Jump to content

Epitaph (2007)


Recommended Posts

EPITAPH

p180060_d_v8_aa.jpg

IMDb
 

Държава: Южна Корея
Година: 2007
Жанр: Хорър
Времераене: 98 мин.
Режисьори: Jeong Beom Sik, Jeong Sik


В ролите:

Choi Jae Hwan

Jeong Jin An

Jeon Mu Song

Kim Tae Woo

Kim Bo Kyung

Jin Goo

Lee Dong Gyu
 

.:РЕЗЮМЕ:.

Разтърсваща любовна история, която поставя под въпрос цялостната концепция на тленността. За разлика от традиционните хорър филми, които разчитат на внезапните плашещи образи и звукови ефекти, лентата привнася красота и изтънченост в жанра с изискана кинематография и интригуваща фабула. Приветстван от критиците за своята оригиналност, както и заради първокласното представяне на Kim Tae Woo (Woman on the Beach), Kim Bo Kyung (Blue Sky), Jin Goo (Humanist) и Lee Dong Gyu (Taegukgi), "Епитаф" е просветително откровение на мрака.

Д-р Чонг Нам намира фотоалбум от дните му като стажант в болница Ансенг, което връща спомените му назад във времето до 1942 година, когато трябва да сключи уреден брак, но годеницата му се самоубива. Скоро след това младият стажант получава задачата да отговаря за моргата. Там той се влюбва в труп, който се оказва трупът на покойната му годеница...
 

 

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм голям почитател на жанра. Гледам сравнително малко хоръри, но този ми хареса. Не казвам, че е кой знае какъв шедьовър... далеч не е. По-скоро е от онези филми, при които накрая се чудиш какво по дяволите става. Иначе има няколко доста хорър сцени(чак цъкнах лампите, че ме дошубя) и страхотна актьорска игра от страна на малкото момиченче чието име ме мързи да търся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...