Jump to content

My Dear Cold-Blooded King (2017)


Recommended Posts

Много ясно, че познах:bee:

Наистина беше забавно-горката Мей ако можеше да се черви повече:lol2:. Както и да е, стана ни ясно, че и тя не се върза на приказките на Юта и причината за  "годежа" и с пълна сила важи и за краля. Да не уточнявам, че той учтиво забрави да спомене как освен, че ще изглежда силен пред другите, ще пресече и опитите да го сватосат с принцесите на своите страни, което е вероятно и основния повод да се разбързат с "годежа"-пристигането на принца със сестра си.

Всъщност причината да не показва лицето си, (освен тази, която мисля че споменах още в началото) отчасти се покрива с последната ми теория от миналата седмица, която не написах щот вече много ми се спеше

Off Topic

-беше нещо във вариант Джекил и Хайд, тоест раздвоение на личността, но и с външни промени, не само на съзнанието. Изхождах от това, че Юта и лейтито не сме ги виждали заедно и съответно са един и същи човек, който отчасти запазва спомените си при промяната:P. Дори смятах да стигна и до варианта как това е Мей ама ми се видя прекалено:D

Сега обаче, особено след последния панел(тва май си беше лейтито) залагам, че и двамата са само "двойници" ,като може и да не са единствените и всеки от тях си има група пред, която е показвал лицето си и когато се налага да са пред двете групи едновременно просто правят като при вечерята на Мей с Краля-и двамата са там, едният с маска, другия без и съответно всяка група вярва, че вижда Краля. Като истинският може и да е един от двамата, но може и да е всеки друг . Дори е възможно да е хлапето, което все още е малко(като психика и опит) и по този начин го "предпазват" докато порасне достатъчно за да поеме отговорностите си. В смисъл кралят през цялото време хем е скрит хем е пред очите на всички.

 

П.С. "Видяхме" (вече се чудя дали и той е истински:dunno:)и прословутия принц или по друг начин казано-бишитата се увеличиха с едно:lol: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Русото биши ми изглежда злобно. Кой знае какъв темерут ще се окаже. Може и да пресира Мей, ако тя като ,,годеница,, пречи на сестра му.

Юта твърде лесно се откри, затова не смея да му вярвам.

 

Наистина не сме ги виждали заедно, което много ме натъжава. Отдавна искам да си видя дългокосковците на едно място. Тотално избягват да се засичат. Единствено двойника и Юта са изключение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще я пресира, но пък може да я преследва за себе си-поне засега я представят като ходещ феромон за силните на деня:lol2:

Не се коси, нъл е фентъзи, нищо че не е споменато в жанра, все ще нареди някак. В подкрепа на тва твърдение само ще отбележа, че освен мешавицата от дрехи, архитектура, имена и обичаи ся  Юта поиска тя да му говори на малко име:huh: Ако беше историческо като станеш Крал/Император вече си само такъв и дотук с личното име, а който го спомене му фръква главата.

П.С. По погрешка натиснах офтопик бутона и ся не мога да го махна:blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вярно е. Бях забравила, че името на краля не се споменава. Смята се за национално предателство. Често твърде наивно ни представя нещата авторката. Все си мисля, че е малка по години и затова й убягват все още. И за каква публична романтика говорят. Те там винаги седят на поне два метра разстояние един от друг и всеки оповестява визитата си предварително, а срещите им са по-скоро аудиенции по график. Жанрът фентъзи може и да дава свобода до някаква степен, но моят мозък не може да избяга от основите за азиатската култура, които поне малко от малко са ми известни. 

 

ПС. Аз едва вчера разбрах за какво е този бутон  :-D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо съвсем се обърках. След като краля си свали маската, мен ми заприлича на Лейтито. И сега какво - Лейтито и Юта едновременно го играят крал? Съвсем се обърках. Единия се представя за крал пред едни, другия пред други и кой в крайна сметка е истинския?:lol:

Имам чувството, че няма крал, а Юта и Лейтито добре въртят страната и заблуждават народа.

Новото биши на хоризонта не знам още към кой отбор да го причисля - на лошковците или на добрите. Но пък краля го поздрави, като стар приятел?:huh: Дано не създава проблеми. Само ме притеснява сестра му да не тръгне да налита на краля, а най-вероятно точно така ще стане. Ама интересно на кой ще налети - Юта или Лейтито?

Колко да е фарс този годеж? Хаха, все си мисля, че баш истински ще да е, с всички произтичащи от това последици.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми заприлича на лейтито ама няма как да съм сигурна.

Виж ся, годежа е да фърля прах в очите на околните държави къв е надежден краля, а и освен тва "годеницата" ще служи като репелент спрямо вероятни кандидат съпруги като въпросната сестра на тоя новия, която мога да се обзаложа за тва е и дошла. Има един месец време да се постарае да разкара съперницата, със или без помощ от брат си, но съм по-скоро склонна да заложа на със.

 

Колкото до това кой от тях е краля-ми май нито единия.  Те са просто са примамки, като започвам  да се съмнявам в наличието на крал въобще.Така наречената форма на управление-демокрация де-май не е виреела по тези ширини. Значи може би се преструват за да правят каквото си искат:dunno:,  Това обаче е във ваша полза, щот ако наистина е сгодена за краля имаме два варианта-или с него или нещастна любов. Аз искам хепи енд, без драми в любовта на нещастни влюбени дето не могат да са заедно в живота понеже момата е обещана на краля...

 

Вили, като теб и аз не мога да се отърся от малкото, но стаббилно усвоени неща от историческите сериали:lol2:, но мисля, че авторката просто не е азиатка или поне не е израснала там, затова и звучи наивно на моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз все повече започвам да подозирам, че може би крал няма, а Юта и Лейтито въртят всичко зад маските и така управляват страната и народа. Добре го завъртя авторката, стабилно заплете интригата.

Вярно, че годежа е само прах в очите на хората и за да може нашия крал да се оттърве от сегашни и бъдещи кандиданти /сестрата/, но аз се надявам да видим истински годежни сцени между Мей и Юта.:D Затова споменах, че може и баш истински да е със всички последици от него. И аз държа на хепи енда, ама наистина много държа на него. И точно защото авторката май не е азиатка, това ми дава надежди, че може и да има такъв, дано!

Дано по-бързо да разкара принцесата, но подозирам, че брат й не само ще помага, ами ще вземе да задиря Мей, въпреки че е сгодена. Ще стане мазало: Мей-Краля-Принц-Принцеса-някъде тук Лейтито/Юта, мале....:o

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се ми е тая с кой от тях ще е, и двамата са ми симпатични и понеже няма как да е и с Юта и с лейтито едновременно ще викам за когото и да избереB)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, тоя крал така неженен, без наследник, мислите ми лееко взеха да се колебаят. Пък, ако и лейти и Юта го играят краля, да вземат да се вземат и да не ме мъчат с тоя ми ти годеж повече. Ам чи, тъй де, кхъм... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, не знам кой е от добрите и кой не от останалите ни познайници, но за нея съм спокойна. С един юмрук е способна да свали когото си поиска, ако нещо й се дърпат :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, тъй, тъй, бойна е нашата девойка, точно това ме радва в нея.:D Значи да не се притесняваме, че ще остане самичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, успокоихте ме, направо камък ми падна от сърцето. Благодарна съм ви щот имах чувството, че от тревоги за бъдещето на момичето сън няма да ме хване, ами даB)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да съм спокойна-няма да остане самичко нашето момиче, всеки път при такава опасност просто пак ще помлати в доджото тренировъчния чувал в оскъден прилепнал "спортен" екип и всичко ще се оправя начаса:D

Прави сме били иначе, оня на срещата с принца наистина е бил лейтито. Остава само да разберем какво се уговориха така загадъчно. След тоя чап почти останах с впечатлението, че лейтито е брат и  и теорията как двамата с Юта просто пазят истинския, тоест лапето, докато навърши пълнолетие като се редуват да се представят за него все повече придобива форма. Защо тя не го разпозна не знам, ще оставя авторката да ме изненада и чакам с нетърпение  какво ще я излъже лейтито другия път:D

Апропо, арта пак се промени-сега и при Мей има разлики:dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям мнението ти за арта, Дебилче. Много неправдоподобно облекло този път и чап без почти никакво развитие. Рисунъкът е съвсем различен по стил, мн по-отсечен и груб. Какъв беше смисълът да ни показва това? Единственото ново инфо е, че ще я тренира, което значи повечко пот да леят заедно, и че има заплаха и я учи да се защитава. Аз не вярвам толкова открито да ни поднасят, че е брат й. Но пък кадърът, на който ни показаха момичето в гръб с панделката, ме озадачава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То още миналия път стана ясно, че няма да има кой знае какво развитие днес, но честно не очаквах чак толкова безмислици. Целия цирк с тренировката и разговора след това беше просто отново да ни напомнят(ако случайно не сме разбрали), че лейтито най-малкото е познавал брат и. Променливия арт може и да е нарочен, да ни обърка и никога да не смесигурни кого виждаме. В случая ако съдя по картинката на жена/момиче в гръб, тоест уловката-това е Мей и лейтито за да използва същите изрази и в същите ситуации като брат и е негов приятел/приближен(вижда я в гръб, не в лице-тоест гледа отстрани) или пък е саият той, но я гледа в гръб след като се е писал умрял. Обаче ако е брат и наистина, хипотезата на Blue_Moonче не са биологични роднини става все по вероятна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. Това може да се постигне само чрез рисунка. Всеки тъмнокос изглежда еднакъв. Бяха достатъчно размити образите, за да те объркат и от преди промяната на арта. На мен лейтито смени ли прическата и никога не го познавах, докато не се обърнат към него с чина му. И аз си мисля, че е наблюдавал отстрани. Може той да е донесъл повиквателната на брат й примерно. Със сигурност обаче брат й е замесен много в сегашната ситуация. Все по-силно ми се оформя това усещане и мисля, че не е подвеждаща кукичка.

За да не е така кух този чап, можеше поне малко да зачекнат новопристигналите със синя кръв, но уви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо никак не ме очарована нито арта, нито чапа. Мей е променена и не ми хареса, даже в началото я помислих за някое ново биши.:lol: Викам си - брех, някой младок тренира, а то...За биши е хубава, но не я приемам за девойка. Нещо и поведението й не ми хареса този чап. От лечителка, реши да се вайка, че не е достатъчно добър боец, при все че умее да върти катаната. Все пак има някакви умения. Лейтито и той няма нищо общо с визията му от началото. Направо не мога ги запомня как изглеждат, постоянно се менят.:D Иначе чапа както казахте си беше чист пълнеж и никакво развитие на историята. Продължавам да си мисля, че брат й е жив и не й е истински /кръвен/ брат.:D Ами ако Лейтито е този "брат"? Иначе Юта и Лейтито дърпат конците и управляват, даже не бих се учудила, ако има още някой към тях. Но ако малкия всъщност е бъдещия престолонаследник, то тогава защо той нарече Юта - батко? Значи излиза, че са роднини, но Юта, като по-голям трябва да е пръв по наследяване. Но пък е ясно, че не той е краля. Залагам, че няма крал, а една група хора дърпат конците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и двете ме изпреварихте за грозния арт-аз не посмях да го кажа,само уточних, че е променен;). Абе за биши не я помислих ама ми заприлича на скандинавка-широко лице, големи очи, едра, само русата коса и липсваше да заприлича на валкирия. Това е лошото при хубави рисунк-веднага се забелязваи най-малката промяна и обикновено е към по-лошо. Ако от самото начало беше грозен...това е друго нещо:P

Лейтито май не е брат и(не вярвам чак да не го разпознае, а тогава още не са имали пластични хирурзи), но го познава много добре за да реагира като него в подобни ситуации. Интересно какво ще я излъже другия път, защото няма да и каже истината. Освен това ни пуснаха още една кукичка-панела с госта принц, в който единственото което споменаха е, че са се разбрали нещо, разбира се тайно.

Иначе отначало и аз се подведох по това "батко" от малкия, но после си спомних, че това си е стандартно обръщение към по-големи представители от същия пол, с които може и да не си роднина. При нас доскоро също се използваше масово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:DНаистина не беше хубав арта. Права си, че когато от начало почне зле после не прави толкова впечатление, ама от хубаво към лошо, веднага се набива на очи.

Хахаха, това с пластичните хирурзи беше добро!:lol:

Лейтито 100% знае за брата на Мей, а аз все по-силно усещане имам, че той ще да е брата. И като визия си приличат. А тя е била много малка, като той е отишъл войник, има шанс да не го познае.

Все ще си намери оправдание Лейтито, той ми се струва най-голямата лисица. Защо обаче Юта се загуби, надявах се да го видя, ех, вече ми липсва.:lol:

Все си мисля, че авторката умишлено подчерта това "батко", според мен наистина имат някаква роднинска връзка. Различни майки може би?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...