Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Chanpon Tabetak(ちゃんぽん食べたか)

Страна: Япония

Също така известен като: I Want to Eat Nagasaki Champon Noodles

По биографичната новелата на певеца и автор на песни: Masashi Sada -  "Chanpon Tabetaka!"

Период на излъчване: 2015 Май 30 до 2015 – Август – 01

Време на излъчване: Събота 22:00

Формат: Renzoku

Жанр: Музикална драма

Канал: NHK

Епизоди: 9

Режисьор: Kazuhiko Shimizu, Hideaki Kawano

Субтитри: Английски

 

Участват:

Masaki Suda като Sano Masashi

Kanata Hongo като Masami Yoshida

                                      Shotaro Mamiya като Mitsuru Kashiyama                                      

Yuki Izumisawa като Yasuo Kikuta

Aoi Morikawa като Yoko Okakura

Naomi Nishida като Kiyoko Sano

Kenichi Endo като Masato Sano

 

Резюме: В началото на 1965г., талантливият млад цигулар Masashi (Masaki Suda) се мести от Нагасаки в Токио. За съжаление живота в столицата се оказва не толкова лесен, колкото изглежда в началото, но Masashi не се отказва и продължава да дава всичко от себе си в музиката. Дори търпейки неуспехи по време на неуспешните преговори за договора по сигурността между САЩ и Япония в началото на 70-те години на миналият век. В същото време композирайки любовна песен подобна на Елвис Пресли "Обичай ме нежно" за свой приятел влюбен в тяхна съученичка, той все повече се отдалечава от цигулката…

 

Свали :click:  :click:  :click:  :click:

 

Онлайн с английски субтитри  :click:

                     

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер интересно ретро произведение!

Това се оказа една много приятна дорама, която в началото започна като комедия, с достатъчно забавни моменти, които да разнообразяват живота на учениците, но на финала, изненадващо, взе съвсен неочакван обрат и някак остана нещо недовършено и

Off Topic

и прекалено безнадеждно в нея.

Иначе, прекрасни изпълнения на всички замесени. Судачи се справи отлично с ролята на младеж (и неговото малко "аз" беше будната му съвест до последно) с големи заложби в много сфери, които обаче така и не успя да реализира. Мамия-кун ще остане завинаги в съзнанието ми със удивителната имитация на Елвис (хаха!), Юки Изумисава - с поредна докосваща изява, Каната продължава да пасва идеално на ученически образи, а Томоя Накамура и екранният му брат бяха дозата комедия, която неизменно чаках всеки епизод.

Тук ми изскочи поемата на Кенджи Миязава "Сбогом", която много точно и реално описва, какво се случва с човек и мечтите и талантите му, когато порасне. 

Off Topic

За мен беше много тежко да приема, че тази страхотна комедия завърши толкова тъжно. Но това е животът. Можем да си представим, че все пак, на героите са успели да се случат хубави неща по-натам. Да хапнем по един Чанпон в тяхна чест!

П.П. Последната серия субтитрите така се разминават, че според мен изобщо не пасват.

П.П. Когато прочетох заглавието за първи път, си помислих, че става дума за шампоан и докато не вникнах сериозно в него, се чудех, какъв е този шанпоан, който се яде. Обаче Чанпон се оказа традиционно японско ястие (вид нудъли) от района на Нагасаки, откъдето идва главния герой. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...