Jump to content

Recommended Posts

Nieow Huajai Sut Glai Peun / Pull the trigger on my heart

 

Първа част от поредицата:

Love Mission Series (2017)

 

spacer.png

 

Заглавие: Love Mission Series: Pull the trigger on my heart /The Spirit of the Ruler /Paragit Ruk Series: Nieow Huajai Sut Glai Peun //เหนี่ยวหัวใจสุดไกปืน

Държава: Тайланд

Година: 2017

Период на излъчване: 1 Юли 2017 - 22 Юли 2017

Жанр: Екшън, Драма, Романс

Епизоди: 10

Времетраене: 95 минути

Време на излъчване: всяка сряда от 22 часа

Канал: Ch 7

 

Участват:

Веир / Weir Sukollawat
Peak Pattarasaya Kreursuwansiri

Porshe Saran

 

Резюме:

Капитан Пурит е командир на подразделение "Кратин" от специалните части. Той е опитен войник, с непоколебимо сърце, отдадено на родината. Но всичко се променя когато среща доктор Напатчон - тя е лекар-доброволец и спасява човешки животи на границата между Тайланд и Бирма. Но с нейна колежка са отвлечени от бирмански бунтовници. На капитан Пурит е дадена задачата да ги спаси и да ги върне в Тайланд. Мисията е успешна. Но има някои промени, които той не е очаквал. Въпреки че обича Напатчон, не може да бъде с нея, защото мисли, че вече е обвързана с най-добрия му приятел и той трябва да се примири. Но наистина ли ще се откаже от любовта или ще се бори докрай?

 

 

Онлайн с английски субтитри: Тук, Тук и Тук

 

Онлайн с руски субтитри: Тук

 

 

Трейлър

 

Лично мнение: Някаква мода стана да делят лакорните на части, но на мен ми допада. Така се проследяват няколко линии с една обща основа. Тази първа част много ми напомня на корейския ДОС. Много близка история, нямам търпение да се съберат серии. А какъв невероятен каст са подбрали! Мале, мале - Веир, Мик, Ом! Тежко ще е.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е изцяло преведен на английски ие качен за онлайн гледане. След две серии мога да кажа, че симпатично сериалче, но как ще се изтрае да излязат и четирите части не знам! Твърде много сладури накуп! :wub::P:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази част има завършен вид, може би наистина са четири отделни истории на четирима приятели. Веир е чаровен, както винаги, девойката - безлична, писклива и неубедителна. Добре че героинята ѝ е готина, та си затварях очите. И, о, чудо - родителите и на двамата са разумни и добрички. Четворката в началото я показаха, нататък само Мик се появяваше нарядко. Битките бяха елементарно направени, но странно, приех ги  без да се подразня, просто групата войници стоеше добре на екрана. Силно родолюбив уклон има сериала - непрекъснато подчертаване на предаността към страната, честта и смелостта на тайландския войник, добронамереността на тайландския народ. Може да беше прекалено и декламаторско, но по-добре от нас, дето се скъсваме да хулим страната и народа си. Сериалчето ми хареса.

Може ли да предложа уточнение за резюмето? 

Off Topic

Капитан Пурит е командир на подразделение "Кратин" от специалните части. Той е опитен войник, с непоколебимо сърце, отдадено на родината. Но всичко се променя когато среща доктор Напатчон - тя е лекар-доброволец и спасява човешки животи на границата между Тайланд и Бирма. Но с нейна колежка са отвлечени от бирмански бунтовници. На капитан Пурит е дадена задачата да ги спаси и да ги върне в Тайланд. Мисията е успешна.

Но има някои промени, които той не е очаквал. Въпреки че обича Напатчон, не може да бъде с нея, защото мисли, че вече е обвързана с най-добрия му приятел и той трябва да се примири. Но наистина ли ще се откаже от любовта или ще се бори докрай?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този сериал любимец ми стана псевдолошият герой - Чаен. Той също ми допадна най-много като излъчване и визия. Както и като актьорска игра и развитие на образа също ми направи голямо впечатление пак той. Неговия персонаж беше сложен. Това което ме ядоса, беше

Off Topic

безмислената му смърт накрая, при това точно когато се беше поправил. Стана ми жал за този персонаж. Той също така претърпя най-много трансформации заедно с лошата докторка /и тя като него се промени/. Останалите си бяха еднотипни герои - или много лоши или много добри. Но Чаен беше сложен образ и съжалявам, че това симпатично момче трябваше да свърши така.

 

Добрата докторка ми беше много антипатична - много пластика много корекции и най-вече играеше неубедително, гримасничеше и беше изкуствена.

Много повече ми хареса лошата й колежка, много изящна и нежна жена, а й убедително играеше.

Веир както винаги беше на ниво в ролята на капитана. Жалко, че му бяха избрали тази партньорка, според мен тя беше много неубедителна. Като цяло Капитанът и Чаен изнесоха сериала на гърба си.

Капитанът добри бойни сцени направи, но и не съм се съмнявала във Веир.

Сцената с Мик и Веир беше много смешна, Мик - голям хитрец го изигра.

И 80% от времето на сериала мина в зяпане на полуголи мускулести мъже /човек чак ще се запита - тия хора за ризи не са ли чували там?/.

 

ОТКРИХ 2 теми за сериите, затова си копирам коментара и тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам обаче, няма да бъде продължен сериалът в смисъл, че не се очакват останалите му части. Или греша? Някой има ли информация за другите части?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И четирите части бяха излъчени. Поредицата е завършена. Но в момента нямам време да им направя теми. Ако някой е свободен и има желание, ще се радвам да им направи.

Открих следните линкове:

Втора част - Heartslayer/ The Law Protector -  онлайн с английски субтитри: Тук - само до 3-та серия откривам английски, за останалите епизоди от тази част не успях да открия, онлайн с руски субтитри Тук

 

Трета част - My Beloved Navy/Guardian of the Sea - онлайн с английски субтитри: Тук и Тук, онлайн с руски субтитри Тук

 

Четвърта част - Dominate the skies in your heart/Warden of The Sky - онлайн с английски субтитри: Тук, онлайн с руски субтитри Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Blue_Moon написа:

И четирите части бяха излъчени. Поредицата е завършена. Но в момента нямам време да им направя теми. Ако някой е свободен и има желание, ще се радвам да им направи.

Открих следните линкове:

Втора част - Heartslayer/ The Law Protector -  онлайн с английски субтитри: Тук - само до 3-та серия откривам английски, за останалите епизоди от тази част не успях да открия, онлайн с руски субтитри Тук

 

Трета част - My Beloved Navy/Guardian of the Sea - онлайн с английски субтитри: Тук и Тук, онлайн с руски субтитри Тук

 

Четвърта част - Dominate the skies in your heart/Warden of The Sky - онлайн с английски субтитри: Тук, онлайн с руски субтитри Тук

 

Огромно благодаря!

Наистина тази поредица силно ме впечатли, особено общите сцени с майтапите, затова смятам, че си заслужава. Изгледала съм поне 50 тайски сериала, но рядко някой ми остава за дълго в паметта - тази поредица обаче силно ме впечатли и дълго ще помня първата част! Смятам, че има добър сценарий и идея, а кастът за поредицата е много силен. Май сценариста е човек с голямо чувство за хумор, понеже често се смея докато гледам.

Руският ме устройва Луничке, Безценна си! А сериалите много ми допадат, в предивд, че съм изгледала доста и правя сравнителен анализ. Наистина се отличават. Сега прогледах и резюметата и трейзърите им. Зарибих се. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежът, който толкова харесах се оказа, че е с френско-тайски произход и се казва Louis Hesse d'Alzon . При рускините има биографията му. Не знам обаче, в кои сериали ще го гледам, защото май няма много такива зад гърба си, а и ролите са му все силови /полицай или престъпник/. Страхотни очи и невероятно чаровна усмивка има, а и е атлетичен. Личи си и френският ген. Талантлив е и добре изигра ролята си тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега обобщавам: изгледах и четирите /!/ части от поредицата. Най-много ми харесаха първата и последната част. Първата е с Веир, а последната е с Мик. Накрая на последната /четвъртата/ част се появяват и четирите вече оформени любовни двойки, тоест и осмината са на финала на четвъртата част. Не знам защо, но втората и третата част са малко по-слаби като сюжет и като динамика, често превъртах. Най-динамични са първа и четвърта част от поредицата. Предполагам затова и точно те /първа и четвърта/ имат цялостен превод на руски.

Също така, гаджетата на героите на Мик и на Веир са персонажни колежки, тоест и двете са докторки и са приятелки. При тази четворка връзките са по-затегнати и се усеща реално. А другите две мацки-партньорки на другите двама войника не са от приятелския състав.

Със сигурност сценаристите добре са преплели историите на четиримата приятели, понеже във всичките части те се появяват заедно поне за малко, като по този начин никога не забравяме за четворната сага, дори когато по сценарий частта от сериала набляга на конкретна двойка.

Четиримата приятели са съответно - сухопътни войски, полицайски части, морска флота, военновъздушни сили. И четиримата са капитани /всеки на своята част/. Веир е към първите, а Мик към последните. Мик се появява и в четирите части и има най-много присъствие,  когато трабваше, помагаше на останалите. Героят на Веир пък помагаше на героя на Мик /тоест и той има повече участие като цяло/. Добре са оплели сюжетните линии. Интересна е поредицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ой, какво беше това спасяване в 1 еп.?! Той очи отваря, мига, въртя се, тя не била разбрала, че е жив. Поне го нацелува :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам 1 и 4 успоредно. Таз мома в 4 ако поне малко не спре да гледа Мик захласнато, ще го дропна. То не се търпи, чак на мен ми става неудобно.

В 3 гледам участва една сладурка от Once Upon a Time in My Heart, дано не е с много епизодична роля.

 

Съгласна с @aria за Луис. Много ще му ходи главна роля в някой slap&kiss.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Чингулинка, ей тука, ама не знам главната дали ще я изтърпиш. На хубост мой тип се е докарала, ама нещо дървена ми иде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, благодарско, че мислиш за мен. ще погледна, но трейлъра разби всичките ми илюзии, че Вейр е най-високият тайландец в света. Той бил миньонче на фона на другите мъжаги от групата :swoon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@seal_reinforce ти позна - е не я изтърпях главната, а Вейр изобщо не е лошав тук, да не говорим, че нямаше пукната реплика първия един час. Не е моят сериал. Благодаря все пак, че ми го посочи. Ако попаднеш на друг с него, пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Чингулинка гледала ли си Petch tud Petch - точно заради Вейр го  следях като пускаха преведен по 1 епизод на месец  :D С главната са готина двойка - ни единия , ни другия отстъпва..... :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах го, ама ми идва много толкова стрелба и кървища. Ще го изгледам с прескачане. Мерси за препоръката! Ако се сетиш някой друг с Вейр, ама лош, пиши пак.

Главната тук прекалява с това вироглавство и крясъци, заради нея ги откриват вече много пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...