Jump to content

Hide (Hideto Matsumoto)


Recommended Posts

Hide (Чете се Хи-де)
hide1021.jpg

---------Бързи факти-------
Рождено име: Hideto Matsumoto
Роден на: 13 декември,1964 г.
Произход: Йокосука,Япония
Починал на: 2 май,1998 г. (на 33 г.) в Токио,Япония
Жанр: Alternative rock, heavy metal, power metal, progressive metal
Професия: певец,композитор,музикант
Инструмент: китара
Години на сцена: 1981-1998
Продуцентска компания: Sony
Проекти,свързани с него: X Japan,Zilch



----------------------------

Ранни години (1964-1984)
Хидето Матсумото е бил роден в болницата St.Joseph,Мидоригаока,Йокосука,на 13 декември,1964.Започнал да посещава детска градина през 1968,учи английски три години,заобиколен е от способни хора в гимназията Tokiwa в Йокосука.Запознал се за първи път с рок’ен’рол музиката на възраст от 15 години,чрез албума Alive! на Kiss.Същата година баба му му купила първата електрическа китара,модел Gibson Les Paul Deluxe.



----------------------------

X Japan (1987-1997)
Хиде се присъединил към X Japan (тогава наричани Х) през 1987г.Станал главния китарист на групата и главен композитор,композирал песни като “Celebration,”Joker” и сингъла “Scars”.Малко след реализацията на албума “Art of life” ,членовете на X Japan си взели почивка ,за да започнат солови кариери.По това време,повечето членове от групата изоставили голяма част от обивайния си visual kei стил,с изключение на Матсумото,който продължавал да се изявява с щуро цветни дрехи и с неговата запазена марка-розовата коса.



----------------------------

Солова кариера (1993-1998)
В началото на 1993г. Матсумото бил включен в сборния албум Dance 2 Noise 004 с песента “Frozen Bug”,която записал с Inoran и J от Luna Sea.Той също участвал във филмa Seth et Holth,заедно с Tusk от Zi:Kill.Хиде създал своя първи солов албум,Hide your Face,през 1994г.
Втория албум,Psyence,излязъл през 1996,също последван и от турне,Psyence a Go Go.След като X Japan се разпаднали през 1997г,Хиде преименувал своя солов проект на “Hide with Spead Beaver”.



----------------------------

Смърт sad.gif
Хидето Матсумото починал на 2 май,1998г.Той бил намерен,висящ с кърпа около врата от шкаф в неговия апартамент в Токио.Смъртта му шокирала приятели и колеги,както и японската публика.Трима фена починали в имитирани самоубийства,а от 50 000 човека,посетили погребението му,60 били настанени в болница.По-късно този месец,излязъл сингъла “Pink spider”,влизайки в класацията Oricon под номер 1.Песента също получила годишната награда на МТВ за Видео клип в категорията “Избор на японските зрители.”
.
R.I.P

Превод: Amaya-chan ^^ аз нямам нищо общо с превода
 

 

 

 

 

 

Дискография  :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят любимец ! .Ликът му стои на десктопа ми, дисплея на мобилния ми и сутрин алармата ми е с песента Pink Spider.
Като гледам клиповете и концертните му изпълнения винаги си мисля, че той все още е сред нас- просто и визията и музиката му са толкова модерни
дори и сега.
hide за мен е основоположник на visual kei стила .
Поклон пред теб , hide.
Ти завинаги ще живееш в сърцата ни !

Ето и поздрав за всички негови фенове както и за всички от Eastern Spirit -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hide за мен е един от музикантите ,който са изиграли най-голяма роля в развитието на новата японска музика. Само споменаването на името му и нa X Japan е достатъчно показателно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с Ianakin.

Не случайно Hide е идол на много от днешните J - рокери.

Смятам, че наистина има голям принос за развитието на някои от теченията в японския рок.

Така или иначе, Hide е оставил ярка следа в музиката, която и до днес си свети.

Нещо любимо и от мен:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооооо значи имало хора тук все пак !!!!!! Strayt благодаря за песничката ^^ една от класиките.благодаря за мнението.мислех че съм сам :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооооо значи имало хора тук все пак !!!!!! Strayt благодаря за песничката ^^ една от класиките.благодаря за мнението.мислех че съм сам laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Е, как ще си сам, все пак говорим за Hide.smile.gif

Сигурна съм, че има доста фенове и тук, което ми напомня: Gaze_FanGirl, благодаря ти за темата.

 

Понякога се чудя, каква ли музика щеше да прави сега, ако беше сред нас... как ли щеше да се измени стилът му...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



А аз да помисля, че няма тема за hide... Защо един от най-оригиналните, ярки и талантливи японски музиканти беше заровен толкова надолу във форума? Музика, текстове, всичко просто <3 Коса! Обичам как пише песни като Doubt и Bacteria и същевременно винаги се държи толкова мило и човешки в интервюта и с феновете. Чудя се дали щеше да запази тази си топлота и непосредственост и до сега, ако беше останал жив.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, Хиде! За малко да го пропусна. Днес е много тъжен ден, понеже научих, че още един певец (кореец) се се самоубил вчера. Поклон пред паметта и на двамата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Junk Story

За съжаление не мога да коментирам филма, понеже не съм го гледала и все още го издирвам. Накратко това е филм в памет на Хиде, в който са събрани всички най- важни моменти от живота му, пребиваването му в Х, както и другите му банди. Годината на издаване е 2015. Считам, че съдържа особено ценна информация и ако скоро не го открия, обмислям да го поръчам.

В IMDb също не са особено изчерпателни.

Тук има трейлър.

 

09a6909ee2537aa5.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...