Jump to content

Recommended Posts

KoorinoSekai-cover.thumb.jpg.ac5a2ebc40a26015918ae6ebf1f2c910.jpg

 

 

Име: 氷の世界, Koori no Sekai, Ice World

Държава: Япония

Година: 1999

Жанр: Мистерия, Съспенс, Романтичен

Епизоди: 11

Рейтинг: 19.0 %

Телевизия: Fuji TV

Сценарист: Нозава Хисаши

Режисьор: Мицуно Мичо, Таджима Дайске

Опенинг: Himuro Kyosuke - Diamond Dust

Основна песен: Celine Dion - Just Walk Away

 

 

Участват:

 

 

Такеночи Ютака – Хирокава Ейки

Мацушима Нанако – Еги Токо

Учида Юки – Шоно Цукико

Канеко Кен – Сакота Шого

Катасе Нана – Сакота Нанами

Мацуо Рейко – Иде Хитоми

Накамура Тору – Уджо Такеши

Накаджима Томоко – Уджо Масако

Кимура Тае – Икенага Соное

Таяма Рюсей – Хирасе Казухико

Танихара Шоске – Хияма Тойохико

Ямаджи Казухиро – Шибата Йошинори

Ойкава Мицухиро – Хисамацу Коичи

 

 

 

Сюжет: Учителката Икенага Соное е намерена мъртва в резултат на, както изглежда, трагичен инцидент. Ейки, застрахователен следовател и Такеши, амбициозен полицейски детектив разследват случая. Двамата започват да подозират Токо, учителка в същото училище. Скоро те откриват връзка между този случай и смъртта на 3-мата годеници на Токо и са решени да разкрият истината.

 

 

 

Награди:

 

 

23rd Television Drama Academy Awards: Best Actress (Matsushima Nanako)

23rd Television Drama Academy Awards: Best Screenwriter (Nozawa Hisashi)

23rd Television Drama Academy Awards: Best Opening

 

 

Английски субтитри

Свали с български субтитри

Български субтитри

Онлайн с български субтитри

Свали

Свали с руски субтитри

Онлайн с английски субтитри

Онлайн с руски субтитри

 

 

Почнах превод на драмата, бавно, но славно ще я преведа докрай. :D Не знам какво ще ни предложат корейците тази година в римейка й, но тази е страхотна. Не знам кой би успял да задмине Мацушима Нанако и Такеночи Ютака. :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Български субтитри

Завършен и качен проект. Надявам се да ви се хареса толкова, колкото и на мен. 

Весели Великденски празници на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлична мистериозна история и силен актьорски състав!  Хареса ми! Началото е малко мудно, но с всеки епизод загадката по малко се разплита и държи в напрежение до самия финал. Страхотна игра на Мацушима Нанако и Такеночи Ютака,

Off Topic

 героите им ме накараха да надникна в техния вътрешен свят и да усетя  искрените им чувства . Независимата Еги Токо, загадъчна и обвита в тайни...Моментите, когато двамата разговаряха и всеки път тя разкриваше по малко от себе си... или   когато Ейки реши да и се довери...

..

 Искрено се изненадах на българската народна песен в саундтракта.  Проверих и се оказа , че е на квартет ,,Славей,, на Надка Караджова със заглавие ,,Девойко, бално ли ти е,, ( дано не бъркам :) ) Затова пък  заглавната песен  със сигурност е на Kyosuke Himuro и е страхотна!

     

         Сериалът онлайн с бг.превод

П.П. благодаря на Ками за буквите !

 
Редактирано от Rino
трябва спойлер май
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ками, благодаря за превода :icon_sunny:. Не знам защо съм изтървала, че има наличен такъв, но хубавото е, че все пак го открих.

Глътнах го буквално на един дъх. Дълго ще медитирам  върху това дали е възможно човек да събуди толкова много

Off Topic

самоунижтожителни емоции ?

Съвсем леко се подразних в края, но при положение, че напоследъък гледам все неща, който от 45 минути - 40 ми бодат очите, няма смисъл да го огчитам.

Ками, определено ми хареса и още веднъж благодаря :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го започнах най-сетне! Колко млади са всички тук! Невероятно! Не казвам, че са изгубили чара си сега, но е минало толкова време.

Комбото Ютака-Тору е велико!

Радвам се, че понякога се сещаме за се върнем към по-стари дорами. Страхотни са! Потъваш дълбоко в света им. Днешните сякаш губят от това усещане за въвличане в историята и симпатии към героите. Смятам, че тук за всичко е помислено. Не само изпълнения и история, но и заснемане, музика. Умеят ги тези неща японците. Личат си, макар качеството на моите файлове да е по-лошо.

Кастът е феноменален!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На последна серия съм и отлагам гледането, понеже не искам да се случи това, което предполагам от началото. Знам, колко обичат финалния трагизъм и не мога да си обясня, как ще тръгнеш на рисковано начинание, без за имаш резервен план?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Ще видим...

Обаче какво откритие направих! В ролята на фотографа бил Шоске Танихара! И той- млад, много млад тук.

Някак различно млади са били тези артисти. Не мога да кажа, че сега не ги виждам, че не съм ги гледала и преди, но като сравнявам с настоящите млади идоли-актьори, тези определено имат по-различна визия и излъчване. Голямо удоволствие е да ги гледа човек.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излъчват зрялост !

Друг път сме я засягали тая тема, макар аз да отказвам да задълбавам в грозната страна на японската айдъл индустрия и не само. Тия дни ми се завъртяха в главана много неща около японските продукции и този сериал провокира още.

Старичък е, ако търсиш можеш да откриеш слабости, но е в пъти по-добър от това, което правят в последните 8 години. Няма следа от преиграване, няма безумни женски образи  - напротив. Трите жени, които се подвизават основно на екран са със сила и характер :). Вярно, наличието на характер неостава ненаказано в една или друга степен :(.Отношенията между хората са лишени от скованост и псевдо морал. Нищо захарасоно няма, а вътре е пълно с качествени актьори, дори и в малките роли. Отсъстват айдъли. Въобще заложили са на качество, не на количество за приходи .

Преди време проверявах сценаристи, даже още го правя. Тъжната равносметка от това е , че както актьорите си имат петилетка на изява, така и за сценаристите няма място повече от 5 до 10 години..

Ако някой се чуди, дали да гледа някоя нова продукция или това, аз препоръчвам този сериал. Вярно качеството на картината не е най-доброто на света, тук японците все още не са открили цветовете, но с откриването на ярките картини изтърваха : смислените истории, добрата игра и изобщо качественият актьорски състав.

 

П.П. Полицайката е истинска прелест, много е хубава тая жена :icon_sunny:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, desini написа:

Коя е корейската версия? Нищо не откривам.

Бяха обявили, че ще правят корейска версия тогава, но явно нещо се уталожиха нещата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо в този случай са заложили и на количество, и на качество.

Полицайката е Юки Учида. Активна е още тази актриса. А сестрата на Шого я играе Нана Катасе. Тя тъкмо участва в последната дорама със Сато Такеру.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юки Учида съм я засичала все в малки, почти незначителни ролии, а определено е прелест за очите. Заради новото "нещо" със Сато с дни възпирам хейтъра в мен :D.

В интерес на истината Нана я познах едва в 8 или 9 серия, което си е направо срамота :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейки, Ейки! Голям рев му ударих в един момент.

Изненадаха ме! Не очаквах такова развитие. Подозирах друг.

Да отбележа, че от останалите артисти и Кеничи Ендо младее тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ukio написа:

Ейки, Ейки! Голям рев му ударих в един момент.

Изненадаха ме! Не очаквах такова развитие. Подозирах друг.

Да отбележа, че от останалите артисти и Кеничи Ендо младее тук.

Укио-чан, и мен ме изненадаха и изобщо не подозирах този човек, но нали знаеш, винаги е този, който най-малко подозираш. :lol: Има го елементът на изненадата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подозирах кого ли не , дори верният човек за около 3 минути, но пък бързо си изградих теория за нещата от живота :)

Off Topic

Подведеме бара и онова шило за лед, което не спряха да повтарят серия след серия :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз всяка серия си менях мнението за убиеца, 

Off Topic

даже главния и Нанами подозирах по едно време. А за барманката вярно, и аз я подозирах на няколко пъти. :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като вас се подведох по същата логика и ми се видя странно, че се получи така. Всички дадоха много от себе си, за да разрешат случая и получиха страшни удари. Поне се видя желание за промяна накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...