Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Здравейте,

От скоро се запалих по азиатската сцена. Тъй като тук има хора с много повече опит от мен исках да помоля да ми препоръчате хубави азиатски романтични/драма/комеди-сериали/филми. Това, което съм изгледал досега са:

- Secret Garden (9/10): причината да се запаля по азиатско кино, страхотен сериал с хубави артисти, история и финал

- My Love From Another Star (8/10): интересна история, но някак краят не ми допадна особено... страхотна главна актриса.

- Kill Me, Heal Me (-/10): останах изключително разочарован от този сериал, дори не го догледах. действието и актьорите са ми по-скоро отблъскващи и странни от интересни и приятни.

- Good Doctor (8/10): приятен медицински сериал, като цяло леко нереалистчна любов между двамата главни персонажа, но имаше интересни моменти, краят също е добър, главната актриса е прекрасна.

- City Hunter (6/10): що годе добър сюжет и успява да не доскучае до самия край, приятни актьори, последните 2 епизода един от най-симпатичните персонажи умира без почти никаква причино за това, сцени от щастлив края почти липсват... затова и 6 от 10.

- King 2 Hearts (-/10): още един сериал, който не догледах. галвната актриса много ми харесва,та затова и почнах, но просто по-средата не издържах на идиотския сюжет

 

За да обобщя горе-долу какъв тип сериали/филми харесвам: 1. Грабваща история, БЕЗ нереалистични елементи. Ако сериалът е с фантастичен елемент естествено нямам нищо против. 2. Хубави актьори и добра химия между тях... 3. Хубав край.

 

От азиатските филми досега съм изгледал:

- My Sassy Girl (2001): класика. страхотни ресонажи, сюжет, край и т.н. 9/10

- Always (2011): 9/10 прекрасна главна двойка актьори, може би най-добрите, които съм гледал изобщо от азиатско кино

- A Moment to Remember (2004): 10/10 много силен и въздействащ, прекраасни актьори...

 

В общи линии това е оптитът ми досега. Ще съм благодарен на всякакви предложения и отзиви! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да обобщя горе-долу какъв тип сериали/филми харесвам: 1. Грабваща история, БЕЗ нереалистични елементи. Ако сериалът е с фантастичен елемент естествено нямам нищо против. 2. Хубави актьори и добра химия между тях... 3. Хубав край.

Като начало почни с тези двата, няма да сбъркаш - Healer (2014-2015)  :subs: и Man from the Stars (2013-2014)  :subs:, после ела пак, има още мнооого...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От филмите - виж My P.S. Partner

От сериалите - по тийнейджърски - Dream High, по-сериозна драма - Bad Guy, романтична история - I Do, I Do , комедия - The Greatest love. Всичко е корейско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах Лечителят. Не беше лош 8/10 му дадох... Какво нещо обаче... Как така не успяват да направят хубави завръшеци... Смисъл история, история и последните 15 мин. на последния епизод всичко наведнъж и в 1-2 сцени. :slap:  Иначе актрисите са сладурани обикновено, по детски някак стоят. parab, благодаря за предложенията!

 

/Edit: Изгледах няколко сериала, ако имате някакви други предложения ще са радвам да споделите. Търся наистина строго сериали в стил "романтика", не екшън, не драма, не трилър или пр. Просто хубави романтични истории, по възможност без идиотщини в сюжета и що годе добър и неорязан финал. (за пример какво ми хареса досега - Secret Garden , Oh My Venus, Healer (не много романтика, но поне беше добре направен) и My Love From Another Star)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравей ! Голяма зараза е азиатското кино , нали ? Тъй като в поста ти са изброени само корейски сериали /филми , първо , преди да препоръчам някои заглавия да питам .Само на корейско ли държиш или може да" отскочиш" и до други азиатски страни ?Също така - само на Бг ли гледаш или можеш за "преглътнеш " и други езици ? 

За сега ще ти предложа заглавия , които съм ги гледала само онлайн и във вбокса .

Аз се зарибих с Faith / Вяра (2012) , и на бегом преминах през City Hunter/,който при теб е отметнат/  и Personal Taste

Сега си отварям големия списък :)  и ще ти препоръчвам  няколко корейски сериали : 

Lie To Me,Secret,A Gentleman’s Dignity,Love rain ,The Master's Sun  ,It's Okay It's Love ,Snow Lotus 

 

и  филми  :Teach.you.love ,Seducing Mr. Perfect, 

 

И няколко други , които биха се вписали в критериите ти :

 

Япония : SECOND LOVE ,Love Shuffle (2009) ,Tatta Hitotsu no Koi/Just One Love / Love of my Life/

 

Тайван : Devil Beside You ,  Марс 

Правя едно уточнение - Марс  е с доста тежка тематика , но за мен е невероятен сериал . Струва си да му дадеш шанс.

 

Пожелавам от все сърце приятно гледане !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии това е оптитът ми досега. Ще съм благодарен на всякакви предложения и отзиви! :)

Гледам корейски сериали от около 2007г. и мога да ти препоръчам много. Не знам дали харесваш исторически сериали, а има много такива с качествена история, но няма да препоръчвам такива засега. Хубавият край също ограничава доста, а пък не е ясно дали гледаш по-дълги сериали. Прегледай Witch Yoo Hee (2007), That Fool (2009), Dream High (2011). Ако ти харесат, мога да препоръчам още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, страхотно! Благодаря и на двама ви, че сте си направили труда! Ще погледна всичко! Като цяло не държа на корейски сериали, просто някак имам чувството, че те най-много вървят, то затова и от тях започнах. Странна работа - като изгледащ 10-на сериала, даже и езика вече не ми е странен.  :28558:  Като чувам тяхното "абуджи" и "омони" или както там им е правилното призношение. Ще прегледам и ще докладвам! Мерси отново за страхотните предложения! asha особено не знам колко време ти е било нужно да го оформиш така... :icon_sunny:

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Erutan, май сме от една кръвна група, затова ето още малко "задължителни" от мен: корейски - I Need Romance 3Coffee Prince, You've Fallen for MeDescendants of the Sun, който завърши тази седмица и филма, дето ме зариби по азиатското April Snow. Ако приемаш и друго, освен корейското, тогава виж тайландските Kiss Me, Full HouseUgly Duckling Series: Perfect MatchPin Anong и от тайванските /за мен са най-позитивните/ - страхотният Bromance. А пък за завършеците, трябва да те разочаровам, повечето са такива неудовлетворителни и сбутани в последните десетина минути. Приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Erutan, май сме от една кръвна група, затова ето още малко "задължителни" от мен: корейски - I Need Romance 3Coffee Prince, You've Fallen for MeDescendants of the Sun, който завърши тази седмица и филма, дето ме зариби по азиатското April Snow. Ако приемаш и друго, освен корейското, тогава виж тайландските Kiss Me, Full HouseUgly Duckling Series: Perfect MatchPin Anong и от тайванските /за мен са най-позитивните/ - страхотният Bromance. А пък за завършеците, трябва да те разочаровам, повечето са такива неудовлетворителни и сбутани в последните десетина минути. Приятно гледане!

Еее... Супер! Мерси много! Ще ги погледна! Имам материал вече поне за една-две седмици! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми китайски сериал, от тези кунг фу сериали с различните бойни секти по време на китайските династии. Исторически, период драма, където се проследява живота на главните герои и как стават силни, а не от веднъж да изкачат супермен срещу батман и да се чудиш кой как и защо. Гледал съм The Romance of the Condor Heroes (2014-2015) и още няколко такива сериала, но давам този за пример, за да се ориентирате какъв тип сериал търся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми филми подобни на A Moment to Remember, Ikigami, I Saw the Devil, Maundy Thursday, Snakes and Earrings, Into the White Night, Crying Out Love in the Center of the World, A Day on the Planet, The Man from Nowhere. За предпочитане са slice of life/drama без щастлив край. Гледал съм Sky of Love, Strange Circus и Daremo Shiranai. Не ми допаднаха. Желателно е да са азиатски, но не е задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драснете ако знаете някоя по-неизвестна романтика/драма/комедия, в която няма любовни многоъгълници. Да се харесват от началото и просто сериалът да проследява процеса на сближаване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, звучи ми леко детско-тийн, но в момента критериите са ми доста ниски, така че сподели. Не съм го гледал... За http://www.easternspirit.org/forum/index.php?showtopic=11092
  ли става дума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...