Jump to content

My Dear Cold-Blooded King (2017)


Recommended Posts

В началото си помислих, че най-накрая се появиха Лейти и Юта заедно, ама уви. Оказа се Лейти и Хаяши. Много ми наподоби Хаяши на Юта в началото. Обаче каква змия е и то с каква уста, направо се чудя как досега не са му видяли сметката/не са му я затворили. Поне няма да е сред ухажорите на Мей, че много станаха.:D Мей и Лейти наистина имат страхотна химия, но аз я виждам като двойка с Юта, за мен те повече си пасват и ми се иска да са те накрая. А Юта както го дадоха с окървавената роба, явно е имало някакъв двубой. Да видим с кой се е справил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представи си, че е давал урок на снобчо:lol2:, а дано ама надали. Вярно избухлив е, но не мисля, че би започнал война заради това.

Повечко се впечатлих от начина по който слушаше и наблюдаваше сценката между Мей и лейтито. Изглеждаше нещо средно между яд и ревност, което ако не е краля усложнява нещата, ако все пак е...пак:lol2: Едно обаче е сигурно, от тук нататък да стане наистина сериозен, тоест ще обърне внимание на нашето момиче ама наистина. Както споменах по горе, когато мъжете открият, че нещо което са смятали за свое или даденост не точно тяхно лееекичко се амбицират:D Всъщност това важи и за жените, но не чак в такава степен, чувството за притежание е по-силно  изразено в така наречения силен пол:bee:

Уф, да идва утре, че да видя що се е изцапал ЮтаB)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, много ми харесва идеята да е видял сметката на снобчо, а.к.а Хаяши, ама едва ли. Да не би да е имало още един преврат/заговор без да сме разбрали? С който и да се е било, вижда се, че не е завършило добре за другата страна, но важното е, че на Юта нищо му няма. Аз не успях да усетя дали погледа му беше насочен към Мей и Лейти, те нали се разделиха, приключиха със задушевния разговор?:896767: Може и тях да е гледал, а може и нещо друго. Ама какво друго освен нашата Мей. А дано! Откога го чакам да й обърне подобаващо сериозно и истинско качествено внимание.:896767::D Иначе съм напълно съгласна за чувството за притежание при силния пол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да идва за лекарска помощ. След като има кръв, значи има пострадал. Едно превързване от Мей за Юта на някоя драскотина, добре ще ми подейства на нервната система. Да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за лекарската част ама хич не се сетих. Тъкмо се чудех наистина кви ги бърка пред прозорците на Мей ама що ми се струва, че по-скоро помоща требе да е за противника-той си е съвсем наред, само малко се е поизцапал... Нема да я кара да пере със сигурност, да и фърля камъчета по прозореца също не вярвам... Утре ще видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емоционален чап. Леко вдигнаха завесата около кървавия и претендента или май по скоро е обратното.

Вили, права беше за мъченията, тежък спомен за Юта и май с тези спомени се опитват да ни кажат, че той е узурпатора, а лейтито реалния наследник. Но се получи гадно, оказа се там случайно (разчистваше нов опит) и само видя без да чуе-определено се чувстваше предаден. Дано да и даде шанс да обясни, а не директно да я отсвири или по-скоро да се дистанцира. Не съм сигурна само дали разпозна лейтито, беше далеч, а и този дъжд...

Обаче лейтито също играе по правилата, тоест мръсно, казано по друг начин. Хиашито си е сноб-признава лейтито, Юта търпи, защото е настоящия владетел, но не го одобрява(бас държа-син на наложница с нисък произход) затова и го обижда през цялото време. Лейтито може да харесва Мей, защото според снобчо, за лейтито тя ще е наложница, не  кралица и по- тъжното е, че вероятно е прав.

 Тъпото е, че след този чап останах с усещането, че дори Ядрото не е само едно или по-скоро част от него са верни на Юта, другите на лейтито(доказателство-поредния опит и този път хората на Юта не бяха подготвени) и той се задейства да вкара Мей в своята част. Нямах нищо против да я тренира за да се бие по-доре, но ми напомниха, че нищо не е даром-да, ще я тренира, но за да я направи част от Ядрото и то със сигурност от своята фракция. Поне си призна най-после, че е познавал брат и и са били приятели. Това повдига нови въпроси-брат и е бил лоялен, но на кого? Юта не си го спомни, а лейтито премълчава, третия с татуировките все още е енигма. 

 

Лейтито може и да е подходящ за владетел, но като човек не струва-това за пореден път ни напомня, че ако искаш да си на върха трябва да си готов да жертваш най-близките си дори. Абе наистина са друга порода-май ако не си поне отчасти социопат трудно ще стигнеш върха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Темерут лейти е към Юта, засега. В момента, от това което Юта видя, Лейти и Мей си бяха в държавно предателство от където и да го погледнеш. Годеницата има афера. Би трябвало вече да търкат нара на подземните килии. Кое го спря? Отговорът на този въпрос има мн нюанси. Какво всъщност иска Юта и колко може да си позволи да покаже, че знае за тях? Лейти определено ще се окаже със синя кръв. За Юта все още не знам какъв е. Доста сурово наказание като дете са му спретнали. О, разпозна го, нали го видя като излизаше от сградата. Спомни си за бичуването не като видя кръв, а като видя Лейти. Очевидно с него е свързано. Не мисля, че ще каже на Мей. Може да я предупреди да стои дистанцирана от Лейти, но няма да й каже директно. Странно, ако е искал да я опази като се сгодят, не е ли предвидил, че Лейти ще я иска най-силно именно тогава, за да му натрие носа.

 

Беше интересно как Снобчо остави Лейти и Мей насаме. Самата молба на Лейти беше необичайна. Сегашният разговор обясни едно нещо. Права имал, човекът. Снобчо и Лейти си сплетничат заедно. Не разбрах особено разговора между тях.

 

Лейти за пореден път се запозна с коренспонденцията на Мей. Не остана непрочетено писмо от него. Нито едно :282:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто и фен да съм или бях на лейтито(от такива най-ме е страх) не мисля, че е от хората на Юта. Плете собствената си кошница и точно и това каза на снобчо,когато оня го попита кога ще действа-още не му е дошло времето. Какво има предвид не знам.  Дали иска да избегне гражданска война, която реално е възможна само и единствено ако се знае кой е краля-с тия маски, освен заговорниците никой друг няма да е сигурен за кого се бие. Или пък иска да избегне вътрешна съпротива и затова пак трябва да се утвърди, тоест да има достатъчно поддръжкка от придворните за да е успешно всичко иначе ще е крал само на име, решенията ще се взимат от други,а неговите нареждания ще срещат непрестанен отпор.

 

 Снобчо прави каквото иска лейтито, защото го приема за равен, на Юта се зъби-неподходящ произход според него.

Обаче за едно си права, реакцията на Юта при сценката на която стана неволен свидетел или по скоро липсата на такава дават доста поводи за размишления. Вярно, май разпозна лейтито, но липсата на каквото и да било действие от негова страна е озадачаващо. Вариант едно-изчаква подходящ момент; вариант две-признава претенциите на лейтито за трона и е негов параван и съответно като такъв няма думата. Странничко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно тъжно и жал ми стана за Юта! :cry: Особено спомена от миналото, когато е получил белезите си. Въобще първата част на чапа много тъжно ми подейства. И сега той остава сам, заобиколен само от врагове, за най-голям такъв броя Лейти, а на всичко отгоре и момичето му отмъкват. И ми е и любимец, е, как да не се разстроя?

Лейтито все повече ми пада в очите. Според мен той ще се окаже предателя в Ядрото и най-голям враг на Юта. Не ми харесват интрижките, които върти с Хаяши, кой знае какво са намислили. И това да вкарва Мей в Ядрото съвсем пък не ми допадна. Видя се, че е познавал брат й, то беше ясно. Стори ми се обаче, че е болезнен спомен неговата смърт. Като че ли съжаляваше за нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега поне се обясни фактът, защо толкова време авторката не ги даваше заедно. Ако Юта изпада в кризи всеки път щом види Лейти, не е чудно, че го избягва. Безсилието, с което стискаше юмрук...

 

Блу, права си, усещаше се горчива нотка, но в каква насока на загуба или предателство, не стана ясно. Аз относно брата на Мей клоня към теорията, че не са останали топли спомени. Лейти призна, че са свързани по някакъв начин, но не и че му е бил приближен. Може братът да не е бил съгласен да участва в начинанията на Лейти в един момент и затова да е бил заличен от картинката.

 

Загледах се в корицата на тууна. Там Мей е в царствени одежди. Лейти се е облегнал на нея. В ръката си държи цвете и е замечтано обърнат към Юта, стоящ на разстояние от тях. Какво, за Бога, би трябвало да означава това :huh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Означава, че не требе да се гледа корицата щот я сменят периодично за да ни обърква:lol2:

 

Сега сериозно, рядко се влияя от корицата, защото доста често подвежда и особено при по успешните заглавия е направена за да удовлетвори феновете.

Жал ми е за Юта, особено ако е жертвения агнец и го знае. Предизвестената смърт пак си е смърт, с каквито и думи да я облечеш. Фен съм на лейтито, но начинът му на мислене ще нарани всички около него, затова колкото и да са ми симпатични с Мей като двойка, май ще е по-добре да е с Юта-поне ще я пази, другият ще я пожертва при това с най-добри намерения и в името на по- висша цел.

Което отново поставя въпроса-да познавал е брат и спряха дотам. Освен това картинката на жена в гръб, се оказа някаква бивша любов май и е тъпо да те използват като заместител, просто защото напомняш на някого. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно доказателство, че на Лейти му е голяма работата. Вместо той като отговорник по вътрешната сигурност да потушава заговора, това го прави Юта, който му е параван. Сегашните думи на Лейти продължават да ме навеждат на мисълта, че той е краля.

 

Козуке трябва да е лошко, който зачекнаха наскоро.

 

И естествено, черешката. Мей ще има привилегията да провери, дали Лейти обича да си поспива без пижама :D

 

Финалът с лечителя. Дали не е свързано по някакъв начин с брат й?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне разбрахме що Юта не направи нищо или поне си мислим, че знаем...отново:lol:

Ако нашто момиче не се е усъмнило след "не той, аз решавам" значи сме я надценили. Пък и за пореден път се отнесе с нея като с вещ-дори не я попита дали тя не иска да продължи да помага на лекаря. Това, че тя не го отсвири все пак означава, че и тя се съмнява и то много. Дори споменаха намусения генерал и тя пак не получи отговор, на нито един от въпросите си.

Но все пак все още не съм убедена напълно, че Юта няма нищо общо. Освен тва като нищо въпросния Козуке ще вземе да се окаже брат и,  който е започнал всичко заради малкия и "брат"-малее, той направо е копие на лейтито, братяя- и е вероятния истински(пореден) крал. Лекаря се поклони на него, нейните родители вероятно са били избрани да го пазят, докато навърши пълнолетие.

Сега остана най-после да ни кажат кой (или кои ) наистина е краля, че се изморих да гадая:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лейтито - това момче колко започна да ми пада в очите направо не е истина! Съвсем ме разочарова последния чап. Самодоволното му и арогантно поведение съвсем ме вбеси. Той бил главата на Ядрото, той решавал, от него зависело и т.н. И защо се мъчи да набута Мей в още повече неприятности? Остава и на тоз гангстер да я бутне. Достатъчно беди я сполетяват, че и в Ядрото да стане член. Използва я и си играе с нея постоянно. Мей в началото съобразителна и умна, нещо започна да затъпява. Изглежда, че родителите й /баща й особено/ са познайници в двореца и то уважавани при това, след като получиха този поклон от лечителя. Но естествено защо да й отговорят и да й кажат какво става, дай по-добре да си премълчават, а тя да се оглежда като в небрано лозе. А Юта, горкичкия! Отвсякъде прецакан, малко ли е преживял досега, та и сега Лейтито и сие да продължават да се гаврят с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май за първи път сме почти на едно мнение за лейтито:D 

 Сериозно използва всичко и всички около себе си за да постигне целите си.  Чак подмятанията за стаите този път не ми бяха забавни, а ми звучаха не на място. Изглежда е на принципа, че щом целта е важна всичко е позволено:dunno: Това, че ще я бутне на ганстера е ясно-само директно дето не и каза, че ще я прати под прикритие там, но за тва я подготвя. Обаче грам не му пука, че за разлика от краля нейното лице и име са вече известни, остана и да не са след подобна бомба като "годежа". Все си мисля, че Козуке е брат и и за това я намесва в тази каша, ще я използва като примамка и заложник едновременно.

Мен също ме дразни как Мей поуглупя. Повече ми харесваше схватлива и предвидлива, това принизяване дразни, дано пак покаже предишното и аз.

Колкото до родителите-важни са били, поклона на лекаря беше доооста нисък, а баща и само с глава кимна. Това ме навежда на нова хипотеза-баща и е реаалния престолонаследник и по-големия и "брат" е бил назначения таен телохранител. А лейтито е неин полубрат, може и кръвен да се окаже. 

 

Обаче малкия много отблизо го даваха. Приликата с лейтито беше очевадна, особено в очите(както и на майката), но неговите си бяха направо с червен нюанс. Ся остана да излезе, че прозвището "кървавия" се дължат на очите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета, този чап изпълнява почти всичките ви желания и същевременно попарва надеждите ни за хепи енд:D

Значи, колкото и да не ви се иска Юта е кървавия, само дето не си го каза директно. Второ излязохме прави, че двамата с лейтито играят в комбина(говорят си на първи имена-равнопоставени!?), но още не е ясно защо, няма потвърждение за нито една хипотеза. Трето излиза, че и Юта е познавал брат и(вероятно), защото споменаха нещо за обещание дадено на мъртвец, а и разбира се нещата около Мей не са съвсем ясни. Поне разбрахме що не каза нищо когато ги видя през нощта-вече се беше "отказал" от нея.  Разбира се състезателния дух се задейства и нашето момиче ще получи това, за което отиде:D. Все пак се постара  доста да  активира Юта -първо обясняваш, че вече си врата до врата със съперника и после лягаш да поспиш в леглото му...:ilovethis:. Нощта определено ще е интересна-и двамата осъзнаха какво и кого искат когато го загубиха-ей тва е драмата дето мнооого рано я набутаха за мен, значи авторката със сигурност е азиатка:happy:

 Обаче, Мей определено е поласкана от "вниманието" на лейтито и все още си го харесва, малко или много, иначе щеше да се опъне повече за промяната-все пак официално е "сгодена" за кървавия. Това ме връща на разочарованието ми как все още не се е усъмнила истински-друг пирон в тва, че аресва и лейтито, само да не стане от два стола та на земята. Хич не съм убедена колко разбиращ ще е той за това кой е бил първи с нея, (въпреки всичките му приказки преди) -ще и го изкара през носа, буквално. Той и досега го правеше, а сега ще стане откровено гаден и ще отидем пак на варианта мазохизъм+стокхолмски синдром-щом ме тормози, значи ме обича:wacko: 

Ся остана да се намеси и тайнствения подземен бос-дали е брат и или пък друг негов приятел/подчинен предстои да разберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук и аз съм на клона. Вчера прочетох на куп излезлите на руски 25 глави и много ми хареса. Харесва ми най-много арта, много красиви герои и при това цветни и тайнствеността дотук в сюжета. Ще я следя определено.

Малко по-късно днес, като намеря време ще изчета коментарите и ще напиша по-подробно мнение.

Иначе прохождам в жанра, чета текущо само 2 BL манги. Ако може да ми препоръчате някоя вече завършена и подобна на тази тук ще съм ви много благодарна, че ми е мъчително да чакам глава на 1-2 седмици. Иска ми се да е с красиви рисунки, като на тази, цветна, романтика,  мистерия (но без фантастика), без значение дали е историческа или съвременна. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла:D Ще чакаме да се включиш с нетърпение. Колкото до втората част, ще бъде малко по- трудно, защото цветни са основно уебовете и много малка част от тях е завършена, а за красивия арт...ми изключение е:) Има едно, което още върви, романтично е и има тема при нас , ще се поразровя за други, но моля те уточни дали трябва да има и БЛ, че това лекичко ще забави търсенето. Ако нямаш против черно белите заглавия-пиши, там ще е доста по-лесно:) Ще се поразровя и ще ти пратя каквото намеря на лични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла на клона, desini! :) С нетърпение чакаме да се включиш.:yes:

 

Ох, одеждите на наша Мей много красиви! Обаче какво разбиране за "леко" четиво има Юта!:D Но пък музикален талант го раздава, браво на него. Ама и Мей, къде каза, че ще подремне? В неговото легло?! ахаха:D Нали уж умно момиче, а какво направи? И още повече - какво последва само!!!:inlove::896767: Целувка + нямам търпение за продължението! Не се търпи вече. Това не вярвах да го видя в корейски уебтун! А така Юта, браво мойто момче, така се прави - никакво пускане на девойката, да не си посмял да се откажеш от нея!

Това, което ме притеснява, освен че Лейтито иска Мей, а Юта уж се съгласи да му я даде - оставам с чувството, че Лейти е краля, а Юта го играе само параван и негов подчинен, който се представя за него. Това по нареждане на Лейти естествено.

Но Лейти тотално ми лази по нервите, какво означава - направи я годеница на краля, ей така, за фън, да се позабавлявам? Вдф, иде ми да му накача шамарите. Вече се моля дори и да не се получи с Юта и друг да е, но само не и с Лейти да се захваща нашето момиче, че голяма гадина се оказа. Хубаво личице пък отвътре арогантен и самодоволен гадняр от класа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както уточних и преди, за лейтито целта оправдава средствата. Направо не ми се мисли какво ще и причини ако нощта завърши както ние искаме. Директно ще я прати под прикритие в бандата, а има само едно подходящо за жена.. Вярно краля е, но не ми е ясно що се крие. Категорично прозвището "кървавия" обаче се отнася за Юта и той държи лейтито да не петни името му. Обаче дори да е престолонаследника, Юта му е роднина иначе не виждам как оня ще му разреши да му говори на име-оказа се точно толкова сноб като госта или пък е ревност или съперничество, един автор знае причината:lol2:

Както и да е, чакам завършека на тази така интересна и необичайна за корейски уеб вечер:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...