Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Falsify (조작)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Fabrication / Manipulation

Период на излъчване: 24 юли 2017 - 12 септември 2017

Време на излъчване: Понеделник – Вторник 22:00

Жанр: Политически трилър

Канал: SBS

Епизоди: 32 (по 35 минути на епизод)

Режисьор: Lee Jung Heum

Субтитри: Английски

          

Участват:

Nam Goong Min като Han Moo Young

Uhm Ji Won като Kwon So Ra

Yoo Joon Sang като Lee Suk Min

Jun Hye Bin като Oh Yoo Kyung

Moon Sung Geun като Goo Tae Won

Jo Hee Bong като Yang Dong Sik

Kim Kang Hyun като Lee Yong Sik

Park Kyung Hye като Seo Na Rae

Ahn Ji Hoon като Yang Sang Ho

Park Sung Hoon като Na Sung Sik

Oh Ah Yun като Kong Ji Won

Park Ji Young като Cha Yeon Soo

Jung Hee Tae като Park Jin Woo

Choi Kwi Hwa като Yang Chu Seong

Ryu Seung Soo като Jo Yeong Ki

Kim Min Sang като Jeong Hae Dong

Park Jung Hak as Park Eung Moo

Lee Joo Seung като Yoon Sun Woo

Kim Hye Sung като Song Tae Joon

Oh Jung Se

 

Резюме: Репортерите Хан Му Йонг (Namgung Min) и И Сок Мин (Yu Jun Sang), заедно с прокурор Куон Со Ра (Uhm Ji Won), се борят да стигнат до истината за голям корупционен скандал...

Хан Му Йонг е репортер, търсещ отмъщение, след като брат му, при опит да разплете всичко около скандала, умира мистериозно.

В същото време прокурор Куон Со Ра, която разследва тежки престъпления, не е показвала слабост през целия си живот. Тя се дипломира като най-добрата в своя клас и е център на внимание като най-млад прокурор в историята.

Докато И Сок Мин е журналист, приеман от другите като циничен, инатлив, студен и скептичен. Някога е бил легенда в града, но поради липсата на такт и непреклонност, става враг на големите вестници.

 

 

Свали с английски и руски субтитри :click:

 Онлайн с английски субтитри :click:      

              С руски субтитри :click:                    

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволно! Много добри начални епизоди! В смисъл, не е на висотата на Гората, но аз честно казано нямам намерение да търся съперник на Гората...поне не очаквам такъв в близките година- две.

Тук историята е интересна..позната, но я развиват добре и привлича интереса. Хубавото е, че освен добър трилър има и забавни моменти. Режисурата е добра(сцената, в която Намгунг се биеше със загадъчния под уличните лампи беше супер!). Намгунг си го знаем..в началото на първа серия аха за малко да си помисля, че ще го видим в "нормална" роля, но после наизвади едни сатъри и си казах "върна се към нормалното за него" ..:D

Uhm Ji-Won е добра актриса, макар да съм я гледала повече във филми. Но не очаквам кой знае какво от женския каст.

Саундтракът обаче засега е зле.. първата песен, която пуснаха беше толкова не на място за трилър... дано по- нататък включат по- подходящи песни. 

И имам въпрос... само на мен ли ми се стори странно,

 

че карат близките да разпознават скелети? Как можеш да разпознаеш някой само с един поглед, когато е скелет? Сириъсли?

Ето и Намгунг със сатърите:

869d8be2a18e9f02.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята оценка също е положителна :) Ще го следя.

След 2 епизода не бързам да правя сравнение с Гората, който не е завърщил още, а този започва.

Колкото до идеята на сериала, нищо ново.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мен нещо взе да ми доскучава и да ми се влачи сериалът в последните няколко серии. А Намгунг дори не го дават достатъчно често, че да не обръщам внимание на отегчението. Ако продължава така сериала, може и да го дропя. А тръгна толкова добре....

Сега изгледах и 8-ма серия, върнаха малко от динамизма на първите серии. 

Иначе сюжетът не е самобитен, но ако не забуксуват на едно място, а поддържат по-напрегнато действие, сериалът ще е интересен за следене. 

Редактирано от itadakimasu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все по-интересно става! И напрегнато.
 

Spoiler

 

Добрите започват да се обединяват, лошите стават все по-жестоки.

Злодеят със запалката пак се развихри - уби корумпираното ченге, опита се да убие и Moo-Young. Прилича на терминатор с това невъзмутимо лице ;)

 

Това до 14 -и епизод. След серийките от тази седмица (15-16) пак ще пиша мнение.

Драмата си заслужава отделеното време. 

 

П.С.  До 16 епизод (средата на драмата) - темпото се запази и се случиха интересни събития! 

Spoiler

Това с опита за убийство на Moo-Young (в края на 14-ти епизод) се оказа сън-кошмар ;) Но в действителност той е мишена, също и прокурорката. 

Добър сценарий, режисура и каст! Очаквам следващите серии с нетърпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много слаб сериал! И основният проблем идва от използването на вече изтърканата и остаряла схема на сюжета - още от самото начало се определя кои са добрите и лошите, като последните ще бъдат хванати чак в края на сериала, затова той ще се пълни с идиотски и смехотворно нагласени положения, позволяващи на лошите да се измъкнат в последния момент и така до края. И се получава скучен и предвидим продукт, следващ дума по дума написаното в учебника за сценаристи, без никакво въображение и желание за нещо различно и ново. И затова предизвикващ отвращение и досада. Героите нямат никакво развитие, те поначало са стандартни черно-бели схеми, действащи според строго определените жанрови клишета и затова са скучни, предвидими и глупави. 

Ако не сте го започнали-недейте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, dido100 написа:

Много слаб сериал! И основният проблем идва от използването на вече изтърканата и остаряла схема на сюжета - още от самото начало се определя кои са добрите и лошите, като последните ще бъдат хванати чак в края на сериала, затова той ще се пълни с идиотски и смехотворно нагласени положения, позволяващи на лошите да се измъкнат в последния момент и така до края. И се получава скучен и предвидим продукт, следващ дума по дума написаното в учебника за сценаристи, без никакво въображение и желание за нещо различно и ново. И затова предизвикващ отвращение и досада. Героите нямат никакво развитие, те поначало са стандартни черно-бели схеми, действащи според строго определените жанрови клишета и затова са скучни, предвидими и глупави. 

Ако не сте го започнали-недейте!

 

Съгласна съм, че не е нещо велико, но става за гледане.

А и след Гората всичко бледнее, дори и по-старите, хитови кримки ;)

Отделно , по личен опит, ще спомена за т.н. "насищане" - минаване на един праг, след който нищо не впечатлява, само досажда и дразни :) 

Сега съм така със западните сериали, изключвайки Game of Throns.

Извинявам се за отклонението!

 

П.С. До 20 епизод съм, новите 4-ри не съм гледала още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След последния епизод оценка 8/10 - интересно беше , но можеше и по-добре и то откъм сценарий предимно.

Изпълнението на актьорите - без забележки.  Шефът на  вестника като герой ми беше най-интересен.

Off Topic

Убиецът, както се очакваше, се оказа жертва на злокобния план  за установяване на "нов ред".  Краят на сериала - без изненади, добрите спечелиха сегашната битка, войната със злото продължва. 

За ролята на Нам Гунг Мин като положителен герой  - пак много, много добър! 

Офф :  Заради него и Ю Сънг Хо в момента гледам  Remember - War of the Son.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, започнала съм аз един Nam Goong Min  маратон та стигнах и до тук, но въпроса ми е друг :-) Кой е тоя " Гората" който все споменавате в тая тема? Предварително мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...