Jump to content

Recommended Posts

Дааа наистина интересно като криминале, да му се не нада човек. :) Аз съм в началото ама много се кефя, наистина е обмислено, барнато и толкова ноар :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа, имам нова теория. Ама човек, когато превежда и му се налага да гледа по над три пъти една серия, забелязва и най- мънинките детайли. 

Та,

 

забравили сме за бившето гадже на Йонг Ън Су....Хуанг Ши Мок се чудеше дали човек като него, който е трябвало да прекъсне годежа си с жената, която обича, защото семейството й е било разорено, та дали такъв човек може да изпитва достатъчно омраза, че да извърши убийство....

Сигурна съм, че сега на сцената ще се появи този персонаж...

Друго,

 

в същата серия(4-та, ако някой пита) има една сцена в болницата, точно когато Хуанг Ши Мок си тръгва след разговора с бащата на Йонг Ън Су..тогава дават един пациент и върху него лекар, като много подозрително фокусират камерата върху лекаря...и опа, проверявам аз каст-а и изниква един нов актьор, който е писан само като "лекар"

Така, знам, че взех да навлизам вдън гори тилилейски, но идеите сами ми идват, докато превеждам.. какво да прави човек, вживява се, когато се занимава с нещо.

А мисля именно,

 

убиецът може и да е бившият приятел на Йонг Ън Су- за убийството на Пак Му Сонг говоря- по този начин е искал да се започне разследване и да се стигне до разкриването на случая с бившия министър... в крайна сметка, ама точно това се и случи... онова първо убийство беше камъчето, което обърна колата, за да стигнем до това, което ще се развива в последните две серии. Отвличането на Ким Га Ин приписвам на Йон с татуировката, но може да се окаже пак този бившият приятел.... вече убийството на Йонг Ън Су не мисля, че е негово дело, както със сигурност не е дело на Йон с татуировките...Нея я уби някой, на който взе да пречи с непрестанното си търсене.... залагам на секретаря на бизнесмена/тъста.

Мен ако питате, появява се някаква свързаност между тези три лица: бившият приятел, Йон с татуировката и И Чанг Джун...

Хич не ми се ще да свършва този сериал, но пък аз поне още две седмици след края ще се занимавам с него, затова не съм се затъжила още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

itadakimasu, теорията ти съвпада с моята за "племенникът на чистачката от втория етаж". Демек - да си го изсмучат от пръстите.

Ако излезе така, разочарованието ми ще е голямо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм на трета и от втора си мисля, че убиецът е  

Spoiler

синът на фалиралия тип. А бабата го прикрива. 

Ама това е в класическия ноар... не знам в корейския какво ще изтворят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, maira said:

Е аз съм на трета и от втора си мисля, че убиецът е  

  Hide contents

синът на фалиралия тип. А бабата го прикрива. 

Ама това е в класическия ноар... не знам в корейския какво ще изтворят...

 

След два епизода е предположение, но след 14 е една от логичните версии, колкото и да е класика :)
 

Spoiler

 

Синът за това време има съмнително алиби, бабата определено крие нещо.

Убийството се оказва удобен момент на бившия главен прокурор да приключи продължителната скрита война с тъста си. Затова  уж прави опит да замаже този случай,  за да не се разкрие  ролята на убития в корупционната верига, от друга страна подхвърля 'доказателства" за друг убиец. И започва верижната реакция.

В този ред на мисли, изниква въпросът, защо синът е убил баща си? Заради момичето - той е влюбен в нея, а баща му я използва за мръсните си цели.

 

 

Да добавя, че за сценаристката това е първата драма, затова силно се надявам, краят да бъде друг, непредсказуем, а не класика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, права си, то сложното е не само физическия извършител, но и 

Spoiler

всички, които използват случая за сви собствени цели и игри, така малко безогледно. За синът просто е супер логично - във втора серия на погребението изглеждаше като бесен на баща си. Те си носят дрехите, бащата четеше книгите му и ползваше компютъра му - т.е. в различни случаи могат да изглеждат подобно. Същевременно бащата пада от високо. Досега е обяснявал на сина си, че е мноу велик, над всички, а сега говори за почтеност и си чеше тумбака по анцуг. Младежът има много натрупан гняв във себе си, а и вероятно е искал да се отърве от кредиторите. 

Но наистина още по ужасното става около това. Една съвсем битова ситуация майсторски се манипулира във всички посоки... Изключително зловещо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, maira написа:

Е аз съм на трета и от втора си мисля, че убиецът е  

  Скрий съдържанието

синът на фалиралия тип. А бабата го прикрива. 

Ама това е в класическия ноар... не знам в корейския какво ще изтворят...

 

На трета и аз така мислех (беше ми в топ 3, заедно със защитника, защото е достатъчно  нищожен и лесно манипулируем, следователно идеален за целта) , но сценаристката  постепенно ни отказа да мислим и вече само гледаме:28558: с едничката надежда,  да не е " племенникът  на чистачката от втория етаж" ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече не си измъчвам мозъчето и не търся убиеца, предадох се. Просто  влизам в темата, чета и се пляскам по челото с вик. Супер зарибявка е този сериал. Неприятното тук е, че всички текущи - подобни или не, започват да ми бледнеят и ми доскучават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Kiddo написа:

itadakimasu, теорията ти съвпада с моята за "племенникът на чистачката от втория етаж". Демек - да си го изсмучат от пръстите.

Ако излезе така, разочарованието ми ще е голямо.

Kiddo, зависи.... Не се вторачвайте толкова в първото убийство..То беше средството, за да се достигне целта. Дори режисьорът го беше казал това в онова интервю, което беше пуснала Лавандула. Така де, когато камъчето преобърне колата, никой не търси камъчето, всички са се струпали да гледат разбитата кола....

За убиеца на Пак Му Сонг е логично да е някоя дребна риба, някой манипулируем(както някой беше казал по- горе), някой, който е бил използван нарочно...или някой, който целенасочено е знаел до какво ще доведе смъртта му. И този някой е обвързан с всичко ставащо след това, някой, който по някакъв начин е свързан с лицата, които са имали общо с Пак Му Сонг. 

Разбира се, другият вариант е да се окаже наистина сина или някой друг, който няма общо с нещата, което ще означава, че едно обикновено убийство е довело до лавина.... възможно е наистина, но не мисля, че на това ще заложи сценаристката.

Теорията, която споменах по- горе е една от многото... Сценаристката нарочно подхвърляше толкова намеци, за да ни накара да умуваме... От всичките ни теории една ще се окаже вярна, другите ще са били лъжливи намеци, които са ни подхвърлени....

Но сте прави, и аз спирам да го мъдря и просто ще си чакам с нетърпение последните две серии. Наистина яко сме се зарибили! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хе, а добра е сценаристка, все пак в седма 

Spoiler

сам саменичка показа как арестуват сина. :)  Обича да си играе с шаблоните...

Пък наш'те герои са си грознички като за корейски сериал ама ми пълнят душата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не мога да схвана логиката

Off Topic

да зарежеш годеницата си, понеже семейството й е очернено и останало без пари, но 3 години по-късно да тръгнеш да си отмъщаваш на виновниците. Просто наистина не схващам. Такъв край би бил адски изсмукан от пръстите. Ако толкова я е обичал, нямаше да я зареже.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още съм на 1 епизод, силно личи си от всякъде, обаче едно нещо ми вади очите малко , нашето момче беше първи на местопрестъплението, събира улики, гони заподозрения и т.н и айде ако не говорим за това да поеме случая като обвинител защо дори като свидетел не го привикаха, не дават ли замесените в случая показания в последствие, малко ли доказателства им събра, това ми беше странно.

Иначе и аз съм доволно в кюпа на гледащите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще стигне до края нашият, но така добре разрита всички смрадливци там :) Евала... Това трябва да го купят и да го пуснат по наш'то скромно тв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Kiddo написа:

Наистина не мога да схвана логиката

  Покажи скритото съдържание

да зарежеш годеницата си, понеже семейството й е очернено и останало без пари, но 3 години по-късно да тръгнеш да си отмъщаваш на виновниците. Просто наистина не схващам. Такъв край би бил адски изсмукан от пръстите. Ако толкова я е обичал, нямаше да я зареже.

 

Може да се намери логика.. не зная дали си спомняш тази част от 4-та серия, в която Хуанг Ши Мок спекулираше относно бившия приятел на Йонг Ън Су.

 

Майка й каза, че е бил мамино синче и е правил каквото му кажат родителите и като цяло не е нещо ново в корейските сериали да видим как майката или семейството забранява на синчето да се вижда с момата. А той явно си е бил мека Мария. А такива хора, които са безсилни или прекалено страхливи да реагират на момента, почти винаги тръгват да отмъщават потайно след това...Това си е напълно нормално за страхливците- в тъмното на нощта да вършат нещата и да забиват ножа откъм гърба.

Принципно, логика може да открием и в напълно невероятни заподозряни.... но няма смисъл.

Аз иначе не защитавам тази си теория, тя е една от многото и по- скоро е надолу в класацията, имам къде по- налудничави... Но според мен не е нужно убиецът да е очевиден и да е сред първо или второстепенните персонажи..Но съм съгласна, че не трябва да го изсмукват от пръстите си, но не мисля, че ще се случи нещо такова тук... сценаристката показа класа.... или поне да се надяваме, че няма да се случи... :D

Хуанг Ши Мок зад кадър...къде остана безчувственият прокурор?! :P

 

 


90cb3816c7a68cba.jpg

 

96b898af45e464b9.jpg
 

 

Това определено ми стана любимата роля на Чо Сънг У. Невероятен и прекрасен!:wub:

 

П.С. Едно нещо НЕ бива да забравяме... Бизнесменът/тъстът нареди на И Чанг Джун да създаде перфектния заподозрян и да подлъже Хуанг Ши Мок...Самият Хуанг Ши Мок в един момент го каза: "Оставили са го нарочно. Планирали са всичко още от началото. За мен ли са оставени тези следи?"

Редактирано от itadakimasu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, dido100 написа:

Видяхте ли, че не е синът на чистачката!

Аз не съм го и очаквала от тази сценаристка! Жената е огън! :D

Като цяло, най- първата ми теория и тази, на която най- много държах се оказа вярна... Сто процента бях сигурна, че той стой зад нещата. И все пак, да почакаме, че има още една серия и съм повече от сигурна, че сценаристката ни е подготвила нещо и за последната серия. Чак не ми се ще да си я пускам довечера серията, за да не свършва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърши.:(

10+

Как след това, да харесам другите подобни?

 

Off Topic

Гаден привкус след края- октоподът е еднакъв навсякъде и нямат край пипалата. Това е реалността, но и страхът не излезе победител, макар, че не ги изкараха супер герои и не обозиха завършека.

Страхотна хрумка за паралела между  константата в емоциите на прокурора и властта.

Плюсът ми  към десятката-  за прокурорската усмивка в самия край, слънчев лъч в целия тоя мрак и тъмна гора, показващ надеждата и вярата,  що не и ...  любовта.;).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо и аз свърших серията....и да, завърши подобаващо, завърши както и започна- никакъв спад в качеството от началото до края! Завърши така, както трябваше да завърши! В цeлостта си сериалът е направо гениален. Не че е нещо ново и невиждано за този жанр, но това изпипване до най-малките детайли и този начин на развиване на историята носят този заряд.

 Хем чувствам огромно задоволство от целия сериал, хем ми е тъжно и съм угнетена(както каза Лавандула- гаден привкус)-като погледна ретроспективно на цялата продукция, а и защото свърши.

Корейците направиха нещо, което не бяха правили от много, наистина много години- перфектния сериал! Сериал, който отнесе(или може би върна) нещата на съвсем друго ниво. Много криминални трилъри съм гледала сред корейските, този е най- добрият, не преувеличавам. 16 серии истински перфекционизъм. Поклон пред сценаристката и режисьора(тия двамата ама задължително трябва да се съберат за нов проект!). Дори една малка забележка нямам- просто наистина не може да се намери нещо, което да куца в този сериал.

Целият каст бяше невероятен, не че друго може да очакваме с тези актьори. Но Чо Сънг У и Пе Ду На ще ги помня още дълго в тези им роли, много дълго. Тази усмивка в последната сцена е направо легендарна, предвид това какъв беше в предишните 15 серии. :wub:

Думите на Хуанг Ши Мок в предаването са наистина много силни! Да, това, че липсваше типичният идеализъм, който корейците вкарват в подобни политически продукции, беше много силно. Другият голям плюс, за който съм много благодарна на сценаристката и искам да го спомена, е това, че не разводни сюжета с вкарването на личните истории на всеки от персонажите. Беше се максимално ограничила в това отношение, като основно фокусът беше върху случващото се сега. За разлика от други корейски кримки, където винаги миналото на персонажите е в центъра на нещата, което понякога бие на откровена глупост.

Много мога да коментирам за този сериал, но ми стига да кажа, че се нареди на второ място в листата ми с най- добри корейски сериали на всички времена(засега нали, очаквам и за близките няколко години). Гледайте, хубаво е да знаем(да си припомним по- скоро), че корейците ги бива не само в сериалите правени по калъп. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎3‎.‎7‎.‎2017‎ г. at 22:38, lilibini написа:

Аз също го гледам , очертава се един наистина смислен крими сериал, с много заплетен сюжет и добри

герои - артисти. Точно такива сериали харесвам. Прокурора много ме кефи.

И аз съм на клончето. Страхотен сериал се очертава. Дано не го оплескат към края. Иначе добре заплетен сюжет и чудесна игра на актьорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвам да го гледам от довечера, но вече съм ви изчела коментарите и се запалих. Главните актьори нищо не ми говорят, но и аз много - много не помня имена на актьори, затова ще си трая. Надявам се да е интересно, смислено, изненадващо и дозирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...