Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Ако може да ми препоръчате нещо от типа на The Snow Queen?Благодаря Ви .

Към препоръчаните от merisa, добавям:

Tree of Heaven; Sad Love Story, Stairway to Heaven

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от мен един с дъщеря на мафиот тръгнала на училище ;)I'm Sam (2007)

а и японците имат повече ученически , вкл. HanaKimi ( японски и тайвански вариант) Gokusen - 3 сезона

Много благодаря!!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко обширно звучи, а и той си е уникален ;)

I'm Sorry I Love You

А love to kill

или сезоните Пролетен валс тук има и препатки към останалите ;)

иначе пробвай Lovers

 

 

Много благодаря :)

 

Към препоръчаните от merisa, добавям:

Tree of Heaven; Sad Love Story, Stairway to Heaven

Много Ви благодаря :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся си филми тип "романтична боза" :lol: Без драми и тем подобни. Последно гледах японския "Reaching you" та нещо подобно(не е задължително да е за ученици). Няма значение от коя държава е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой би ли могъл да ми препоръча някое добро аниме от сорта на Wonderful Day, Vexille, Ghost in a Shell? Търся филми на подобно художествено ниво и с подобна сюжетна дълбочина..

Благодаря предварително!

 

>: Akira, Angel's Egg, Ghost In The Shel 1, 2, ARK, Wonderful Day, Vexille;

 

Аз също търся такива филми, с висока художествена стойност (и замисъл), но предимно с класически средства или поне с минимум дигитални технологии.

Доколкото знам първите 3 отговарят на условието? (гледал съм само Akira, Ghost In The Shell)

 

Ще пробвам и Vexille да видя дали ще ми хареса този тип анимация, а Wonderful Days е някаква смесица между 2Д и 3Д - ще го гелдам и него.

 

Ark не успях да го намеря - ако някой има линк - нека пусне :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся си филми тип "романтична боза" :lol: Без драми и тем подобни. Последно гледах японския "Reaching you" та нещо подобно(не е задължително да е за ученици). Няма значение от коя държава е :)

 

Ами от японските Nobuta Wo Produce e романтична боза отвсякъде, иначе от корейските - You're Beautiful, My Fair Lady, You've Fallen for Me, Mischievous Kiss.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от японските Nobuta Wo Produce e романтична боза отвсякъде, иначе от корейските - You're Beautiful, My Fair Lady, You've Fallen for Me, Mischievous Kiss.

 

Филми бре сладури не драми. Иначе всичките дето сте ги писали съм ги гледала. Аз си намерих мерси все пак. Чичо ви Гугъл както винаги помага най-бързо. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филми бре сладури не драми. Иначе всичките дето сте ги писали съм ги гледала. Аз си намерих мерси все пак. Чичо ви Гугъл както винаги помага най-бързо. :lol:

Нa мен ми е много интересно гугълa кaкво е измислил ;) Сподели :)

От мен Virgin snow, Heaven's postman и My myghty princess

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

little_angel, романтични бози с лек привкус на драма :lol:

 

200 Pounds Beauty

Innocent Steps

My Love

My Little Bride

My Girl and I

Heartbreak Library

Hello Schoolgirl

Season of Good Rain

Speedy Scandal

Two Faces of My Girlfriend

Who Slept With Her

 

I give my first love to you

Heavenly Forest

Koizora (филма)

Spring Story

 

Linger

Secret

Sophie’s Revenge

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нa мен ми е много интересно гугълa кaкво е измислил ;) Сподели :)

От мен Virgin snow, Heaven's postman и My myghty princess

 

Попаднах на всякакви класации за романтични филми и повечето ги е написала Koizora в горния пост.

 

Иначе мога да добавя и още няколко японски

 

Rainbow song

Only you can hear me (Calling you)

Tangoku wa mada tooku

Starlit high noon

Sayonara Midori chan

A good husband

Be with you

Sugar & Spice

Song for the sun

 

Аз гледах някои от тези които ги има във форума. Вече съм на екшън , приключенска вълна и другите друг път ще ги търся :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам класиката Акира.

Благодаря!

 

 

Ако не си гледал Angel's Egg, трябва да го направиш. Винаги като става въпрос за художествено ниво го препоръчвам на всеки. От режисьора на Ghost In The Shell. Няма ги компютърните ефекти на гореизброените, (защото е от 85-та) но това не пречи да е по впечатляващ от тях.

Не търся компютърни ефекти в анимацията, просто предпочитам по-човешки нарисувни да са, а не като карикатурно аниме. Благодаря за препоръката!

 

 

>: Akira, Angel's Egg, Ghost In The Shel 1, 2, ARK, Wonderful Day, Vexille;

 

Аз също търся такива филми, с висока художествена стойност (и замисъл), но предимно с класически средства или поне с минимум дигитални технологии.

Доколкото знам първите 3 отговарят на условието? (гледал съм само Akira, Ghost In The Shell)

 

Ще пробвам и Vexille да видя дали ще ми хареса този тип анимация, а Wonderful Days е някаква смесица между 2Д и 3Д - ще го гелдам и него.

 

Ark не успях да го намеря - ако някой има линк - нека пусне :rolleyes:

 

http://www.imdb.com/title/tt0473435/ - това ли е този Ark, за който говориш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся си сериал, за предпочитане японски /щото са по-кратки/ нещо от сорта на Unfair, Bloody Monday, Квартет, Clone baby, Дявол, Черно и бяло. Ама да не мрът много... и да не прекаляват с червената боя :) Аз малко станах като оназ от рекламата за хапчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за помощ всички обичащи тайванско :D Никога не съм гледала тайвански сериал за това искам да предложите няколко за да ме зарибите :D По възможност без умиращи главни герои, че да не ме откажете веднъж за винаги :lol:

 

e_katya не знам дали се вписва в изискванията , но само за Orthros No Inu се сетих...ако не си го гледала вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

little_angel благодарско за предложението, но съм го гледала, а за тайвански мен най-ми хареса Черно и бяло, не че съм гледала много но все пак...:) А иначе и аз не обичам да гледам 20 серии, някой път и повече и накрая да ми се гътне главния, главната или не дай си боже да умрат красиво и двамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

little_angel, започни с преведените. ;)

И на мен "Черно и бяло" ми хареса. А иначе всички толкова много хвалят "Марс"... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, тайвански готини има много.

Ако ти се гледа комедия и романтика - Bull fighting, Devil beside you, Fated to love you, Wish to see you again, тези поне са ми любими на мен, може би ще ти хареса и тайванската версия на Хана кими.

От по-сериозните, с някакъв драматичен елемент, но без да мре никой - Mars (който се превърна в класика из тоя форум), Autumn's concerto (който също ми е на челни позиции за сериали изобщо), а за Черно и бяло вече ти казаха. От драмите най-тежък е Silence, така че ако решиш да го гледаш, имай едно на ум.

 

Поне от това, които съм гледала аз, мога с чисто сърце да препоръчам тези. Но най-вече почни с Марс. Гаранция, че няма да сбъркаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за предложенията , всичките си ги записах. :D Днес като приключа с The Greatest love ще си избера един. Black & White звучи обещаващо , обичам полицейски сериали и изглежда че ще има забавни моменти в него.....

Понеже предполагам че ще се зарибя и по тези сериали пожелавам спорна работа на превеждащите ги :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...