Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Мерси за препоръките. Аз като казвам за езика да не си мислите че го знам :) от 2 години си го уча (след като бях 4-5 пъти в Япония се зарибих) и имам периоди на on/off та си търся когато имам св. време да погледам нещо. Аниметата ми са трудни не вдявам нищо, с поне Наруто. Та от тия всекидневните сериали им схващам през изречение или наполовин изречение хахахах   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам къде мога да намеря японските субтитри на преведхните тук сериали?

Никъде. Тук се превежда от английските или руските субтитри на български.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината понякога качват в Азията филмите с китайски или японски субтитри. Само веднъж видях японски, дори не помня на кой филм, но ми направиха впечатление, а на два пъти вместо английските бях свалила китайските такива  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, с премахването на торентите към d-addicts, много японски сериали увиснаха, но като се поразрови човек минутка-две из Интернет, се намерат доста неща. Тук има линкове към субтитрите на всякакви езици, включително и японски. Пробвай, вероятно още ги поддържат.

Ако там не стане, ето още някакви линкове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм изгледал 失恋ショコラティエ, някой да предложи подобни на него сериали, работни драмички дето си приказват общи приказки за влюбени хахаха :) В този говориха доста членоразделно, че почти им разбирах :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм изгледал 失恋ショコラティエ, някой да предложи подобни на него сериали, работни драмички дето си приказват общи приказки за влюбени хахаха :) В този говориха доста членоразделно, че почти им разбирах :)))

Ако споделиш английското му заглавие може и да успеем да ти помогнем  :blush:

 

 

Да питам къде мога да намеря японските субтитри на преведхните тук сериали?

 

 

в Азияторентс  качват сериалите първо с японски субтитри, после с английски и пр.  ;)

Успех с търсенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KazeShini, "Шоколатиера" е това;)

 

manekineko, на хората наистина ще им е много по-лесно да ти препоръчат нещо, ако транслитерираш заглавията, вместо да ги копи-пастваш на канджи+кани. Освен ако не целиш нещо друго с тези съобщения;)

 

Сериали с "членоразделно" говорене има с лопата да ги ринеш, едно от по-новите заглавия е 5-ji kara 9-ji made, където пак има влюбени и историята не е особено сложна за следене. Dear Sister е много приятен, но там се забъркват тук-таме медицински термини и на места се подават репликите доста бързо. Ако гледаш аниме, бих препоръчала текущото в момента Boku Dake ga inai Machi, но не знам дали ще му намериш японски субтитри.

 

Ако нямаш регистрация в азията, свирни за покана;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

след края на сесията най-накрая имам няколко свободни дни и реших да си почина, като изгледам някой свестен сериал. Тъй като изборът е огромен, бихте ли ми препоръчали нещо, което да е от рода на Kill meq heal me ; Secret love ; Special affairs team 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте идеи за сериал, не много дълъг, или филм за живота на двойка(и)... предимно драма, романтика, [може и малко комедия]. Нещо вдъхновяващо, позитивно, одухотворящо и идейно, живот тук и сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питаха ме за азиатски сериал, тип семеен, дълъг 50+ серии. Трябва да е преведен на български или руски. Английският не е опция.
Аз не се сещам за подходящ. Надявам се да можете да помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питаха ме за азиатски сериал, тип семеен, дълъг 50+ серии. Трябва да е преведен на български или руски. Английският не е опция.

Аз не се сещам за подходящ. Надявам се да можете да помогнете.

Smile, You (2009), My Daughter So Young (2012). Би трябвало да ги има на руски Тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...