така искам да разбера кой написа бележката в шкафчето на главната, но за жалост не ни дават никакви жокери по тази тема.

ПС:

Аурора, и на мен ми е съмнителна тази целувка, защото главната гледа като теле в железница, очевидно нещо не загрява, а от опит с корейските сериали зная, че там не се осъществява целувка от неведение, незнание или изненада /те просто нямат тази практика/.... Сигурна съм, че режисьорът ще изчака и двамата да узреят и да се усетят и чак тогава ще има целувка. А ако сега има нещо подобно на целувка, вероятно ще е много нескопосано и невинно.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях гледала нещо ученическо и с кеф си изгледах всички излезли серии. Обичам чат-пат да гледам такива филмчета и сериалчета и да се връщам в ученическите години. Забавно и носталгично ми става. До тук си ми харесва сериала и нямам забележки и високи претенции за подобен формат юношески продукции. Актьорите си се справят добре, айдъли или не, харесват ми. Главния си е много готин, макар да не е класическия, изписан красавец, притежава по-груба красота и сексапил и виждам в него един от бъдещите корейски сърцеразбивачи. Главната е сладка и двамата са много хубава двойка визуално, а като сблъсък на характери намирам голяма химия между тях. Никакъв шанс няма тук за обрат, двойката е предопределена от началото на сериала, даже и в постерите се забелязва.

Бележката и аз се чудя кой я е написал, според мен е или главния или пича с китарата. 

Между другото, ако някой иска да гледа точно този сладур ( с китарата), може да види филмчето  Drama Special - Legendary Shuttle | Jeonseorui Syeoteul, комедия, също за ученици. В друга от ролите играе момчето, което в сериала е в ролята на загиналия приятел. Не е нещо кой знае какво, но е забавно филмче.  На руски.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, desini написа:

 

Бележката и аз се чудя кой я е написал, според мен е или главния или пича с китарата. 

Между другото, ако някой иска да гледа точно този сладур ( с китарата), може да види филмчето  Drama Special - Legendary Shuttle | Jeonseorui Syeoteul, комедия, също за ученици. В друга от ролите играе момчето, което в сериала е в ролята на загиналия приятел. Не е нещо кой знае какво, но е забавно филмче.  На руски.

 

 

Десини, мерси! Ще погледна! Този с китарата и отличника са играли и в "Лъжесвидетелството на Соломон" - ученически трилър /ако има такъв жанр де/.

Аз от времето на "Училище 2013" се зарибих по този вид сериали. Освен това много ми хареса "Ядосаната майка" (пак ученически, но + криминално и драма). Чисто човешки, разбирам проблемите на корейските ученици в частност, и въобще на тинейджърите по принцип, а и се тревожа за моята ученичка също..... Та темата ми е много на сърце!!!

За бележката - мисля , че не е главния. Аз следя сериала при руснаците и там съм на изгледана 8ма серия и не мисля, че бележката е била от главния. Но и не зная от кой е.

Китаристът твърде малко екранно време получава....иска ми се да е повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 10ти епизод мога спокойно да кажа, че това е един много добре направен и логически обоснован сериал. Много силни психологически моменти има, а и действията са съвсем логични и обосновани, завършени и цялостни. Персонажите са също добре изградени. Рядко има сериали, които да нямат никакви бели дупки в сценария и всичко да е докрай изградено и логически обвързано с причина и следствие, обаче тук е точно така. Браво на екипа на сериала - вероятно са ползвали и външни консултанти, но са си свършили много добре работата.

Благодарна съм на преводачите за труда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз само не успях да разбера,

Off Topic

Хечан (или там както се чете - биячът на жени) как така прати смс на ученик Х ?!? Да приемем, че е имал номера на Теун и му е писал, нямаше ли да се разбере, че смс-а е от Хечан? После как отличникът прати смс на ученик Х (Теун), за да го спаси, а после като се видяха, се направиха на изненадани?

Май нещо съм пропуснала :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Aurora_spqr написа:

 

Аз само не успях да разбера,

  Скрий съдържанието

Хечан (или там както се чете - биячът на жени) как така прати смс на ученик Х ?!? Да приемем, че е имал номера на Теун и му е писал, нямаше ли да се разбере, че смс-а е от Хечан? После как отличникът прати смс на ученик Х (Теун), за да го спаси, а после като се видяха, се направиха на изненадани?

Май нещо съм пропуснала :-(

 

Аз също се учудих, но според мен имат групов чат. И всъщност те подозираха кой е Х. Отличникът не беше сигурен, а предполагаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двамата ми любими персонажа от серила са отново второстепенните герои. Младежът с китарата играе много изразително, направо му повярвах, и на лицето му е изписана симпатията към СаРа:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...