Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Драснете ако знаете някоя по-неизвестна романтика/драма/комедия, в която няма любовни многоъгълници. Да се харесват от началото и просто сериалът да проследява процеса на сближаване...

 

Тези са от известните, не знам дали си ги гледал:

 

Прегледай ги, макар като ти гледам претенциите и оценките, които слагаш на сериалите да се съмнявам лесно да откриеш такъв, който да ги задоволи. Най-малкото винаги има поне един триъгълник, с много малко изключения, но къде без някоя-някой я бивш/а, я нововлюбен съперник/ца да мъти водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, супер! Мерси много! Повечето не съм ги гледал. :)  Иначе да... Все по-трудно вече намирам сериали за гледане. "Най-малкото винаги има поне един триъгълник, с много малко изключения, но къде без някоя-някой я бивш/а, я нововлюбен съперник/ца да мъти водата." Това е така, но има и доста примери - при това МНОГО качествени - където е заложено на точно обратното. Да НЯМА такива триъгълници. Дори сега като се замисля почти всичките ми топ-сериали са от този сорт... Не знам защо не залагат на такава концепция повече!? Вероятно понеже като вмъкнат още един-двама "да мътят водата" - както казваш - си създават пространство за интриги и допълнително време. Мен лично много ме дразнят такива сюжети... 8 епизода я гледаш как точи очи по главния, на деветия се появява (обикновено от нищото) "старото" й гадже и Хоп! за да направим интригата тя отива при него. Супер глупаво и нелогично! В масата случаи е така за съжаление. Е накрая все ги събират като за последните 10-15 мин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да обобщя горе-долу какъв тип сериали/филми харесвам: 1. Грабваща история, БЕЗ нереалистични елементи. Ако сериалът е с фантастичен елемент естествено нямам нищо против. 2. Хубави актьори и добра химия между тях... 3. Хубав край.

Ми не видях това да си го гледал, а си има 2 хубави любовни истории и най-важното с хубав край... 

High Society (2015) и това 

The Master's Sun (2013)

 

 Все по-трудно вече намирам сериали за гледане. "Най-малкото винаги има поне един триъгълник, с много малко изключения, но къде без някоя-някой я бивш/а, я нововлюбен съперник/ца да мъти водата." Това е така, но има и доста примери - при това МНОГО качествени - където е заложено на точно обратното. Да НЯМА такива триъгълници.

ето ти един от най-новите сериали без такива триъгълници, но той не е просто развитие на връзката 

Descendants of the Sun (2016)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация... В този High Society (2015) нали не си сменят партньорите по средата? Понеже мернах един от постерите - бяха двете двойки - и някакси ми се стегна гърлото, че пак ще има А харесва Б, Б харесва С, С харесва Д и Д харесва А---

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация... В този High Society (2015) нали не си сменят партньорите по средата? Понеже мернах един от постерите - бяха двете двойки - и някакси ми се стегна гърлото, че пак ще има А харесва Б, Б харесва С, С харесва Д и Д харесва А---

 за таз лека "смяна" други сили влияят... пробвай... чакам оценка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах. Разбуди ми любопитството! Почнах сериала, който speedy86 ми препоръча вчера  ....

за него се чудя до къде ще го докараш... освен че отговаря на твоето условие, е само за луди фенки на Гуги (Seo In Guk) кат мен и speedy86  ... па дори и на тях им се струва бозав накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добутвам го до сега. Едва ли ще го оценя повече от 7/10 по моята скала, но дори и това в момента ми е напълно достатъчно. Иначе това са сериалите, които са ми харесали най-много:

Secret Garden (2010): 9/10

Descendants of the Sun (2016): 9/10

Coffee Prince (2007): 9/10

It's Okay, That's Love (2014): 9/10

Take Care of the Young Lady (2009): 9/10

Oh My Venus (2015): 9/10

 

В 5 от тях двойките остават едни и същи през целия сериал - от началото до края, без да има никакви "многоъгълници". Само Take Care of the Young Lady (2009) имаше лека забежка, но дори не мога да я определя като такава, понеже девойката сама се осъзна и то не в 15-и епизод, а някъде към шести-седми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добутвам го до сега. Едва ли ще го оценя повече от 7/10 по моята скала, но дори и това в момента ми е напълно достатъчно. 

 

В 5 от тях двойките остават едни и същи през целия сериал - от началото до края, без да има никакви "многоъгълници". Само Take Care of the Young Lady (2009) имаше лека забежка, но дори не мога да я определя като такава, понеже девойката сама се осъзна и то не в 15-и епизод, а някъде към шести-седми.

Аз на Гуги и 100/10 ще му дам, че избута сериала...

 

Сетих се за един непопулярен, който много ми допадна и донякъде отговаря на твоето изискване...

My Love Eun Dong (2015)

 

Но пък за мен е нереално мъж да не погледне друга жена 20+ години... тва само корейците го могат... или поне само в корейските сериали е така...  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драснете ако знаете някоя по-неизвестна романтика/драма/комедия, в която няма любовни многоъгълници. Да се харесват от началото и просто сериалът да проследява процеса на сближаване...

По-принцип не бих препоръчал този сериал, защото не съм много сигурен дали отговаря на изискванията ти (малко от него съм гледал и лично на мен не ми хареса), но го пробвай - Worlds Within... (2008). Съдейки от коментарите ти по сериалите, вероятно и Sungkyunkwan Scandal (2010) ще ти хареса. Style (2009) вече не помня какво точно беше, но имаше хубави дрешки и беше фреш сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако @Erutan не смени корейското с китайско или японско, след като изчерпи романтиките, му препоръчвам да прегледа "Кралят на драмата", И тук има сближаване на героите, ама съвсем на заден план - основното е един (истински) поглед как аджеба ги снимат тия сериали и колко подли игрички се крият зад една продукция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези не са споменати поне последните страници, така че препоръчвам:

- Marriage Not Dating (2014)

- Queen Inhyun’s Man (2012)

- Reply 1997 (2012)

- The Greatest Love (2011)

- The Moon that Embraces The Sun (2012)

- Wild Romance (2012)

И един тайвански:

- Autumn Concerto (2010)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми човешка драма, последно гледах Boku to ita jikan (с Haruma Miura), който много ми хареса, но ми се ще този път да е без неизлечима болест :cry: Но да е пак нещо силно/тежичко и не много протяжно като епизоди (10-15).

 

2. Човешки сериал, за нещата от живота, Parab по-назад е препоръчала Worlds Within  / Светът, в който живеят, но ми се струва че се върти около жена, пък мен ми се ще мъж да заема централна роля или да се поделя.  :up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми човешка драма, последно гледах Boku to ita jikan (с Haruma Miura), който много ми хареса, но ми се ще този път да е без неизлечима болест :cry: Но да е пак нещо силно/тежичко и не много протяжно като епизоди (10-15).

 

2. Човешки сериал, за нещата от живота, Parab по-назад е препоръчала Worlds Within  / Светът, в който живеят, но ми се струва че се върти около жена, пък мен ми се ще мъж да заема централна роля или да се поделя.  :up:

Не знам дали съм разбрал правилно жанра, който търсиш. Ето нещо - A Love to Kill (2005). Ако е такъв жанра, който търсиш, мога да препоръчам още. Специално тази драма е много тежка за гледане, аз лично не успях да я догледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми човешка драма, последно гледах Boku to ita jikan (с Haruma Miura), който много ми хареса, но ми се ще този път да е без неизлечима болест :cry: Но да е пак нещо силно/тежичко и не много протяжно като епизоди (10-15).

Не всички тук гледат японско и затова с чиста съвест ти препоръчвам друго такова... 

Algernon ni Hanataba wo (2015)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,може ли да ми кажете някой сериали за Шила примерно като Кралица Сондок,или може и да не са за Шила,може и за някой от другите 2 кралства по това време.Гледал съм Чумонг и другите 2 филма които са свързани с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,може ли да ми кажете някой сериали за Шила примерно като Кралица Сондок,или може и да не са за Шила,може и за някой от другите 2 кралства по това време.Гледал съм Чумонг и другите 2 филма които са свързани с него :)

Empress Ki (2013), Empress Chun Chu (2009), The Story of the First King's Four Gods (2007), King Geunchogo (2010), King Gwanggaeto the Great (2011), Kim Soo Ro (2010), King's Daughter Su Baek Hyang (2013), The Great Ambition (2002), Chuno (2010), Dong Yi (2010), Deep Rooted Tree (2011), Iljimae (2008), Hong Gil Dong (2008), Emperor of the Sea (2003), The Painter of the Wind (2008), Seo Dong Yo (2005-2006). Ето ти няколко исторически. Не съм ги гледал всички, но според отзивите са добри. Препоръчвам Empress Ki и Chuno. Имай предвид, че при някои исторически сериали първите епизоди са като въведение и може да не са толкова интересни. Примерно при "The Story of the First King's Four Gods" и "Hong Gil Dong" се чудиш какво става първите епизоди, но после стават много интересни. Може би има и други сериали, но мисля че тези са достатъчни засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,може ли да ми кажете някой сериали за Шила примерно като Кралица Сондок,или може и да не са за Шила,може и за някой от другите 2 кралства по това време.Гледал съм Чумонг и другите 2 филма които са свързани с него :)

Gye Baek (2011)

Разказва за Пекче- краят му и превземането от Шила. както и другата гледна точка от събития в Кралица Сондок - по точно военните действия между Шила и Пекче.

Има и бг букви !

 

Друга двойка сериали разказващи за един и същ исторически период, но от различни гледни точки са The Great Seer (2012)  и Six Flying Dragons (2015-2016)  Но са вече за Чосон !

 

Soldier aka God of War (2012)  А това е един сериал за ужасно тъмно и кошмарно време в корейската история. Интересен е, но и страшен ! Периода е войните между монголите и Корьо.

 

Princess Ja Myung Go (2009)   това е сериал за периода след Кралството на ветровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...