Jump to content

Указания за публикуване на мнение


Recommended Posts

  Бутони

iQo1BjXF_o.png

 

1 - Удебелен текст - ефект: Истърн Спирит

2 - Наклонен текст - ефект: Истърн Спирит

3 - Подчертан текст - ефект: Истърн Спирит

4 - Задраскан текст - ефект: Истърн Спирит

5 - Линк - бутон за покриване на линковете! Отваря се следния прозорец:

9afad13ac24e0fcb.png

В кутийката URL поствате линка, а в кутийката Link text пишете името, с което искате да бъде покрит. След това натискате "Добавяне в публикацията".

2a0838cb21678013.png

Резултатът: Goblin

*Премахване на покрит линк.

Маркирате думата с линк, натискате бутона за линк /5/ и ви излиза следния прозорец:

097f01f930e25c5f.png

Натискате "Премахни линка" и сте готови.

Резултат: Goblin

Допълнително:

Друг вариант за премахване на линкове и всякакви ефекти, особено ако копирате съдържание от друг сайт. След като го постнете ще ви излезе известие с предложение за премахване на форматирането - "Remove Formatting"

7f5b4b035586b0de.png

Натискате го и линковете изчезват. Важи и за премахване на всякакви ефекти по текста, не само линкове, а и големина, шрифт, цвят и т.н.

Резултат:

2afe8ef18d1d81eb.png

Още:

Трети вариант в случай, че опцията за "Премахни линка" не действа, за да го премахнете натискате върху покрития линк "Ctrl + десен бутон на мишката". Излизат ви допълнителни опции и от тях избирате "Remove link".

307cf69febb3d6bc.png

Резултатът: Goblin

 

6 - Цитат

Цитат

Вмъкване на цитат от друг сайт например.

 

*Ако искате да цитирате дадено мнение:

Под всеки коментар има опция "+ Цитирай", натискате я:

f7f3fa2b4e68499b.png

 

И цитатът автоматично ще се появи във вашето мнение:

90ad2d5c85012860.png

7 - Страница - ефект:


8 - Спойлер - излиза кутийка, в която пишете съдържанието, което искате да сложите в спойлер.

cc7dc12e9e35c8c3.png

След публикуване на мнението съдържанието ще е скрито и няма да се вижда:

Off Topic

Текст в спойлер

 

9 - Емотикони - излизат ви иконки, кликате върху някоя и тя се добавя в коментара ви. За да се покажат всички емотиконки натиснете "Emoticons"

 

5d62857e66089aa2.png

 

10 - Създаване на списък

 

  • Текст
  • Текст
  • Текст

 

11 - Номериран списък

 

  1. Текст
  2. Текст
  3. Текст

 

12 - Подравняване в ляво

 

Текст в ляво

 

13 - Подравняване в дясно

 

Текст в дясно.

 

14 - Двустранно подравняване

 

Текст...................................................................................................................................................Текст

 

15 - Център

Текст в центъра

 

 

16 - Увеличаване на отстъпа

 

Текст

 

17 - Фонов цвят - ефект: Текст

 

 

18 - Цвят на шрифта - ефект: Цвят, Цвят, Цвят

 

* От "още цветове" може да избирате от много повече нюанси:

 

936a9be893517764.png

a23f7524081d4e31.png

 

 

19 - Шрифт -

Може да избирате различни шрифтове на текста: Текст, Текст, Текст, Текст...

 

20 - Размер на шрифта -

Чрез него се задават различни размери на шрифта: Текст, Текст, Текст

 

21 - Преглед -

Преди да публикувате мнението си е добре да написнете този бутон, за да видите как ще изглежда. След като разгледате, затваряте с "x" и отговаряте или коригирате мнението си, ако сте забелязали неща за оправяне.

 

22 - Добавяне на снимки -

 

Излиза следния прозорец:

df1194a38e770b4c.png

 

В празната кутийка URL поствате директния линк на снимката и натискате "Добавяне в публикацията".

 

imgpost.jpg

 

***Как да се сдобиете с директен линк на дадена снимка?

За целта тя трябва да е качена в нета, в сайтове катo Postimages.org  или Imgbox.com.

Пример с Postimages.org:

imgp1.jpg

 

1. Избирате снимка от вашия компютър; 2. Натискате бутона "отвори"

 

От заредилите се линкове копирате "директна връзка" към снимката.

 

imgp2.jpg

 

Допълнително:

При повечето снимки, но не при всички*, е възможен по-кратък вариант за добавяне на снимка в пост. И той е: След като качите снимката в postimages.org и копирате директния линк, поствате го направо в мнението си и той автоматично се зарежда на картинка.

Off Topic

Може да забележите известие с предложение снимката да бъде показана само като линк: "Display as a link instead", Не го натискайте.

28213d0d9c01e6d6.png

 

В противен случай картинката ще се счупи и ще остане непокрит линк. Ако известието ви дразни и искате да го махнете, просто натиснете "х" в края.

 

 

Добавяне на Видео

Пействате линк от youtube и видеото автоматично се зарежда.

 

*Клипчета от vbox не се зареждат автоматично и трябва да се правят на покрити линкове.

 

Допълнително:

Off Topic

Пейстнете линк от тубата и той автоматично ще зареди видеото. Ще забележите предложение за показване на видеото като линк - "Display as a link instead".

Не го натискайте.

DfVdNXFp_o.png 

В противен случай видеото ще се счупи и ще остане непокрит линк. Ако известието ви дразни и искате да го махнете, просто натиснете "х" в края.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се темата да е полезна и да ви ориентира относно опциите и бутоните при публикуване на мнения.

Не се притеснявайте да питате, ако имате въпроси или нещо не ви е ясно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезна е много даже, благодаря, че си отделила време(само ти си знаеш колко ти е отнело да обясниш на всички заблудени като мен). Ето, аз най-сетне разбрах къде се криел спойлера, натиснах го да видя какво ще излезе- off topic се появи. Сега, не знам обаче как се маха, ако реша да не го използвам, дори излязох и влязох пак във форума, но отърване от него няма, помни като слоновете значи:lol: тъй че, вероятно поста ми ще е в спойлер, да не се чудиш защо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Анди! :) Радвам се, че е полезна.

Относно спойлерите: Копираш текста от спойлера и го пействаш извън него, а самия спойлер триеш с клавиша Backspace на клавиaтурата /намира се над ентър/.

 

Когато вътре в един спойлер има няколко спойлера, можеш да ги махнеш с влачене, изнасяйки единия извън другия.
Ето скрийншот:

Off Topic

Кликаш на стрелките, които съм оградила в червено и влачиш.

 

a8ca69786055ba2d.png

Влачиш и го изнасяш извън първия спойлер.

3403a347b4ccc488.png

Червената линийка е курсора на мишката, натискаш клавиша Backspace и го изтриваш /понякога трябва да натиснеш два пъти Backspace/. В случай, че имаш текст в него и не искаш да го триеш, просто го изнасяш от първия спойлер с влачене.

 

 

Ако искаш да сложиш текста отново в спойлер, просто го маркираш и натискаш бутона за спойлер - 8 - оченцето.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също с технически въпроси. Сега се "спречках" с новия облик на форума. Не съм във възторг но това е друга тема.

Майтапа е че не само се сетих да сверя има ли теми за заглавията,  които гледам/ гледах скоро но дори с желание за първи път да пусна/направя тема. Така и така в 50% от случаите няма тема за това което аз гледам тук. Обаче изненада- нов облик на форума.

Отворих "Start New Topic". То хубус има заглавие на тема но какда кача постера на даденото заглавие и то не като линк а директно като картинка в заглавиния пост на новата тема?

Сори ако въпроса не е за тази тема но питана за картинки към момента не виждам в раздела.

И още един въпрос. Няма ли предварителен преглед на написаното от нас преди да го пуснем като публикация?

Доста неуютен вид към момента е това което виждам тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шоши-сан, не поощряваме качването директно на картинки, защото имаме ограничено място на сървъра. 

Иначе като пейстнеш линка с картинката и ти се зарежда веднага самата картинка

Има бутон за превю  - лупичка върху листче, сред бутоните за нов пост. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва новия облик първите 2-3 дена ми беше криво малко, че не можех да се оправям и сега имам пропуски де, но изглежда доста подредено и това с известията много ме кефи. Единствено, което на мен ми се случи и беше в минус е когато ние сами направим нещо и искаме да го качим например като снимка размера за качване е много малък и затова не могат да се качат и да се публикуват всички неща, които се иска да се покажат. Това директно да постнеш линка и да ти изкарва снимката много айляк и много бързо става, но и за другото ако успеете да измислите нещо ще е супер. Приятен ден! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

parab, мерси за отговорите на въпросите ми. Обаче се :o. Т.е. ако пусна нова тема за сериал/филм постера може като линк? За мързел като мен туй е добре.

И без това съм на мнение че има излишен акцент на първия пост на тема. Според мен това не е важно колкото да има тема само по себе си  , където дай боже да се съберат хората гледали или пожелали да гледат даденото нещо и да обменят мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Шоши-сан, може и наистина е лесно.

 

automatisch.Engel, както казах, качването на снимки е ограничено. Използвай хостинг сайтове за снимки и взимай линковете оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, "пуснах" за първи път нова тема и не боля ;). Туй е творението ми -

 

и апела ми е някой вещ да провери "така ли е".

Предупреждавам че за линкове, субтитри, "сваляне" и пр. технически въпроси съм последния човек, който ще се занимае. Нета е "отворен" за всички, на различни машини сме, с различни програми сме, в различни локации сме  :peace:

 

Голяма благодарност на човека , който е довършил темата "ми". И се извинявам за туй неудобство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, няколко пъти забелязвам нещо  странно, като цъкна на цялата активност ми излиза не името на темата, а два ника и там каквото е писал единия на другия. Приличат ми на лични съобщения, та исках да питам възможно ли е да са ЛС, да знам де( със сигурност ще го оправите и е ясно,  че все още се доизпипват нещата) , но ако понякога и по някаква причина  ЛС стават достъпни за всички във форума да внимавам какво пиша на лични;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа към благодарностите за темата и аз, че колкото мръкане измрънках за такава:D. Дори вчера се престраших и пуснах тема с новата версия. Плюс едно към коментара, че не болеше и ще рискувам и с други.

Още веднъж, огромно благодаря на човека, който се е постарал за тия като мен, дето ги мързи да проучват всеки бутон поотделно:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Анди. Не се тревожи, това не са лични съобщения. ЛС не са видими. 

Мисля, че се сещам за какво говориш. Това, което си забелязала е когато един потребител пише на стената на друг. Профилните стени са видими. Така, който желае може да те последва/добави за приятел, да ти драсне "здрасти" на стената или самата ти да си сложиш нещо на нея. И в стария форум /преди ъпгрейда/ беше така. Разбира се имаш и опция, с която да забраниш да те последват/добавят или пишат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера има ли тема дадено заглавие когато търсачката не реагира нито на английското нито на японското изписано на латиница  ? Въпроса не е риторичен. Случва се не за първи път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...