Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Cheryll, от корейските сериали ти препоръчвам White Christmas, от японските си изгледала най-добрия в жанра, но може да погледнеш и Clone Baby, Death Game Park, Shinigami no Ballad.

За филмите подкрепям препоръките на Мишока :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така вмятам просто така, че се засилих да тегля три от препоръчаните ми филми и сериали - тези, които ми хванаха окото и искам да благодаря за препоръките. Харесаха ми резюметата на 'Дяволът', ' Бялата Коледа' и сериалчето за шинигамитата. :lol: Последното ми допадна, защото определено съм зарибена по тез' пусти жътвари на души от аниметата.

 

Другите после ще ги тегля... Само да освободя място на харда, че съм го нашибала с анимета, които вече са изгледани. :P

 

Mi6le, колкото до 'Изповеди'-те, знай, че го гледах преди няколко месеца и сега като цъкнах на линка и видях постера и резюмето, се сетих за него веднага. Няма как да го забравя, при условие, че здраво му се накефих като го гледах. Особено след като се асоциирах с главната героиня - и аз самата съм майка. Така че чувствата, макар и неизпитвани, не ми бяха чужди.

 

Благодаря още веднъж за бързата реакция! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Търся аниме, което да е от типа на Togainu no chi, Code Geass, Darker than black, Black butler. Харесвам анимета със заплетена история или пък с алтернативно бъдеще. Благодаря предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Търся аниме, което да е от типа на Togainu no chi, Code Geass, Darker than black, Black butler. Харесвам анимета със заплетена история или пък с алтернативно бъдеще. Благодаря предварително. :)

Ergo Proxy, Wolf's Rain са от типа алтернативно бъдеще, като цяло са доста мрачни...не знам дали ще ти допадне този тип. Заплетена история- Death Note, много добро, но предполагам, че вече си го гледал/а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ergo Proxy, Wolf's Rain са от типа алтернативно бъдеще, като цяло са доста мрачни...не знам дали ще ти допадне този тип. Заплетена история- Death Note, много добро, но предполагам, че вече си го гледал/а.

 

Благодаря за препоръката. Първите две анимета ми изглеждат интересни, а Death Note съм го гледала заради филмите. ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми одухотворяващ, мотивиращ, надъхващ и позитивен филм/сериал, моля :)

Търся също и филм/сериал за човек, който превъзмогва някакъв проблем, възкръсва, трансформира се и осъществява мечтите си...

 

Гледат ми се също и филми/сериали на тема бойни изкуства, дух, спорт (мотивиращи) - изгледах Slave hunters - хареса ми, но стиловете нещо не ме грабнаха, Fighter in the wind ще го гледам пак, имаше и още един, с един гимназист, който все го тормозеха, но след уроците на един учител и накрая се опълчи срещу тях - някакви други идеи?

 

Препоръчайте ми филми за несподелена/невъзможна любов. Драма, романтика ( с повече романтични елементи), тъжен, трогателен и т.н.

Ако се сетите и за филм за двойка между по-млад/а и по-възрастна/ен - споделете.

 

Така.. аз ти предлагам An Affair .. право в целта.. Невероятен филм с невероятно актьорско изпълнение. Един от най-добрите азиатски, които изобщо съм гледала.. Ще му направя тема сигурно, ако и някой помогне може и превод да му се спретне..

 

Този май няма БГ превод все още? Други идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с Door to Door, Pacemaker, Barefoot Dream, Crying Fist , Castaway On The Moon, Tomorrow's Joe, BECK, Shall we dansu, The Drummer...

Също така (поне за мен) надъхващи и позитивни са и филмите на Стивън Чоу :lol: The God of Cookery, Sixty Million Dollar Man, All For The Winner , Hail the Judge, King of Comedy, Shaolin Soccer,Kung Fu Hustle...осъществява мечтите си гарантирано във всеки един от тях

На тема бойни изкуства и мотивация виж True Legend, Knockabout ,Fearless Hyena, The 36th Chamber of Shaolin, Snake in the Eagle's Shadow, Drunken Master , Crime Story и разни такива класики...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да накарам мъжът ми да гледа корейски сериал и това е Slave Hunter, който много му харесва за сега. Чудя се кой да бъде следващият? Може ли да ми препоръчате някой исторически сериал, който да не е с много епизоди, да има много добри и реалистични бойни сцени и по възможност по -малко лигавщини. Знам, че изискванията са много, но това са неговите критерии :lol: . Много Ви благодаря предварително, ако се сeтите за нещо подходящо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да накарам мъжът ми да гледа корейски сериал и това е Slave Hunter, който много му харесва за сега. Чудя се кой да бъде следващият? Може ли да ми препоръчате някой исторически сериал, който да не е с много епизоди, да има много добри и реалистични бойни сцени и по възможност по -малко лигавщини. Знам, че изискванията са много, но това са неговите критерии :lol: . Много Ви благодаря предварително, ако се стите за нещо подходящо.

The Story Of The First King's Four Gods! Поне за мен това беше заглавието,което ме зариби по азиатските сериали. :) И мисля, че отговаря на критериите. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

shugar_gb според мен мъжа ти ще остане очарован от - Bichunmoo. Много добри бойни сцени и малко епизоди (за жалост) Ето и форумна тема,а там има линкове за сваляне -->> click-me.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японски сериали с икономи и хостове от типа на Solve the Mystery after Dinner, Mei-chan no Shitsuji и Ouran High School Host Club.... Кажете има ли други хубави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японски сериали с икономи и хостове от типа на Solve the Mystery after Dinner, Mei-chan no Shitsuji и Ouran High School Host Club.... Кажете има ли други хубави :D

Ангелче, тук има един хост за цвят Asuko March! и сериалчето никак не е лошо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангелче, тук има един хост за цвят Asuko March! и сериалчето никак не е лошо :)

 

Гледано е вече, мерси merisa. Някой с други предложения??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледано е вече, мерси merisa. Някой с други предложения??

 

Не мисля, че отговаря особено, но може би ще ти хареса нещо като Atashinchi no Danshi, Hana Yori Dango или Vampire Host.

 

Сещам се и за тайванския Hayate the Combat Butler

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че отговаря особено, но може би ще ти хареса нещо като Atashinchi no Danshi, Hana Yori Dango или Vampire Host.

 

Сещам се и за тайванския Hayate the Combat Butler

 

Ооо супер Vampire Host не съм го гледала, а Park Shin Hye ме отказа от тайванската. Не гледам неща с нея освен ако не е абсолютно наложително хахахха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз ще помоля за препоръка на нещо подобно на Colorful. Въобще не съм наясно с видове, термини и особености на аниметата, но въпросния Многоцветен ми хареса ужасно много и искам да гледам още подобни филми, може и сериали. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се гледа нещо от рода на американския филм "7 неща, които да свърша, преди да навърша 30", само че в азиатски.. някой да знае подобни сериали или филми, в които главният/главната имат списък на неща, които трябва да направят до определена възраст? Мерси предварително smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kandala, ако искаш погледни Summer Days with Coo.

По-различно е от Colorful, но е от същия режисьор - Хара Кеичи. Дано да ти хареса.

 

Други филми, които си заслужават/поне според мен/:

- филмите на Сатоши Кон - Millennium Actress, Tokyo Godfathers, Paprika.

- studio Ghibli - Howl's Moving Castle, From Up on Poppy Hill, Laputa: Castle in the Sky, Spirited Away, Arrietty и т.н.

- други - Byousoku 5 Centimeter, Into the Forest of Fireflies' Light, The Girl Who Leapt Through Time и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Търся китайски филми, които да са жанр романтична драма. Да подчертая, да има любовна драма между мъж и жена! Допускам да има и комедиини ситуации, но предпочитам по-сериозния сюжет. Нещо от типа на "Love For Life".

 

Също така искам да си избера някой японски сериал, който ще ми е и първия!!! Сефтето! За жалост обаче не съм още на ясно какъв точно тип да е. Бих казал нещо японско, както само те си ги правят. Някоя интересна история с много поуки и хубава музика. Може би клоня повече към някой любовен сериал, с достатъчна доза драма. Нямам претенции за края, важното е да е запомнящ се. Като се има предвид, че първия ми корейски сериал беше "Secret Garden", значи и японския такъв трябва да е на същото ниво, което ще рече да е .... най-добрия! :)

 

Посочете ми само имена, не споменавайте нищо от сюжетите, особенно пък как свършват. Само кажете какъв тип са. Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...