Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


SUNNY

Име: Sunny / My Lover Is Far Away
Режисьор: Lee Joon Ik
Жанр: Драма, Военен, Романс
Година: 2008
Времетраене: 126 мин.
Държава: Корея
IMDb

 

Участват:

Soo Ae

Jung Jin Young

Jeong Kyeong Ho

Uhm Tae Woong

Ju Jin Mo

Sin Hyeon Tak

Резюме:
Годината е 1971, а мястото е Корея. Сун И е тиха домакиня от средно заможно семейство, чието единствено хоби е пеенето. По това време стотици хиляди корейски мъже са изпратени да се бият заедно с американските войници във войната във Виетнам и нейният съпруг, Санг Гил, по ред обстоятелства е един от тях. Тя решава да отиде във Виетнам, за да потърси съпруга си. А за тази цел привлекателното момиче трябва да се присъедини към една "утешителна група ", която забавлява войниците. С новото име Съни (Sunny) тя се впуска в едно пътуване, в което опознава себе си и любовта си.


*Сцените във Виетнам са снимани в Тайланд.


Лично мнение:
Определено не съм разочарована, даже съм леко очарована. Смяната на картините и редуването на бавно и забързано действие и приятната музика ми допаднаха и ме задържаха пред екрана. Може би очаквах повече от края, но и така си ги харесвам корейските сценаристи и режисьори.... Докато го гледах, музиката и самата героиня някак си те карат да се чувстваш свободен, а и силния дух и хъс, дето извади тая мацка, за да намери мъжа си и да признае любовта си, си струваха “дългото” пътуване.
Военен... чак не бих казала... темата за войната е обхваната по скоро за фон...
Войната не е главно действащо лице, въпреки че има "хубави" сцени... но малко клиширани за мен.

 

 

и онзи леко трогателен въпрос: "Какво е мирът за теб?" още ми звучи :rambo: ...


"Борбата" тук се води от мацката...

 

със себе си и с обществото.


Така че за мен филмът е по-скоро музикално-епичен, с лек привкус драматичен... biggrin.gif

 

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С РУСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ми хареса. Пак Су Е е невероятно лъчезарна и има толкова заразителна усмивка! Чак не мога да си обясня как в началото успяваше да играе убедително безлична провинциална девойка. Единствено, когато пееше лицето ѝ ставаше одухотворено. Имаше доста силни и добре направени сцени. Особено към края, когато пееше за американските войници. Това, което не ми допадна беше, че оставиха отношенията със съпруга ѝ твърде мъгляви и отворени за интерпретация. Има и друг вариант - азиатците много обичат символизма и аз може би не разчитам знаците.

Spoiler

Преди да започна да гледам азиатско това, че го ошамари накрая щеше да ми изглежда по-скоро като: "Ти ми съсипа живота, нещастник!", а не като: "Как можа да ме изплашиш така - мислех, че си мъртъв!".
Но като цяло оставиха на зрителя да реши какво я накара изобщо да тръгне. И какво я подтикваше да бъде толкова упорита през цялото време? И до колко и кога са се променили чувствата и при двамата.

 

Аз изгледах филма тук: онлайн с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...