Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

hakama, преди време се бях наканила (ама не стигнах до него) на един по-старичък сериал "Trick", с Абе Хироши и Накама Юкие. Беше в два или три сезона и имаше доста добри отзиви. Мисля, че беше точно от типа на Куросаги и Мистър Брейн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :D

Бихте ли ми препоръчали сериали от типа на "You're Beautiful","Boys Before Flowers","Heartstrings","Playfulkiss" ... пред няколко дена изгледах още един "Dream High", който много ми хареса.. Търся си да гледам някаква училищна романтика. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :D

Бихте ли ми препоръчали сериали от типа на "You're Beautiful","Boys Before Flowers","Heartstrings","Playfulkiss" ... пред няколко дена изгледах още един "Dream High", който много ми хареса.. Търся си да гледам някаква училищна романтика. :lol:

 

Виж тези :

 

Hello My Teacher (2005), Goong (2006), Flower Boy Ramyun Shop (2011) , Delightful Girl (2005), To The Beautiful You / Hana Kimi (2012) , The Strongest K-POP Survival (2012), Sungkyunkwan Scandal (2010), Shut Up Flower Boy Band (2012)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте нещо на тема: Човекът (единак) - срещу всички (системата... света).

За трансформацията, изплуването от бездната... преследване на мечтата.

Надъхващо, инспириращо, за силата на човешката воля и дух.

 

Най-доброто за което се сещам: Мирния войн, Преследване на щастието; Боец на вятъра; Breaking bad, Миг на гениалност;

 

Ще ми се да е сериал, за да се проследи подробно целия път, но и на филми ще се радвам .

 

2. Филм, сериал за/с духа на бойните изкуства, културата - реалистични, философски и мотивиращи.

 

 

Преведен е. И двата сезона са качени. Сваляй и гледай. Също можеш да видиш Keizoku2: SPEC, Atami no sousakan, Mirai nikki, BOSS.

На първи епизод съм на Bloody Monday, заинтригуваха ме и Keizoku2: SPEC, Atami no sousakan, Mirai nikki, Boss - надявам се да не са спестени техническите, психологични и други похвати на детективите/шпионите за сметка на драмата/екшъна ;) Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер мили съфорумци. Спрях се тук, защото търся нещо много специфично.

 

Може би повечето от вас са виждали японки, облечени като ... хмм, какво е правилното описание? Може би облечени като анимационни герой. Носещи странни костюми и някакви интересни перуки в синьо, розово или зелено. Направо да сложа една снимка, за да бъда по-добре разбран.

 

 

cosplay-hatsune-miku001.jpg

 

 

 

Та понеже се интересувам от азиатската култура, ми се струва, че трябва да разбера и нещо повече за това. Защо всъщност го правят. Дали се обличат постоянно така и в крайна сметка какви хора го правят това нещо.

 

Да премина и към молбата си. Има ли изобщо някакъв филм или сериал, така да се каже посветен на това. Където главната актриса е такава и показват живота й. Търся нещо, което е насочено повече към тази тема, а не просто да се появява от време на време някоя така облечена актриса. И нека пак да подчертая, че не искам да гледам само така облечена японка, а да разбера защо всъщност го правят това! Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Priceless едната героиня беше аниме фенка и ходеше облечена по този начин. В Япония можеш да видиш хора с подобни облекла в мейд кафетата. В Акихабара беше пълно, но нито едно от тези момичета не пожела да я снимаме.

В България ги има в изобилие по време на аниме събитията от типа на Aniventure и рождения ден на Animes-bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци имам нужда от малко помощ и се надявам да я получа :) . Имам страхотна племенничка която е 6 клас и много обича да гледа филми ,опитвам се да и покажа красотата на изтока като и вметнах че има страхотни японски,и др. ученически драми.Но бях стъписана от отговора -',,Добре покажи ми някой от рода на ,,Ирис'' или ,,Отмъщението'' по нова тв'' аз останах :o - с почуда разбрах че е следила ,, Ирис '' по късните часове .Молбата ми е да ми помогнете тъй като училищни драми не съм ги гледала много ,и не знам кое би и харесало, ще ми се да е като за възрастта и и да съумее да прикове интереса и . Благодаря ви предварително :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци имам нужда от малко помощ и се надявам да я получа :) . Имам страхотна племенничка която е 6 клас и много обича да гледа филми ,опитвам се да и покажа красотата на изтока като и вметнах че има страхотни японски,и др. ученически драми.Но бях стъписана от отговора -',,Добре покажи ми някой от рода на ,,Ирис'' или ,,Отмъщението'' по нова тв'' аз останах :o - с почуда разбрах че е следила ,, Ирис '' по късните часове .Молбата ми е да ми помогнете тъй като училищни драми не съм ги гледала много ,и не знам кое би и харесало, ще ми се да е като за възрастта и и да съумее да прикове интереса и . Благодаря ви предварително :) .

 

 

Cheers From Heaven (2011)

 

Runway Beat (2011)

 

The Blue Bird (2008)

 

Мисля, че ако учениците гледаха тези филми, вместо последния Батман или Джеймс Бонд, нямаше да бъдем такива като нация. За жалост и аз не съм гледал много филми, за които ти молиш, но тези определено могат да научат по-малките на много много важни неща в живота.

 

Всъщност искам да добавя и този - Sky Of Love (2007) или по-известен като Koizora. Също може да се каже образувателен, но е по-скоро за силната любов между момче и момиче в ученическите им години. Определено един от най-добрите азиатски филми (мое мнение). Но все пак племеннчката ти е 6 клас и не съм сигурен дали ще е е подходящ, но пък няма супер насилие във филма. А щом е гледала IRIS, значи най-вероятно ще може да гледа всички, които изброих. Дано да съм бил полезен.

 

 

А относно моя cosplay ukio ще ти пиша на теб, ако може да ми кажеш някои неща. Гледам, че си начетен/а. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На прима виста се сещам за Kurosagi (млад мъж отмъщава на измамници, като на свой ред ги мами в тяхната игра, защото семейството му е било разбито от баш измамника) и Bloody Monday (ученик-хакер трябва да помогне в залавянето на терористична група, която се кани да пусне мръсна бомба в Токио. Има и втори сезон.) И двата са добри.

Ирис пък има един спин-оф Athena: Goddess of War, но не беше толкова силен като оригинала, поне за мен. Скоро се очаква и Ирис 2, но с други герои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Училищни дорами има в изобилие. Може би най-подходящи са поучителните, които използват различни похвати, за да помогнат на учениците да учат. Освен с училище, те се занимават и със семейството, приятелите.

Dragon zakura, Gokusen и Nobuta wo produce са перфектни за целта. Те са преведени на български.

Този също

Сигурно и спортните заглавия биха били добро предложение, но преценете.

Надявам се да й харесат. Приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за светкавичното съдействие :bow:знаех си че мога да разчитам на вас ,отново Благодаря и хубава и успешна седмица на всички - с по-малко ядове и повече такива:beer:моменти:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой би ли могъл да ми препоръча нещо от сорта на Sungkyunkwan Scandal (BOF, To the beautiful you, You're beautiful съм ги гледала). Нещо романтично, тийнейджърско, може и свързано с миналите времена на Корея, може и истории от 21 век (Heartstrings, Dream High, Shut up flower boy band също съм ги гледала). Нещо повече от типа на Heartstrings също става. Просто тея сериали ми бръкнаха в мозъка :D Мерси предварително :) И извинете, че толкова ви затруднявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японската версия на You're Beautiful, Dream High, може би Big, Flower Boy Ramyun shop, Coffee Prince, God of Study, Goong, My Princess, Rock rock rock, Rooftop Prince.

От японските Nobuta wo Produce, Gokusen, Proposal Daisakusen, Yankee kun to megane chan..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо забавно и незатормозяващо е японската версия на Hana Kimi от 2007-ма (разбирай, на мен тази най ми е харесала). Добър каст, сладурски е, има доста базици и глупости, на които да се похили човек.

Други:

Atashinchi no Danshi

Yukan Club

Nodame Cantabile

Nobuta wo Produce

 

От корейските доста ме забавлява и You're beautiful

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали случайно някой може да ми предложи други сериали, в които момиче се преструва на момче? (Sungkyunkwan Scandal; To the Beautiful You; You;re beautiful съм ги изгледала :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали случайно някой може да ми предложи други сериали, в които момиче се преструва на момче? (Sungkyunkwan Scandal; To the Beautiful You; You;re beautiful съм ги изгледала :) )

 

Бих предложила Coffee Prince.Обаче не е училищна драма....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...