Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Благодаря mi6lence за линковете с филмите ,както и предположих първите 2 филма много му харесаха и имам задача да намеря още филми от този вид ,а този Клик допадна на мен .Още един път Благодаря .Всички тук в този форум сте готини винаги се намира някои които да те упъти и помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това все едно аз съм го писала...Моля те сподели, ако успееш да зарибиш твоя съпруг с нещо (може и на ЛС).

 

Явно не само аз съм в това положение. Не е хубаво, ама ми е малко по-добре от тоя факт :)

Аз реших да не изнасилвам нещата. Мисля, че щом той не настояваше да гледам Трансформърс (така ли се пишеше) и т.н. с него, няма да е честно аз да съм нахална.. Е като не иска-не иска, страх ме е да не избодем очи вместо да изпишем вежди.

Обаче, нали съм си жена ... трябва да успея и реших да мина по дългия път - започнах с филмите. Сетих се, че преди време му бях пуснала Castway on the Moon и взе, че се излъга някак да гледа и му хареса. На кой ли няма да хареса, я. Гледахме и той заедно с мен изгледа целия Welcome to Dongmakgol (2005). Бях си свалила The Art of Seduction и милия в командировка, поради липса на друго (ах, защо ли така) взел, че го изгледал и му харесал ... май мацката, а не филма, ама нейсе - поне започна да формира положително мнение. И вчера каква изненада - виждам го да разглежда в Замундата каталозите с азиатското, че и си избра този A Man between North and South ака Poongsan (2011). Направо ме хвърли в музиката.

Сега като четох препоръките на mi6lence съм решила в скоро време да ги сваля и съм сигурна, че пътя вече е прокаран.

Явно бях подходила прекалено наивно и амбициозно - драми, в по 16-20 епизода, моя мъж... Бе то може и този момент да дойде, но няма да е сега явно. Аз обаче се радвам и на това, което постигам малко по малко. Благодаря за препоръките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да избирам между ;

Summer scent (2003)

Lobbyist (2007)

Cain and Abel (2009)

Hwang Jin Yi (2006)

Kim Soo Ro

Temptation of angel и

Dream High (2011)

с кой от всички да започна?

аз лично със Temptation of angel заради отмъщението :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да избирам между ;

Summer scent (2003)

Lobbyist (2007)

Cain and Abel (2009)

Hwang Jin Yi (2006)

Kim Soo Ro

Temptation of angel и

Dream High (2011)

с кой от всички да започна?

 

Cain and Abel (2009) , според мен. На всички, с които го споделих много им хареса. Има си от всичко, лекарски е имай предвид, ако не понасяш такива гледки.

Dream High (2011) е младежки музикален, нещо от рода на холивудските "Step up"", но според мен много по-хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Препоръчайте ми сериал подобно на Hero, City Hunter, да има екшан и романтика :)

 

"Time Between Dog and Wolf" - точно в жанра, който търсиш. Лично според мен е доста по-добър от "Hero", "IRIS" и "Athena" взети заедно. За "City Hunter" не знам, че не съм го гледал. Като стана въпрос, мога и доста исторически да препоръчам в такъв жанр. Те са дори по-силни. Примерно - Iljimae, въпреки че ме съмнява да не си го гледал. То не си ли ги гледал тези с Джун Ки, няма да се хвърлиш на "Hero" :lol:. Друг исторически/екшън/романтика - Bichunmoo.

 

Трябва да избирам между ;

Summer scent (2003)

Lobbyist (2007)

Cain and Abel (2009)

Hwang Jin Yi (2006)

Kim Soo Ro

Temptation of angel и

Dream High (2011)

с кой от всички да започна?

 

Почти всички съм ги гледал, без "Lobbyist", а "Hwang Jin Yi", "Kim Soo Ro" и "Summer scent" не до край. Зависи какво търсиш и какъв жанр сериали предпочиташ. Според мен могат да се подредят така:

1. "Dream High" - най-силен сериал за мен от тези, но има опастност ако гледаш другите след него да ти се сторят по-слаби, отколкото са. Просто самият сериал завладява;

2. "Cain and Abel" - силна актъорска игра... също завладяващ сериал;

3. "Temptation of an angel" - много силна история;

4. "Kim Soo Ro" - исторически, приказка. Интересен до към 20 и някой епизод, сериалът се изчерпва някъде там според мен;

5. "Hwang Jin Yi" - пак исторически, интересен общо взето;

6. "Summer scent" - това какво беше сега да се сетя :blink:, а да... това е с Йе Джин сериал. Не го бях доглеждал, романтична драма... много любов, драма, романтика и т.н. :D; Старичък е сериала и затова не го слагам по-напред;

"Lobbyist" - тук не мога да коментирам, че не съм гледал и 1 епизод от този сериал :). Та това е моето мнение, пък ти дали ще решиш с най-силните сериали да започнеш или от средата... както мислиш, че е по-добре :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложете ми сериал, подобен на Style/Стил, моля. :)

 

Нещо за мен да имате да препоръчате? :dunno:

Много е възможно никой да не го е гледал, вкл. и аз ;)

На пръв поглед от резюмето се сещам за Witch Yoo Hee

и Over The Rainbow

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kandala ако се опитваш да зарибиш мъжа си на сериали пробвай да му пуснеш "Ловци на роби". На мен ми беше първият сериал и той ме запали. Дотогава гледах много азиатски филми но не исках и да чуя за сериал. Гледах отвреме на време холивудски от типа на "Д-р Хаус" където всяка серия е сама за себе си, но сериал с една основна история развиваща се през всичките серии, ми беше абсурдно изобщо да си помисля че ще седна да гледам.

 

Един приятел който не гледа нито сериали нито азиатско също му го бях препоръчал и го приключи за два дена. Не че се зариби после по азиатско, но много му хареса и почна по друг начин да гледа на източното кино.

 

Можеш да пробваш със "City Hunter" също, но "Ловци на роби" е наистина класен сериал и според мен е много подходящ за мъж.

 

Ако искаш да пробваш само с филм пусни му "The man from nowhere" или "A Bitter Sweet Life". Смятам че ще му харесат.

 

А веднъж като го вкараш в нещата оттам нататък той ще почне да си изгражда вкус и сам ще си намира какво да гледа. Първата стъпка просто трябва да е по-атрактивна и с повече екшън ако такъв му е вкуса, после ще се обърне и към други неща.

 

Тия препоръки ти ги давам като мъж и са неща които съм препоръчвал на приятели и много са им харесали.

 

Да не забравиш да пишеш после как ги е приел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да пробваш само с филм пусни му "The man from nowhere" или "A Bitter Sweet Life". Смятам че ще му харесат.

 

Дали бъркам или първия е версия на Man on Fire, а на втория съм гледала хинди версията Awarapan... С тия римейк версии (не знам има ли мн.ч. тази дума) ще ме побъркат. Толкова обичам Дензъл Уошингтън и този именно филм, че някак сърце не ми дава да гледам друг на негово място. Ама може и да съм в грешка, а? Може да е нещо различно, нали? Напразно ли се надявам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали бъркам или първия е версия на Man on Fire, а на втория съм гледала хинди версията Awarapan... С тия римейк версии (не знам има ли мн.ч. тази дума) ще ме побъркат. Толкова обичам Дензъл Уошингтън и този именно филм, че някак сърце не ми дава да гледам друг на негово място. Ама може и да съм в грешка, а? Може да е нещо различно, нали? Напразно ли се надявам?

 

"Man of Nowhere" на мен лично повече ми прилича на "Leon" (предполагам го знаеш този филм) Та,за мен този филм е много класен екшън. Беше ми първият екшън филм след около 2 годинки пауза на екшън филмите и бях буквално пометен от емоциите ,които създава. Трябва да го гледаш,задължително :)

Вторият флм,който ти е е препоръчал "Аш" е също много хубав екшън филм. Малко по по холивудски направен,но също много хубав. Единственият му недостатък беше ,че Мин А участва за около 2 минутки,но ти си жена,така че това няма да ти е проблем )))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Предложете ми сериал, подобен на Style/Стил, моля. :)

 

 

Нещо за мен да имате да препоръчате? :dunno:

 

Не съм видял :). Вече съм го позабравил сериала, но... Може би "Hot Blood", и той е съсредоточен върху работната среда на няколко човека и проследява работните, и не само работни взаимоотношения между тях :D, пък и тук имаме много силна мадама по характер, страхотно изигран образ от Chae Jung Ahn :). Лошото е, че няма български субтитри май, в Боза-мечта бях видял, че го има преведен до към 7-ми епизод и се превежда... Ако пък английските не са ти проблем, с английски ги има всички серии. Второто, което ми идва на ум, ти го препоръчаха вече по-горе - "Witch Yoo Hee" (и тук има готвачи и силна по характер мадама :D), пък и е един от любимите ми сериали :). "Prosecutor Princess" също не е лош. Колкото и странно да звучи, даже препоръчвам и "Dream High" (къде немерих сходство със "Style" не ме питайте, че надълго трябва да обяснявам :D). Още - "Lawyers of Korea", "Super Rookie", "Dream", "Sign", "Hateful But Once Again". Не казвам, че всички са някакви класики в жанра, но за това се сещам в момента. Във всеки от тези сериали аз поне откривам по нещо общо със "Style". Това е за този момент, пък ако се сетя за още нещо, което съм гледал и ми напомня доста за "Style", ще пиша :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали бъркам или първия е версия на Man on Fire, а на втория съм гледала хинди версията Awarapan... С тия римейк версии (не знам има ли мн.ч. тази дума) ще ме побъркат. Толкова обичам Дензъл Уошингтън и този именно филм, че някак сърце не ми дава да гледам друг на негово място. Ама може и да съм в грешка, а? Може да е нещо различно, нали? Напразно ли се надявам?

 

"A Man From Nowhere" както каза мишленцето по-скоро прилича на "Leon". Вярно че след като изгледаш филма като се замислиш ще откриеш много допирни точки с "Man on Fire" но просто оставя различно чувство в теб и не бих казал че е римейк. Дензъла вярно че е голям актьор, но Уон Бин също не пасе патки.

 

За "Bitter Sweet Life" (особено за финала) мога да кажа че е класически пример за това колко по-силна и оставяща впечатление е историята поднесена "по азиатски", и колко по-слаб, обикновен и незапомнящ се щеше да е филма ако си го представиш правен по законите на холивудското кино.

 

Колкото до Awarapan и аз се подлъгах да опитам да го гледам след като в Замундата някой на страницата на "Bitter Sweet Life" се беше се изцепил че индийската версия била много по-добра (боже колко мъка има по тоя свят :( ). Това ми беше първият (и последен) индийски филм който изобщо някога съм се опитвал да гледам. Още в началото като спря действието и всички изведнъж се разпяха, нещо просто умря в мен. Оттам нататък само го разцъках към края да видя как е направен боя, и като видях главния герой да се върти и "финтира" куршумите (нещо като в Матрицата но не на забавен кадър) ми идеше да наплюя монитора. Това ми е единствената "хорър" среща с индийското кино и със сигурност няма да се подложа на нещо такова отново.

 

Тези заглавия съм ти ги препоръчал като нещо което може би ще се хареса и зариби мъжа ти по азиатското кино. От коментара ти оставам с впечатление че по-скоро ти ще ги гледаш. Ако е така не съм сигурен дали ще ти харесат защото има доста насилие в тях (но това ни харесва на нас мъжете). "Man On Fire" може да ти е харесал, но там Дензъла "наказа" всичко на всичко 4-5 човека, докато тоя от "Man From Nowhere" напълни цяло гробище. Може да се опитам да ти препоръчам нещо ако знам вкуса ти, но по-принцип разликата между това което харесват мъжете и жените (особено за азиатското кино) е доста голяма така че не се надявам да улуча в "десятката" :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези два филма определено са в графата ми пропуск :)

 

Филмите, които винаги препоръчвам и много харесвам са:

Going By The Book

Rough Cut

Secret Reunion

The Good, The Bad and the Weird

 

Има и други, но тези са първите, които давам на приятели и получавам само добри отзиви.

Мисля,че ще се харесат на съпруга ти, kandala, ако все още не сте ги гледали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...