Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Здр .отнавo, бих ви помолила да ми препоръчате нещо японско с превод на бг и по възможност да е с по -малко серии приемам и предложения за филми! :rolleyes: Мс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, гледа ми се някаква луда корейска комедия с много любов и малко драма - с бг суб. Нещо като My Sassy Girl. Гледала съм почти всичко :lol:

Сещате ли се за нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи гледах The Art Of Fighting 2006 - страхотен филм, надъхващ, философия, екшън, направо исках да се върна в 5 клас и да налетя 2-3ма типове... :P

 

Може ли да препоръчате и други подобни филми/сериали с (реалистични) бойни сцени, тренировки, философия, обучение...отмъщение; ;) Сещам се за Fighter in the wind.

 

Силен характер, хладнокръвен (но и галантен), самоотвержен, изграден от добродетели като: достойнство, самоувереност, решителност, чест, справедливост, саможертвеност - човек достоен за уважение и пример, мъж на място.

----

Със сигурност разпознавам в това лице един от любимите си персонажи - Канг Джин от Will It Snow for Christmas?.. Сериала е съвременна романтична драма /все пак с хубав край/.. Не случайно героинята му викаше на една сцена, че се прави на Хонг Гил Донг..

Иначе що се отнася до всички гореспоменати качества + бойни изкуства.. и аз препоръчвам Iljimae и Hong Gil Dong.. 10 Х :wub:

 

Жалко, Will It Snow for Christmas най-много ме грабна от тези които споменахте в двата коментара (Sorry , I love you

Kain and Abel ), но няма превод все още <_<

След Hong Gil Dong ще пробвам някои от тези гореспоменатите или East of Eden.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, гледа ми се някаква луда корейска комедия с много любов и малко драма - с бг суб. Нещо като My Sassy Girl. Гледала съм почти всичко :lol:

Сещате ли се за нещо?

Като чуя "луда корейска комедия" се сещам първо за филмите "Sex is zero" 1-цата и 2-ката :lol: .

Може ли да препоръчате и други подобни филми/сериали с (реалистични) бойни сцени, тренировки, философия, обучение...отмъщение; ;) Сещам се за Fighter in the wind.

 

Жалко, Will It Snow for Christmas най-много ме грабна от тези които споменахте в двата коментара (Sorry , I love you

Kain and Abel ), но няма превод все още <_<

След Hong Gil Dong ще пробвам някои от тези гореспоменатите или East of Eden.

Ако става въпрос за сериалът Will It Snow for Christmas, мисля че го има преведен на бг в Боза-мечта. Не съм го гледал и не мога обаче да кажа мнението си за него. Иначе за сериали с "(реалистични) бойни сцени, тренировки, философия, обучение" ... мисля че трябва да се насочиш към историческите ( Jumong, The four gods, Bichunmoo ...). Сериал свързан с "отмъщение" - най-подходящо според мен е трилъра-драма "The Devil" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми препоръчате нещо като Holyland и Ikebukuro West gate park :)

Боже, доживях някой да споделя любовта ми към IWGP :yes: :yes: :yes: . За съжаление Holyland не съм го гледала, но ако харесваш IWGP, можеш да гледаш Tiger & Dragon но задължително се започва със спешъла.

И другото е Kisarazu Cat's Eye

Стилово са много близки, естествено заради Kudo Kankuro. Абе луда работа, само заради тия три японски сериала, дори само заради Тигър и Дракон, винаги ще твърдя, че корейците имат да изядат още много ориз, докато направят нещо подобно. Аз само като си помисля за тях и ми се оправя настроението. Boh ha!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това актьорският екип общо взето е еднакъв - само утвърдени и известни актьори, плюс гостуващите във всеки епизод. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи гледах The Art Of Fighting 2006 - страхотен филм, надъхващ, философия, екшън, направо исках да се върна в 5 клас и да налетя 2-3ма типове... :P

 

Може ли да препоръчате и други подобни филми/сериали с (реалистични) бойни сцени, тренировки, философия, обучение...отмъщение; ;) Сещам се за Fighter in the wind.

 

 

 

Жалко, Will It Snow for Christmas най-много ме грабна от тези които споменахте в двата коментара (Sorry , I love you

Kain and Abel ), но няма превод все още <_<

След Hong Gil Dong ще пробвам някои от тези гореспоменатите или East of Eden.

Will It Snow for Christmas? e преведен от Боза-мечта, май и във вийбокс го има качен. Що се отнася до Sorry , I love you, да допълня, че сценаристката е същата, само че е доста по-драматичен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся:

1. Филм, драма, но да не е нещо сладникаво, а по-силно, оптимистично и затрогващо,... сещам се за Castaway of the moon, Daisy... (двама ще се гледа) :unsure:

 

2. Филм/сериал с тренировки, боен/спортен дух, (битки) - надъхващ филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Филм/сериал с тренировки, боен/спортен дух, (битки) - надъхващ филм.

 

Бих ти препоръчала Take off.

А от сериалите се сещам за повече -Pride, Dream и Over the rainbow ( този е музикален, доста танцуват пък и има и любовна тръпка ).

Надявам се да съм ти полезна. :P :P :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох,препоръчайте ми нещо различно от All about Lily chou chou,Love exposure,Harmful insect (които са невероятни,но и изключително тежки)..нещо различно,но и найстина интересно,защото имам чувството,че още няколко подобни филма и ще вляза в лудница о.О

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми някой филм или сериал подобен на 200 Pounds Beauty и 100 Days With Mr. Arrogant. Много ми харесаха и ми се иска да гледам някое подобно леко и забавно филмче. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

He was cool. Предполагам класиката My sassy girl е изгледана отдавна, затова даже няма да я споменавам. Иначе симпатична комедия е и Seducing Mr. Perfect.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте Attack The Gas Station 1-2, Sex is zero и Who Slept With Her. Пълна загадка ми е, защо на всички момичета, тези класики не им допадат. Може би им се струват просташки, не знам. Но са ми много смешни. :lol: И много e рядко да попаднеш на чиста корейска комедия, защото все намесват малко драма. Още по рядко е наистина да са смешни.

 

The Quiet Family също го добавям във списъка с най-яките корейски комедии. Също и Art Of Seduction.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз препоръчвам Sex is Zero 1 и 2. Това обаче са комедии в стил "Американски пай", така че може и да не се харесат на всеки :). В 2-ката има малко повече драма, но и тук комедията не остава назад :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...