Jump to content

My Dear Cold-Blooded King (2017)


Recommended Posts

Не че чапът е чудо невиждано, но е раздвижване в неочаквана посока. Авторката има навик да цикли. Сякаш определени месеци няма муза и започва да дава само пряка реч без нищо да се случва. Акане грам не ме интересува. Иначе, както вече разбрахме, там нормални няма, така че, нищо й няма на момата. Ощетена от живота, както всички други. Всеки си ходи с кръста.

Не съм твърдяла в последните си мнения, че Катсу е нещо повече или се е грижил правилно за Мей. Той може и да мисли, че е за нейно добро, но си се заблуждава. Аз и него не смятам за достоен за Мей, както не смятам нито Лейти, нито Козуке. Да я взема Темерута и да се свършва вече :28558: Може и посланикът. Той поне от 70 седмици й е навит:lol2: Това неговото се нарича постоянство и заслужава адмирации. Какво да направи човекът, че не е на 20 и не е красив. Може пък добра душа да носи. Дано и той не се окаже някакъв перко.

Когато чета се поставям на мястото на Мей, но гледам на ситуацията спрямо моите си стандарти. Освен това за разлика от Мей аз като четяща имам вътрешна информация, затова и мнението ми е завършено и крайно към момента. По-нататък подлежи на промяна, ако видя прогрес у героите. За мен никой от мъжорята не е достоен към момента. Да, всеки човек си има тайни. Да, не всеки е винаги само добър, но когато обичаш и цениш някого най-малкото, което си способен да направиш за него е да си честен и открит. Всички се крият като мишки. Няма как да обичаш подобен човек. Той не е заслужил. Затова и се аргументирах в тази насока :)

Да, Мей е като шило в торба и все пак трябваше да й разяснят кой е Козуке най-малкото като личност в момента. Дори и да не й разкриват какъв е като ранг в двореца, трябваше да я подготвят какво да очаква. Още не съм им го простила това :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх, много задълбахте:D Да ви кажа, у уеба нема толкова дълбока мисъл колкото ние вложихме в хипотезите:lol2: Мноо ясно, че сичките са ненормални, при тия кръвосмешения....:o Дори лейти е у кюпа, бая странична кръв/гени требе да се набавят, преди да се появи поколение без психопатски наклонности, ми да.

За мен странното беше колко охотно многострадалната Геновева сподели кошмара си и то конкретно с Катсу. Нека да кажем, че ми се видя неправдоподобно. Нелогично е.

 Новото беше, че набутаха, още един персонаж, който дърпа конците и на бившата изгора на лейти. Ето това беше изненада, тя направо внедрен агент ще излезе и май играе и за двата отбора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебилче, най-вероятно си права, ма ако не му дадем дълбочина, дали ще ни е интересно? Всяка история търпи интерпретация от четящия и се развива спрямо интересите и въображението му.

Всъщност кръвосмешението в миналото не е било нещо кой знае колко шокиращо. Още от време оно покрай пирамидките и фараоните. Авторката като постави ограничение, си представих фрапиращи неща. Сетих се за едно аниме, на което попаднах в късните доби и мога с ръка на сърце да кажа, никога не съм засичала нещо по-гадно от него. Надявам се и да не засичам. Та, абсолютно си права. Акане го изпляска съвсем от нищото. Това би трябвало да е момент, който толкова е подтискала в съзнанието си. A казвайки го на Катсу, какво очакваше? Да се сбият с брат й и айде труп. То и реакцията на Катсу беше странна. Нещо от типа: ''Вече е минало. Карай нататък'' о.о

Какво, какво? Това последното съм го проспала. Някой дърпа конците на Шиори отделно от Козуке ли? Да не е братът на Мей? Все още не вярвам, че е мъртъв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и дълбочина придаваме и колорит:lol2:

Споко, наясно сме с историята, пък ко се не лъжа  тва си е била съвсем нормална практика у богатите и знатни родове там на Изток и то не преди няколко хиляди години.  Верно, забравих интересната реакция на Катсу,  още ме кара да се съмнявам в здравия си разум и ми се ще някога авторката да обясни защо е избрала точно това развитие.

 

Не знам дали и дърпа конците, но е възможно или най-малкото работят заедно. Как иначе ще обясниш репликата на оня обгорелия с качулката дето спаси лейти, че прибирането на Мей в двореца е осигурено, поне мисля, че беше нещо такова-малко по диагонала го карах. 

Това е поредния опит на авторката да вкара няква интрига. Явно най-после разбра, че няма да задържи интереса на публиката само с любовни многоъгълници и че беше грешка да дава отговори на питанките толкова рано. Дали е братът на Мей не знам, не ми се връзва с тия белези от изгаряне.  В спомените на Темерутчо тялото му беше в гората и май беше зима. Освен това и не ми се иска да е той, настръхвам от мисълта какви ще ги сътвори като обяснение ако реши да го жив.

 

Аз си наблягам на другото заглавие и се сещам, че трябва да драсна мнение, отдавна не съм писала там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има какво още да ни държи интереса все пак. Още не сме разбрали тайната за произхода на Мей и семейството й, какви са били преди.

А  за това че не са й казали за Козуке, мисля че няма какво да й казват - цял народ знае, че е мафиотският бос. А сигурно е замесен в смъртта на брат, за което пък не могат съвсем нищо да й кажат, макар че Лейти иска, ама Катсу не му дава, щото били се заклели на брата и на още някой, който засега е мистерия също.

Акане съвсем не на място се изповяда и що ли точно на Катсу, очакваше да предизвика съчувствие ли? Изобщо беше излишно да набутва това в историята авторката, не можеше ли да мине без него? Чак толкова крайно необходимо за развитието на събитията ли е?

А Катсу много бързо си мени чувствата, ако само преди година е бил влюбен и сгоден за Акане, че да й пише чак такива лигави писма, бързо му е минало и се е преориентирал. Той ме дразни с неговото отношение към Лейти! Като се замислих, няма капка етичност в него - това братска обич и грижа и чест - къде са? Лейти си хареса Мей, Лейти я докара в двореца, Лейти поиска годеж с нея и каза ясно на Катсу, че тя е негова, а Катсу без да се замисли взе да се натиска с нея при първата възможност. Е така не може! Трябваше поне малко да се поколебае или да има някакви угризения! Друг е въпросът, че накрая Мей си решава с кого да бъде, но не беше редно Катсу да постъпва така без да се замисли. Удари брат си, че и оръжие извади срещу него! Сори, ама колкото и да ни го представят като нещастна жертва на тежката корона и жестокия баща, не мога да оправдая с това постъпките му!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото и се надявам да си права за нови идеи/развитие. При последната почивка имаше раздвижване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебилче, харесват ми размислите ти относно Обгорелия и брата на Мей и ги подкрепям :beer:

 

Чингулинка, с теб също съм съгласна. Катсу в тази насока играе подмолно. Така е с всички герои тук в един момент. Никога не са само черни или само бели. Винаги има и от двете. Затова и не мога да избера на кого да симпатизирам изцяло :ph34r:

 

 

Йейй, девет седмици, през които този уебтуун няма да ме нерви :28558: :yes:;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, може вече да почваш да се нервиш, уеба се върна:lol2: Хубавата част - имаш поне още една седмица да се настроиш и поне според надписа отгоре е final season,(само дето аз сезони не видях ама...):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нека дразненията започнат СЕГА :28558: Тоя няма ли най-сетне да му вържат някоя усмирителна дрешка с дълги, дъълги ръкавки и да го пратят да пасе трева на някоя китна полянка вдън гори тилилейски? Аа, разбрах аз, че финалът наближава. Стискам палци да го дочакам, че както е тръгнало, авторката може и да не прави повече тууни занапред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали не го следя редовно не знам какво става-що няма да прави повече тууни? Няма да си загубя съня заради това, но ми е любопитно, рядко някой публично обявява какво ще прави и затова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, женена е. Младо, скорошно семейство. Наскоро роди. Преместиха се в нова къща. Мъжът й замина да работи за 6 месеца далеч от тях. Тя гледа бебчето сама. Едва ли има много свободно време. Предполагам и затова иска да приключи по-набързо тууна. Радвам се, че все пак иска и ще си го завърши :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, вдигаш мъж със същото тегло като твоето с една ръка държейки го за врата. Добре, щом казваш-вярвам ти. Какво е достоверността на фона на това да изглеждаш готин :28558: А също и първо по-важно е да набиеш виновника отново, а не да освободиш Мей от затвора :D Също така принцеса Акане е способна сама без чужда помощ да освобождава затворници в кралство, което дори не е нейното ;) Все още имам съмнения относно нея. Нещо не мога да се отпусна. Имам чувството, че и тя е сбъркана като брат си. Странно ли е да смятам, че е от отбора на Червенокосия, и че именно той е силуетът от края на чапа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че нищо не може да бие по прецакване Noblesse , но това направо ме хвърли в тъча. Понеже авторката отдавна тръгна в посока "да-го-свършвам-че-ми-писна" съм го сложила он холд за постоянно и само от време на време му хвърлям по един поглед да видя дали не е свършило и да му забия пирона, но от тези два чапа дори по диагонал ме втресе. И сапунка не мога да го нарека вече, сетете се за всяка една хипотеза, относно краля, брата, темерутчо и тн, покриват се почти напълно  -  ми ние сме пророци! Обличам се и отивам да пускам тото, като гледам джакпота ми е в кърпа вързан, мдаа:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това нещо мога само да кажа - язък за изгубеното време! Ясно е колко съм вбесена от въпросния край, а започна така обещаващо...Вярно има още два чапа, но финала е ясен поне от преди два други. Нема загубили, всеки получи това, което иска, като Юта и царство ще си има, батко ще се земе с темерутчо и накрая сички фанати за ръце шъ тръгнат към залеза:swoon:

Ще ме извиняват любителите на хепи ендинга, но това дори боза не е, а боклук. От развитието на сюжета досега просто няма начин всички да са доволни накрая, а видях нещо звучащо логично само за хора с ментални проблеми. Няма да се хабя повече за това недоразумение и ще се опитам да забравя, че съм си го причинила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Урааа, свърши:panda-145:, поне за мен де:D Се ми е тая, че го обявиха като край на втори сезон и как щяло да има трети от януари:swoon: Аз бях дотук, ако някой иска да го продължава, обещавам да чета коментарите на бъдещия герой:up:

Въпросния "финал" обобщено:

Off Topic

умрели няма, освен лошите, които се оказаха чисто на чисто двама-Озуру ака Кървавия крал и брата на Акане(за втория дори не съм сигурна, че е мъртъв). Другите използваха няколко часа толк-но-джицу и се разбраха, простиха си, прегърнаха се и отново са първи дружки, се едно нищо не е станало:swoon:. Тримата крале под въпрос, станаха реално такива, при това секи със собствено кралство. Нямам против хепи енда, но тва е прекалено, на фона на сичкото това щастие, дето направо бълва розов захарен памук, не само диабет ами и чене ще трябва да правя, че читав зъб не остана. Честно, въпросния трети сезон е абсолютно излишен, освен ако не трябва да видим как батко и темерутчо и те си зимат булки и после като при Боруто четем историята на децата им и недай си боже и за внуците:slap:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тука вече не позна авторката! Аз се оттеглям с всичкото възможно достойнство на света. Неам нерви, както се пееше в една песен. 

 

Да обобщя:

 

Първи сезон-постоянна интрига, хубав арт, държи те под пара, ривърс харем.

 

Втори сезон-хубав арт, действието е горе-долу, лее се романтика на кило.

 

Предстоящият трети сезон-предполагам тук ще се намери девойка и за Амбасадора.

 

 

Благодаря за интересните дискусии, които провеждахме в тази тема. За мен беше удоволствие. Надявам се да се засичаме из другите теми :kissx:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...