Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Здравейте, аз съм абсолютен профан на азиатското кино, но наскоро гледах по войо бг ирис и много ми хареса. Интересувам се от следните сюжетни линии, криминална тематика, социална тематика или трилър нещо . Не харесвам фантастика и манга, така, че много ви моля, предложете ми сериал, който може да задоволи моя вкус, ще съм ви адски много благодарен, ако сериала не е един , а са няколко, за да не задавам отново въпрос , след като изгледам първия. Пожелавам ви успех и бъдете здрави, това което правите е за уважение, благодаря ви .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bloody Monday -има тема във форума, има го и във вибокса качен. Читавите криминални са трудна работа - може би филмите на Китано ,социалните филми са силата на японците- почти във всеки филм и сериал  в основата е някакво човешко  послание. Много обичат да раздават уроци по човечност. Хубав трилър и аз търся, но не намирам .

За Bloody Monday - говори дълбокото ми лично пристрастие - остава си любимият ми сериал , а и е отговорен за азиатската ми мания  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл при нас. :)

Крими сериали - японският Border е отличен, за корейския TEN четох хубави отзиви. BOSS (японски) беше приятен. В момента има текущ приличен, но е на средата - The village: Achiara's secret (корейски). Ако понасяш пародийни елементи, тайванския Black&white си заслужава да се погледне.

Филми също има много и все хубави - било военни, било трилъри, драми. Но най-добре си избери нещо сам, твърде много са. (Oldboy и поредицата за отмъщението са задължителни в тоя жанр!)

За трилъри не мога да помогна, а за социалната тема по-добре дай насоки. От I'm a cyborg but it's OK (корейски, филм), та до японската екранизация на Братя Карамазови (сериал) - има от всичко по много.

 

Дано съм те насочила поне малко. Приятно гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре заварила speedy86 , много ти благодаря, значи, преди 6-7 години ходих в Корея, за първи път в живота си отивах в Азия и до този момент за последен, но скоро ще ходя в Сингапур, след около 2 месеца и понеже е близо, смятах да се разходя до Китай или Тайван или там дълбокия изток, защо не и Япония, това е и причината да искам да гледам някакъв сериал в който сюжета да е свързан със социалните теми или да е свързан с бита на азиатците като цяло. Искам да се подготвя, защото сега за разлика от Корея, ще пътувам сам и няма да имам гид, така, че предпочитам да съм малко по вътре в нещата от 100% профан :) . Много ти благодаря за съвета какво да си сваля, благодаря . Приемам и други предложемия
 

Значи ,  японският Border никъде не го намирам със сийд, за съжаление, жалко, ще пробвам да намеря някой от другите предложения :)



Bloody Monday -има тема във форума, има го и във вибокса качен. Читавите криминални са трудна работа - може би филмите на Китано ,социалните филми са силата на японците- почти във всеки филм и сериал  в основата е някакво човешко  послание. Много обичат да раздават уроци по човечност. Хубав трилър и аз търся, но не намирам .

За Bloody Monday - говори дълбокото ми лично пристрастие - остава си любимият ми сериал , а и е отговорен за азиатската ми мания  :)

Благодаря Кева, сега видях и Bloody Monday, благодаря за отзивчивостта ви, пускам го директно на смарта, качеството му е добро и ще се гледа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Border не е качен в Замунда, май. В рутракера може да има сийдъри.

Спиди е дала много изчерпателен отговор. Аз ще довабя един крими сериал от миналата година, който беше едно от най-добрите японски творения - Мозу. Сега виждам, че и на бг се събва.

Тези също са подходящи - Атару и SPEC, както и този, и този.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ,  японският Border никъде не го намирам със сийд, за съжаление, жалко, ще пробвам да намеря някой от другите предложения :)

 

:click: 

Тук все още има сийд, иначе сериалът е много добър, Мозу и Bloody Monday - също.

Редактирано от mrnkaloto
Покривай линковете
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих Border и го изгледах до 6 та серия, остават ми още малко, допада ми определено, а докато ги прехвърля и тях, свалям предложените от

ukio, благодаря ви
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Търся филми без щастлив край. Не е нужно да са азиатски. Какво ми хареса - Ikigami, I Saw the Devil. Какво беше meh - Sky of Love, Daremo Shiranai. Все още не съм гледал Snakes and Earrings и Into the White Night, които са ми на компютъра. Сериали също става. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо изгледах Into the White Night. Имам смесени чувства, но бих казал, че ми хареса. Благодаря за предложенията! Ще ги погледна.

 

Edit: Не можах да намеря Magic и Бессонница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз не знам доколко може да ти хареса Magic, щото там от всичкото си заслужава да се види само главният герой и неговата противоречива личност. В азията има торент, ама го гледам, че е с руски и турски субси :28558: Аз май го бях теглила от рутракера навремето, ама сега не го намирам.

 

Бессонницата в замундата е със слаб сийд, като гледам, в рутракера обаче я има, както и онлайн във всички възможни руски сайтове за стрийм гледане. Ама без превод, за жалост. Ако не си на ти с руския, по-добре зарежи тая кауза;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 



Има ли сериал с основна сюжетна линия - психотерапия?

Най-сетне изгледах На изток от Рая - много ми хареса!

Гледа ми се нещо подобно, но до 10-20епизода? жанр: драма, човешка драма.
/сериал или филм/

 

Bad Love, The Devil, A Love to Kill, Green Rose, Sorry I Love You, What Happened in Bali, Autumn Tale. Има още, но за толкова се сещам в момента.

 

Нали не са прекалено сладникави и много лигави? По-скоро нещо смислено, стойностно.
Последно, което ми направи силно впечатлениe са 

Boku no Ita Jikan (2014)

  и Death note!

 

 


 

 

Психарски - It's ok, this is love; Kill me, heal me

 

Не търся психарски, а с психотерапия.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Heart to heart също си е баш психотерапевтичен. В Boku no ita jikan обаче няма нищо подобно, нали там става дума за латерална склероза? :huh:

 

Душевно осакатен главен герой, който обаче не се лекува, можеш да погледаш в Zeni Geba;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там ми хареса драмата, оптимизма... нямаше лиготии!

Heart to heart също си е баш психотерапевтичен. В Boku no ita jikan обаче няма нищо подобно, нали там става дума за латерална склероза? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми препоръча японски сериали от маличните със субтитри от т.нар "slice of life", тоест диалозите да са на ежедневни/домашни/градски теми, без много сложни приказки и да говорят що годе не скорострелно. Може да е с комедийни елементи :). Дори и да е скучен сценария :) трябват ми по принцип заради изучаването на езика.

 

На скоро гледах един сериал по нетфликс Altier и доста ми хареса, беше с комедиини елементи за една фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yorozu Uranaidokoro Onmyoya e Yokoso почти отговаря на описанието, а на всичкото отгоре е и много сладко. А иначе филмите на Корееда са дълги, протяжни и са изпъстрени с ежедневни, бавни диалози :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен, (но ученически) сериал с малко приказки - XXXholic, но в него има призраци... и все пак е рай за преводача и лингвистичното отношение... с броя преводи на руски и английски е показателен. Лично аз страшно харесвам сериалите за работа, но в тях често говорят бързо и с термини, та не смея нищо да препоръчам, представям си я Рьоко Шинохара с нейната мелница :). Може би все пак ученическите не са толкова лоши, slice of life понеже обикновено залагат на "дълбоките" истории на семействата... Така че другата ми препоръка е Sugarless - малко думи, достатъчно настроение. 

 

Ако случайно гледаш някой от двата Yorozu или XXXholic в оригинал ще съм благодарна за мнение и/или корекции по превода :)

 

@ кева клъцнаха ти мнението за книжарките, не разбрах защо :). но аз се примирих с тях, не случайно ги провлачихме - така че заповядай в темата им... :)

Чисто "лингвистично" при тях странното беше "бизнес" езика, който ми беше изтощителен с постоянната "добра работа", но пък те си се кефиха да го повтарят с много енергия и така не ме дразнеше чак толкова много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...