Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Здравейте.На мен ми се гледа сякаш нещо свързано с духове или нещо такова, мистериозно.Така,че ако се сещате нещо интересно,предлагайте.Благодаря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, skofiild написа:

Здравейте.На мен ми се гледа сякаш нещо свързано с духове или нещо такова, мистериозно.Така,че ако се сещате нещо интересно,предлагайте.Благодаря...

Комедия, драма или хорър с духове? Аз се сещам на първо четене за един хорър с дух, за една комедия с духи една драма с духове. Но не знам кое ти се гледа. Мисля, че много общо е питането.

  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък съм в някакъв странен период и реших да си го напиша. Върл фен съм на всичко азиатско и гледам предимно такова от 5-6 години. В началото гледах всичко с огромен интерес и без превъртане. Но напоследък почти всичко превъртам или пък просто не ми харесва и не го започвам. Следя новите заглавия, чета резюметата, почвам да гледам и се хващам, че не ми е интересно, или че нещо ме дразни, или че виждам твърде много недомислици, или пък виждам, че историята ми прилича на друга подобна и ми се струва предвидима,..... Във фаза на безинтерес ли съм, пренаситих ли се, или просто азиатците си занижиха нивото и почнаха да правят боклуци не знам, но се чувствам зле от факта, че нищо не мога да си харесам от видеотеката, ако мога да се изразя така. За своя защита ще кажа, че имам изгледани над 70-80 сериала и филми - в това число почти всичко от форума - като от тук предимно избирам преведените неща, а при рускините пък гледам всичко наред, тоест там съм ги подхванала и изгледала буквално всички както са изрезредени в колонката им.  Повечето ми любими азиатски филми и сериали са от преди години, и си ги пазя на външния хард, защото сега не се сийдват, стари са, и са от периода ми с интерес. Понякога ги гледам повторно и потретно. Просто сравнявам как преди 4-5-6 годии гледах с голям кеф, а сега нещо не ме впечатляват новите им продукции и гледам азиатско с голямо превъртане или пък с досада. Само споделям. Има ли и други като мен?:unsure: Просто съм твърде честна и не мога да кажа на черното, че е бяло, хващам се как превъртам все повече и повече, ще счупя ролката на мишката,...а не е типично това за мен, защото съм доста положителен човек. Като се замисля, че преди бях като хипнотизирана, направо не можех да стана от пред екрана, пък сега всичко е различно. Лош период може би?

Вие имата ли такива периоди и колко продължават?

 

  • Харесвам 1
  • Upvote 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях така,в смисъл след като няколко години гледах нон стоп азиатско,това включва и корейско,и японско,тайванско,тайландско,в един момент някак си нещата тръгнаха назад,нещо безинтересно ми стана и някъде през 2013-2014 напълно спрях да гледам.От време на време правех опити да започна пак,но просто не се получаваше,сякаш насила го правех...До тая година.Сега си гледам,може би няма го тоя ентусиазъм както бе в началото,когато се запознавах с азиатските продукции,но поне имам интерес и докато го има ще гледам,като ми писне,пак ще си почина...

Само да кажа,през времето в което не гледах азиатско,не съм го заместила с продукции от други страни,а с книги.Толкова книги изчетох за тия 4-5 години,но пък сега и това ми омръзна и си почивам...Явно всичко е с времето...

 

На 5.10.2018 г. at 2:56, aria написа:

Комедия, драма или хорър с духове? Аз се сещам на първо четене за един хорър с дух, за една комедия с духи една драма с духове. Но не знам кое ти се гледа. Мисля, че много общо е питането.

Ами,приемам всичко,тъй като и всичко гледам.Стига да ми допадне,жанра не  е важен...

  • Харесвам 1
  • Upvote 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За запитването и аз съм горе-долу така.Спрях се и аз да гледам азиатско от вече не помня от кога:D Не защото не мога да си харесам нищо,напротив този филм който ukio добави по-горе,се каня отдавна да го изгледам.Може би и аз съъм се пренаситила един вид,и честно да си призная моето "не желание",е от мързел:D.Иначе ако захвана пак нещо ще е определено,или само с любимците ми,или някоя уеб драмичка,винаги ги гледам като има преведени:)

  • Харесвам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Препоръчайте нещо сърцераздиращо, тъжно, смазващо... 
2. Има ли нещо подобно на The Bucket List (2007)...
пп:

На 29.09.2018 г. at 0:07, hakama написа:

 

Търся по-скоро сериал (филма няма да има времето...?), чийто крайъгълен камък е загубата на най-добрия приятел (...близка, любима) и в главната роля е мъж...  нещо тъжно...:(

Сещам се за един много силен и качествен филм (точно по темата): What Dreams May Come (1998)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не му е темата тук, но поставям за сведение:huh:

Вчера, 16.10.2018, сайтът Dramafever бе закрит

Новите собственици ще правят подобие на Нетфликс след Нова година и ще показват драмите там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека, аз съм твърдо "за" създателите на филмите да си получават парите от нета, а не от идиотските кинопрожекции и телевизионни транслации;) Поне ще е целенасочено за дадена продукция, а не целодневна програма.

 

P.S.И на всеки му е ясно, че ако е много закъсал и няма да плаща на сайта, ще си намери съдържанието другаде;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.09.2018 г. at 0:07, hakama написа:

 

Търся по-скоро сериал (филма няма да има времето...?), чийто крайъгълен камък е загубата на най-добрия приятел (...близка, любима) и в главната роля е мъж...  нещо тъжно...:(

Сещам се за един много силен и качествен филм (точно по темата): What Dreams May Come (1998)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Startling by Each Step - все още си остава любимия ми китайски сериал. Корейската версия така и не я възприех.

Perfect Couple - макар и комедия, накъсаха се да страдат.

The Imperial Doctress -  бая си страдаха.

The Princess Wei Yang - още не съм го догледал докрай, но пък пълно със страдания.

Clear Midsummer Night - страдат, страдат, пък накрая щом младите се обичат ....

 

 

 

  • Мерси 1
  • Хаха 1
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, seal_reinforce написа:

Дайте нещо китайско, дето страдат; може и без да се пребиват

Тайландско не ща.

Mountain Cry-  филм на Larry  Yang, със сценарий без дупки и клишета, и добра игра на актьорите.

Ще добавя и хубава природа, любов, драма, тайна и неочакван край. Няма тема във форума, затова предлагам едно ревю тук  :)

 

Онлайн с български субтитри

  • Мерси 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@seal_reinforce аз се сещам за Too Late to Say I Love You - исторически, военен, мелодрама  - - невероятен Уолъс Чун

Best time - съвременен и мога да добавя - отново невероятен Уолъс Чун  :D (но пък в първата половина доста има да се посмееш)

За филм - But always

 

  • Мерси 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, seal_reinforce написа:

@vivivan, мерси. Ти що не свиркаш, че Clear Midsummer Night бил с Мима и мъжа й :o

Ам.. мислех че знаеш къде да ги видиш заедно :lol2: По времето на сериала двамата са все още гаджета .... а сега да ти кажа им се чудя какви съпрузи са, като никъде ги няма заедно :unsure:

 

P.S. на мен ми харесаха тука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...